Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.3.2020, 1:21   #1
testera
Veteran
 
Član od: 9.2.2007.
Lokacija: Belgrade
Poruke: 711
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 251 puta na 133 poruka
Određen forumom The Longing

Potpuno blesava igra, avantura, eksperiment. Igra traje 400 dana


Igrac je u ulozi usamljenog kraljevog sluge podzemnog carstva gde je kralj izgubio sve moci. Zbog toga kralj spava 400 dana i posle tih 400 dana spavanja bi trebalo da povrati svoje moci, bar on tako misli. Sluga, igrac provodi u kraljevstvu sve te dane dok kralj spava i moze da radi sta god pozeli, a sta krije podzemno carstvo i da li sluga moze da izadje napolje, da pobegne, to jos uvek ne znam. Delovi i samo podzemno carstvo se vremenom menjaju. Kada se izadje iz igre, sat nastavlja da odbrojava sto je potpuno blesavo. Sta ce se desiti za 400 dana, nemam pojma. Ovo je 400 dana, ne 4 sata igre, ubrzano vreme. Znam da sam ostavio igru 10 minuta na hold i sluga je zaspao. Drugi put je sedeo i sam sa sobom pricao. Stigao sam do nekih vrata i izasla mi je poruka da moram da cekam 2 sata da bi se ta vrata otvorila. Posle pola sata sam pogledao u ta vrata i bukvalno se otvaraju polako. Naleteo sam na par potpuno blesavih stvari, nasao par knjiga i nekoliko predmeta. Sve te stvari mogu da se odnesu kod sluge u sobu. Postoji 15 slotova za save lokacije, jer u tri zivota ne bi uspeo da se vratim u pocetnu sobu, zbog brdo hodnika, stepenica i prolaza, mada ne mora nikada ni da se vrati. Jednostavno sam sebi kreiras avanturu.

Moja topla preporuka. Instalirajte je i vratite joj se kada hocete, jer nema nikakvih ogranicenja, samo sat koji otkucava, 400 dana i sluga. Kraj igre je april sledece godine.

Koga zanima o cemu se ovde radi ima objasnjenje na STEAMU

https://store.steampowered.com/app/893850/THE_LONGING/


ili na njihovom sajtu 399d-23h-59m-59s.com

http://www.399d-23h-59m-59s.com/


Evo ih ta vrata

https://ibb.co/CP2rjh5

Poslednja ispravka: testera (6.3.2020 u 1:50)
testera je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku testera na korisnoj poruci:
DBrave (6.3.2020)
Stara 6.3.2020, 16:17   #2
ZvezdaniRatnik
Banned
 
Član od: 23.7.2019.
Poruke: 63
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 19 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: The Longing

-Kad sam procitao originalni post na engleskom i video one slike, igra mi se ucinila bez veze i dosadna, ali sada posle ovog tvog slikovitog opisa radnje, ..mozda i podrobnije sagledam situaciju iz drugog ugla i vratim se da je kupim.
ZvezdaniRatnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2020, 17:04   #3
testera
Veteran
 
Član od: 9.2.2007.
Lokacija: Belgrade
Poruke: 711
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 251 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: The Longing

Citat:
ZvezdaniRatnik kaže: Pregled poruke
-Kad sam procitao originalni post na engleskom i video one slike, igra mi se ucinila bez veze i dosadna, ali sada posle ovog tvog slikovitog opisa radnje, ..mozda i podrobnije sagledam situaciju iz drugog ugla i vratim se da je kupim.
Zanimljiv koncept da igra zivi i razvija se dok je iskljucena+igra se 400 dana, igras kada ti hoces i koliko. Evo, sinoc sam cekao dva sata da se otvore neka vrata misleci da ce Shade izaci na povrsinu, ali je usao u neku mracnu dvoranu. Cim je usao izasla je poruka da je mnogo hladno i da bi bilo dobro da se Shade vrati u svoje odaje. Ostavio sam ga tu i veceras cu videti da li se smrzao Salu na stranu, nemam pojma da li u igri uopste moze da se pogine.
testera je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2020, 16:21   #4
testera
Veteran
 
Član od: 9.2.2007.
Lokacija: Belgrade
Poruke: 711
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 251 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: The Longing

Ima jedan ulaz u veliku dvoranu. Pesacio sam 10 minuta, tj ukljucio sam auto walk i pustio. Za 10 minuta sam nasao nekih 4-5 predmeta i nije se nazirao kraj toj dvorani. Da li postoji kraj te dvorane, koliko se dugo pesaci, da li na kraju krije neku nagradu ili mozda uopste nema kraja, ne znam? Vratio sam se posle 10 minuta. Mozda sam pogresio, a mozda i ne.

Po povratku sam naleteo na jedan ogroman kamen koji sam pomerio i iz zida je krenula da izlazi voda. Da li ce potopiti sav taj put koji sam presao i ostale delove mape i zatvoriti zauvek taj prolaz?
testera je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2020, 19:07   #5
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: The Longing

Nameravam da pustim Shadea da koraca sat-dva u toj dvorani dok ja radim nesto drugo na kompu, pa cemo da vidimo. Verovatno utice i to da li koraca nalevo ili nadesno...

Za tu vodu sam otkrio jednu funkciju, ali to nema potrebe da ti spoilujem

Edit: E da, bitna stvar, mozda si vec izvalio, ali da napomenem da u tvojoj pocetnoj sobici vreme brze prolazi (izgleda da se Shade tamo dobro zabavlja ). To je valjda tako i na samom pocetku, a sto vise ukrasa imas u sobi, to vreme brze prolazi. Recimo, sa 4-5 crteza i obicnom vatricom, prolazile su sest sekunde umesto jedne. Takodje, posle svake okrenute stranice u bilo kojoj knjizi, prolazi jedan minut u igri. Sve ovo je bitno jer ne moras da cekas na neke dogadjaje u stvarnom vremenu, nego mozes da ubrzas proces...

Poslednja ispravka: caine (9.3.2020 u 19:15)
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2020, 21:19   #6
testera
Veteran
 
Član od: 9.2.2007.
Lokacija: Belgrade
Poruke: 711
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 251 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: The Longing

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Nameravam da pustim Shadea da koraca sat-dva u toj dvorani dok ja radim nesto drugo na kompu, pa cemo da vidimo. Verovatno utice i to da li koraca nalevo ili nadesno...

Za tu vodu sam otkrio jednu funkciju, ali to nema potrebe da ti spoilujem

Edit: E da, bitna stvar, mozda si vec izvalio, ali da napomenem da u tvojoj pocetnoj sobici vreme brze prolazi (izgleda da se Shade tamo dobro zabavlja ). To je valjda tako i na samom pocetku, a sto vise ukrasa imas u sobi, to vreme brze prolazi. Recimo, sa 4-5 crteza i obicnom vatricom, prolazile su sest sekunde umesto jedne. Takodje, posle svake okrenute stranice u bilo kojoj knjizi, prolazi jedan minut u igri. Sve ovo je bitno jer ne moras da cekas na neke dogadjaje u stvarnom vremenu, nego mozes da ubrzas proces...
To za ubrzanje vremena sam izvalio, ali za vodu ne. Samo sam pomerio kamen i krenula je da izlazi. Ne znam da li si izvalio one crteze na zidu u prostoriji sa dva stepenista i sta se tu desava oko tih crteza (jako korisna stvar i super je da se malo vezba pamcenje). Ja sam u potrazi za krampom. Video sam ga, ali do te lokacije nisam uspeo da dodjem, jer do nje vode neki drugi hodnici koje treba da pronadjem. Sad cekam par dana da se obrusi neko *****e sa plafona, pa da mogu da prodjem. Ali najludje kada ga ostavis negde i posle par sati ga budis i njegovi odgovori. Jednom je rekao, kao imao je lepe snove i zasto sam ga prekinuo dok je sanjao. Da, zanimljiva stvar je da svako pronalazi random stvari i treba im razlicito vreme da pronadju nesto. Npr, ona konjska glava u onoj dvorani vecnosti, ja sam je nasao za 10 minuta. Ako je budes trazio bas me zanima za koje ces vreme da je pronadjes, jer su neki tek posle sat, dva nasli, tako da je i to vreme za pronalazenje random.

Neverovatna igra.

Poslednja ispravka: testera (10.3.2020 u 0:49)
testera je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2020, 2:32   #7
testera
Veteran
 
Član od: 9.2.2007.
Lokacija: Belgrade
Poruke: 711
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 251 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: The Longing

Nasao sam pecurke, ali ima jedna fora sa njima i senkom i kako da se dodje do njih, ali da ne otkrivam. Fali mi jos jedan papir sa notama da bi osposobio trubu. Naleteo sam na jos jedan kramp, ali ne mogu da dodjem do njega tako da za sada nista od kopanja, a ima toliko prolaza koji su zatrpani i ko zna sta kriju iza.
testera je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2020, 15:20   #8
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: The Longing

Možeš da dođeš do tog drugog krampa, ja sam ga skupio...

Spoiler za kramp:
Nekih 10ak minuta treba da hodaš iznad stuba koji je najbliži zidu sa desne strane. Posle 10ak minuta, stub popusti i imaš prolaz nadole...

Kad skupiš kramp igra stvarno poprima obeležje "idle igara", jer kopanje može da poootraje... evo, Shade kopa upravo dok ovo kucam

Crteže sam izvalio, i šta tu treba da se uradi. Nakon toga, uhvatio sam screenshot koji konsultujem nakon inicijalnog istraživanja oblasti kako bih se uverio da nisam ništa bitno propustio. Mada, sad mi je žao jer praktično ima samo još jedna oblast pre površine (ne računajući tajne oblasti, koje vrlo verovatno postoje).

Konjsku glavu nisam tamo našao, ali jesam tepih i još nekoliko papira... Biće epski poduhvat istraživanja dvorane uskoro, pa javljam rezultate
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2020, 15:52   #9
testera
Veteran
 
Član od: 9.2.2007.
Lokacija: Belgrade
Poruke: 711
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 251 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: The Longing

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Možeš da dođeš do tog drugog krampa, ja sam ga skupio...

Spoiler za kramp:
Nekih 10ak minuta treba da hodaš iznad stuba koji je najbliži zidu sa desne strane. Posle 10ak minuta, stub popusti i imaš prolaz nadole...

Kad skupiš kramp igra stvarno poprima obeležje "idle igara", jer kopanje može da poootraje... evo, Shade kopa upravo dok ovo kucam

Crteže sam izvalio, i šta tu treba da se uradi. Nakon toga, uhvatio sam screenshot koji konsultujem nakon inicijalnog istraživanja oblasti kako bih se uverio da nisam ništa bitno propustio. Mada, sad mi je žao jer praktično ima samo još jedna oblast pre površine (ne računajući tajne oblasti, koje vrlo verovatno postoje).

Konjsku glavu nisam tamo našao, ali jesam tepih i još nekoliko papira... Biće epski poduhvat istraživanja dvorane uskoro, pa javljam rezultate
Aaaaaaaa....... Nikad ne bih izvalio za kramp, a tu sam se vrteo ko zna koliko puta. Ta desna strana je kao oronula, ali ja na to nisam obracao paznju. Da li si probao da kopas u svojoj sobi?
testera je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2020, 16:13   #10
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: The Longing

Jesam, iskopao sam tamo koliko sam mogao, i našao sam dve stvari:

Spoiler za kopanje u sobi:
01) Mesto gde može da se napravi "bašta za pečurke". Međutim, nisam još našao pečurke... ali to nemoj još da mi otkrivaš, možda izvalim u nekom trenutku.

02) Kupatilo. Voda od iznad tu pada, i Shade je srećan što je njegova sobica unapređena sa kupatilom Ne znam da li kupatilo sem toga ima još neku funkciju, nisam obratio pažnju da li vreme brže prolazi...
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2020, 17:18   #11
testera
Veteran
 
Član od: 9.2.2007.
Lokacija: Belgrade
Poruke: 711
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 251 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: The Longing

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Jesam, iskopao sam tamo koliko sam mogao, i našao sam dve stvari:

Spoiler za kopanje u sobi:
01) Mesto gde može da se napravi "bašta za pečurke". Međutim, nisam još našao pečurke... ali to nemoj još da mi otkrivaš, možda izvalim u nekom trenutku.

02) Kupatilo. Voda od iznad tu pada, i Shade je srećan što je njegova sobica unapređena sa kupatilom Ne znam da li kupatilo sem toga ima još neku funkciju, nisam obratio pažnju da li vreme brže prolazi...
Videces za pecurke foru, ali prvo treba da ih pronadjes (logicno, ali blesavo kao i sve u ovoj igri).
testera je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2020, 14:40   #12
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: The Longing

E pa, ja sam završio ovu igru izlaskom na površinu. Pošto sam video da mogu da je završim, mrzelo me da istražujem Dvorane večnosti, a pročitao sam na netu da se tamo samo nalaze dodatni ukrasi i papiri (mada je moguće da njene prave tajne još nisu otkrivene... ili ja nisam naišao na tu informaciju). Kažu ljudi da se na svakih 5 minuta stvara nasumičan predmet; kad skupiš ukrase, nadalje su to samo papiri...

Što se pečurki tiče, ispalo je da sam zapravo mogao još da kopam u sobici i da nađem pečurke koje tamo rastu. One sa drugog mesta ne možeš da doneseš u sobicu.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:55.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com