Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika > Vesti

Vesti Vesti koje se tiču grafičkih kartica

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.12.2013, 1:37   #201
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Radeon R9/R7/R5 series

pa kao nije hteo da radi VGA monitor na tako nekim grafičkim jedino na DVI je moglo..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2013, 1:39   #202
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: Radeon R9/R7/R5 series

Zato sto mi drugar sa 270X kaze da nece svaki put kad pali racunar da mu ispuca sliku preko VGA, nego mora valjda nekoliko puta na dugme da ga pali gasi da bi uspeo tamo iz ko zna kojeg puta.. Tako nesto.. Sledece nedelje cemo da probamo DVI pa bas da vidim da li je do toga..
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2014, 16:30   #203
koscum
Član
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Vrsac
Poruke: 34
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 14 puta na 7 poruka
Talking Re: Radeon R9/R7/R5 series

Izvinjavam se zbog nekromansije, ali bolje nego da otvaram novu temu, pa da budu rastrkane svuda po forumu. Nego, Sapphire je konacno odlucio malo da izaziva svojom kompletno non-reference high-end karticom; da, konacno krenule vesti za Sapphire R9 290X VAPOR-X: http://www.tweaktown.com/news/35796/...ram/index.html.

Sta mislite, kolika ce biti muka nabaviti tog monstruma ovde i koliko cemo bubrega morati da "doniramo"?
koscum je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2014, 17:05   #204
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Radeon R9/R7/R5 series

Citat:
koscum kaže: Pregled poruke
Izvinjavam se zbog nekromansije, ali bolje nego da otvaram novu temu, pa da budu rastrkane svuda po forumu. Nego, Sapphire je konacno odlucio malo da izaziva svojom kompletno non-reference high-end karticom; da, konacno krenule vesti za Sapphire R9 290X VAPOR-X: http://www.tweaktown.com/news/35796/...ram/index.html.

Sta mislite, kolika ce biti muka nabaviti tog monstruma ovde i koliko cemo bubrega morati da "doniramo"?
MSI R9 290x model je oko 67k dinara, tako da sam ubeđen da će Vapor-X lako dostići 72-74k.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2014, 1:12   #205
Vlad Cepesh
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 5.582
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 1.816 puta na 1.694 poruka
Određen forumom Re: Radeon R9/R7/R5 series

Jeste da je glasina, ali ako izvedu ovako nesto...
http://www.tomshardware.com/news/asu...ard,26237.html
Vlad Cepesh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2014, 14:40   #206
darko31
Starosedelac
 
Član od: 27.11.2012.
Lokacija: Novi Bečej/Sad
Poruke: 1.569
Zahvalnice: 134
Zahvaljeno 406 puta na 371 poruka
Određen forumom Re: Radeon R9/R7/R5 series

Biće veliki posao skinuti tih skoro 600W TDP-a, ništa bez vodenog.
darko31 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2014, 1:16   #207
Star trek
Član
 
Član od: 18.11.2013.
Poruke: 70
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 9 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Radeon R9/R7/R5 series

Da li je moguce kombinovati 280x i 260x kartice u istoj masini pri cemu bi jaca kartica bila zaduzena za grafiku a slabija za 3D zvuk ?
Star trek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2014, 5:09   #208
Vlad Cepesh
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 5.582
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 1.816 puta na 1.694 poruka
Određen forumom Re: Radeon R9/R7/R5 series

To nije moguce izvesti, makar za sada. A i taj 3D zvuk nije nista novo i posebno zahtevno da ne moze sadasnji hardver da izadje na kraj sa time. Mislim na neki iole pristojniji CPU i GPU u kombinaciji.
Vlad Cepesh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2014, 21:38   #209
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: Radeon R9/R7/R5 series

Citat:
Vlad Cepesh kaže: Pregled poruke
Jeste da je glasina, ali ako izvedu ovako nesto...
http://www.tomshardware.com/news/asu...ard,26237.html

Suska se
http://www.digitalstormonline.com/un...ased-idnum217/




Citat:
In regards to cooling, most likely it will be a hybrid part with an all-in-one cooler attached.
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2014, 23:14   #210
Vlad Cepesh
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 5.582
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 1.816 puta na 1.694 poruka
Određen forumom Re: Radeon R9/R7/R5 series

E gde to na kraju zime da izbace. Trebali su to u decembru, islo bi kao alva
Vlad Cepesh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2014, 10:11   #211
jovaš
Veteran
 
Član od: 23.9.2013.
Lokacija: Podgorica - Montenegro
Poruke: 963
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 96 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: Radeon R9/R7/R5 series

Mene zanima jer je razlika nekih 30-50 Eura između R9270x i GTX 760 što je bolje uzeti?
Da li je R9 270X trenutno Best Buy kartica do 200 Eura ili je to Nvidia GTX 660 TI ili GTX 760?
jovaš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2014, 11:06   #212
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Radeon R9/R7/R5 series

R9 270x je isplativija jer je jeftinija a sporija tek ~10tak procenta (sa Mantle biće i manja razlika).

Ovde možeš da ih uporediš u igrama.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2014, 13:23   #213
jovaš
Veteran
 
Član od: 23.9.2013.
Lokacija: Podgorica - Montenegro
Poruke: 963
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 96 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: Radeon R9/R7/R5 series

Vidim, mada kako đe, neđe je i do 15 frejmova brža GTX 760, mada su tu neđe.
Jel moguće da ni TITAN ne može da upali Crysis 3 u 60FPS sa svim upaljenim u full-u na 1920x1080?
jovaš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2014, 14:27   #214
NIKOLA94s
Član
 
Član od: 30.5.2010.
Poruke: 409
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 41 puta na 39 poruka
Određen forumom Re: Radeon R9/R7/R5 series

sta su vasa ocekivanja za r9 295x2 ili titan z?
NIKOLA94s je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2014, 14:52   #215
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: Radeon R9/R7/R5 series

Ne znam, nvidia trenutno ima prilicno puno dobrih tehnologija vezano za svoje graficke kartice i jos neke u najavi

Spoiler za Tehnologije:
Advanced Rendering
As the world leader in visual computing, NVIDIA® constantly looks for what's next and invests in rendering solutions that advance the state of visualization by developing rendering technologies in conjunction with GPU architectures and compute languages. Commercially available software rendering products are, NVIDIA mental ray® rendering software generates images of outstanding quality and unsurpassed realism and NVIDIA iray® is the world's first interactive, photo-realistic and physically correct rendering solution that leverages the parallel processing power of GPUs.
CUDA Architecture
NVIDIA CUDA™ is a revolutionary parallel computing architecture. As an enabling hardware and software technology, CUDA makes it possible to use the many computing cores in a graphics processor to perform general-purpose mathematical calculations, achieving dramatic speedups in computing performance.
G-SYNC
This breakthrough display technology delivers the smoothest, fastest and most breathtaking gaming imaginable. G-SYNC synchronizes the display refresh rates to the GPU in your GeForce GTX-powered PC, eliminating screen tearing and minimizes display stutter and input lag. Scenes appear instantly. Objects look sharper and more vibrant. And gameplay is fluid and responsive, giving you a serious competitive edge.
Multi-GPU
NVIDIA Multi-GPU Technology (NVIDIA® Maximus®) leverages multiple professional graphics processing units (GPUs) to intelligently scale the performance of your application and dramatically speed up your workflow. This delivers significant business impact across industries such as Manufacturing, Media and Entertainment, and Energy Exploration.
Optimus
NVIDIA® Optimus™ Technology intelligently optimizes your notebook PC, providing the outstanding graphics performance you need, when you need it, all the while extending battery life for longer enjoyment.
OptiX™
OptiX is a programmable ray tracing framework for software developers to rapidly build ray tracing applications that yield extremely fast results across NVIDIA GPUs with conventional C programming. The OptiX engine allows software developers to quickly accelerate whatever ray tracing task they wish and execute it on widely available hardware - all license free.
PhysX
NVIDIA® PhysX™ is a powerful physics engine enabling real-time physics in leading edge PC and console games. PhysX software is widely adopted by over 150 games, is used by more than 10,000 developers of all types and is supported on Sony Playstation 3, Microsoft Xbox 360, Nintendo Wii and PC.
SLI
A revolutionary approach to scalability—combining multiple graphics cards in a PC to scale performance—NVIDIA® SLI™ technology takes advantage of the increased bandwidth of the PCI Express™ bus architecture, and features intelligent hardware and software solutions that allow multiple NVIDIA GPUs to efficiently work together to deliver earth-shattering performance.
VisionWorks
Take your computer vision (CV) and image-processing breakthroughs to the next level with the NVIDIA VisionWorks Toolkit. This software development package provides a rich set of algorithms optimized for NVIDIA® CUDA®-capable GPUs and SOCs, giving developers the power to realize CV applications quickly on a scalable and flexible platform.

Izdvojio bih CUDA, G-sync, PhysX koji daju prednost nvidia taboru.

Sto se tice softverske podrske, po iskustvima korisnika, imaju bolju podrsku za drajvere, svi rade kao podmazano, dok amd jos nije izbacio zvanicne 14 drajvere za nove graficke kartice i svaki novi beta drajver vuce za sobom iritantni BSOD, koji nikako da otklone.
Takodje za odlicni nvidijin Shadowplay, koji gejmeri jako znaju da cene, amd jos uvek nema odgovor, iako je u najavi slican softver Radeonpro v2. No, to jos ostaje da se vidi.

Sto se tice API-a, trenutna prednost u vidu Mantle-a koji daje prednost amd cipovima, u nizem i srednjem segmentu, u visem je prilicno neznacajno poboljsanje, pogotovo jos kad je mikrosoft odlucio da optimizuje svoje dx11 drajvere i nazove ih "dx12", tako da ce i tu malu prednost amd izgubiti.

Trenutno se AMDu ne pise dobro, jedino da krpe te nedostatke sirovom snagom grafickih cipova, tako da cemo znati ko je po performansama bolji tek kad izbace specifikacije za 295x2.
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dacajak na korisnoj poruci:
NIKOLA94s (4.4.2014)
Stara 4.4.2014, 16:09   #216
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Radeon R9/R7/R5 series

AMD je uleteo u deal sa Majkrosoftom i Sonijem i obezbedio sebi konstantan priliv određene količine novca od konzola, odraše se od para u high-end segmentu grafičkih kartica zbog mining-a, toliko da uspevaju da pokrpe ogromne gubitke koje CPU department pravi i budu u plusu kao kompanija. Imaju solidnu osnovu da postanu još rasprostranjeniji ako privuku velike AAA developere da ne koriste previše nVdijine proprietary tehnologije, obzirom da se igre inicijalno prave za konzole na njihovoj arhitekturi. Na to treba dodati činjenicu da će Mantle podići performanse igrama za 40-50% prvenstveno na laptopovima što AMD-ova rešenja čini primamljivijim.
Nikad bolje Radeon brendu nije bilo u njihovoj istoriji, to je činjenica, a kako im se piše, to će bolje reći neki ekspert koji uzme sve važne tržišne parametre u kalkulaciju i iznese procenu.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Asmodeus na korisnoj poruci:
NIKOLA94s (4.4.2014)
Stara 4.4.2014, 17:28   #217
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: Radeon R9/R7/R5 series

Tacno, kao sto sam i spomenuo, u nizem i srednjem segmentu amd je dominantan jer je jeftin, i Mantle daje koliki toliki boost sto se tice igrica koje ga podrzavaju.
Sto se tice tvog pitanja za najbrze graficke na svetu titan z i 295x2, vec sam napomenuo da dajem prednost nvidiji, jer API ne igra toliku ulogu kada ce te dve graficke sve igre terati preko 60fps na 4k rezoluciji, barem neko vreme, i najavljena optimizacija dx ce dosta stvari promeniti. To je sve vec stvar korisnika, da li mu vise odgovara nenormanlo skuplja nvidija titan z sa svim onim tehnologijama koje nudi ili dosta jeftiniji amd tabor, koji po sirovoj snazi parira nvidiji, cak su do skora imali i najbrzi gpu na svetu.
Milsim da ce se vecina odluciti za amd, ali neko ko ne pita za cenu ice na titan z, cim je zainteresovan za taj entuzijast segment.
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2014, 17:29   #218
jovaš
Veteran
 
Član od: 23.9.2013.
Lokacija: Podgorica - Montenegro
Poruke: 963
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 96 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: Radeon R9/R7/R5 series

@Asmodeus, lijepo si to rekao i u pravu si za dosta toga.
Mada se ne bih složio za procesore, jer ipak za mid-end PC konfiguracije je AMD bolji izbor jer je jeftiniji a pošto većina koristi PC kao platformu za gejming ipak se odlučuje za AMD.
A evo i u konzole su stavili AMD tako da su uzeli veliki dio "kolača" Nvdiji i ipak je trenutno najjači grafički čip ATI 7990 (ako se uzme u obzir neka "pristojna" cijena) ne računajući ovog Titana što košta kao neki dobar "polovnjak" (mislim na automobil).
@dacajak, ATI/AMD je popravio situaciju sa drajverima pa malo đe čujem da se ko žali.
Prije bih se osvrnuo na vlasnike GTX460, GTX 570, GTX 650 grafičkih kartica koji muku muče s novim drajverima (BSOD, Driver errors etc.).
jovaš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2014, 17:40   #219
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: Radeon R9/R7/R5 series

Citat:
jovaš kaže: Pregled poruke
@Asmodeus, lijepo si to rekao i u pravu si za dosta toga.
Mada se ne bih složio za procesore, jer ipak za mid-end PC konfiguracije je AMD bolji izbor jer je jeftiniji a pošto većina koristi PC kao platformu za gejming ipak se odlučuje za AMD.
A evo i u konzole su stavili AMD tako da su uzeli veliki dio "kolača" Nvdiji i ipak je trenutno najjači grafički čip ATI 7990 (ako se uzme u obzir neka "pristojna" cijena) ne računajući ovog Titana što košta kao neki dobar "polovnjak" (mislim na automobil).
@dacajak, ATI/AMD je popravio situaciju sa drajverima pa malo đe čujem da se ko žali.
Prije bih se osvrnuo na vlasnike GTX460, GTX 570, GTX 650 grafičkih kartica koji muku muče s novim drajverima (BSOD, Driver errors etc.).
Jako moguce, nemam nvidia graficku ,pa ne znam situaciju sto se tice drajvera, mada ovi na forumu u temi za nvidija graficke se ne zale puno. Ja sam licno korisnik r9 270x i imao sam probleme sa BSOD i 14.1 drajverima, samo sto sam ja otrkrio problem koji uzrokuje taj bsod ,pa sam ga otklonio, dok amaterski korisnici nece imati toliko srece. Doduse nisam probao ove nove 14.3 beta drajvere, jer nikakav znacajan boljitak nisu doneli, mozda sam se prevario, al release notes mi govori suprotno.
Iz mog prethodnog posta se moze pomisliti da sam nvidia fan, al nisam, i sam koristim amd, al onako subjektivno kada se pogleda, nvidija ima dosta stvari koje bih voleo da ima amd. Realno amd nema neke znacajne tehnologije, sem Mantle API-a, koji mi dosta pomogao u Battlefieldu, i stvarno graficka radi ko podmazana, nemam uopste primedbe sto se samog rada tice. I sto se cene tice, sta bi smo mi "obicni smrtnici" radili da nema amd-a
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2014, 17:52   #220
jovaš
Veteran
 
Član od: 23.9.2013.
Lokacija: Podgorica - Montenegro
Poruke: 963
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 96 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: Radeon R9/R7/R5 series

@dacajak, svaka čast
Samo kažem da je AMD/ATI izuzetno konkurentan Nvidiji iako to ovđe mnogi opovrgavaju.
Evo trenutno je R9 290 X po meni best buy kao i GTX 760.
Ja za druga gledam da mu preporučim karticu pa se lomim oko R9 270X i GTX 760.
Jesi zadovoljan ti sa njom?
Kako radi?
jovaš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Need for speed XI: Pro Street tomas Simulacije vožnje 1443 1.10.2018 21:30
Grafičke kartice u prenosnim računarima Bryan Fury Prenosni računari 518 2.3.2018 16:10
Napajanje za Radeon HD 5670 series Fika98 Kvarovi 1 8.6.2013 22:22
Radeon HD 5550, Radeon HD 4550, Radeon HD4670 1GB, GeForce GT 220 Purple ŠDK - Grafika 3 19.2.2011 14:30
DX10 Roundup PAIN Vesti 52 12.10.2007 15:24


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:28.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com