Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Cvet kompjutera

Cvet kompjutera Vicevi, slike, sajtovi i ostale „zezalice”...
(POSTOVI SE NE BROJE!)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.11.2005, 12:22   #41
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: smesne situacije...

Citat:
VojaM kaže:
Kako su to u tvom kraju izvedene telefonske instalacije?
Požega javi se ... `alo ... Požega javi se ... ( citat )
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2005, 8:24   #42
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: smesne situacije...

Šta je zapelo, kao da nam se ništa ne dešava ili nije dešavalo smešno.

Mi smo bar poznat narod po nestašlucima. Pa da poguram malo temu.

U firmi čovek koji stalno radi razne izveštaje u Excel-u izađe na doručak i ostavi otvorenu neku g6 tabelu. Pošto se uvek glupiramo i nešto šalimo sednem za računar snimim tabelu i postavim je kao Wallpaper, normalno da sam sklonio sve ikone. Nažalost nisam bio u njegovoj kancelariji kad se vratio sa doručka. Možete mu zamisliti facu, valjda je i resetovao računar.

Uglavnom upada kod mene i govori: Poludeo mi je kompjuter, klikćem svuda a nešto se Excel otkačio, ubiće me šefica ako joj ne odnesem tabelu za pet-šest minuta.
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2005, 20:04   #43
Carl Jonson CJ
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: In Rainbow Reputacija: Najgori od svu decu
Poruke: 1.237
Zahvalnice: 733
Zahvaljeno 294 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Carl Jonson CJ
Određen forumom Re: smesne situacije...

E bolji fazon nisam čuo!
Carl Jonson CJ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2005, 22:15   #44
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: smesne situacije...

Pre par meseci sedim sa vlasnikom jednog servisa/prodavnice računara uz Pepsi i pričamo, kad ulazi nama poznat čovek i unosi jednu 286 i jednu 386 mašinu. Brand name, vidi se iz aviona.
- Ljudi šta da radim sa ovim kompjuterima? Dobio sam ih, pa ako nešto može da se nabudži za filmove igre i tako ... za decu, da ne čačkaju puno po novom računaru.
A mi ko bolidi uglas:
- Kontejner ti je napolju pa baci brate.
- Ko bi se sa tim sad cimao. Nema više programa za to, nema tržišnu vrednost,pa ...
Čovek sede, popi Pepsi sa nama, malo popriča i ode.

Pre petnaestak dana se srećemo u gradu a on kao iz topa:
- Ala ste mi vi stručnjaci svaka čast. Dao sam kompjutere nekim ciganima kada su skupljali staro gvožđe a oni mi posle par dana u prolazu kažu:
- Dobar dan gazda, ima se može se, bacaš ispravne kompjutere, mi uključili a oni rade. Razbismo se od kompjutera a ti kažeš da su pokvareni.

Non coment.
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2005, 18:19   #45
zoran
Član
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: backa palanka
Poruke: 30
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Thumbs up Re: smesne situacije...

Citat:
Simke kaže:
Šta je zapelo, kao da nam se ništa ne dešava ili nije dešavalo smešno.

Mi smo bar poznat narod po nestašlucima. Pa da poguram malo temu.

U firmi čovek koji stalno radi razne izveštaje u Excel-u izađe na doručak i ostavi otvorenu neku g6 tabelu. Pošto se uvek glupiramo i nešto šalimo sednem za računar snimim tabelu i postavim je kao Wallpaper, normalno da sam sklonio sve ikone. Nažalost nisam bio u njegovoj kancelariji kad se vratio sa doručka. Možete mu zamisliti facu, valjda je i resetovao računar.

Uglavnom upada kod mene i govori: Poludeo mi je kompjuter, klikćem svuda a nešto se Excel otkačio, ubiće me šefica ako joj ne odnesem tabelu za pet-šest minuta.
Genijalno ovo moram da probam na poslu.
zoran je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2005, 18:38   #46
Plasaw
Novi član
 
Član od: 1.12.2005.
Poruke: 17
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: smesne situacije...

U sedmom osnovne bila informatika, kao izborni predmet, i prijavi se par njih, medju njima i jedan lik koji se lozi na kompove.

Posle par meseci dodje on meni: "Jesi li video kako se ovo strava gasi, pritisnes start, shut down i ok i ono se ugasi!"
Plasaw je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2005, 3:40   #47
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: smesne situacije...

Davno, u doba kad su 486ice vladale zemljom...

Kupio komsija komp, neki 286 matori i kaze ima jednu disketu sa igrama ali nece da radi. Ja reko daj da vidim, a on je vadi iz neke futrole za olovke, uvijenu u rolnu, ispravlja je onako rukama, daje i kaze: -Ja sam sve probao, al nece da radi!

Sedimo kod druga i on se zali kako mu virus zarazio komp, a tek ce jedan tip, njegov komsija, -Igore, jel nece taj virus slucajno da predje na mene?

Isti ortak, kupio CD-rom prvi put i odmah me pozvao, zali se prodali mu pokvaren drajv, nece da radi. Ispostavilo se da je pritiskao dugme za eject a nije upalio kompjuter.


Ili evo jedan skorasnji:

Kazem ja sestri sipaj mi casu soka, a ona onako trapava rasipa casu na sto, tastaturu i misa. Medjutim to je bio dobar deo. Los deo je to sto je flasa od dva litra koka-kole pala u veliku kartonsku kutiju u kojoj drzim CD-e i nastavila da se prazni. Ja gledam, onako zaledjen od uzasa, a flasa glog, glog glog... Ne znam dal da ubijem sestru, dal da ubijem sebe, dal da skacem po flasu, jer sam imao preko sto CDa sa relativno retkim stvarima i a znajuci kolko je koka-kola korozivna ja reko ima sve da mi s***e.
Srecom, svi rade, samo su malo lepljivi. Interesantno je da je sok uso u svaku, ali SVAKU kutiju samo nije napravio vecu stetu (sem sto je rastopio slike na omotima)
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2005, 5:05   #48
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: smesne situacije...

Citat:
Genijalno ovo moram da probam na poslu.
Da se ne bi zezao sa uklanjanjem ikonica i postavljanjem slike kao wallpaper, predlažem ovo programče (iako u specifikacija ne piše da radi u XP, provereno radi).
http://www.rjlsoftware.com/software/.../default.shtml
E da, na istom sajtu ima još jedno programče sa kojim ćete garantovano uplašiti kolegu, pogotovo ako ima nešto bitno na računaru (provereno na 5 osoba i svih petoro jedva došlo k sebi posle ).Radi se o programu koji simulira formatiranje hard-diska sa sve "krljanjem", tj. zvukom koji hard ispušta kad radi
http://www.rjlsoftware.com/software/.../default.shtml
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2005, 12:19   #49
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: smesne situacije...

Ukljucivao sam hard pod strujom, zamislite sta se desilo...Crko mi hard.
A posle mesec dana udari mi grom u obliznji trafo!Puce nesto na zadnjoj strani poce da se pusi napajanje,smrdi za medalju.Ja pogledam a ono napajanje ko da se suncalo,crno ko gar...Strasne stvari...
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2005, 17:05   #50
n15h12awa
Novi član
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 12
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Lightbulb Re: Doživljaji administratora (sistemske podrške)

Evo jedno g primera:

Sretnem kolegu na hodniku firme i on sav srećan pritrčava da mi se pohvali
-kolega znaš kupio sam sestri pre neki dan internet pa sam hteo nešto da te pitam!!!
-misliš kupio si računar?
-valjda...da, da to!
n15h12awa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2005, 17:08   #51
n15h12awa
Novi član
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 12
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Lightbulb Re: Doživljaji administratora (sistemske podrške)

evo još jednog:

Dobijem pre neki dan e-mail u kome piše

"Imam problem uopšte mi ne radi e-mail"
n15h12awa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2005, 19:05   #52
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Doživljaji administratora (sistemske podrške)

Mail od jedne korisnice:

"Mozete li mi reci koji program da koristim za kontrolu temperature monitora za AMD Radeon"
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2005, 2:01   #53
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Talking Re: smesne situacije...

8. razred, nastavnik tehničkog predaje ''informatiku'':

Vidite, deco, u čovekovoj svakodnevnici sve su prisutniji tzv. PE CE računari...

Drugi slučaj:

Nastavnica tehničkog, koja je nekoliko dana menjala ovog prvog, predaje nam BASIC programiranje. Kako tad nisam ništa znao o tome, sve je bilo super, sve dok nisam kasnije isprobao te programe! Nijedna linija koda nema veze sa ostalim, žena nabacala komande onako kako joj se sviđa, ali je bitno da je ispredavala!
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2005, 9:39   #54
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: smesne situacije...

flešići ili kako ih već ko zove su mi osnovni alat u firmi. Na poslu stalno nosim par komada na traki oko vrata (u džepovima se grebu i oštećuju) i više od nekoliko puta su me pitali šta ti je to ili da li je to mobilni telefon (za Kingstona) i slično. Lik kojeg sam već spominjao u prethodnim porukama a koji me ne voli kaže kad prođem: Vidi ga što je okačio one lokatore oko vrata pa direktori sve prisluškuju okolo, samo snima.

Dođe mi da jedan dan okačim sve te mobilne prckalice, USB flash diskove pa Blue toth ( 2 komada ), pa IR, pa Maglite baterijicu crnu (deluje misteriozno), MP3 player pa blokić memorije iz praistorije ... da napravim neku woodu ogrlicu ( može i perje i kosti ... šalim se) pa kad vidi umreće.
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2005, 10:06   #55
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: smesne situacije...

Sedi se u firmi uz kafu (retki trenuci kad se nema baš ništa od obaveza) u jednoj većoj prostoriji nas 6-7 pričamo neke provale i smejemo se. Normalno i lik iz prethodne poruke je tu iako ne priča sa 50% prisutnih zbog svoje naravi.
Kad ulazi jedan drugar (inače naš radnik) koji kući sklapa nekog keca-dvojku iz njemu znanih razloga i pita me:
- Imaš li kakvu audio karticu, treba mi da probam, vratiću ...
Ja mu kažem da ako mu odgovara za ISA slot ima par komada u starim kečevima i bacim mu ključ od moje prostorije da isčupa tamo iz nekog od krševa koji nisam još bacio i da ne vraća.

Kad sam bacio ključeve setio sam se i pogledao facu od spominjanog lika.
Zamislio sam šta je u njegovoj glavi, da razmišlja kako se razbacuje skupa kompjuterska oprema ... raznosi iz firme i prodaje za velike pare ...
I ostali su shvatili i kresnuli ga na tu temu kad sam ja izašao. Pričali su mi da ga umalo srce nije drknulo koliko je bio zapenio.
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2005, 10:18   #56
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: smesne situacije...

Kompjuter koji zveči.

Donosi mi gospođa po najavi računar koji su nešto deca malo pokvarila pa neće da radi. Hvala bogu ima zdravu i živahnu decu koja mi pomažu da uzmem bar dva-tri puta godišnje honorarčić od dotične.

Unosi računar i kaže:
''Znate ja sam ga nosila onako kako ste mi vi rekli ali se bojim da se nešto otkačilo unutra jer zveči.''

Kad sam ga otvorio a ono unutra CD-ova oho-ho. Dva su bila ispod matične ploče, pa između CD-RW i DVD-RW uređaja pa još nekoliko u slobodnom prostoru.

A ona uzima jedan CD i kaže:
Jao, pa mi smo ovaj CD toliko tražili po kući, već sam mislila da naručim drugi, oni ga toliko vole.

Ima dva sina. Divna deca rekao sam Vam već.
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2005, 2:35   #57
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: smesne situacije...

Citat:
Reloader kaže:
U, kako se to igra??? Moras da me naucis
Znaš, treba mnogo dok se napiše. Ali ima ih na svakoj trafici i nešto je slično Čoveče ne ljuti se. Nije nešto skupo. Naći ćeš uputstvo unutra.
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2005, 6:11   #58
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: smesne situacije...

Er... kako su ubacili CD-e u kuciste????
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2005, 8:35   #59
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: smesne situacije...

Citat:
Nash Knight kaže:
Er... kako su ubacili CD-e u kuciste????
Najverovatnije im to nije bio neki problem, čim su ih nagurali više od nekoliko komada.
Izmeđi pločica/maski na 5,25 '' mestima za uredjaje, izmedju CD/DVD uređaja ... ma gde god su uspeli. Probaj samo, videćeš.
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2005, 11:44   #60
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: smesne situacije...

Ima tome desetak godina... Ja na poslu a neko instalirao "igricu" u kojoj treba što bolje zadovoljiti devojku (onako kako se devojke obično zadovoljavaju, jel'te). E sad, ovo je živa istina, ja sam se zainteresovao za to da otkrijem kakav algoritam je programer upotrebio za bodovanje. I dok sam tako ispitivao stane mi za leđa valjda najveća krava u firmi, gleda malo, onda ode u drugu prostoriju i počne da viče na sav glas: "Ijuuuuu, (tu sad dolazi moje ime) **** (tu je jedna vulgarna reč) kompjuter!"
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
biseri, lapsusi, nije smesno, smesne situacije, smesno

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Situacije kad vas je vaš ljubimac (komp) doveo do ivice razuma ivan79 Brbljaonica 45 8.4.2010 13:45


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com