Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Modovi

Modovi Budite jedinstveni - modifikujte svoj računar

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.12.2016, 2:42   #21
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Gaming portable terminal - skoro kao laptop za po kući

^ potreban ti je jak računar tamo gdje nema prostora za desktop + monitor, a i taj Raspberry sa uštekanim monitorom i tastaturom takođe zauzima prostor, osim ako nisi napravio laptop tipa PiTop ili neko slično DIY rješenje. Za moj ukus to je nepotrebno petljanje lowspec "kompjutera" koji služi da se uposli onaj bolji kompjuter. Praktičnije je sjesti odmah za tu i-sedmicu pa odraditi posao, ali ako ti je draže da se zamlaćuješ sa Pijem i "štediš prostor", samo naprijed. Ja probao, nije mi se svidjelo, batalio. Znam kako se instaliraju distribucije, ali mi je za rukovanje praktičniji netbook sa Intel Atomom koji (sve) pomenute zadatke obavlja lakše i brže + ne moram da teglim monitor, tastaturu ni kablažu po kući.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2016, 5:03   #22
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Gaming portable terminal - skoro kao laptop za po kući

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
^ potreban ti je jak računar tamo gdje nema prostora za desktop + monitor, a i taj Raspberry sa uštekanim monitorom i tastaturom takođe zauzima prostor, osim ako nisi napravio laptop tipa PiTop ili neko slično DIY rješenje. Za moj ukus to je nepotrebno petljanje lowspec "kompjutera" koji služi da se uposli onaj bolji kompjuter. Praktičnije je sjesti odmah za tu i-sedmicu pa odraditi posao, ali ako ti je draže da se zamlaćuješ sa Pijem i "štediš prostor", samo naprijed. Ja probao, nije mi se svidjelo, batalio. Znam kako se instaliraju distribucije, ali mi je za rukovanje praktičniji netbook sa Intel Atomom koji (sve) pomenute zadatke obavlja lakše i brže + ne moram da teglim monitor, tastaturu ni kablažu po kući.
E jesi nedokazan Pa ne mogu da sednem za "sedmicu" kad mi za posao treba gomila alata koji bi onda morao da teglim svaki put kad mi treba računar. Računar mi treba tu gde je RPi i tačka.

A da ne pričamo koliko je Intel Atom laptop skuplji od RPi-a? Zašto bih onda davao 300€ za laptop sa ekranom od desetak inča na kojem bih uništavao vid ako mogu kulturno sam da izaberem veličinu ekrana koja mi odgovara (konkretno 24"+) i prikačim ga preko HDMI na RPi? I nema tu šta monitor i kablovi da se tegle, tu su gde jesu. RPi se ne pomera. Čak i kad bih ga pomerao dovoljno bi bilo da prenesem napajanje i HDMI kabl da bih ga namontirao na drugom monitoru ili TV-u. Meni i više nego dovoljno.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2016, 11:51   #23
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Gaming portable terminal - skoro kao laptop za po kući

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Recimo zato što mi je potreban jak računar na mestima gde nema prostora za ogromno kućište.
Jedino ograničenje je da zbog prirode RDP protokola ne mogu da gledam video snimke preko remote konekcije zbog zaglušenja ali meni je to skroz okej jer za takve stvari jednostavno pokrenem neki drugi distro koji se nalazi na multiboot SD kartici.sve što je izašlo u poslednjih trideset i kusur godina. Raspberry Pi će bez problema poterati bilo šta od navedenog softvera i pri tome uz isključivo pasivno hlađenje (ja nemam čak ni hladnjake na čipsetu) ostati na stabilnih ~65°C, nešto što desktop računari ne mogu ni u snu da urade.
Jak racunar mi treba tamo gde radim nesto sa njim tj u radnoj sobi. Ne znam sta to toliko zahtevno za racunar moze biti a sto necu raditi direktno u radnoj sobi vec npr iz kreveta u spavacoj? U spavacoj sobi se spava ili..pa znamo vec svi sta moze da se radi. U kuhinji se jede i sl.
Ti preko RDP imas problem vec video da gledas koristeci "performanse i7 tamo gde nema mesta za ogromno kuciste" jer ti je RDP usko grlo. Kada ti treba video pokrenes linux distro ali tada gubis sve prednosti snaznog centralnog racunara preko RDP..
Raspberry Pi je cool stvarcica "za zanimaciju", priznajem. Ja za to za sta ga ti koristis koristim laptop star 10-ak godina koji je i dalje znatno bolji od njega a skuplji nije. Istina je da se vise cuje i da nema neke posebne zanimacije u tome. RDP mogu imati i sa laptopa (ili cak i smartphonea) ka centralnom racunaru naravno. Hocu video? Nikakav problem jer imam windows 7 na laptopu a povezan sam preko wifi na centralni hard disk koji mi je zakacen za ruter u kucnoj mrezi. Nista dual boot, samo minimizujem RDP.

Poslednja ispravka: Laskaris (19.12.2016 u 12:44)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2016, 13:46   #24
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Gaming portable terminal - skoro kao laptop za po kući

Ljudi, podrzavam i volim diskusiju, razmenu misljenja i slobodan razgovor, ali mi se cini da se malo preteruje. Rekli smo coveku 10 puta sta mi volimo, sta je dobro (ili najbolje resenje), ali on hoce ovakvo resenje iz svojih razloga. Neko je negde skoro napisao da zna ljude koji koriste trackpad na laptopu za igranje, mozda i u ovoj temi, ne mozemo da raspravljamo o navikama i potrebama.

Evo, ja cu prvi da kazem da bi mi prijalo da imam jaku masinu u sobi, a onda to sve koristim, svu snagu, u drugoj sobi. Nije mi neophodno, i slazem se da najbolje i radim, i igram se u svojoj sobi, ali zasto ne bi seo u dnevnu sobu i radio nesto ozbiljno, a ne u sobi u kojoj je racunar? Neutrino hoce da legne u kingsize bed, uzme ovu napravu u krilo i programira/renderuje/igra se. Nista lose u tome. Sa finansijske strane je isto logicno - SteamLink kosta 50 dolara, dok gaming laptop kosta 1000 i preko.
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2016, 16:47   #25
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Gaming portable terminal - skoro kao laptop za po kući

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Jak racunar mi treba tamo gde radim nesto sa njim tj u radnoj sobi. Ne znam sta to toliko zahtevno za racunar moze biti a sto necu raditi direktno u radnoj sobi vec npr iz kreveta u spavacoj? U spavacoj sobi se spava ili..pa znamo vec svi sta moze da se radi. U kuhinji se jede i sl.
Zašto je uopšte bitno kakva je organizacija prostora ili za šta se uređaj tačno koristi? Ono što jeste bitno je da se za četrdesetak evra dobija apsolutno isti komfor rada kao na računaru koji košta par hiljada evra, uz izuzetak da eto recimo preko remote konekcije ne može da se visi na YouTube-u, stavke koja može bez problema da se radi na host operativnom sistemu gde se vrti RDP klijent, Raspbianu.
Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Ti preko RDP imas problem vec video da gledas koristeci "performanse i7 tamo gde nema mesta za ogromno kuciste" jer ti je RDP usko grlo. Kada ti treba video pokrenes linux distro ali tada gubis sve prednosti snaznog centralnog racunara preko RDP.
I opet ponavljam, namena remote konekcije nikada nije bila niti će ikada biti gledanje multimedijalnog sadržaja. Kome RDP za to treba bolje neka odmah odustane. Za sve ostalo RDP je odličan izbor pod uslovom da između RDP klijenta i servera može da se obezbedi dobra konekcija a to u lokalnoj mreži nije ni najmanji problem.

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Raspberry Pi je cool stvarcica "za zanimaciju", priznajem.
Raspberry Pi je ono šta hoćeš od njega da napraviš. Može da bude "stvarčica za zanimaciju" na kojoj ćeš da učiš kako da pališ LED jelkice preko GPIO interfejsa a možeš da napraviš i portabilne servere, kontrolere i mnogo stvari od kojeg bi većina ljudi zinula kada bi se zapravo zainteresovala za tematiku.

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Ja za to za sta ga ti koristis koristim laptop star 10-ak godina koji je i dalje znatno bolji od njega a skuplji nije.
Sva sreća pa svi imaju stari laptop u šteku.

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Istina je da se vise cuje i da nema neke posebne zanimacije u tome. RDP mogu imati i sa laptopa (ili cak i smartphonea) ka centralnom racunaru naravno. Hocu video? Nikakav problem jer imam windows 7 na laptopu a povezan sam preko wifi na centralni hard disk koji mi je zakacen za ruter u kucnoj mrezi. Nista dual boot, samo minimizujem RDP.
Ali sve to može i Raspbian! Ja sam samo rekao da RDP nije dobar za gledanje video fajlova sa udaljenog računara jer mu to nije ni namena. Ti i dalje možeš na host sistemu (Raspbian, Ubuntu MATE itd.) da povučeš taj video fajl preko mrežnog share-a i nateraš RPi da ga direktno repodukuje.

Da rezimiram jer nemam vremena za diskusiju. RPi nije za ono što OP traži a to je portabilni streaming igara. Međutim, za ljude sa ograničenim budžetom kojima je za posao potrebno da koriste snagu jačeg računara u kući ili kanelariji a pri tome još i ne žele da odvajaju previše prostora za "kantu" remote konekcija preko RDP-a sa "maline" je odlično rešenje.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2016, 17:14   #26
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Gaming portable terminal - skoro kao laptop za po kući

Možda ovako nešto

water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2016, 17:50   #27
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Gaming portable terminal - skoro kao laptop za po kući

Dobra ideja za sve koji bi da leže i kompjuterišu, evo ima i ovako nešto.

Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2016, 0:54   #28
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Gaming portable terminal - skoro kao laptop za po kući

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
A da ne pričamo koliko je Intel Atom laptop skuplji od RPi-a? Zašto bih onda davao 300€ za laptop sa ekranom od desetak inča na kojem bih uništavao vid ako mogu kulturno sam da izaberem veličinu ekrana koja mi odgovara (konkretno 24"+) i prikačim ga preko HDMI na RPi?

Polovan Intel atom netbook od 10-12" se nađe za 50-70€, ima integrisan Wifi, HDMI, VGA, bolju grafiku i nadogradiv RAM za razliku od Pi-ja, gdje se sve kupuje zasebno. Za 300€ možeš nabaviti ozbiljan punokrvan laptop. Ako tegliš i monitor od 24" ne vidim gdje je tu ušteda prostora al' dobro. Nema svrhe raspravljati o ukusima🙂
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2016, 1:20   #29
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Gaming portable terminal - skoro kao laptop za po kući

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Polovan Intel atom netbook od 10-12" se nađe za 50-70€, ima integrisan Wifi, HDMI, VGA, bolju grafiku i nadogradiv RAM za razliku od Pi-ja, gdje se sve kupuje zasebno.
Ne kupuje se na RPi-ju ništa zasebno. Ako hoćeš ugrađen WiFi ili Bluetooth prosto pazariš noviji RPi 3 po istoj ceni po kojoj se prodaje RPi2. Sve ostalo osim arhaičnog VGA priključka je već uključeno.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2016, 2:03   #30
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Gaming portable terminal - skoro kao laptop za po kući

Nisam ni sumnjao da će tema izazvati mnogo hejta. JA znam da su ovde mnogi rođeni uz desktop PC, pa čitav život proveli tako i ne mogu ni da zamisle da imaju bilo koju drugu kombinaciju... Ali eto, rekao sam, treba mi sirov PC koji se strimuje na laptop, pa reko da vidim ima l :PPP

PC - steamlink - laptop mi sad za sad gledaju najbolja solucija... S tim što nije za CS GO i slične

Poslednja ispravka: NjegovaWisost (21.12.2016 u 2:24)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2016, 2:51   #31
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Gaming portable terminal - skoro kao laptop za po kući

Ako imate nameru da nabavljate Steam Link proverite pre toga koliko je to čudo zaista upotrebljivo. Drugar od kojeg sam sasvim slučajno skoro saznao da ima Steam Link ne može da se "načestita" familije proizvođačima zbog konstantnih problema (desinhronizacija videa i audia, problemi sa konektovanjem itd.)
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2016, 3:42   #32
Schnak3
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2008.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯🍸
Poruke: 2.047
Zahvalnice: 610
Zahvaljeno 434 puta na 256 poruka
Određen forumom Re: Gaming portable terminal - skoro kao laptop za po kući

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
R
Najobičnije gluposti. Raspberry Pi 2B, sa slike koju sam okačio, bez problema radi sve nabrojano. Remote desktop konekcija preko RDP-a u proseku ne prelazi 5% opterećenja procesora i to uz potpunu tišinu i ukupnu potrošnju od 1,5W. Za konekciju se koriste 801.2 N WiFi i Bluetooth 4.0 nano risiveri dok su bežična tastatura i miš povezani preko jednog Logitech Unifying risivera. Bukvalno jedini kablovi koji izlaze iz uređaja su HDMI i kabl za napajanje. Dakle, dobijam potpuno nečujan računar identičnih performansi kao moj kućni i7 i to na prostoru veličine prosečnog mobilnog telefona. I to sve sa priključkom za kršten monitor i periferije.

Jedino ograničenje je da zbog prirode RDP protokola ne mogu da gledam video snimke preko remote konekcije zbog zaglušenja ali meni je to skroz okej jer za takve stvari jednostavno pokrenem neki drugi distro koji se nalazi na multiboot SD kartici. Recimo, ako hoću Kodi pokrenem OpenELEC preko kog mogu da pristupim i svom kućnom PLEX serveru (postoji Kodi plugin za to) ili da pogledam nešto preko Exodus-a (ko koristi Kodi zna o čemu pričam). Ako mi se igraju stare igrice pokrenem RetroPie koji bukvalno ima emulator za sve što je izašlo u poslednjih trideset i kusur godina. Raspberry Pi će bez problema poterati bilo šta od navedenog softvera i pri tome uz isključivo pasivno hlađenje (ja nemam čak ni hladnjake na čipsetu) ostati na stabilnih ~65°C, nešto što desktop računari ne mogu ni u snu da urade.
Koji distro imas na Raspberry i sa RDP jel se konektujes na desktop Linux ili Windows masinu?

Da li ti je ruter n brzine pa svejedno ne moze da se stream-uje video?

Kako ide proces promene distroa? Vise njih je instalirao na SD kartici kao vise operativna sistema pa ti palis i gasis uredjaj i iz BIOS-a biras koji hoces da upalis? Koliko vremena traje to menjanje?
Schnak3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2016, 7:35   #33
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Gaming portable terminal - skoro kao laptop za po kući

Citat:
Schnak3 kaže: Pregled poruke
Koji distro imas na Raspberry i sa RDP jel se konektujes na desktop Linux ili Windows masinu?
Na većini RPi jedinica se vrti najnovija verzija Raspbiana pod imenom PIXEL.

Citat:
Schnak3 kaže: Pregled poruke
Da li ti je ruter n brzine pa svejedno ne moze da se stream-uje video?
Ruter je daleko bolji od smrtničkog "N" standarda (Asus RT-AC68U dual kanal AC1900 ruter) ali to ni najmanje ne menja situaciju jer RDP protokol prosto nije predviđen za prenos brzog sadržaja. Postoji nova RDP10 verzija koja taj problem pokušava da reši upotrebom H.264 kodeka ali ona dolazi isključivo uz Windows 10 jer Microsoft odbija da je objavi za prethodne verzije Windows-a kao što je to uradio za Windows 7 kada je RDP8 objavljen za Windows 8.
Citat:
Schnak3 kaže: Pregled poruke
Kako ide proces promene distroa? Vise njih je instalirao na SD kartici kao vise operativna sistema pa ti palis i gasis uredjaj i iz BIOS-a biras koji hoces da upalis? Koliko vremena traje to menjanje?
Proces promene distroa je apsolutno identičan kao do bilo kog drugog multiboot okruženja i svodi se na jednostavan restart uređaja nakon čega se iz ponuđenog menija bira koji će se distro učitati. Nakon toga uređaj učitava firmware, pošto na "malini" zbog uštede prostora on dolazi uz operativni sistem, i kreće učitavanje distroa.

Prosečno vreme koje je potrebno da se pređe sa jednog distroa na drugi zavisi od konkretnih distribucija ali ono u principu nikada ne prelazi 20-25s.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
Schnak3 (26.12.2016)
Stara 26.12.2016, 3:23   #34
Schnak3
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2008.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯🍸
Poruke: 2.047
Zahvalnice: 610
Zahvaljeno 434 puta na 256 poruka
Određen forumom Re: Gaming portable terminal - skoro kao laptop za po kući

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Na većini RPi jedinica se vrti najnovija verzija Raspbiana pod imenom PIXEL
Jel ovo moze da se pokrene na neki klon, tipa Orange Pie?

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Ruter je daleko bolji od smrtničkog "N" standarda
Mislis lan kabal je bolji od n wi-fi-a?


Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Postoji nova RDP10 verzija koja taj problem pokušava da reši upotrebom H.264 kodeka ali ona dolazi isključivo uz Windows 10 jer Microsoft odbija da je objavi za prethodne verzije Windows-a kao što je to uradio za Windows 7 kada je RDP8 objavljen za Windows 8.
Ovo nisam znao. Znaci da je RDP boljeg kvaliteta sa kada su 2 Win10 masine u odnosu na Win7 i Win 10 kombinaciju?
Schnak3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2016, 5:21   #35
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Gaming portable terminal - skoro kao laptop za po kući

Citat:
Schnak3 kaže: Pregled poruke
Jel ovo moze da se pokrene na neki klon, tipa Orange Pie?
Ne verujem zato što je softverska podrška za OrangePi užasna a sudeći po OrangePi download sekciji poslednja verzija Raspbiana im je stara više od godinu dana.

Inače, ne gubi vreme na OrangePi. Hardverske specifikacije lepo izgledaju na papiru ali je kvalitet izrade očajan a softverska podrška nepostojeća.

Citat:
Schnak3 kaže: Pregled poruke
Mislis lan kabal je bolji od n wi-fi-a?
Ne mislim na kabl već na 802.11ac koji je naslednik 802.11n standarda. Specijalno je dizajniran da radi na 5GHz kako bi se izbeglo zasićenje 2,4GHz frekventnog spektra i postigle znatno veće brzine. Ruter koji sam linkovao je recimo deklarisan kao AC1900 što znači da kombinovanjen 2,4GHz i 5GHz primopredajnika može da ostvari protok od 1900Mbps, mnogo više u odnosu na standardnih 300Mbps koji dolaze sa standardnim dual band "N" uređajima (da ne govorim o jeftinim N-draft uređajima koji dolaze sa 150Mbps).

U svakom slučaju da ne bude zabune, standardni "N" ruteri su sasvim dovoljni za RDP zato što protokol prenosi samo razliku u odnosu na prethodni "frejm". Veoma slično kao što to radi MPEG format. Tipično je par stotina KB/s sasvim dovoljno za standardan RDP. Novije verzije koje koriste H.264 verovatno dostižu 1Mbps i više ali to je odokativna procena s obzirom da izbegavam korišćenje RDP8 i RDP10 protokola.

Citat:
Schnak3 kaže: Pregled poruke
Ovo nisam znao. Znaci da je RDP boljeg kvaliteta sa kada su 2 Win10 masine u odnosu na Win7 i Win 10 kombinaciju?
Tako je. RDP10 će dati znatno bolje rezultate kada je u pitanju prenos sadržaja koji se brzo menja na udaljenom računaru jer se za to koristi punokrvni H.264 kodek. Čak i RDP8 koji dolazi sa Windows 7 i Windows 8 sistema dati bolje rezultate u odnosu na standardan RDP ali sve to dolazi po ceni većeg protoka i potencijalne nekompatibilnosti sa određenim klijentima, posebno onim koji dolaze uz Linux sisteme.

Ako ti Windows 10 (haaak, pu) nije problem i baš hoćeš da koristiš RDP za prenos videa sa udaljenog računara onda možda i možeš da porazmisliš o kombinaciji dva Windows 10 računara. Meni lično tako nešto nije bitno pa mi standardan RDP sasvim zadovoljavajuće završava posao.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
Schnak3 (26.12.2016)
Stara 26.12.2016, 16:08   #36
Schnak3
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2008.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯🍸
Poruke: 2.047
Zahvalnice: 610
Zahvaljeno 434 puta na 256 poruka
Određen forumom Re: Gaming portable terminal - skoro kao laptop za po kući

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Ne verujem zato što je softverska podrška za OrangePi užasna a sudeći po OrangePi download sekciji poslednja verzija Raspbiana im je stara više od godinu dana.

Inače, ne gubi vreme na OrangePi. Hardverske specifikacije lepo izgledaju na papiru ali je kvalitet izrade očajan a softverska podrška nepostojeća.

Ne mislim na kabl već na 802.11ac koji je naslednik 802.11n standarda. Specijalno je dizajniran da radi na 5GHz kako bi se izbeglo zasićenje 2,4GHz frekventnog spektra i postigle znatno veće brzine. Ruter koji sam linkovao je recimo deklarisan kao AC1900 što znači da kombinovanjen 2,4GHz i 5GHz primopredajnika može da ostvari protok od 1900Mbps, mnogo više u odnosu na standardnih 300Mbps koji dolaze sa standardnim dual band "N" uređajima (da ne govorim o jeftinim N-draft uređajima koji dolaze sa 150Mbps).

U svakom slučaju da ne bude zabune, standardni "N" ruteri su sasvim dovoljni za RDP zato što protokol prenosi samo razliku u odnosu na prethodni "frejm". Veoma slično kao što to radi MPEG format. Tipično je par stotina KB/s sasvim dovoljno za standardan RDP. Novije verzije koje koriste H.264 verovatno dostižu 1Mbps i više ali to je odokativna procena s obzirom da izbegavam korišćenje RDP8 i RDP10 protokola.

Tako je. RDP10 će dati znatno bolje rezultate kada je u pitanju prenos sadržaja koji se brzo menja na udaljenom računaru jer se za to koristi punokrvni H.264 kodek. Čak i RDP8 koji dolazi sa Windows 7 i Windows 8 sistema dati bolje rezultate u odnosu na standardan RDP ali sve to dolazi po ceni većeg protoka i potencijalne nekompatibilnosti sa određenim klijentima, posebno onim koji dolaze uz Linux sisteme.

Ako ti Windows 10 (haaak, pu) nije problem i baš hoćeš da koristiš RDP za prenos videa sa udaljenog računara onda možda i možeš da porazmisliš o kombinaciji dva Windows 10 računara. Meni lično tako nešto nije bitno pa mi standardan RDP sasvim zadovoljavajuće završava posao.
Ok, znaci Raspberry za pravljenje smart TV-a. Koristio bih RDP7/8/10 da se sa netbook-a konektujem na kucni racunar (upload 500KB/s-1MB/s).
Schnak3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2016, 13:38   #37
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Gaming portable terminal - skoro kao laptop za po kući

Za udoban rad (ili igranje) treba ti udobna stolica, sto dovoljno veliki da na njega stane monitor ili dva, i dovoljno dubok da mozes udobno da smestis ruke. Manje vise neophodno za svakoga ko svakodnevno koristi racunar a ne zeli da za koju godinu ima drzanje copavog goblina. Ako imas takav sto imas i mesta za kuciste ispod njega. Jedini logican razlog zasto ne bi hteo da sedis na udobnoj fotelji je ako hoces da se izvalis u krevet i pikas nesto preko dzojstika na TV-u, a za to postoje bolja resenja od remote desktopa.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2017, 6:21   #38
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Gaming portable terminal - skoro kao laptop za po kući

http://nexdock.com/cool-uses/

Potencijalno rešenje u budućnosti za nas što gamingujemo iz kreveta/lazy baga 150$ u razvoju

Ako ne propadne u startu, kako mi se čini da jesu.

Citat:
@Nadeem Rasab; yes. I have two NexDocks. Both experience the same problems. The biggest issues are the totally instable BT, the fact that they can’t supply enough power for a mini PC and the absent on-screen battery status.

But the biggest problem of all is the total absence of Nex, the last update was three months ago and the last post on this page was more than a month ago when they promised an update “soon”.

I don’t believe that Nex is a viable company this way. Weird.
Šteta =) Mada po you tube ima i dosta pohvalnih priča. Samo što ne može da se naruči =) Ali ako ne propadnu skroz i razviju se, to je ono što nama 0.0001% gamera treba

TYXeWN0azJY


Postoji i ovaj uber premali i uber preskupi lap dock https://www.microsoftstore.com/store...tID.5069318900

Samo ne znam koji bi ludak dao 600$ za ovo

Poslednja ispravka: NjegovaWisost (4.1.2017 u 7:29)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2017, 15:15   #39
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Gaming portable terminal - skoro kao laptop za po kući

lslcH-T1E0o


Kod Linusa, na 7:00 koristi steam link za gaming na ovom računarčiću
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2017, 6:33   #40
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Gaming portable terminal - skoro kao laptop za po kući

http://nexdock.com/design/

Novi nexdock projekat. Idu u pravcu Intel Compute Card instalacije.. Novi Intelov projekat, računar veličine kreditne kartice

Poslednja ispravka: NjegovaWisost (19.1.2017 u 10:57)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Laptop 45-50k, nije za gaming Mali Mrav ŠDK - Prenosni računari 5 28.9.2012 20:48
Laptop bruji kao traktor Daneman Kvarovi 23 9.3.2010 12:43
Gaming laptop do 2000 Djzeus3000 Prenosni računari 12 8.5.2009 11:01
Laptop za gaming TypeR ŠDK - Prenosni računari 9 11.3.2009 14:53
gaming laptop Sarmatian ŠDK - Prenosni računari 19 15.8.2007 17:05


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com