Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.7.2008, 14:51   #1
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Chat & plavi ekran, temperature itd...

Par stvari me kopka...

Prvo, kad idem na chat koristeci "obican" mirc, i normalno se konektujem na irc server, krstarica mi izbaci onaj http za identifikaciju (ukucavanje random broja). E sad, kad probam da otvorim taj prozor, popijem "plavi ekran" i komp se restartuje i to takvom brzinom da uopste ne vidim sta pise. Pri bootovanju clock mi se resetuje na 2000. god Inace, pri otvaranju bilo koje druge strane, sve je u savrsenom redu....

Drugo pitanje - HWmonitor mi pokazuje temperature jezgara izmedju 40 i 54 stepena, harda oko 50 i gracike oko 60.. i to sve u idle, na konfiguraciji iz profila (sve na def. taktu, grafika je fabricki OC). Komp drzim u jednom od onih "kompjuterskih" stolova, gde su obe bocne strane zatvorene.

Zanima me zna li neko sta je u pitanju sa chatom i da li su ove temperature O.K... poz

P.S> E da, i možda pomalo glupo pitanje, ali da li više temperature komponenti mogu biti usled slabijeg / neadekvatnog napajanja. Jes da je ovo Chief na 550 (time sam menjao Chiefa na 350W), ali sam ga dobio kao "donaciju" od devojke i napajanje je sigurno par godina staro (i dosta rabljeno kod nje) , tako da me i to brine.

Evo sad sam baš upalio AVG (samo to radi u pozadini) i net browser i temperature su:

Poslednja ispravka: shrafko (5.7.2008 u 15:31) Razlog: HWmonitor screenshot
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2008, 15:47   #2
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Chat & plavi ekran, temperature, itd..

Citat:
shrafko kaže: Pregled poruke
P.S> E da, i možda pomalo glupo pitanje, ali da li više temperature komponenti mogu biti usled slabijeg / neadekvatnog napajanja. Jes da je ovo Chief na 550 (time sam menjao Chiefa na 350W), ali sam ga dobio kao "donaciju" od devojke i napajanje je sigurno par godina staro (i dosta rabljeno kod nje) , tako da me i to brine.
Može da bidne.Čitao sam neki članak u kom se pominje da komponente ako imaju slabije napajanje, nešto kao, moraju više da se "trude" da bi postigle zahtevane performanse ( tj. kada ih izrabljuješ sa zahtevnim programima, igricama itd).Tako sam pročitao, mada mislim da se komp gasi kada nema dovoljno snage ili kada je napajanje neodgovarajuće.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JohnnyNT na korisnoj poruci:
shrafko (5.7.2008)
Stara 5.7.2008, 17:51   #3
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Cool Re: Chat & plavi ekran, temperature, itd..

Vrlo je verovatno da je taj tvoj chieftec na izmaku snage.

Moj sam kupio januara ove godine. Isto je chieftec 550W. Tacno ime mu je Gps-550W AB A Evo ga link kako izgleda.
http://www.chieftec.com/smart-power.html

Ako tako izgleda i tvoj onda je upravo to da ti napajanje otkazuje poslusnost.

Kod mene nema problema sa takvim pregrevanjima kao kod tebe. Vidi moju konfiguraciju u javnom profilu. U ovim vrelim letnjim danima, bez klime kod mene u sobi mi je temperatura 25 stepeni, graficka mi se greje od 48 (idle) do 60 stepeni (load), procesor od 34 (idle) do 55 stepeni (load), hdd oba od 40 (normalni rad) do 45 stepeni (3 sata igranja Assasin`s creed). Procesor hladi Cooler master hyper 212 koji je ogroman. Pre njegove ugradnje procesor se mnogo zagrevao zbog polakog otkazivanja stock kulera. Tada je isao od 40 stepeni do 75 stepeni, a ove vrucine jos nisu bile pocele. Temperature ostalih komponenti su bile u granicama normale.

I tada i danas sistem mi je potpuno stabilan.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ivanza na korisnoj poruci:
shrafko (5.7.2008)
Stara 5.7.2008, 18:51   #4
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Chat & plavi ekran, temperature, itd..

Bedak, a taman sam mislio da će me ovaj polovni Chief na 550W potkrpiti...

Što se nekih drugih simptoma tiče, npr. u Mass Effectu dešavalo bi se da igra zabode, tj. da izbaci potpuno ljubičast ekran a zvuk da uđe u "infinite loop".. tu ni CTRL+ALT+DEL ni Windows taster nisu pomagali... samo gašenje na on/off dugme na kućištu. E sad, kad sam probao da pokrenem komp ponovo (na on taster, naravno), pristisnem ja - kad ono ništa. Probam opet - i opet ništa. Tako par puta, tek bi posle 2-3 minuta uspelo. U stvari, lampica za hard bi svetlela, ventilatori bi se vrteli, ali monitor ne bi primao signal. Btw, ovo mi je se dešavalo samo na jednom mestu u igri, posle toga sve je bilo O.K. pa nisam previše mozgao.

Osim toga, desilo mi se par puta da komp uđe u hibernaciju posle 20ak minuta nekorišćenja (što je OK) , crni ekran i sve što ide uz to, međutim kad prodrmam miša / pritisnem neki taster - opet sve po starom - još uvek u hibernaciji I tu bi pomogao samo restart...

Šta mislite - gremlini ili napajanje?
(i ako je napajanje, šta predlažete kao zamenu za napajanje za ovu konfiguraciju ? Samo da nije nešto što košta kao ar zemlje na Vračaru ).
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Plavi ekran smrti i resetovanje rudar Kvarovi 27 20.11.2008 18:50
Plavi ekran posle instalacije USB ADSL modema patche_82 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 8.6.2008 22:43
Dobijam plavi ekran na računaru Atila Petrovic Kvarovi 13 4.3.2008 19:12
Sta je plavi ekran u windowsu? yahhoo Kvarovi 15 11.1.2008 4:14
Plavi ekran smrti nsAce Kvarovi 32 18.1.2006 20:51


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:08.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com