Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Video/TV softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Video/TV softver Video programi, formati, kodeci, konvertori, DVD/TV softver, satelitski/DVB programi, DivX i sl.

Pregled rezultata glasanja: Koji player koristite za gledanje divx filmova?
Viplay 4 5,26%
RadLight 4 5,26%
BS player 44 57,89%
MV2 player 19 25,00%
Nesto drugo 6 7,89%
Media Player Classic 3 3,95%
Micro DVD player 1 1,32%
Glasanje sa više mogućnosti izbora. Glasova: 76. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.5.2012, 21:11   #201
carloss
Član
 
Član od: 23.2.2006.
Poruke: 229
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 11 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Koji video (divx) player koristite?

Mv2 player jeste proslost nazalost, jer nema dalju podrsku od autora, ali neverovatno je da je i dan danas neprikosnoven u nekim stvarima. Ja sam iskljucio aero temu u windowsu 7 i mv2 player mi radi savrseno, tako da cu ostati na njemu jos neko vreme.
carloss je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2012, 9:13   #202
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: Koji video (divx) player koristite?

Citat:
carloss kaže: Pregled poruke
Mv2 ... neverovatno je da je i dan danas neprikosnoven u nekim stvarima
U kojim stvarima? Nešto što je potrebno mnogima ili u nekim "sitnicama", koje su potrebne vrlo uskom krugu korisnika?
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2012, 14:00   #203
carloss
Član
 
Član od: 23.2.2006.
Poruke: 229
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 11 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Koji video (divx) player koristite?

Ja titlove podesim sa velikim fontom, tako sam navikao i tako volim, kada su dugacke linije, mv2 automatski smanjuje font da bi titl ostao u dve linije, a ne da ide u 4-5 linija (ovo jedino jos bs player radi). Kada prekinem film, mv2 pamti poziciju i uvek pusti odatle gde je film prekinut. Kada je film u nekom drugom formatu (4:3, 1:2.35...) vrlo lako preko precica na tastaturi se film razvuce po zelji, i pri tom pamti ta podesavanja za svaki film, da ne mora svaki put ponovo da se podesava. Ovo su meni najbitnije stavke, svi drugi plejeri nesto imaju, nesto nemaju, ali jedino ovaj ima sve to.
Inace, kapiram da je ovo sve vecini nebitno, ja sam i rekao iz svog ugla da je za mene neprikosnoven u nekim stvarima, ali ovako kad me neko pita da mu preporucim neki plejer, ja mu kazem bs plajer, ili km plejer, jer svestan sam da mv2 ide u istoriju.
carloss je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku carloss na korisnoj poruci:
ZoNi (30.5.2012)
Stara 30.5.2012, 19:48   #204
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.295
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Koji video (divx) player koristite?

Nisam jedino siguran da li Pot ima ovo za titlove, ali ima sve ovo ostalo sto si naveo. Ima neka opcija za titlove koja, cini mi se, radi bas to, ali ne mogu da proverim jer nemam ni jedan titl sa tim problemom (cak se i ne secam kad sam poslednji put naleteo na to).

MV2 je bio odlican ranije, ali je poceo da pravi probleme sa nekim formatima. Mislim da je lik koji pravi Pot, pre nego sto je pravio pa prodao KMP (koji je djubre od kad je prodat), pravio bas MV2.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2012, 19:59   #205
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: Koji video (divx) player koristite?

Citat:
toxic kaže: Pregled poruke
Mislim da je lik koji pravi Pot, pre nego sto je pravio pa prodao KMP (koji je djubre od kad je prodat), pravio bas MV2.
Teško, jer je autor Pot-a i Kmp-a iz Koreje, dok je autor MV2 Čeh

Inače, ne slažem se ni da je KMP sada đubre - to je i dalje sasvim OK plejer, u svakom slučaju među prvih 5-10 po kvalitetu
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2012, 20:10   #206
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.295
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Koji video (divx) player koristite?

Da, sad vidim, pomesao sam. (:

Inace, KMP jeste djubre sad. Ima problema sa mnogim formatima, koje ne pusta ili brljavi s njima. Cesto mi je, npr., pravio probleme sa nekim BR ripovima, Fast Forward 2, 3 puta i izgubi se ton. Jako iritirajuce kad gledas neku seriju pa ubrzavas dosadne epizode/delove. Puno toga nije mogao uopste da pusti.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2012, 22:51   #207
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Koji video (divx) player koristite?

Citat:
salesam kaže: Pregled poruke
Slobo postujem tvoju odluku koju bi najverovatnije i sam doneo da sam nasao nesto makar priblizno dobro. Priznaces i da je ruzno podsmevati se nekom jer ne misli kao vecina.
Takođe je ružno pametovati a da pritom pojma nemaš o tehnikalijama.

Ajde probaj da namestiš MV2 da renderuje sliku preko madVR renderera, pa javi jel može.

madVR je inače ono preko čega HD filmovi izgledaju duplo bolje nego preko podrazumevanih renderera u tim zastarelim plejerima.

Pot isto podržava madVR, tako da u njemu to obavezno namesti ako si već prešao (Preferences - Video - Video renderer: Madshi Video Renderer).
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2012, 23:14   #208
carloss
Član
 
Član od: 23.2.2006.
Poruke: 229
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 11 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Koji video (divx) player koristite?

Da, Pot plejer mogu da preporucim svima, svakako je u vrhu. On nema ovo za titlove, testirao sam ga ranije.
carloss je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2012, 10:50   #209
salesam
Član
 
Član od: 11.2.2009.
Lokacija: Zemun, Novi grad
Poruke: 81
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Koji video (divx) player koristite?

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Takođe je ružno pametovati a da pritom pojma nemaš o tehnikalijama.

Ajde probaj da namestiš MV2 da renderuje sliku preko madVR renderera, pa javi jel može.

madVR je inače ono preko čega HD filmovi izgledaju duplo bolje nego preko podrazumevanih renderera u tim zastarelim plejerima.

Pot isto podržava madVR, tako da u njemu to obavezno namesti ako si već prešao (Preferences - Video - Video renderer: Madshi Video Renderer).
Izvini o cemu ti? Ja sam naveo da mi je utisak u radu ubedljivo najbolji sa MV2 i iza toga stojim. Od skoro na preporuku koristim Pot i odlican je uz par mana (najveca sto mu fali ucitavanje dva prevoda istovremeno). Pa ne vidim sta sam ja tu pametovao. Meni je bitno da mogu da pustim film (sa slikom dvdrip kvaliteta, nista vise od toga) i da podesim sliku da bude bas kako ja zelim, a ne da me zivcira gledanje filma radi manjkavosti nekog plejera. To o cemu ti pricas me ne zanima i to nisam ni pomenuo. A poredjenje ti je u tom smislu bas na mestu, poredis nesto od pre 12 godina sa necim starim 3 meseca i pominjes HD, odlicno.

Evo npr. gde je MV2 i dalje bolji od Pot-a ili bilo kog drugog plejera koji sam isprobao. Kod njega je vracanje za 5s uvek toliko uz mozda minimalna odstupanja, kod Pot-a je u zavisnosti od ne znam cega to nekad 5s, nekad 3s, nekad 9s... E sad posto se razumes u tehnikalije objasni zasto se kod novijih plejera to desava? Meni recimo bitna stavka jer kad zelim da vratim nazad neku scenu, posto Pot ne moze da vrati u tom delu pravih 5s, on me baci jos nekoliko s nazad, pa tako par puta u filmu, pa puta stotine filmova znaci da cu na kraju blejati sate i sate vise bespotrebno u ekran nego da sam iste gledao preko MV2 (glupo deluje na prvi pogled ali da li je)? Sa MV2 tokom godina koriscenja ne pamtim da mi se to desilo.

Trazenje boljeg titla preko Pot-a je (naglasavam) po nekad nocna mora ali ima editor (Alt E) koji uglavnom radi posao dobro, pa koristim njega ali to je opet posao vise koji mi kod MV2 nije bio potreban ali je svakako pozitivno sto ima ta opcija kad vec nemaju paralelni titlovi. Ali najbolji bi bilo da kao noviji ima i jedno i drugo. Dalje Pot nema listu prevoda koji se nalaze u folderu i koji su vec ucitani u njega pa svaki put moram da koristim opciju (Alt O) da bi ucitao drugi prevod kad trazim koji je bolji, jel nije glupo? MV2 je imao listu svih prevoda koji se ucitaju u njega sto ne mozes reci da je mana i da je ovako kao na Pot-u bolje. To su meni neke bitne stvari, a to o cemu ti pricas me ne zanima jer se ne przim na HD video.

Vidim ima jos ljudi koji ga i dalje koriste, i razumeju o cemu govorim. Jel mislis da su svi oni ludi sto se drze neceg starog preko decenije, a ne prigrle nesto novo odma cim to izadje ili mozda neki razlog postoji? Ja sam odma lepo rekao da sam bio lenj da ispitujem deset plejera detaljno jer se iznerviram sa raznoraznim glupostima i odustanem ali ne znaci da je tako bilo i drugima, a opet su neki zadrzali taj MV2 i nastavili da ga koriste (sto kao osnovni, sto kao pomocni plejer). Da radi normalno sa 7-om, broj bi bio samo veci, daleko. Pot sam recimo izbrisao prvi put neinstaliravsi ga posto sam video da je Beta. I ispostavilo se pogresio jer sam do danas odgledao ne znam koliko filmova i serija na njemu, dok na svim zajedno posle MV2 nisam ni jedan ceo.

Primer, devojka koja se ne razume u nista vezano za racunare osim onoga sto joj treba, i ne zna da podesi nista posebno ni na jednom plejeru. Posle instalacija Pot-a, dok sam bio na poslu sela je da gleda Bouns, salje mi poruku bas mi se dopada ovaj plejer. Prosto, utisak koji je na nju ostavio posle odgledane serije. Kad sam stavio BS nakon MV2, pitala me je gde ti je MV2? Vidi, nemam ja ni tebi ni bilo kome sta da se pravdam ali ja ovde nikom nisam rekao da je nenormalan ako mu je BS najbolji ili bilo koji drugi plejer, niti da pametuje. MV2 je po meni i dalje KRALJ medju plejerima, pa idu Pot i GOM, ostali... me ne zanimaju. Mozete mi se radi toga ti ili bilo ko drugi podsmevati, kako hocete, to je vas obraz, ne moj.

Poslednja ispravka: salesam (28.6.2012 u 12:10)
salesam je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koji (multimedijski) player koristite? Deusdies Audio softver 164 20.2.2012 19:23
GOM Player 2.1.14.4525 RidiK Video/TV softver 6 10.1.2011 15:25
Divx player - koji izabrati? Poper ŠDK - Foto i audio/video 6 19.1.2008 23:56
Koji player koristite za divx xvid mkv, gledanje filmova... Salito Slobodni softver 8 26.12.2007 0:24
koji Divx player? zemljanin Šta da kupim? 5 16.12.2006 23:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:38.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com