Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Sportske simulacije
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Sportske simulacije Svi sportovi, fliperi i druge takmičarske igre...

Pregled rezultata glasanja: da li ce NBA 2k13 biti najbolja simulacija kosarke??
da 63 72,41%
ne 24 27,59%
Glasova: 87. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.10.2012, 16:21   #301
Nadvojvoda
Član
 
Član od: 10.9.2012.
Poruke: 73
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 9 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k13

Citat:
kapetan_Miki kaže: Pregled poruke
skinuo sam novi oficijelni roster apdejt kao i online data sa novim teksturama terena, ali ne vidim opet neke igrače u rosteru, tipa već malopre spomenutog teletovića iz netsa. meni roster izgleda identično kao i prošli oficijelni.

dok npr. novi tereni izgledaju apdejtovani i sad su kao stvarni.
Zato sto moras sam otici u roster opcije(dok si u glavnom meniju ne u igri) i sam izmeniti igrace ima tamo neki tim
po 14,15 igraca i mozda pomenuti Teletovic je stavljen kao 13,14 i moras ga sam ubaciti umesto nekog sa slabim rejtingom i na toj poziciji .
Nadvojvoda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2012, 20:08   #302
King James
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2007.
Lokacija: My talents reside in South Beach
Poruke: 1.391
Zahvalnice: 93
Zahvaljeno 709 puta na 309 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku King James
Određen forumom Re: NBA 2k13

Zna li se kad izlazi roster update? Oce li biti ista pre pocetka sezone, ili cu ipak morati da cekam novembar?
King James je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2012, 15:56   #303
Nadvojvoda
Član
 
Član od: 10.9.2012.
Poruke: 73
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 9 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k13

novi roster 24.10.2012.:
http://dl.nbasky.com/nba2k13/Roster/...K13.Roster.zip
Nadvojvoda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2012, 18:42   #304
kapetan_Miki
Veteran
 
Član od: 25.8.2010.
Poruke: 1.108
Zahvalnice: 276
Zahvaljeno 81 puta na 67 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k13

Citat:
Nadvojvoda kaže: Pregled poruke
to je samo novi "online data" pack sa novim teksturama terena za san antonio, charlotte i los angeles.

roster je stari.
kapetan_Miki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2012, 21:37   #305
Edit
Član
 
Član od: 14.1.2011.
Poruke: 220
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 17 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k13

Kakvo je ovo smece od igre, pa to je neverovatno. Sa sve smanjenim sliderima, svaki sut bez koske, svaka lopta odbijena od kos ili igraca kompu pripadne, prolaze kroz igrace kad dodaju ili kradu loptu, pa ljudi moji ja jednu utakmicu nisam odigrao da nisam izludeo. Smece najobicnije, mislio sam da ce sa sliderima biti podnosljivije, ovo je smesno. Opet sam je instal iako sam rekao da necu, i opet leti sa kompa, g.... jedno lazljivo. PS. Scoreboard na svakoj utakmici nestane sa ekrana, dok kad pustim replay neke situacije, igra mi pusti situaciju od pre sto godina, LOL, mrs bre. Na najtezem nivou svaku utakmica se zavrsi sa 115 i vise poena datih ili primljenih, sudaraju se po terenu, ispadaju im lopte kao retosima.
Edit je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2012, 21:46   #306
Sakiboj
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 3.363
Zahvalnice: 380
Zahvaljeno 271 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Sakiboj
Određen forumom Re: NBA 2k13

Zato sto imaju monopol pa prodaju svakakva g...a koju na brzinu smuckaju, da kojim slucajem i NBA Live izlazi uporedom sigurno bismo videli napredak. To je kao PES, isti proizvod vec nekoliko godina unazad samo malo usminkan ali u sustini je s...e zivo
Sakiboj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2012, 22:19   #307
[EviL ClowN]
Član
 
Član od: 16.2.2011.
Poruke: 227
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 23 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k13

Mozda ne znam da lupim bananu,ali zato dajem koseve sa celog terena
Video kasnije!
[EviL ClowN] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2012, 17:13   #308
acaaca
Član
 
Član od: 12.6.2012.
Poruke: 267
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 32 puta na 28 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k13

Sta znaci u Game Sliders mid-range sucses???Pitam ovo jel hocu malo da smanjim slidere da bi bilo podnosljivije.
acaaca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2012, 17:21   #309
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k13

To ti je uspeh suta sa polu-distance, tj. sut za 2 poena izvan reketa.
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rainman na korisnoj poruci:
acaaca (26.10.2012)
Stara 26.10.2012, 21:36   #310
kapetan_Miki
Veteran
 
Član od: 25.8.2010.
Poruke: 1.108
Zahvalnice: 276
Zahvaljeno 81 puta na 67 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k13

meni je ovo savršenstvo od igre.

bez ikakvog premca najbolji nba 2k otkad izlazi za pc.

jođ samo da mi neko kaže koja kombinacija tastera je za alley up?
kapetan_Miki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2012, 21:40   #311
Devilish Soldier
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.1.2009.
Lokacija: Beograd, Borča
Poruke: 3.053
Zahvalnice: 787
Zahvaljeno 1.296 puta na 728 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Devilish Soldier
Određen forumom Re: NBA 2k13

Šut i dodavanje u isto vreme.
Devilish Soldier je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2012, 0:53   #312
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k13

Posle 3 nedelje igranja NBA 2k13, doneo sam konacan sud:

IGRA JE LOSA. Samo sto treba malo vise vremena da pokaze svoj nekvalitet u odnosu na 2k12.

Od standardno lazovskog AI-a (koji dolazi do izrazaja na poslednje 2 tezine), preko uzasnih bagova vezanih za same animacije poteza kao sto je frame skipping, nelogicnosti u gameplayu (ofanzivni skokovi - da, vazi) i odvratnih sporednih bagova tipa replay problema ili problema sa statistikom u sezoni pa sve do najbednijih Multiplejera u istoriji neke fransize.

Trenutnu situaciju mogu da uporedim sa onom posle PES-a 6 kada je FIFA dotucena. Konami je zatim izdavao sve ocajnija izdanja svoje igre, a FIFA se par godina kasnije vratila na noge i pokazala im kako se to radi i sad ih dere ko volove u kupusu. E tako je i posle fantasticnog NBA2k10, Live serijal propao. Sada 2k sedi na lovorikama i vec 3 godine stagnira. Mislim da je pravo vreme da EA pokaze zube.

I da se ogradim na vreme, APSOLUTNO mi je SVEJEDNO da li igram 2k, Live, Fifu ili PES i zabole me za 2k sports, EA sports, Konami - bitno mi je samo da je igra kvalitetna.

Tako da - posle 3 OCAJNA izdanja (11,12,13) ove fransize - mogu samo da kazem - jedva cekam NBA LIVE.
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2012, 1:56   #313
MrDzeri
Član
 
Član od: 26.1.2011.
Poruke: 233
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k13

jel koristite patch 2012 za evroligu ili je izasao neki novi, sa partizanom me konkretno zanima?
MrDzeri je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2012, 3:29   #314
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k13

Citat:
kapetan_Miki kaže: Pregled poruke
meni je ovo savršenstvo od igre.
bez ikakvog premca najbolji nba 2k otkad izlazi za pc.
Slažem se sasvim. Mada mi je 2K9 najviše prirastao srcu jer je bio prvi 2K basket za PC i prvo pravo odvaljivanje vilice (razjapljena usta od čuda i uzbuđenja ) za neku sportsku igru

Citat:
Rainman kaže: Pregled poruke
IGRA JE LOSA. Samo sto treba malo vise vremena da pokaze svoj nekvalitet u odnosu na 2k12.
Nemoj huliti. Porediti ono đubre od 2K12 sa ovom igrom je besmisleno. Istina je da su ofanzivne skokove odšrafili na ne zna se, ali kad se slajderi za offensve rebounds smanje na 37-40 sve dođe na svoje mesto. I ja sam peezdeo kad sam prešao sa All-Star nivoa na Superstar, sve mi se činilo kao da igram sa gomilom retarda od saigrača protiv NBA Dream team-a. Čak sam dolazio dotle da se, kao i zbog NBA 2K12 iznerviram (ne baš TOLIKO iznerviram) da uzmem i napišem post ovde (kako bi se izduvao i smirio), pa ga ne postavim da ne bih smarao kao sa prošlogodišnjom temom.
A onda sam pomislio da bih trebao da igram na drugačiji način, umesto čestog korišćenja pick`n`roll-a - čekati otvaranja, ulaziti pod koš i dodavati centrima iz blizine, umesto sa vrha reketa ili ne znam odakle, jer se te lopte lako seku...i sve polako dolazi na svoje mesto. I dalje se desi (prilično retko) poneka glupa sitiuacija, ali sve manje grešim, manje se nerviram, sa smanjenim slajderima za ofanzivni skok protivnički tim više ne hvata svaki promašaj, već svaki peti, otprilike, pa mi otkrivanje toga šta bi još mogao i kako da popravim predstavlja prilično uživanje.

Citat:
Rainman kaže: Pregled poruke
Tako da - posle 3 OCAJNA izdanja (11,12,13) ove fransize - mogu samo da kazem - jedva cekam NBA LIVE.
Šališ se? Jesi li gledao najavu za Live 13? Moderatori su obrisali temu zbog količine sprdnje sa igrom. A kako su ljudi reagovali na njihovu igru dovoljno govori to što su je povukli iako je skoro bila završena...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2012, 12:05   #315
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k13

OK, bio je rage post - ali ovi problemi koje sam naveo stoje - nisu izmisljeni i svi su mi se desili vise puta. Znas kad sam dosao par puta u situaciju da, kao ti, hvatam screenshotove i da ih pokacim ovde za neke ekstra nebulozne situacije.

I jeste igra bolja od proslogodisnjeg djubreta, ali mislim da su mogli mnogo bolje i od ovoga. I da imaju zdravu konkurenciju (NBA Live) bila bi bolja...

A EA je povukao igru zato sto nece da se bruka i to je skroz OK. Ja se nadam da ce srediti svoje redove i da ce sledece godine izbaciti dobru igru. Malo prave konkurencije nece biti na odmet - pa da covek moze da bira izmedju 2 dobre igre, umesto da bude ogranicen na jednu koja je dobra, al moze biti jos bolja.
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2012, 14:04   #316
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k13

Citat:
Rainman kaže: Pregled poruke
OK, bio je rage post - ali ovi problemi koje sam naveo stoje - nisu izmisljeni i svi su mi se desili vise puta. Znas kad sam dosao par puta u situaciju da, kao ti, hvatam screenshotove i da ih pokacim ovde za neke ekstra nebulozne situacije.
O, da, naravno da ih ima, ali u ekstremno daleko manjoj meri nego u 2K12. Ne znam koji mod igraš, ali ako teraš asocijaciju, za što manje nerviranja treba uzeti neki jači tim. Ja, ionako, navijam u NBA za Oklahomu, mislim da je Durant kompletniji igrač od LeBrona (više od 4 godine je mlađi, to svi zaboravljaju) pa mi je asocijacija sa njima ili Minesotom najprihvatljivija, ali dok se ne pojavi oficijelni roster update i dok komentator ne kaže "Šved", dok se Brendon Roj i Malkolm Li dogovore ko će da nosi broj 3, neću ni da počinjem Minesotu.

Citat:
Rainman kaže: Pregled poruke
I jeste igra bolja od proslogodisnjeg djubreta, ali mislim da su mogli mnogo bolje i od ovoga. I da imaju zdravu konkurenciju (NBA Live) bila bi bolja...
Oh kad se setim NBA Live 2001 na PC-u pa kad sam otišao kod ortaka i na Sega Dreamcast-u video NBA 2K1 hteo sam da plačem od muke kad sam ponovo uključio Live 2001. Iskreno, nikad im nisu bili konkurencija u pravom smislu reči...

Citat:
Rainman kaže: Pregled poruke
A EA je povukao igru zato sto nece da se bruka i to je skroz OK. Ja se nadam da ce srediti svoje redove i da ce sledece godine izbaciti dobru igru. Malo prave konkurencije nece biti na odmet - pa da covek moze da bira izmedju 2 dobre igre, umesto da bude ogranicen na jednu koja je dobra, al moze biti jos bolja.
Jedino kad se Live približio kvalitetu 2Kxx (ispada da sam fanboy, ali zaista nije tako) jeste Live 2010 i 2K10. I to samo iz jednog razloga - Majk Vang, glavni programer Visual Concepts-a, tima koji pravi igru za 2K Sports, tada je bio prešao u EA Sports. Ali se brzo vratio nazad u VC, jer, kako je jednom izjavio "te ljude izuzev profita ne zanima ama baš ništa drugo." Nisu ni u 2K mnogo bolji, ali im svakako dopuštaju da koliko-toliko "rade na svoju ruku". Problem je to što za samo godinu dana treba napraviti gotovo novu igru, a VC nije baš veliki studio, pa zato ne čude neki bagovi i propusti.
A NBA 2K13 je prva 2Kxx igra čiji se gameplay nelogičnosti mogu srediti slajderima. U 2K11 nisam mogao nikako da sredim slajderima da Jao Ming ne leti po reketu, pretiče Vestbruka kao od šale i ima odraz od oko metar, najmanje. Što je bio problem endžina igre. U 2K12 nisam mogao slajderima da namestim da moji Ai saigrači hvataju loptu koja im je pred nosem. Ili da podignu ruku iznad glave kad skaču. Da sam opisao svaki idiotizam koji mi se zbog toga desio, napisao bih knjigu prema kojoj bi Tihi Don bio kao kratko uputstvo za upotrebu.
A u 2K13 sam slajderima smanjio CPU ofanzivne skokove na 38 i broj nebuloza se, u odnosu na 2K12, neopisivo smanjio! Naravno, ima ih, ali mnogo, mnogo manje nego ranije.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2012, 17:26   #317
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k13

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Ne znam koji mod igraš, ali ako teraš asocijaciju, za što manje nerviranja treba uzeti neki jači tim.
Posle cele sezone My Playera (koji realno nije merilo za kvalitet jer kontrolises samo jednog igraca - npr. nisu me mnogo doticali skokovi) sam se prebacio na klasicne meceve.
Pre nego sto sam uzeo da igram asocijaciju - malo sam igrao stare utakmice i tu sam naisao na prve vece probleme (pricam o HOF tezini). Utakmice sa 20+ razlike za njih, AI radi nemoguce stvari i posle 10-ak takvih utakmica, covek mora da se iznervira (otud i onakav post).

Trenutno igram na Superstar tezini i ajd, to je neko REALNO merilo - utakmice su cvrste i neizvesne i treba covek dobrano da se pomuci da uradi nesto konkretno. (Allstar tezina je ok, ali komp ne kaznjava greske koliko bi trebalo).

Sad mi je plan da uzmem Knickse i da cepam asocijaciju (8min, superstar), pa da vidim kako ce da ide. Slajdere nisam jos dirao, mada se razmisljam. U sustini, iznerviralo me je to jer sam stekao utisak da je HOF prakticno neigriv nivo tezine sa ovakvim slajderima.
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2012, 18:06   #318
[EviL ClowN]
Član
 
Član od: 16.2.2011.
Poruke: 227
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 23 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k13

Kod mene je igra dobila jedan veliki minus iz sledeceg razloga...

Igram asocijaciju,nova utakmica,centar Andre Drummond trojkas,udjem u izmene,vidim ocenu za 3 poena 99!!!
Ok,na koju foru?!
Sledeca partija,ocena 25...
[EviL ClowN] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2012, 10:23   #319
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.540
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k13

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
A u 2K13 sam slajderima smanjio CPU ofanzivne skokove na 38 i broj nebuloza se, u odnosu na 2K12, neopisivo smanjio! Naravno, ima ih, ali mnogo, mnogo manje nego ranije.
Da li si samo to menjao ili jos nesto?
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2012, 10:43   #320
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k13

Citat:
Rainman kaže: Pregled poruke
Pre nego sto sam uzeo da igram asocijaciju - malo sam igrao stare utakmice i tu sam naisao na prve vece probleme (pricam o HOF tezini). Utakmice sa 20+ razlike za njih, AI radi nemoguce stvari i posle 10-ak takvih utakmica, covek mora da se iznervira (otud i onakav post).
Znam, imao sam more takvih situacija sa postovima.

Citat:
Atwa013 kaže: Pregled poruke
Da li si samo to menjao ili jos nesto?
Ništa, samo sam smanjio CPU ofanzivne skokove sa 50 na 38 i kao da igram drugu igru.

A evo i zašto nema još oficijelnih rostera - Harden, Kuk, Hejvard i Aldridž (Oklahoma) su trejdovani za Kevina Martina, Džeremi Lamba (Hjuston) i nekoliko pikova. I sad kad htedoh ručno da izbiflujem rostere, odem na sajt Hjustona, a oni tamo na spisku imaju čak 20 igrača! I koga izbaciti, a koga ostaviti, kad ni oni sami to još ne znaju...

Poslednja ispravka: NastyB (28.10.2012 u 13:52)
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:55.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com