Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.2.2020, 15:22   #61
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate 3

I ja sam ocekivao da ce biti malo manje sareno, mada sad kad razmislim ne znam zasto, posto su im sve igre do sad bile pune boja, a to je i neki trend poslednjih godina generalno, koliko sam primetio. Verujem da ce biti neki mod par dana nakon izlaska gde ce paleta biti izmenjena.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2020, 19:14   #62
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.501
Zahvalnice: 884
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate 3

Meni ovo izgleda fenomenalno, takodje mi izgleda kao Original Sin 3. Baldurs Gate samo u naslovu.

Ne mogu da zamislim epske borbe iz BG serijala kao turn based nikako.
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2020, 20:54   #63
Gonzo
Član
 
Član od: 16.12.2018.
Poruke: 297
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 92 puta na 49 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate 3

Bas sam hteo da prokomentarisem sa vama izgled BG3 mada vidim da ste vec pricali o ovome. Ne znam dal sam omatoreo sa 33 godine ali ovo meni izgleda bas sladunjavo i sareno uzas. Umesto da naprave gotic mracno uvrnuto, oni ga usarenili ko decji bukvar. Ovi mali mozgići koji napdaju su baby pink. Podseca me na divinity. Zbog te sladunjavosti divinty nisam igrao(iako je divinty super igra). Neznam...ja sam igrao bg keca i dvojku, nadao sam se da ce biti mracnije. Tema jeste mracna, ali egzekucija sa ovim duginim bojama mi bas ubija vajb
Gonzo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2020, 21:23   #64
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate 3

Baldur’s Gate 3 is a next-gen experience only for PC, PlayStation 4 and Xbox One cannot run it

Hahaha oh boy ovi iz Lariana...
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2020, 21:41   #65
Gonzo
Član
 
Član od: 16.12.2018.
Poruke: 297
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 92 puta na 49 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate 3

Wow. Znaci ja kao xbox musterija mogu da ga d...m
Gonzo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2020, 21:49   #66
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate 3

Prosto ce sacekati sledecu generaciju konzola (koja je tu iza ugla) i izbaciti igru za njih...sve ovo ostalo je obican pr bullshit XD
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2020, 23:07   #67
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate 3

Citat:
Krilce kaže: Pregled poruke
I ja, samo se nadam da se nece desiti slucaj da kad imas 6 ljudi u druzini ne mozes da dostignes najvisi, tj. 20. level, kao sto je to slucaj sa Pathfinder: Kingmaker-om. Tu trenutno igram sam druzinom od cetiri clana bas iz tog razloga.
Nije tacno, ja sam dostigao max level a igrao sam sa druzinom od 6. Ma ne bih im oprostio da je drugacije. Bitno je da stavis u opcijama da samo aktivni clanovi druzine dobijaju iskustvene poene. Meni to odgovara jer se uvek vrtelo 7 clanova. Ja (mag), Amiri ,Valerie, Harrim, Tristan i Linzi su se menjali po potrebi i placenik (Sandor Klegani)
Kad smo vec kod Pathfinder-a, meni vise lici na BG nego bilo koji drugi RPG (pa i ovo) koji su izasli u poslednjih 6 godina. Sad kad sam video sta nas ocekuje u sledecem delu (Ej, moci ces Lich da budes!), vise je ocekujem nego ovaj Larioanov Baldur's Gate.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
Krilce (28.2.2020)
Stara 28.2.2020, 23:18   #68
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate 3

Citat:
filpan kaže: Pregled poruke
Nije tacno, ja sam dostigao max level a igrao sam sa druzinom od 6. Ma ne bih im oprostio da je drugacije. Bitno je da stavis u opcijama da samo aktivni clanovi druzine dobijaju iskustvene poene. Meni to odgovara jer se uvek vrtelo 7 clanova. Ja (mag), Amiri ,Valerie, Harrim, Tristan i Linzi su se menjali po potrebi i placenik (Sandor Klegani)
Kad smo vec kod Pathfinder-a, meni vise lici na BG nego bilo koji drugi RPG (pa i ovo) koji su izasli u poslednjih 6 godina. Sad kad sam video sta nas ocekuje u sledecem delu (Ej, moci ces Lich da budes!), vise je ocekujem nego ovaj Larioanov Baldur's Gate.
Da da, mislio sam po default-u, tj. sa iskljucenom tom opcijom. Ja ga bas sad igram ispocetka, pa razmisljam ovog puta o nekim zanimljivijim build-ovima.
Pathfinder je stvarno fantastican. Vise sam uzbudjen zbog sledeceg dela Pathfinder-a nego BG3 nakon PAX East-a, mada definitivno ne planiram da propustim ni ovo cudo, mozda ga i odrade kako valja na kraju.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.2.2020, 1:27   #69
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Baldur's Gate 3

Citat:
Krilce kaže: Pregled poruke
Samo sto nije bas jednostavno teturati developere sa jednog engine-a na drugi, posebno ne ukoliko su ga koristili vec godinama. Obuka, sporiji rad i sl. puno kostaju , a svako gleda da troskove umanji na minimum. Nema nikavih prednosti prelaska na novi engine, posto bi i na obsidianovom mogli napraviti saroliku igru bez ikakvih problema.


Nije jednostavno, zato sam i misljenja da Larian mozda nije bas idealan izbor za ovu fransizu vec Obsidian. I, kao sto smo rekli ranije, dizajn i engine svakako nije isto. Meni nije problem samo sarenilo, to moze da se steluje na svakom enginu. Drugaciji engine (kao Pillars) po meni ima prednosti jer ce dobiti taj neki 2.5d smek.
Ovako em isti 3D engine, em slican dizajn, em isti elementi (origin story, UI i dosta drugih stvari).
Larian je super sa svojim fransizama. Za BG vec nisam siguran. Vise deluje kao direktan nastavak Divinity-ja
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2020, 1:20   #70
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate 3

Kad vidim ovu raspravu oko ovog prvog predstavljanja tek radno započete igre ne mogu da se ne setim apsolutno iste priče (ja sam bio jedan od purista) kada se pojavio rebutovani Tomb Raider. Potpuno drugačija vrsta okruženja i gejmplej koji sasvim odudara od originalne premise prosto su mi pekle oči kad pročitam Lara Croft tokom igranja. Da ne bude zabune, sva tri "nova nastavka" mi se jako sviđaju, imam ih u mojoj "Steam library" i svaki odigram bar jednom godišnje ili u dve godine, ali to, jednostavno, nije Tomb Raider. I mogla bi da bude jednako prihvaćena i igrana i da se zove, na primer "Mortal Challenges of Tanya Tompson".
Ali se ne bi toliko pričalo i pisalo o njoj.
Broj dinosaurusa (kao što sam i ja) koji su igrali originalni BG je u strašnom opadanju, a današnji većinski kupci igara ni ne pomišljaju na mračna 2,5D hakovanja i slešovanja niti na igre koje izgledaju tako da i osrednji telefon može da ih sažvaće. Ako već daješ silne pare za grafičke karte najmanje ti treba nekakav mrak i bauljanje sa jedva vidljivim likovima i neprijateljima, več nešto šljašteće i sjajno što samo što ne iskoči iz monitora.
Igrati BG na starom monitoru u 800x600 je bilo zaniljivo, ali danas u eri full HD i većih rezolucija nabadanje većeg broja sitnih likova da se makljaju sa istim brojem sitnih likova je poprilično mučna rabota, pa zbog toga nisam imao ni blizu onaj stari, dobri osećaj kad sam se dohvatio remasterizovane verzije. Jednostavno, to nije bilo to.
Situacija sa Tomb Raiderom me je naučila da je ipak bolje ograditi se od očekivanja. Onaj osećaj koji sam imao igrajući prva 4 dela se nikada neće ponoviti. Novi Tomb Raideri i novi Assasins Creed-ovi su igre koje po gejmpleju i svemu POTPUNO odskaču od "originalnih" igara.
A ovde se ljudi bune što nije onako "mračna"??!!! Ma, ako ima dobru priču i dobru interakciju među likovima (a Larian to zna da uradi) too je dovoljno da se ne propusti. A što se zove tako - manje je bitno. Tu nema pomoći.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2020, 2:01   #71
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Baldur's Gate 3

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Kad vidim ovu raspravu oko ovog prvog predstavljanja tek radno započete igre ne mogu da se ne setim apsolutno iste priče (ja sam bio jedan od purista) kada se pojavio rebutovani Tomb Raider.
Samo sto je to bio rebutovani Tomb Raider, donekle je imalo smisla. Koliko ja znam ovo je nastavak BG, ne reboot. Mozda i gresim.

E sad, ja mislim da niko ne ocekuje preslikanu igru od pre 20 ili koliko vec godina, gde ce ljudi buljiti oci pikselima, starim UI-jem i tome slicno. Ali mislim da dosta ljudi nije bas ocekivao preslikan Divinity 2 izgled, UI i ostalo.

Treba sacekati svakako, ja garantujem da ce igra biti odlicna. Ali prvi utisci su dosta pomesani.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2020, 7:34   #72
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate 3

Za divno cudo, meni je prvi utisak bas suprotan, tj. da je dobro preslikan BG izgled.

Od izgleda rasa, do prestvaljanja illithida, kolor gradijenta, itd...

Jedina "larian" stvar je UI, tj. placeholder ikone iz DOS2 za spellove, i drag/drop objekata.

Naravno, ne zadrzavam se samo na BG, nego i na Neverwinder Nights "duhovnim naslednicima", kada vrsim ovo poredjenje.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2020, 19:20   #73
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.589
Zahvalnice: 916
Zahvaljeno 584 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate 3

Kapirajte da je ovo teška Alpha verzija igre.

I da tek krajom godine izlazi kao Early Access na Steam, tako da postoje ogromne šanse da i ako ne zamene ovaj UI do EA, zameniće ga posle. Jer u EA fazi može da bude i pola godine a i 2 godine ako budu mogli/morali da je peglaju.
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2020, 8:17   #74
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Baldur's Gate 3

Cak i da bude DOS3 ja sam presrecan, konacno DOS sa fiksnim predmetima i opremom.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2020, 21:49   #75
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Baldur's Gate 3

https://youtu.be/N_BDiIyl2LE

Interesting koliko Google puca $$$$ za raspalu Stadiu
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2020, 22:06   #76
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate 3

https://youtu.be/jD5iycL9Kx8?t=555

Ako bi BG3 dolazio sa toolsetom kao NWN1 i NWN2, igraće se BG3 još dugo dugo godina.

Poslednja ispravka: Sass Drake (2.3.2020 u 22:45)
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2020, 8:14   #77
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Baldur's Gate 3

Citat:
Exia kaže: Pregled poruke
https://youtu.be/N_BDiIyl2LE

Interesting koliko Google puca $$$$ za raspalu Stadiu

Pogledao sam klip, izgleda da ce igra imati Stadia ekskluzivne iteme, kvestove itd. Ako je to tacno od mene pare nece videti.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2020, 19:53   #78
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate 3

Ebg Google ima budzet za trosaranje a developeri su alavi (kao i cela industrija) zato i imamo sada ovo miniranje Nvidi-e i njihovog Geforce Now-a. Tako da koliko god da je Larian kvalitetan studio...i njima je $$$$ glavni faktor
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2020, 2:55   #79
zorx
Veteran
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: 010011100110100101110011
Poruke: 585
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 160 puta na 124 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate 3

Citat:
Apostrof kaže: Pregled poruke
Pogledao sam klip, izgleda da ce igra imati Stadia ekskluzivne iteme, kvestove itd.
Nisu to rekli konkretno za BG3, nego samo uopšteno nagađaju da će u budućnosti različite platforme pokušati da ponude sve više jedinstvenog sadržaja u nekoj formi.

Za BG3, koliko sam shvatio, radi se o nekim elementima koji se odnose isključivo na strimovanje, nekakva implementirana opcija koja uključuje gledaoce da kao malo utiču na tok igre dok gledaju omiljenog strimera, onako najprostije "nemojte da strimujete/gledate BG3 samo na Twitch-u, dajte da i mi malo zaradimo". Ja strimove gledam nekih sat do dva mesečno u totalu pa mi ovo ne znači baš ništa, a nekom je možda bitnije od same igre.
zorx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2020, 18:52   #80
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate 3

Larian Studios has announced that Baldur's Gate 3 will enter Early Access in August 2020, assuming there are no more significant impacts from COVID-19.
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Baldur's Gate Patton Role-Play 1036 16.12.2020 22:04
Baldurs gate II Corwin Role-Play 655 22.2.2017 17:09
Baldur's Gate Enchanced Edition Nole otpaTci 1 25.3.2012 9:11
Baldur's Gate saga online Juraj otpaTci 1 13.5.2011 19:08
Baldur's Gate vertigo Stare igre 14 21.7.2006 19:24


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:04.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com