Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Grafički softver i radovi > Fotografija

Fotografija Radovi korisnika iz oblasti digitalne fotografije, diskusija na temu fotografije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.8.2013, 10:52   #1
orevicm
Član
 
Član od: 31.7.2012.
Lokacija: ćićevac
Poruke: 68
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Paint .net.program za fotografije

Ovih dana sam pokušao da uradim neku fotomontažu i još po nešto oko slika starijeg datuma i ukapirao da je to komplikovanije nego što sam mislio.Mislio sam da je puno prostije ali nije pogotovu što me ograničava neznanje jezika.Imao sam gimp na srpskom ali je taj prevod tako loš da je to veliki problem kod praćenja tutorijala pa ga vratim na engleski.Fotošop se plaća,on je komplikovan i koriste ga profesionalci a ispade da i ovaj gimp nije tako prost i da prevazilazi moje potrebe pa sam potražio nešto drugo.Naleteo sam na Paint.net koji je dosta prostiji a izgleda da može puno toga.Pokušao sam sa jednom fotomontažom,teško mi ide jer su tutorijali takođe na engleskom.Molio bih ako neko ima sličnu potrebu i znanje engleskog da malo pogleda po nešto od tutorijala i postavi bilo koliko na forum što bi pomoglo.Napominjem da me najviše zanimaju fotomaontaže i popravke starih slika.Hvala na pažnji.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	pai.JPG
Viđeno:	137 puta
Veličina:	82,4 KB
ID:	46945  
orevicm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2013, 10:58   #2
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Paint .net.program za fotografije

mislim da je paint više za crtanje...
najbolje da kažeš šta tačno hoćeš da uradiš..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2013, 11:57   #3
orevicm
Član
 
Član od: 31.7.2012.
Lokacija: ćićevac
Poruke: 68
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Paint .net.program za fotografije

Ako si me dobro razumeo ne radi se o paintu koji imamo kao deo programa windovs(stavljam ikonu) već o drugom ili možda istom a proširenom programu ili aplikaciji.
Priložene slike
 
orevicm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2013, 11:58   #4
orevicm
Član
 
Član od: 31.7.2012.
Lokacija: ćićevac
Poruke: 68
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Paint .net.program za fotografije

A zaboravih da napišm treba mi za fotomontaže i popravku starijih slika
orevicm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2013, 15:17   #5
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Paint .net.program za fotografije

Citat:
coleptt1962 kaže: Pregled poruke
A zaboravih da napišm treba mi za fotomontaže i popravku starijih slika
Jezicka barijera moze biti stvarno problem ali tek u pocetku. Kada naucis sve alate kako rade, vizuelno ces znati sta koju kada da upotrebis.
Pohotofiltre je dobar program za jednostavniju fotomontazu kao i za retusiranje starih fotografija. Imam za njega dobar prevod na srpskom ako ti to bas nesto znaci. Ni ja nisam ucio engleski u skoli ali eto savladao sam osnovno sto mi treba cak i nesto vise od toga.
Koliko mogu da shvatim iz tvog pisanja slabo vladas ovom materijom pa ti se problem cini vecim nego sto to zaista jeste.
Ucitaj sliku i u tom paintu pa uvecaj i izbalasiraj belu boju ili opcija auto tone.
Na mestima gde je slika popucala recimo bela mrljotina na crnoj ili tamnijoj podzlozi, uzmi alatku pecat koju vidis na slici. To je alat za kloniranje ili uzimanje uzoraka iz tamnije pozadine kojom ces prefarbati ispucalu belu a da se to po boji ne vidi gde si prelazio. Ili koristi cetkicu i pipetu pa pipetom odredjuj koja je nijansa boje u blizini onoga sto trebas da prepravis kako se nista ne bi videlo.
Za fotomontazu u grubim crtama reci cu ti da moras prvo da izdvojis subjekt sa fotografije. Recimo negog svog prijatelja sa fotografije. To ces alatkom laso ili magnetik laso najbolje da uradis a imas i ikonicu pero. Sve jedno bitno je da ga okolo obelezis sve dok ne spojis prvu i zadnju tacku. Tada ces dobiti linije koje trce pa u radi krop ili isecanje slike pa snimi tako pod nazivom kojim hoces. Druga fotografija treba recimo d t je pozadina ili necije telo sve jedno pa to isto uradi. Vodi racuna da su rezolucije ili velicine fotografija iste kako bi lakse uklopio fotomontazu. Ucitaj obe slike u nekom od programa i onda onu koju stavljas na prvu sliku stisne kopi pa kad otvoris drugu koja je vec ucitana paste ili nalepi i dobices sliku u slici. Spjis recimo glavu sa jedne i telo sa druge fotografije. Ostaje ti samo da tamo gde si spajao nekako utopis da se sto manje vidi fotomontaza. Koristi opet pecat ili cetkicu pa mesaj teksture iz oba uzorka. Koristi i alat za zamucenje po ivicama kako fotografija ne bi bila vestacka odnosno upadljivo isecena.
Naravno da je photoshop kev za te stavari jer ima puno odlicnih alata da se to lepo uradi. Najbitnije je da imas u glavi sta hoces i da radis pod uvecanjem slike.
Nadam se da sam ti bar malo dao smernice kako da razmisljas o tome sto hoces da uradis. Naravno ovo je samo grubo receno jer ima tu puno caka da to sto prirodnije izgleda.
Pozdrav!
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku AstraLogos na korisnoj poruci:
orevicm (6.8.2013)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Canon SX 150 IS - fotografije Alexandar 11 Fotografija 28 1.1.2012 23:37
Fotografije za računar sa srcem foruma! Simke Fotografija 102 17.3.2008 11:40
Godišnji konkurs izbora najbolje fotografije, „Izgovor za razgovor“ bobi Dešavanja i događaji 0 26.12.2007 15:59
Vaše fotografije - obrađene fotografije Chivan Fotografija 45 3.4.2007 11:48
Fotografije sa mobilnih... djyova Aparati i oprema 4 7.2.2006 21:08


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:51.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com