Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Web razvoj

Web razvoj Sve u vezi sa razvojem Internet sajtova: programi, dizajn, usluge hostinga, administracija...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.5.2008, 12:20   #1
barjaktar
Član
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: BL
Poruke: 123
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Formule

Seminarski radovi koje bih zelio da postavim na sajt sadrze mnogo grafika i formula. E sad, kada u dzumlin editor iskopiram cijeli .doc fajl, dobijem tekst, ali slike i formule se ne vide. Sad, za slike i nije toliki problem da svaku postavim pojedinacno, ali formula ima stvarno previse i zaista nema smisla da svaku tretiram kao sliku, pa tako aplodujem. Dakle, moje pitanje:

Kako da natjeram dzumlin Article Editor da prepozna slike i formule iz .doc fajlova kao sto to radi Word, tj da mogu da ih postavim prostim copy/paste?
barjaktar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2008, 18:39   #2
Tools
Član
 
Član od: 8.3.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 43
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Tools Slanje poruke preko MSN-a korisniku Tools Slanje poruke preko Yahooa korisniku Tools
Određen forumom Re: formule

Koristi programe koji su za to namenjeni:MathType 6 (ako koristis Vistu)a mozes starije verzije ako si na Xp jer su one besplatne(sledi link) za pisanje formula i Matlab V7 za grafike(link ispod).Srećan rad!

http://www.download.com/MathType/300...-10785114.html


http://85.214.90.176/emule-bittorren...rent,en,0.html
Tools je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2008, 4:26   #3
PDarko
Veteran
 
Član od: 11.7.2006.
Lokacija: /dev/random
Poruke: 1.011
Zahvalnice: 163
Zahvaljeno 182 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: formule

@Tools
Nisi razumeo čoveka. Njemu treba formatirane formule koje će da postavi na sajt (dzumla - Joomla), a ne u wordu.

@barjaktar
Koju verziju dzumle koristiš? Ako se ne varam ona kao WYSIWYG editor koristi TinyMCE. TinyMCE ima opciju Paste form Word (bar ona verzija na zvaničnom sajtu). Kako ona radi ne znam jer je nikad nisam probao. Probaj pa javi da li si uspeo.
PDarko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2008, 10:52   #4
Tools
Član
 
Član od: 8.3.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 43
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Tools Slanje poruke preko MSN-a korisniku Tools Slanje poruke preko Yahooa korisniku Tools
Određen forumom Re: formule

Citat:
PDarko kaže: Pregled poruke
@Tools
Nisi razumeo čoveka. Njemu treba formatirane formule koje će da postavi na sajt (dzumla - Joomla), a ne u wordu.

@barjaktar
Koju verziju dzumle koristiš? Ako se ne varam ona kao WYSIWYG editor koristi TinyMCE. TinyMCE ima opciju Paste form Word (bar ona verzija na zvaničnom sajtu). Kako ona radi ne znam jer je nikad nisam probao. Probaj pa javi da li si uspeo.
O.K shvatila sam da sam pogresila ,zbunilo me ''da prepozna slike i formule iz .doc fajlova kao sto to radi Word''.Ovi programi inače formiraju formule u wordovom okruženju ali su one ''vidljive'' i na webu,sad nisam sigurna za ovo ostalo okriženje i kako to barjaktar koristi?
Nadam se da će nekom pomoći i ovakav moj post.
Tools je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2008, 13:15   #5
barjaktar
Član
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: BL
Poruke: 123
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: formule

Joomla je 1.5.2, a editor je onaj njihov, standardni, sta ja znam... A sa ovog tvog TinyMCE sajta sam skidao najnoviju kao i poslednju stabilnu verziju, medjutim ili ja skidam nesto pogresno ili to cudo uopste nije namjenjeno za dzumlu. Ili ja nisam shvatio sta si htio da mi kazes. Dakle, ja sam to preuzeo, ali kada pokusam Upload&Install kaze da ne moze jer nema potrebne fajlove...

Dakle sta nisam radio kako treba?
barjaktar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2008, 15:50   #6
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: formule

tinyMCE je već sastavni deo Džumle ali kao editor a ne kao bilo kakav plugin iliti slično. Zbog toga se tinyMCE ne updateuje preko paketa već čistim kopiranjem novih fajlova preko postojećih.

No... Bez obzira... tinyMCE, niti kad smo već kod toga bilo koji CMS editor, nije sposoban da "čita" bilo šta osim formatiranog teksta iz Word-a. Rešenje tvojih rpobelam je nažalost korišćenje slika koje ćeš da umećeš na odgovarajuća mesta jer jednostavno ne postoji bilo koji način da HTML-om simuliraš razlomke, integrale i sl.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2008, 12:54   #7
barjaktar
Član
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: BL
Poruke: 123
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Forumule

Auh...
Hvala u svakom slucaju.

Nego...
Ti si mi rekao da se nova verzija tinyMCE instalira tako sto se novi fajlovi samo prelijepe preko starih. E, ja to izvedem, tj. u folder /public_html/plugins/editors u kojem se nalazi folder tinyMCE raspakujem upravo preuzetu arhivu i... nista! Editor je potpuno isti.

Gdje sada grijesim?

Hvala.

Poslednja ispravka: VojaM (14.7.2008 u 14:44)
barjaktar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Formule IGRACH Aplikativni softver 2 13.6.2008 0:26
Matematičke formule u OpenOffice.org Writer-u? PDarko Aplikativni softver 2 24.2.2007 23:42
Excel i formule bane81 Aplikativni softver 5 24.2.2007 21:04


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:29.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com