Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.12.2014, 19:17   #1
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Microsoft Lumia 535 DUAL SIM

Juče sam dobio telefon iz naslova pa rekoh da napišem ovde svoje prve utiske, i malo ću ga uporediti sa Nokia Lumia 520 koju sam do sada koristio.



SPECIFIKACIJA


Preuzeta sa gsmarena.com

PAKOVANJE

Ukutiji se nalazi:
Telefon
Baterija
Slušalice
Punjač (za Američko tržište)
Minijaturno uputstvao na Kineskom od nekoliko stranica.

Hardver

Kao što možete videti iz gore navedene specifikacije u pitanju je telefon sa Quad Core CPU-om i 1GB radne memorije, ROM je 8GB od toga je dostupno odprilike polovina. To je ono što je najbitnije ostalo je manje više standard za ovu klasu telefona.

Ekrak

Ekran je veličine 5" i ima rezoluciju od 540 x 960 piksela. Meni je to lično malko veliko, ja sam navikao na telefone do 4-4.5". Što se kvaliteta tiče ekraj je sasvim ok ima solidne bije i osvetljenje i za ovo vreme koliko je kod mene sasvim sam zadovoljan kako se vidi po dnevnom svetlu i u zatvorenom.

Zvuk

Što se zuka tiče telefon je čini mi se malo glasniji u odnosu na moju predhodnu Lumia 520. I takođe subjektivan utisak je da je zvuk kvalitetniji. Što se kvaliteta poziva mogu da kažem da se veoma lepo čuje. Tako su i sagovornici pohvalili kvalitet zvuka (kako oni mene čuju).

Kamere

Telefon ima dve kamere obe su sa po 5MP, takođe je prisutan i blic. Što se kvaliteta tiče još uvek je nisam nešto testirao, napravih par nekih fotkica u zatvorenom prostoru i imam utisak da su manje zrnaste u odnosu na moj predhodni telefon. Ovih dana ću videti da malo fotkam pa ću okačti slike ovih dana.

OS - Softver

Telefon je došao sa WP 8.1, aja sam odmah instalirao poslednji developer bild. U pitanju je je Lumia Denim 8.10.14219.341, između ostalog se u njemu nalazi kao opcija da je konačno moguće ugasiti 3G iz padajućeg menija, na šta su se korisnici WP8 korisnici žalili i kukali od kako se prva verzija pojavila. Sve ostalo je manje više standardno za WP OS. i tu nema mnogo što šta da se kaže.

BATERIJA

Povodom trajanja baterije jošuvek nemogu ništa da kažem ipaj je telefon ispod 24 sata kod mene.


OSTALO

Telefon sam inače uzeo preko oglasa za 139 Eura, iz razloga što ga u Nišu nema ni u jednoj prodavnici, i svi ga očekuju tek za desetak dana (najranije idući ponedeljak). Moje prvo razočarennje je bilo kada sam izvadio telefon iz kutije i kada sam shvatio da mu nedostaje dodeljeni taster za fotografisanje. Odmah nakon toga još jedno, čim sam sam uključio tefon dočekal me dobrodošlica na Kineskom, naravno prvo što je bilo ponuđeno je bio izbor jezika, tako da je se sve dovelo u normalu odmah nakon odabira Engleskog Jezika. Jedan od koraka je i da se unese Microsoft mail adresa. Nakon toga i upisvanja lozinke, prva opcija koja je bila ponuđena je bio Restore Backup-a sa moje predhodne Lumie, od pre par dana. To je potrajalo oko 15-20 Minuta, nakon čega me je dočekao identično podešen telefon do najsitijih detalja, pa čak je tu bila i lista poziva kao i svi SMS-ovi što se meni lično veoma dopalo. Još jedna stvar koja mi se preterano nije dopala što telefonu fale kapacitivni tasteri na plastici kao što je to bio slučaj recimo kod Lumie 520. već su sada tasteri softverski u donjem delu lcd dipspleja. Telefon ima mesta za dve sim kartice, oba slota su sim free, u jedmom držim VIP a u drugom Telenorovu karticu, i to za sada radi savršeno.

Telefon inače u globalu radi sasvim solidno, osetno je brži od mog predhodnog telefona koji je bio dual core i koji je ima upola manje ram memorije.

Sve u svemu veoma sam zadovoljan telefonom, ako neko ima nekih pitanja, samo izvolite.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Freško na korisnoj poruci:
Filip89x (20.1.2015), vukan (26.12.2014)
Stara 26.12.2014, 19:53   #2
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Lumia 535 DUAL SIM

Pretpostavljam da od NOKIA slova nema nigde ništa? Ni u samom softveru, negde utisnuto na plastici i sl?

Edit:
Telefon ima sličan ekran kao moja 516. Interesuje me kako ti izgleda kada ga koristiš jednog rukom. 516 u principu može jednom rukom ali nije to to. Plus ja imam veliku šaku.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2014, 20:01   #3
CoFigamer
Član
 
Član od: 21.6.2012.
Poruke: 307
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 11 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Lumia 535 DUAL SIM

Jaci hardver od Lumie 520, a snima u 480p. Jos jedna mana.
CoFigamer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2014, 1:05   #4
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Lumia 535 DUAL SIM

Citat:
Dekip kaže: Pregled poruke
Pretpostavljam da od NOKIA slova nema nigde ništa? Ni u samom softveru, negde utisnuto na plastici i sl?
Ne kao da Nokijinu fabriku nije nikad video... Svugde piše Microsoft

Citat:
Dekip kaže: Pregled poruke
Edit:
Telefon ima sličan ekran kao moja 516. Interesuje me kako ti izgleda kada ga koristiš jednog rukom. 516 u principu može jednom rukom ali nije to to. Plus ja imam veliku šaku.
Ja mogu reći za sebe da nemam male ruke, a meni je nezgodno da ga koristim jednom rukom, plus toga plastika je baš klizava, barem jedno 4-5 puta je hteo da mi ispadne iz ruke, samo je pitanje trenutka kad će to da se desi, baš je klizav telefon u pitanju.

Citat:
CoFigamer kaže: Pregled poruke
Jaci hardver od Lumie 520, a snima u 480p. Jos jedna mana.
Telefon snima u rezoluciji 848x480 to se zove FWVGA, Snimiću nešto ovih dana pa ću postaviti ovde sempl da vidite na šta to liči.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2014, 2:52   #5
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Lumia 535 DUAL SIM

E neka su više ugasili i Nokia brend. Zadnji telefoni njihovi su mi u toliko lošem sjećanju da je to strašno.

Vidim da se ljudi žale na kvalitet ekrana jer ima malu gustinu piksela, kakvi su tvoji utisci? Jesi li probao neku ozbiljniju igru tipa Asfalt 8?

ZA te pare mislim da je telefon odličan. Android da valja se ne može uzeti za 140 evra u Srbiji.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2014, 3:42   #6
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Lumia 535 DUAL SIM

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Vidim da se ljudi žale na kvalitet ekrana jer ima malu gustinu piksela, kakvi su tvoji utisci? Jesi li probao neku ozbiljniju igru tipa Asfalt 8?
Meni je ekran ok, ja nosim naočare +, ja piksele mogu da vidim pod lupom sa uvećanjem od minimum 2x. Tako da je za mene ekran ekstra.

Što se tiče tog Asfalta, hteo sam da ga instaliram, ali zbog nedostatka prostora (trenutno mi je na raspolaganju oko 800MB). Tako da trenutno nemogu da ga instaliram moraće to da sačeka neki dan dok ne nađem neku karticu.

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
ZA te pare mislim da je telefon odličan. Android da valja se ne može uzeti za 140 evra u Srbiji.
Po mom skromnom mišljenju telefon je ekstraza tu lovu teško da može bolje!
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2014, 10:35   #7
Guliver
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: nice city
Poruke: 705
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 67 puta na 63 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Guliver
Određen forumom Re: Microsoft Lumia 535 DUAL SIM

Sa 1gb ram-a asfalt prosto leti, ja imam na l820 i nema nikakvih problema. Sto se tice procesora tu su negde novi quad i stari dual, tako da to je to


Sent from my Lumia 820
Guliver je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2014, 11:26   #8
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Lumia 535 DUAL SIM

Citat:
Freško kaže: Pregled poruke
Meni je ekran ok, ja nosim naočare +, ja piksele mogu da vidim pod lupom sa uvećanjem od minimum 2x. Tako da je za mene ekran ekstra.

Što se tiče tog Asfalta, hteo sam da ga instaliram, ali zbog nedostatka prostora (trenutno mi je na raspolaganju oko 800MB). Tako da trenutno nemogu da ga instaliram moraće to da sačeka neki dan dok ne nađem neku karticu.



Po mom skromnom mišljenju telefon je ekstraza tu lovu teško da može bolje!
Kako samo 800? Na sta si potrosio ostalo?
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2014, 12:40   #9
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Lumia 535 DUAL SIM

Citat:
Guliver kaže: Pregled poruke
Sa 1gb ram-a asfalt prosto leti, ja imam na l820 i nema nikakvih problema. Sto se tice procesora tu su negde novi quad i stari dual, tako da to je to


Sent from my Lumia 820
Sad ću i ja da ga probam, kupio sam 16GB SD Karticu.

Citat:
Dekip kaže: Pregled poruke
Kako samo 800? Na sta si potrosio ostalo?
Pa strpao sam gomilu stvari iz starog telefona i toliko je preostalo slobodnog prostora u telefonu.

Edit:

Instalirao sam Asphalt 8: Airborne, radi obično ali kada se utiša Muzika, kada je muzika uključena onda secka.

Poslednja ispravka: Freško (27.12.2014 u 14:03)
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2014, 0:41   #10
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Lumia 535 DUAL SIM

Citat:
Freško kaže: Pregled poruke
Sad ću i ja da ga probam, kupio sam 16GB SD Karticu.



Pa strpao sam gomilu stvari iz starog telefona i toliko je preostalo slobodnog prostora u telefonu.

Edit:

Instalirao sam Asphalt 8: Airborne, radi obično ali kada se utiša Muzika, kada je muzika uključena onda secka.
Probaj smanjiti na low ako već nije smanjeno... Meni je letio na andoridu sa dual core 1ghz i 1gb rama, bilo bi bzv da na quadu šteka :/ Mada možda je i bug neki...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2014, 2:36   #11
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Lumia 535 DUAL SIM

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Probaj smanjiti na low ako već nije smanjeno... Meni je letio na andoridu sa dual core 1ghz i 1gb rama, bilo bi bzv da na quadu šteka :/ Mada možda je i bug neki...

Nepostoje grafička setovanja (detalji, rezolucija isl.)

I još par zapažanja!

-Telefon nije u stanju da reprodukuje 1080p, samo 720p.
-Ekran je neupotrebljiv kada se na ruci imaju kožne rukavice, dok je Lumia 520 bez ikakvog problema mogla da se koristi u rukavicama.
-Telefon je poprilično klizav u odnosu na Lumiju 520 koju sam do sada koristio.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2014, 12:32   #12
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Lumia 535 DUAL SIM

Freško, jel se jačina osvetljenja i dalje šteluje samo u 3 koraka (Low, medium, high) ili su ubacili neki slajder? Znam par ljudi koji su samo zbog tog detalja odustali od WP pa me zanima.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2014, 19:03   #13
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Lumia 535 DUAL SIM

Nije u stanju da reprodukuje 1080p sa 4 jezgra i relativno pristojnom grafikom? Majkrosoft je debelo podbacio sa kodecima izgleda. Cak i procesori sa 2 jezgra opusteno reprodukuju 1080p.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2014, 23:06   #14
unique93
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2009.
Lokacija: O Bre Novac
Poruke: 3.545
Zahvalnice: 725
Zahvaljeno 1.760 puta na 893 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku unique93
Određen forumom Re: Microsoft Lumia 535 DUAL SIM

Fora je sto lumia 535 ima snapdragon 200 procesor i iako je quadcore, u rangu je sa dualcore procesorom u lumiji 520...zato i ima ogranicenu rezoluciju snimanja, manju od hd i zato ne moze da pusta fullhd snimak.

A posto je rezolucija ekrana manja od hd, nece se videti razlika izmedju hd i full hd snimka, tako da nema potrebe pustati full hd snimak, samo ce vise memorije zauzimati.

Inace, cekam da se fon pojavi u vip, mts ili telenor, i uzimam ga sigurno.
unique93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2014, 8:57   #15
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Lumia 535 DUAL SIM

Citat:
unique93 kaže: Pregled poruke
Fora je sto lumia 535 ima snapdragon 200 procesor i iako je quadcore, u rangu je sa dualcore procesorom u lumiji 520...zato i ima ogranicenu rezoluciju snimanja, manju od hd i zato ne moze da pusta fullhd snimak.

A posto je rezolucija ekrana manja od hd, nece se videti razlika izmedju hd i full hd snimka, tako da nema potrebe pustati full hd snimak, samo ce vise memorije zauzimati.

Inace, cekam da se fon pojavi u vip, mts ili telenor, i uzimam ga sigurno.
Sta pricas bre, zezas li se ? Pa i dual core moze da pusti HD snimak. Snapdragon 200 i sa najslabijom Adreno 203 grafikom pusta na Androidu HD bez i najmanjeg problema. Da li je to zaista bitno na tako malom ekranu je druga stvar. Nije lose pustiti na telefonu HD film koji si skinuo sa neta da gledas na tv-u. ne moras da skidas film nize rezolucije samo za telefon. Asphalt 8 (kad je vec pomenut gore) radi veoma veoma dobro cak i sa maksimumom detalja na Androidu. Imam jedan smartphone bas sa tim procesorom. To je sasvim sposoban i stedljiv cetvorojezgarni CPU za male pare. To sto je Microsoft nevoljan ili nesposoban da iz te platforme izvuce maksimum je drugi problem. Moguce je i da su drajveri proizvodjaca optimizovani za Android a da je za Windows Phone sklepan neki drajver da tek radi. Mali trzisni udeo WP igra u ovom slucaju protiv Microsofta, bas kao i protiv Linuxa u svim ostalim slucajevima. Ovaj telefon je, po meni, za izbegavanje. Za te pare sa Androidom se dobija vise (nisam nikakav obozavalac Androida, ali je to cinjenica). Fresku hvala na opisu uredjaja.

Poslednja ispravka: Laskaris (30.12.2014 u 10:31)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2014, 17:12   #16
unique93
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2009.
Lokacija: O Bre Novac
Poruke: 3.545
Zahvalnice: 725
Zahvaljeno 1.760 puta na 893 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku unique93
Određen forumom Re: Microsoft Lumia 535 DUAL SIM

Hmm...onda je to problem sto se tice ovog fona i verovatno ce izaci neki apdejt, koji ce ga bolje optimizovati.
unique93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2014, 18:04   #17
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Lumia 535 DUAL SIM

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Freško, jel se jačina osvetljenja i dalje šteluje samo u 3 koraka (Low, medium, high) ili su ubacili neki slajder? Znam par ljudi koji su samo zbog tog detalja odustali od WP pa me zanima.
Još uvek je kao i ranije, osvetljenje displeja se šteluje u tri nivoa + automatika.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2015, 2:14   #18
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Lumia 535 DUAL SIM

Мислим да је пуштање FULL HD филмова за 99% корисника небитна опција, али гејминг и те како јесте. Какав је то quad core процесор кад не може једну добро оптимизовану игру која лети и на доста старим телефонима да пусти -_-

Без обзира, за те паре мислим да је добар телефон.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2015, 13:22   #19
unique93
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2009.
Lokacija: O Bre Novac
Poruke: 3.545
Zahvalnice: 725
Zahvaljeno 1.760 puta na 893 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku unique93
Određen forumom Re: Microsoft Lumia 535 DUAL SIM

Sta znam,na ovom klipu izgleda kao da dobro radi.

https://www.youtube.com/watch?v=rbK0RFhGfq4
unique93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2015, 13:45   #20
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Lumia 535 DUAL SIM

Ove prve dve igre sa klipa nisam probao, što se vožnje tiče, ako obratite pažnju i on je igra bez muzike, kao što sam i ja napisao, kada je muzika uključena igra laguje bez muzike i kod mene kao i na klipu igra radi lepo.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Microsoft Firefox DukeofSerbia Aplikativni softver 13 18.2.2007 1:29
C++ i Microsoft ili je pre Microsoftov C++ Brains Programiranje 10 10.9.2006 22:31
Problem sa dual modom i memorijom ! Nicolas Kvarovi 10 22.8.2006 16:29
Microsoft piše zakone!? Miloš Brbljaonica 17 5.5.2006 1:19
dual channel, gigabyte ga-7n400-l mfritz Osnovne komponente 8 11.1.2006 18:01


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:05.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com