Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.10.2009, 11:42   #201
Alek
Veteran
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 795
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 54 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Alek
Određen forumom Re: Risen

Ja nadjoh save koji je najpriblizniji ovom dokle sma stigao a da komandant Karlos i dalje hoce da prica samnom pa cu najverovatnije da nastavim odatle. Svi odoste za Dona (a probao sam i ja) pa bih bas da odem u manastir i napravim maga da vidim da li je onoliko dobar kao u G3.
Tacno je za Olfa, on te uci prospecting, i tu ima mala forica ako hocete da naucite to bez da ga oslobadjate. Malo pentranja iznad kafane sa prostitutkama i moguce je upasti kroz prozor u zgradu gde je Ofl. Ja sam bez problema pricao sa njim a posle razgovora su dojurili strazari i povikali da izadjem a ja sam se vratio istim putem
Alek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2009, 12:26   #202
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Risen

Onda čim odigram igru instaliranja novog Ubuntua (zabavnija i od Risena) idem do grada da jurim prospektnog Olfa, pa da se bogatim... Zapravo, zlato mi treba da napravim medaljon neki jer me zanima šta se s njim dalje radi...

A što se tiče magije, jbg, šta je tu je, zato postoji save pre nego što sam rekao da ću raditi za Dona, i šunjanje direktno do manastira da se čovek dobrovoljno javi...To se zove replay value i planirano je kao sastavni deo RPG-a. U tom slučaju, šta bih trebao da ponesem da poklonim kao znak dobre volje? (Kao što Don hoće mač, kontam da i manastir hoće nešto...)

Evo malo shotova reda radi:

Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2009, 12:59   #203
goodlikesweeper
Veteran
 
Član od: 18.12.2007.
Poruke: 965
Zahvalnice: 520
Zahvaljeno 356 puta na 192 poruka
Određen forumom Re: Risen

Citat:
Alek kaže: Pregled poruke
Tacno je za Olfa, on te uci prospecting, i tu ima mala forica ako hocete da naucite to bez da ga oslobadjate. Malo pentranja iznad kafane sa prostitutkama i moguce je upasti kroz prozor u zgradu gde je Ofl. Ja sam bez problema pricao sa njim a posle razgovora su dojurili strazari i povikali da izadjem a ja sam se vratio istim putem
Hm, pa ja sam samo uzeo kvest od Tony-ja(sedi na klupi u blizini) da nadjem Donov amulet u toj kuci, i pitao strazara ispred kuce da li bi mogao da udjem i potrazim ga. Ne moras ti njega oslobadjati, samo popricas sa njim i pitas ga da te nauci i odes. (ako se dobro secam)Meni je tj prospekting bas delovao primamljivo u G3, pa sam brze bolje naucio, ali na kraju bas i nije ispalo isplativo. Jako malo zlatne rude mozes iskopati, i to sto mozes malo vredi, tako da se nisam ovoga puta sa time smarao. Vec sa mbudzio pickpoketing! Jeste li videli kako to funkcionise? Mnogo dobro, prica s sa nekim i kazes mu "Pertla ti je odvezana" ili nesto slicno, zamajavas ga uglavnom, i dok on gleda dole ili vec prica sa tobom pojavi se na ekranu sadrzaj njegovog inventara a ti imas 15-ak sekundi da odaberes jedan predmet. Opljackao sam pola NPC-eva u igri. Ne znam da li je ovo isto ovako funkcionisalo u G3, tamo nisam taj skil ucio.

Nego, ja sam resio da se prikljucim banditima, a ubedjen sam da je igra dovoljno dobra da cu hteti da je odigram bar jos jednom barem, sa orderom.
goodlikesweeper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2009, 14:15   #204
Alek
Veteran
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 795
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 54 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Alek
Određen forumom Re: Risen

He he, nisam ni pokusao da pricam sa strazarom kad sam dobio kvest za donov prsten U svakom slucaju eto dva nacina
Nego, zna li neko gde da nadjem Doyla kao glavnog osumnjicenog za kradje po kucama? Ne mogu da se setim da li to bese onaj lik kom sam nasao kupca za tezgu sa ribama, a verovatno jeste. Od tada ga vise nema i ne znam gde da ga nadjem a ubedjen sam da je on resenje tog kvesta.
A izgleda i da sam malo z@**** stvari oko main kvestova u gradu Ucitao sam sejv gde jos mogu da se opredelim za Order i uradio 3/4 kvesta a pretpostavljam da je cetvrti da oteras i onog lika koji je pored stovarista medjutim to je bio prvi kvest koji sam uradio kada sam usao u grad, sto znaci da je bilo bas bas davno (ne bih se vracao toliko unazad). Cini mi se da je bilo da mu se nadje 4,5 nekih delova za oklop i ja sam ih dao njemu umesto onom strazaru iz ordera tako da sada ne znam da li uopste mogu da imam 4/4 za order
Alek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2009, 14:30   #205
Nikola95
Veteran
 
Član od: 7.1.2008.
Lokacija: Herceg Novi
Poruke: 1.090
Zahvalnice: 791
Zahvaljeno 238 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nikola95
Određen forumom Re: Risen

Spoiler za Doyle:
Doyle se nalazi iznad Costine prodavnice, spava.
Nikola95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nikola95 na korisnoj poruci:
Alek (3.10.2009)
Stara 3.10.2009, 15:03   #206
evil_geko
Starosedelac
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Zaječar
Poruke: 1.356
Zahvalnice: 585
Zahvaljeno 638 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: Risen

Jer postoji neki drugi nacin da uzmem onaj "piece of sword" od Craiga osim placanja 100 golda?
Nesto mi se ne baca toliki gold...

Isto i Otis cini mi se trazi novce neke ali zaboravih.
evil_geko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2009, 15:15   #207
Psycho13
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.3.2009.
Poruke: 3.590
Zahvalnice: 2.048
Zahvaljeno 971 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Risen

Ja ne mogu pronaci onu Bertu nigde!Da li neko zna gde se ona nalazi?
@evil geko
Spoiler za ...:
Moras da ga izazoves i kada ga pobedis uzmes mu jedan deo...Nije puno 100 gold...
Psycho13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Psycho13 na korisnoj poruci:
evil_geko (3.10.2009)
Stara 3.10.2009, 15:15   #208
miloshbg
Član
 
Član od: 27.3.2008.
Poruke: 480
Zahvalnice: 431
Zahvaljeno 70 puta na 49 poruka
Određen forumom Re: Risen

ja sam mu platio...inace, nauci pickpocketing trebace ti kasnije za josh jedan "piece of sword"
miloshbg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku miloshbg na korisnoj poruci:
evil_geko (3.10.2009)
Stara 3.10.2009, 16:05   #209
Alek
Veteran
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 795
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 54 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Alek
Određen forumom Re: Risen

Tacno mi je samo Doyle trebao i sada imam 4/4 za order. Picim u manastir

ps : ako odradite ovo, svi preostali banditi u gradu bice ubijeni tako da ukoliko hocete dzeparenje ili obijanje odradite na vreme. Ja sam ostao bez ucitelja za te skilove sto se tice grada, jos se nisam vracao u mocvaru da vidim kako stvari tamo stoje.
Alek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2009, 16:26   #210
goodlikesweeper
Veteran
 
Član od: 18.12.2007.
Poruke: 965
Zahvalnice: 520
Zahvaljeno 356 puta na 192 poruka
Određen forumom Re: Risen

Citat:
evil_geko kaže: Pregled poruke
Jer postoji neki drugi nacin da uzmem onaj "piece of sword" od Craiga osim placanja 100 golda?
Nesto mi se ne baca toliki gold...

Isto i Otis cini mi se trazi novce neke ali zaboravih.
Mozes ga izazvati u arenu, mozes ga odzepariti, a mozes i platiti(lol ). The choise is yours.

Nego, bio sam sad u manastiru, to je deo main questa pa su me pustili. Ne znam koliko im je to pametna ideja bila posto sam ih pokrao na 10 razlicitih nacina. Velika vecina ljudi nije htela da prica sa mnom posto sam ocigledno bandit, ali jedan mage je hteo da me nauci da pisem scrolove, tako da se izgleda moze magija uciti iako si na strani bandita. Mada, mozda je to bolje ostaviti za drugi prelaz igre, posto kako vreme protice, Risen je sve bolji i bolji. Ostrvo je bas malo i ima malo znacajnih lokacija, tako da je to zasad jedina stvar koja bi mogla da me ostavi ravnodusnim u daljem igranju, backtracking umesto posecivanja novih lokacija. G3 je imao oko 20 gradova (ako ne i i vise), dok risen ima oko 3 ili 4, nisam jos siguran. Ali nije toliko strasno jer na BUKVALNO svakom koraku imas nesto novo i zanimljivo da vidis, sa nekim da popricas itd. Ostrvo je mozda malo ali je zato puno zivota.

Poslednja ispravka: goodlikesweeper (3.10.2009 u 16:39)
goodlikesweeper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2009, 16:40   #211
Micky
Novi član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: bg
Poruke: 28
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Risen

Evo, presao sam capter 1, skoro sve misije u kampu i u gradu, 12lvl. Odlucio sam se za Dona za prvi put.

Igra me najvise podseca na Gothic 1. Ono sto mi se svidja je sistem borbe i sama lakoca game-playa. Nedostaje smek koji je imao Gothic 2, i sam ambijent nije nesto impresivan. Cini mi se da su dosta stedeli na detaljima i kompleksnosti igre, tako da je G3 dosta slozeniji (a mozd i G2).

Do sad nisam naisao ni na jedan bag, tako da je to jos jedna pohvala.
Za sad vise pozitivnih utisaka i ocena 80 od mene ... i da se nadamo da ce R2 biti vise kao G2

Zaboravih da dodam savet za sve: Lopovluk se veoma isplati, a nikad nije bilo lakse maznjavati... znaci i sakom i kapom...

Poslednja ispravka: Micky (3.10.2009 u 16:45) Razlog: dodatak
Micky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2009, 17:01   #212
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Risen

Ljudi, samo da vam javnem da je moguće izučavati "prave" magije u 2. chapteru, i to ne od Ordera nego od Mages Guilda (to je treća frakcija, btw). E sad, fora je što ako ste se (kao ja) slizali sa Banditima na početku, dok vas čarobnjaci ne poduče nekim naprednijim dmg-magijama, teško ćete moći nastaviti da budžite Axe, Sword i ostale combat-veštine, tako da vam se može desiti da jedan deo igre budete underpowered u odnosu na protivnike.
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2009, 18:09   #213
Psycho13
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.3.2009.
Poruke: 3.590
Zahvalnice: 2.048
Zahvaljeno 971 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Risen

Da li neko zna kako da udjem u tajnu sobu,odnosno gde je ta prokleta slika?
EDIT:Uspeo sam nekako...

Poslednja ispravka: Psycho13 (3.10.2009 u 19:10)
Psycho13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2009, 19:58   #214
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Risen

Ajd plz reci kako, ja sam tu zaglavio, nit' mogu po amajliju nit' do glavnog Donovog čoveka, obe stvari traže switch iza slike a ne uspeva mi da ih aktiviram...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2009, 20:24   #215
Psycho13
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.3.2009.
Poruke: 3.590
Zahvalnice: 2.048
Zahvaljeno 971 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Risen

Citat:
Eniaroyah kaže: Pregled poruke
Ajd plz reci kako, ja sam tu zaglavio, nit' mogu po amajliju nit' do glavnog Donovog čoveka, obe stvari traže switch iza slike a ne uspeva mi da ih aktiviram...
Spoiler za PUT:
Ides do washroom(tamo kod Sonje soba sa dve kade)i kliknes na sliku,odnosno sa druge strane zida(nece biti obavestenja) i on bi trebao automatski da otvori vrata...
Psycho13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2009, 20:27   #216
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Risen

Uspeo sam... jedva. Fora je što...

Spoiler za problemčić sa otvaranjem:
...mora lik da se namesti malo ukoso u odnosu na zid, ne može direktno da pogodi prekidač...


Hvala
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2009, 21:54   #217
draske73
Starosedelac
 
Član od: 12.4.2006.
Poruke: 1.354
Zahvalnice: 243
Zahvaljeno 482 puta na 244 poruka
Određen forumom Re: Risen

Risen: Early Impressions
http://pc.ign.com/articles/103/1031079p1.html

Risen - vs Gothic 3 Screens and Live Play Blog
http://www.pcgameshardware.com/aid,6...RPGs/Practice/

Risen - Review Flood #2
http://www.rpgwatch.com/#13344

Risen - Review Flood #3
http://www.rpgwatch.com/#13359
draske73 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2009, 21:57   #218
goodlikesweeper
Veteran
 
Član od: 18.12.2007.
Poruke: 965
Zahvalnice: 520
Zahvaljeno 356 puta na 192 poruka
Određen forumom Re: Risen

Uglavnom, trazite slike koje su u blizini ormara, posto on treba da se pomeri kad kliknete na sliku. Dobra fora.

Sad sam radio malo Tomb raiding, Pyrana bytes stlye. Kick ass. Jos jedna dobra stvar u igri. Takodje mi se svidja over the shoulder kamera prilikom koriscenja luka i strele, a i sword fight je dobar takodje, moras kliktati misa u ritmu inace si mrtav jer Nameless sporo zamahuje. Zatim, dizajn protivnika zasluzuje veliku pohvalu, jer ako vec moras toliko vremena provedes ubijajuci ih, bolje da su interesantni. I bogme jesu, vizuelni dizajn, zvucni efekti, animacije. Pogotovo ona bodljikava stvorenja i naravno gnomes.

Gnomes


Kad me spaze pa pocnu da skacu ko manijaci, prosto mi zao da ih ubijem.

U G3 me je bas nervirao generican dizajn cudovista i zivotinja, do te mere da sam se nervirao kad god bi ih ugledao, a ovde ih prosto obozavam. Ma, mogao bih igru do sutra hvaliti.
goodlikesweeper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2009, 22:33   #219
Mithrandir
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 371
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 62 puta na 45 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mithrandir
Određen forumom Re: Risen

A jel moramo da se prikljucimo nekome? Konkretno, ja sam tek na pocetku - odradio sve one questove na farmi, krenuo ka Harbor Cityu, ali usput sta god da me pogodi skida mi pola HPa. Ja bih, npr. da se prikljucim Mages Guild (palim se na carobnjake - zar nije ocigledno ). Jel mogu pre toga da idem u Order ili kako?
Mithrandir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2009, 22:44   #220
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Risen

Evo da ocjenim i saberem utiske (skala 1-5):
Grafika:5 (kakvo sejdiranje,kakvi efekti to je show)
Zvuk:5 (Kai je opet bio na visini zadatka,obavezno nabaviti soundtrack)
Gameplay:5 Vrx,vrx (atmosfera ubija!!!kvestova brdo samo da je veca mapa)
Da radim u SK-u dao bi ocjenu 93!Kad moze Gothic 3 bagoviti da dobije osamdeset i kusur sto da ne 93!
Obavezno odigrati,ponovo naglasavam.Apsolutna preporuka!!!
Bagova kolko sam vidio nema (RPG je prezahtjevan za izradu a bagova gotovo da nema,nesto malo preklapanje tekstura ali to je minimalno)
Enjoy
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
gothic, preporuka, risen, role-play, rpg


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:42.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com