Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Upravljačke simulacije

Upravljačke simulacije Menadžeri, tycooni, "mali bogovi" i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.9.2018, 16:22   #1
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Project Hospital

U pitanju je simulacija vodjenja bolnice, klinike itd. Poprilicno realisticna, tako da ako nekome ne odgovara sasavi humor Theme Hospital ili nove Two Point, uskoro izlazi i ovo. Igra izlazi 30. oktobra



https://store.steampowered.com/app/8...ject_Hospital/


Project Hospital Gameplay
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Mare! (3.9.2018)
Stara 30.10.2018, 16:47   #2
sonebrate
Član
 
Član od: 1.9.2009.
Lokacija: Košice, Slovačka
Poruke: 303
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 118 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: Project Hospital

Danas izlazi u prodaju.
sonebrate je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2018, 23:18   #3
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Project Hospital

Citat:
sonebrate kaže: Pregled poruke
Danas izlazi u prodaju.
Zanimljiva igra, imate na GMG sa popustom jos sutra cini mi se.


Kompleksna je, morate da pazite na raspored soba, velicinu i sadrzaj istih. Malo treba da se naviknete na izgradnju, jos uvek ne kapiram bas najbolje zasto neke sobe za dijagnozu ne mogu da dele cekaonice iako nisu preterano daleko i jos neke stvari. Ali je zanimljivo gledati vase doktore kako rade, sve je to detaljno animirano od pranja ruku, uzimanja instrumenata, pregleda.....Mozete cak i sami da pristupite dijagnozi i da naredite lekarima kako da pristupe pregledu, sta prvo da pogledaju na osnovu simptoma, rezultata itd.

Jedina zamerka je za sada ta izgradnja i UI, malo treba vremena da se naviknete, kamera ne moze da se rotira pa stvara malo probleme sa postavljanjem objekara i gradnje....Ali je za sada odlicna.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2018, 10:19   #4
sonebrate
Član
 
Član od: 1.9.2009.
Lokacija: Košice, Slovačka
Poruke: 303
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 118 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: Project Hospital

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Zanimljiva igra, imate na GMG sa popustom jos sutra cini mi se.


Malo treba da se naviknete na izgradnju, jos uvek ne kapiram bas najbolje zasto neke sobe za dijagnozu ne mogu da dele cekaonice iako nisu preterano daleko i jos neke stvari.
Da nisi možda napravio 2 sobe za dijagnozu iz dva različita odeljenja? Recimo iz emergency i radiology?

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Jedina zamerka je za sada ta izgradnja i UI, malo treba vremena da se naviknete, kamera ne moze da se rotira pa stvara malo probleme sa postavljanjem objekara i gradnje.....
Apsolutno se slažem sa ovim.

Sviđa mi se što, za razliku od TPH, te ne bombarduje sa pacijentima već možeš preko sklapanja ugovora sa osiguranjima da doziraš koliko ti njih pristiže.

Malo mi nije jasno da li uopšte postoji opcija da premorenog lekara iz ambulante pošalješ na pauzu ili to mora automatski? Super je opcija da preuzmeš ručnu kontrolu nad lečenjem pacijenta, ultra zabavno kada naleti neki u kritičnom stanju, od prijema u šok sobu, preko stabilizacije i operacije do intenzivne nege i oporavka.

Igra ima spor tempo, morate jako da pazite na finansije i postizanjem određenih ciljeva otključavate dodatne sobe i opremu. Meni je ovo + jer ne volim upravljačke simulacije u kojima sve imaš na tacni i sve može da se izgradi i odradi za 20-ak sati igranja. Za nestrpljive ima opcija u sandbox modu da od početka imate sve otključano.

Za sada jako pozitivan utisak sa nadom za neki update radi dodatnog peglanja opcija, interfejsa i naročito pomalo rogobatnog tutorijala. Ali OK, ipak je indie tim u pitanju, može malo da se inicijalno progleda kroz prste.
sonebrate je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2018, 12:26   #5
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Project Hospital

Citat:
sonebrate kaže: Pregled poruke
Da nisi možda napravio 2 sobe za dijagnozu iz dva različita odeljenja? Recimo iz emergency i radiology?

Ne, problem je sto nece da mi otvori ortopediju recimo, dok ne dodam cekaonicu specijalno za to. Iako je recimo cekaonica za hitne slucajeve tik pored nje (i ne zahteva nikakve specijalne objekte itd.) Svako odeljenje mora da ima posebne sobe za neke stvari kako bi bile funkcionalne u nekim slucajevima.

Jos nisam siguran za pauze, nisam siguran ni da li mogu da se podesavaju rasporedi itd.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2018, 15:21   #6
sonebrate
Član
 
Član od: 1.9.2009.
Lokacija: Košice, Slovačka
Poruke: 303
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 118 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: Project Hospital

I zato sam te pitao da nisi slučajno napravio 2 sobe iz 2 različita odeljenja. Tačno, svako odeljenje mora da ima svoju čekaonicu.
sonebrate je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2018, 16:53   #7
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Project Hospital

Citat:
sonebrate kaže: Pregled poruke
I zato sam te pitao da nisi slučajno napravio 2 sobe iz 2 različita odeljenja. Tačno, svako odeljenje mora da ima svoju čekaonicu.
Moze da bude samo hodnik, tako da je resen taj deo Ali malo je glupo za ostalo, tipa laboratorija iako je druga opremljena istom ili boljom opremom, ili recimo cistionica....Malo je bezveze sto se za takve stvari trazi posebna soba da bi bila funkcionalna
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2018, 17:13   #8
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Project Hospital

Odlicna igra, vec danima igram samo ovo sve ostalo na pauzi Ima dosta nedostataka u smislu kvaliteta zivota i nekih bagova ali su vec izbacili par peceva i planira se rotacija mape i jos puno stvari. Ogromna preporuka od mene ako volite simulacije.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2018, 5:06   #9
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: Project Hospital

hehe nije glupo, jer svako odeljenje ima svoju sobu za cistacice, sestre, prostor za cekanje i tako dalje. Tako je u svakoj bolnici
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2018, 12:00   #10
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Project Hospital

Citat:
JAZO kaže: Pregled poruke
hehe nije glupo, jer svako odeljenje ima svoju sobu za cistacice, sestre, prostor za cekanje i tako dalje. Tako je u svakoj bolnici
Ja nisam video bas mnogo bolnica gde svaki deo ima poseban prostor za cistacice itd. ima dosta bolnica koje imaju jednu glavnu i neke sitne ostave tu i tamo. Isto vazi i za laboratorije, iako neke imaju posebne dosta bolnica ima jednu glavnu laboratoriju i tu rade testove. Ne mora bas svaki deo da ima poseban prostor za sve. Na srecu, neke sobe ipak mogu da se dele u igri, npr/ cistaci
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2018, 10:57   #11
sonebrate
Član
 
Član od: 1.9.2009.
Lokacija: Košice, Slovačka
Poruke: 303
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 118 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: Project Hospital

Kod nas nema, ima na zapadu. Čak je ne samo čistačicama već i nižem medicinskom osoblju (sestrama ili pripravnicima-stažistima) zabranjen pristup u neke delove bolnice gde nisu raspoređeni. Recimo infektivno ili onkologija. Čistačice moraju da imaju posebnu obuku za održavanje higijene na infektivnom odeljenju.

Elem slažem se da je sjajna igra i debelo zarazna. MNOGO mi se sviđa spor tempo i što prebrza i rasipnička gradnja i zapošljavanje vode ka sigurnom bankrotu. Mora lagano da se klikće. Bilo bi dobro da ubace varijantu da imaš pool za regrutaciju gde su isključivo interni. Baš sam u sandbox-u zaposlio jednog mlađanog junošu, promenio mu ime u Jan Itor (ima i achievement Jan Itor, ali nema veze sa ovim ), označio kao favorite i stavio ga da radi na klinici da penzosima prepisuje terapije. Čim je levelovao na resident prebacio ga na general surgery i potom na sledećem levelu operative surgery. Momčina je sada moj najozbiljniji kandidat za načelnika opšte hirurgije. Strava brale.

Bilo bi dobro da ubace malo liberalniji planning tool da možeš u startu da isplaniraš bolnicu, pa da je lagano gradiš. Ovako moraš da otključaš sobe i sale da bi mogao da planiraš gde će biti. I da možeš da planiraš na livadi, da ne moraš da trošiš lovu na temelje.

I na kraju pitanje, da li je neko provalio kako da sačuvam sopstveni prefab? Znam da možeš da kopiraš sobe, ali ja sam možda malo ćorav i glup, pa nisam skontao da li ima dugme da sačuvam prefab za kasnije.
I kako se u sandbox-u otključavaju kola hitne pomoći? Nisam još uvek došao dotle da dobijem misiju od osiguranja koja to otključava kao nagradu.

EDIT: I kako se u sandbox-u otključavaju kola hitne pomoći?
Nema veze, skontao sam. Treba ti ICU i bar jedna hirurgija.

Poslednja ispravka: sonebrate (6.11.2018 u 11:23)
sonebrate je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2019, 13:47   #12
sonebrate
Član
 
Član od: 1.9.2009.
Lokacija: Košice, Slovačka
Poruke: 303
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 118 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: Project Hospital

Da malo oživim temu, mislim da ova indie igra to zaslužuje, jer kakva je da je bolju simulaciju realne bolnice nemamo.

Sinoć sam uzeo malo da igram ovo posle najnovijeg update-a. Poslednji put sam igrao negde u februaru. Pa da uporedim unapređenja. Idemo taksativno.

1. gomila bagova je popeglana. Za 5 sati igranja naleteh samo na onaj stari gde u manjoj ordinaciji lekar ustane sa stolice, pa odmah sedne između prelaska sa prepisivanja lekova na davanje saveta, ali to je samo vizuelno.

2. dodata podrška za modove, toliko jednostavno da modiranjem jednog fajla u notepad-u recimo možete podizati ograničenje u broju zaposlenih ili maksimalan broj spratova

3. promenjen UI (sada je mnogo više user friendly)

4. poprilično je urađeno na polju AI tako da sada osoblje ne ide u WC koji je fizički pored njihovog radnog mesta, ali kilometrima udaljeno kroz hodnike već u onaj stvarno najbliži i nema tupavih zaglavljivanja i slično.

5. STAT Lab je razdvojen na 3 različite laboratorije tako da se analize krvi i analize stolice recimo rade u odvojenim labosima i ne stvara se gužva

6. dodat je planer mode tj. možete da crtate "po livadi" bez gradnje temelja što je ranije bilo potrebno

7. igra je daleko stabilnija, u poslednjih par nedelja niko na forumu nije prijavio crash

8. zadaci sa osiguravajućim kompanijama su izmenjeni kao i kompanije tako da sada ima samo 4 kompanije + uninsured. Zadaci su mnogo logičniji i smislenije raspoređeni.

Daleko bolje igračko iskustvo nego pre par meseci.

Poslednja ispravka: sonebrate (20.6.2019 u 14:05)
sonebrate je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku sonebrate na korisnoj poruci:
=FI=Ghost (20.6.2019), pentraksil (21.6.2019), perablenta (21.6.2019)
Stara 21.6.2019, 12:41   #13
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Project Hospital

I ja sam od skora ponovo poceo da igram. Dosta promena i poboljsanja, zaista odlicna igra. Ljudi planiraju i dodatni sadrzaj, dlc i jos stvari. Ako imate priliku ugrabite je na sledecoj rasprodaji.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2019, 16:00   #14
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Project Hospital

Ubacena rotacija mape
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2019, 12:04   #15
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.666 puta na 1.059 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Project Hospital

Pošto sam sam dobio press key da mogu da pravim klipove za YT da li možete vi koji ste igrali da napišete šta vam je bilo:
1. najzanimljivije
2. najdosadnije
3. gde ste imali probleme
4. šta smatrate da treba da se unapredi
5. šta bi po vama trebalo da se doda u igru

Kako bih mogao da ubacim ove teme i vaše odgovore u klipove o ovoj igri.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2019, 14:00   #16
sonebrate
Član
 
Član od: 1.9.2009.
Lokacija: Košice, Slovačka
Poruke: 303
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 118 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: Project Hospital

Ajdede da dam doprinos.

1. Oboljenja, pregledi, testovi i dijagnoze. Ceo taj koncept.

2. Čekanje da zaradim dovoljno novca za novi department

3. Da naučim koncept i mehaniku kada sam prvi put igrao. Treba bolji tutorijal posebno za gradnju i planiranje.

4.
- Sistem zapošljavanja. Bolje bi bilo da imamo pool samo za interne.
- Pathfinding, da doktor ne ide kroz kilometre hodnika u staff room zato što je taj vazdušnom linijom nabliži, a da ignoriše onaj bliži hodnikom, ali jednu kockicu dalje vazdušnom linijom i...
- Da više ljudi može da ruča u isto vreme u istom staff room-u, ovo verovatno i trigeruje gornje ponašanje
- Mogućnost da sami odredimo kada zaposleni idu na pauzu, a ne da oni idu kada im dune.
- Lakši sistem praćenja pacijenata.
- Sistem bolničkog lečenja, da ozbiljno bolesni pacijenti ostaju duže u bolnici, da neko ko je imao operaciju na mozgu ne ostaje 1 dan u bolnici kao neko ko je slomio nogu, pa prenoćio.

5. Kampanja. Onkologija. Infektivno. Porodice pacijenata i posete, makar samo kozmetički. Luksuzne sobe vs regularne i sistem da delux i privatnost koštaju više.

Ako se stim dodaću još.

Poslednja ispravka: sonebrate (30.8.2019 u 16:22)
sonebrate je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku sonebrate na korisnoj poruci:
perablenta (30.8.2019)
Stara 24.4.2020, 14:52   #17
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Project Hospital

Uz novi pec stize i najava za prvi (placeni) DLC.

https://store.steampowered.com/app/1...ital_Services/

Stize krajem aprila, 7.99 ce biti cena.

Donosi apoteku, menzu, patologiju, neka poboljsanja, usavrsavanje zaposlenih i jos neke stvari za domare/cistace itd. Bice omogucene i posete, postojace i gift shop i jos neke stvari
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
perablenta (24.4.2020)
Stara 24.4.2020, 17:02   #18
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Project Hospital

Ja sam baš pre neki dan probao i ne leži mi nikako, suviše mi je pipavo, uopšte mi se ne dopada kakav koncept ima kampanja. Svaka čast autorima na uloženom trudu, deluje sasvim lepo odrađen posao, ali ipak nije za mene.
Jeste da je totalno neozbiljna, ali Two Point Hospital je mnogo udobnija za igranje.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2020, 21:23   #19
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Project Hospital

Upravo izasao DLC....za sada vidim utisci veoma pozitivni. Nisam jos probao.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2020, 14:41   #20
sonebrate
Član
 
Član od: 1.9.2009.
Lokacija: Košice, Slovačka
Poruke: 303
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 118 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: Project Hospital

Nisam ni ja, ali u pravu si, vidim da narod hvali. Nemam sad vremena od Witcher-a, pa ću kasnije da probam.
sonebrate je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Two Point Hospital DeCoy Upravljačke simulacije 17 5.9.2018 13:46
Project FPTD - Domaca TD Igra Andross Akcione igre 5 3.3.2012 23:59
OWASP(Open Web Application Security Project) Local Chapter u Srbiji OWASP Zaštita 0 13.2.2012 13:22
Project Natal i za PC zdravkelja O igrama uopšte 66 26.8.2009 0:10
Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara) PeTkO Konzole 978 7.5.2008 12:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:19.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com