Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Zanimljive Web lokacije
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Zanimljive Web lokacije Lokacije na Mreži koje su vredne pažnje

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.4.2007, 22:36   #321
absonic
Član
 
Član od: 4.11.2005.
Poruke: 285
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde

www.zabranjeno-pusenje.info
moj sajt o zabranjenom pusenju

proradio je i forum:
www.zabranjeno-pusenje.info/forum

Poslednja ispravka: absonic (23.4.2007 u 13:11) Razlog: manje izmene
absonic je offline  
Stara 12.4.2007, 0:24   #322
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde

Citat:
absonic kaže: Pregled poruke
www.zabranjeno-pusenje.info
moj sajt o zabranjenom pusenju
Pošto je ovo tema relativno samo za kritike (manje za pohvale ), njima ću se i baviti.

1. Po meni, trebalo mi da staviš malo življe boje na sajt. Ona čudna boja mi izgleda depresivno.
2. Ne sviđa mi se onaj meni na levoj strani "Tekstovi pesama" - jednostavno to produži stranicu podosta, radije napravi posebnu stranu sa tekstovima (ako se ne varam, u pitanju je Joomla! tj. napravi static content)
3. Ubaci još stvari na sajt - bilo bi lepo imati Download sekciju
4. Svakako napravi i forum. Moja preporuka je SMF, a možeš i naći integraciju SMF-a sa Joomla-om OVDE
5. Pazi se AdSense-a, pogotovu ako imaš neki drugi sajt sa njim - ako Google otkrije da ti je čitav sajt na srpskom, banovaće te.

Sve u svemu, sajt je dobar, čini se kao dobar početak. BTW, i ja sam neki fan Zabranjenog pušenja
Deusdies je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Deusdies na korisnoj poruci:
vladale (12.4.2007)
Stara 12.4.2007, 0:52   #323
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde

Ko kaže da je ovo tema u kojoj se očekuju mahom kritike??

Svačiji trud treba poštovati i objektivno oceniti rezultat. Ko može da tvrdi da je najpozvaniji za to? Ni moderatori ni administratori se ne usuđuju olako da komentarišu u ovom topiku - a nađe se neko ko se juče registrovao na forum da raspali po detaljima.

Ovde su svi pozvani da otvoreno podele sa ostatkom foruma svoja web ostvarenja (ne da ih reklamiraju!) i očekuju se kreativni komentari a ne plastika. Bilo bi lepo da si se zadržao na tačkama 1 i 2, posebno početnici mogu lako da se zbune i povedu za nepromišljenim uputstvima!

Ubuduće sve molim da ne projektuju na druge svoja ubeđenja i ideju "pravog" web sajta, već da sa njima podele svoje iskustvo i (ako mogu) objektivno komentarišu.
Iris je offline  
Stara 12.4.2007, 1:03   #324
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde

www.planinaripv.co.sr
Iz nekog razloga neće da mi učitavaju stranice u Internet Exp. (samo prva)
U operi hoće kao i na kompu. Sve sam probao, ne mogu sajt nanovo praviti.
Postavljen je ftp.sitesled.com
Ima li ko ikakvu ideju zašto?
NjegovaWisost je offline  
Stara 12.4.2007, 1:09   #325
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde

Meni deluje da ste nešto zeznuli u kodu, frejmovi su zlo, postavi pitanje u podforumu Programiranje pošto mu nije mesto ovde.
Iris je offline  
Stara 12.4.2007, 8:57   #326
absonic
Član
 
Član od: 4.11.2005.
Poruke: 285
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde

Citat:
Dellion kaže: Pregled poruke
1. Po meni, trebalo mi da staviš malo življe boje na sajt. Ona čudna boja mi izgleda depresivno.
2. Ne sviđa mi se onaj meni na levoj strani "Tekstovi pesama" - jednostavno to produži stranicu podosta, radije napravi posebnu stranu sa tekstovima (ako se ne varam, u pitanju je Joomla! tj. napravi static content)
3. Ubaci još stvari na sajt - bilo bi lepo imati Download sekciju
4. Svakako napravi i forum. Moja preporuka je SMF, a možeš i naći integraciju SMF-a sa Joomla-om OVDE
Sve u svemu, sajt je dobar, čini se kao dobar početak. BTW, i ja sam neki fan Zabranjenog pušenja
1. Sto se tice boje, takav je template, a ja bas i nemam zelju da petljam po css-u i menjam boje, jer onda slike ne bi bile u skladu sa bojama, pa bih morao i slike da preradjujem i onda dobijen novi template, a ovaj mi se bas svidja. mozda eventualno podesim da slova budu crne boje.
2. Za textove pesama sam i sam razmisljao da sklonim upravo zbog rruznog estetskog efekta produzavanja stranice, ali onda to previse zvrji prazno, pa se postavlja pitanje sta tu. Na stranici diskografija cu pored svake pesme ubaciti tekstove, tablature
3. Sad, sto se tice download sekcije, planirao sam da sa svakog albuma ucinim po 2-3 pesme dostupne za download, jer bi sva cetiri albuma zauzimala previse prostora na HDD-u i gutala previse bandwidtha (cetiri albuma x 30 MB svaki = 120MB + 15 MB instalacija Joomle = 135MB od ukupno raspolozivih 200MB.). Jedino da konvertujem sve u neki .wav format pa da smanjim, jos malo i da kompresujem u .zipu, ali otom potom. Za jos stvari, poa bice naravno. Tek smo poceli Pored gorepomenutog, bice i jos biografija, deo o Top Listi Nadrealista, jos tekstova iz novina.
4. Eto - taman kad ja necu da naparavim forum, svi mi kazu pravi, a imam vec jedan koji je poluprazan . Sala, planiram i forum, razmisljao sam punBB, YaBB ili SMF. To verovatno nece biti neka ultra-giga velika zajednica, mozda 100-200 clanova vrh vrhova. Najverovatnije cu se odluciti za SMF, jer vidim ima i bridge za Joomlu i tako... Ali prvo da razradim sajt, da ga malo izreklamiram :P, pa kad se on malo ispopularise medju ljudima, da napravim forum, jer ce se ovako svesti na mene i mozda jos jednog ili dva clana.

I sad, moram ovo da kazem, glavni razlog zbog koga sam se odlucio da napravim sajt je taj sto je na netu bas tesko naci dosta informacija o ZPu.
Postoje oficijelni sajtovi oba Pusenja i blog o sarajevskom, ali ipak, zvanicni sajtovi sluze otprilike za neke najosnovnije informacije o nastupima i mozda o trenutnom clanovima. A jedan fan sajt je podlozan brdu sadrzaja, koje ne bi prilicilo zvanicnom sajtu itd. Da ne pominjem to da se nijedan sajt ne bavi predratnim ZP.

Sve u svemu, Joomla je dobar CMS, i uz pomoc fanova ZPa od sajta moze dosta da se napravi.

Poslednja ispravka: Iris (13.4.2007 u 11:34)
absonic je offline  
Stara 12.4.2007, 23:25   #327
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde

Iris, Mislim da se nismo razumeli. Smatrao sam da je nepotrebno iznositi činjenice kako je sajt dobar (a jeste, tačinje sajt je 95% super a 5% loš). Loše sam se izrazio; umesto reči kritika, trebao sam da upotrebim reč savet. Sorry for misunderstanding

@absonic: Ovako ja radim: Neke velike fajlove hostuj na nekom drugom (besplatnom) serveru, kao što su npr. OVAJ i OVAJ. Na glavnom sajtu samo linkuj ka sadržaju tih servera. Za to će ti biti potreban download component za Joomla! Moja preporuka (zaista odličan) je DOCMan. Mada on ima jedan bag. U okviru dotične komponente, nakon instalacije, otvori folder <root>/components/com_docman/themes/default/ i otvori fajl themeConfig.php . Izbriši 33. liniju koda (redeklaracija $details_homepage) i snimi preko starog fajla.

Ja se izvinjavam što sam se raspričao u ovoj temi koja nije predviđena za baš ovo, ali htedoh da pomognem čoveku

Poslednja ispravka: Iris (13.4.2007 u 11:36) Razlog: jedan link ne radi
Deusdies je offline  
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Deusdies na korisnoj poruci:
absonic (13.4.2007), Iris (12.4.2007), vladale (13.4.2007)
Stara 13.4.2007, 15:04   #328
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde

Citat:
Dellion kaže: Pregled poruke

Ja se izvinjavam što sam se raspričao u ovoj temi koja nije predviđena za baš ovo, ali htedoh da pomognem čoveku
Hvala lepo, upozoravam ostale da ne šire dalje priču i offtopic!
Iris je offline  
Stara 16.4.2007, 20:22   #329
Dushan
Veteran
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: N/A
Poruke: 520
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 32 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde

http://wowandwar3tft.eamped.com/ <----- forum nashe male lokalne WoW/WC3 zajednice. Inache, forum je juche postavljen, tako da treba josh toga da se sredjuje i svaka kritika je dobrodoshla
Dushan je offline  
Stara 18.4.2007, 14:06   #330
sin2384
Član
 
Član od: 7.2.2006.
Poruke: 135
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku sin2384
Određen forumom Re: Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde

Evo i mog sajta o mestu Laćarku odakle sam - www.lacarak.net.
sin2384 je offline  
Stara 18.4.2007, 15:16   #331
Damirius
Član
 
Član od: 17.4.2007.
Lokacija: Pancevo
Poruke: 36
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde

damirius.enairoyah.com - cRPG RPG i slicno, sajt je skoro postavljen verovatno ima neke probleme. Preporucujem 1024*768 rezoluciju u kombinaciji sa operom ili firefox browserom, radi valjda i IE noviji. Ako hocete da ostavite komentar, posaljite na mail koji cete naci na sajtu ili me kontaktirajte ovde.
Damirius je offline  
Stara 21.4.2007, 14:58   #332
Apocalypse
Član
 
Član od: 31.1.2007.
Lokacija: Sparta
Poruke: 106
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Apocalypse Slanje poruke preko AIM-a korisniku Apocalypse Slanje poruke preko MSN-a korisniku Apocalypse Slanje poruke preko Yahooa korisniku Apocalypse
Određen forumom Re: Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde

Evo moj forum o dizajnu i umjetnosti i sl.
http://mydesignandart.21.forumer.com/
Apocalypse je offline  
Stara 23.4.2007, 12:34   #333
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde

Citat:
Apocalypse kaže: Pregled poruke
Evo moj forum o dizajnu i umjetnosti i sl.
http://mydesignandart.21.forumer.com/
Forum je fin, dobra ideja za forum. Par predloga: nemoj opis svakog foruma da počinješ sa "Ovde pročitajte", "Ovde možete videti" i sl. Budi malo kreativniji

I tip: Bilo bi lepo kad bi forum host-ovao na nekom pravom serveru, a ne na forumer.com Evo nekih free servera koji nude MySQL i PHP: FreeHostia, 9999mb.com. Inače, ja glasam za FreeHostia - imaš 250 MB na raspolaganju, MySQL i PHP, više nego dovoljno za tvoj forum. Sa serverom ćeš moći više da "manipulišeš" forumom - edituješ PHP fajlove u okviru teme, i ubaciš svoj AdSense (daće Bog da konačno puste AdSense na Srpskom )
Deusdies je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Deusdies na korisnoj poruci:
Apocalypse (23.4.2007)
Stara 23.4.2007, 12:40   #334
Apocalypse
Član
 
Član od: 31.1.2007.
Lokacija: Sparta
Poruke: 106
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Apocalypse Slanje poruke preko AIM-a korisniku Apocalypse Slanje poruke preko MSN-a korisniku Apocalypse Slanje poruke preko Yahooa korisniku Apocalypse
Određen forumom Re: Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde

Hvala na pohvalama
Ispravicu pocetne rijeci
A sada sam na http://www.110mb.com/ izvadio mjesto i tamo cu da stavim sajt
http://dusantomic.110mb.com/
http://dusantomic.110mb.com/
Sada ga bas up-lodujem pa sam linkovao forum
A na forumeru imam neograniceno memorije
Nijesam nesto upucen u te stvari pa sam izabrao ovaj forumer
Ne znam zasto ali mi nekada nece da upaci kago treba prvu stranicu pa je treba refresovati

Poslednja ispravka: Apocalypse (23.4.2007 u 13:18)
Apocalypse je offline  
Stara 24.4.2007, 12:47   #335
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Exclamation Re: Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde

Verovatno Vam je poznato da već nekoliko meseci traje rad na prvom srpskom sajtu o Drugom Svetskom Ratu. Tekstovi se prevode i polako sve dolazi na svoje mesto. U međuvremenu, članovi su se odlučili za jedan veliki korak. Otvoren je forum koji će kasnije biti dopuna za sajt:

www.drugisvetskirat.org/forum

Cilj ovog foruma je pre svega dobro druženje, podela znanja ali i regrutovanje novih članova. Očekujemo da nam se pridruže svi ljudi sa željom za znanjem ili da ga podele sa nama. I naravno, da se priključe timu!
Kritike i pohvale su uvek dobrodošle.

Ovu priliku ćemo iskoristiti i da se zahvalimo forumu Sveta Kompjutera koji nam je omogućio da se sve ovo pokrene sa nule.

Vaš WW2 tim
ACHTUNG je offline  
Stara 24.4.2007, 19:50   #336
Apocalypse
Član
 
Član od: 31.1.2007.
Lokacija: Sparta
Poruke: 106
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Apocalypse Slanje poruke preko AIM-a korisniku Apocalypse Slanje poruke preko MSN-a korisniku Apocalypse Slanje poruke preko Yahooa korisniku Apocalypse
Određen forumom Re: Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde

Evo moj web sajt na kome prezentiram moje radove: crteze, slike, foromontaze, fotografije...
A u njemu se nalazi i forum koji sam u jednom od postaova vec prikazao

http://www.dusantomic.co.sr

Svi ste dobro dosli
Apocalypse je offline  
Stara 5.5.2007, 17:08   #337
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom

Ništa ne brinite, kupiću i domen i host Trenutno je sajt u izradi, voleo bih prve utiske. Dakle sajt je oko 5% završen

http://www.rammstein-online.com

Moj fan site o muzičkom bendu Lordi.

Uživajte!

www.lordi-online.com


OVDE se nalazi moj blog, sa nekim mojim osnovnim stavovima i razmišljanjima. Smatram ga interesantnim

Uradio sam mass update. Tj. update-ovao sam lični sajt i jedan o AdSense-u.

http://www.bogdankg.co.nr

AdSenseri.com

Uporedo sa razvojem još jednog sajta, pustio sam u rad Okupljanje

Okupite se! !

Poslednja ispravka: Iris (11.9.2008 u 11:00) Razlog: spojeno!
Deusdies je offline  
Stara 6.5.2007, 0:43   #338
absonic
Član
 
Član od: 4.11.2005.
Poruke: 285
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde

fin template, za pocetak...
a i ono, gotivno je sto je sajt na engleskom
a ako je ovo samo 5%, kako li ce sajt izgledati kada skroz bude zavrsen?
absonic je offline  
Stara 6.5.2007, 11:19   #339
Mzlaki
Novi član
 
Član od: 12.9.2006.
Lokacija: Beograd, Boleč
Poruke: 14
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde

Moj sajt je u stvari forum. Bavimo se radom u Paintshop pro-u, a planiramo lekcije iz Photoshopa da ubacimo. Uskoro menjamo adresu, pa cu update-ovati. Naravno, tek ga sminkamo...
http://fantazija.editboard.com
Mzlaki je offline  
Stara 6.5.2007, 16:01   #340
La3aR
Novi član
 
Član od: 3.5.2007.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde

www.pesoholichari.com

cenim da vec znate za njega
sajt posvecen pro evolution soccer zajednici u nas Srba i ostalim narodima i narodnostima
Posle vise od godinu dana imamo novi home page i licencirani forum VB.
pa pogledajte i regujte se
La3aR je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Tagovi
blog, forum, sajt


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:13.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com