Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Tableti i e-readeri

Tableti i e-readeri Tablet računari i e-readeri

Pregled rezultata glasanja: Koji uređaj koristite za čitanje e-knjiga?
Amazon Kindle 2,3,4 28 16,09%
Amazon Kindle DX 3 1,72%
Amazon Kindle Paperwhite 21 12,07%
Amazon Kindle Touch 9 5,17%
Barns & Nooble Nook 8 4,60%
Kobo 2 1,15%
Prestigio PERXXXX 4 2,30%
Sony PRS-5XX-6XX 2 1,15%
Sony PRS-T1/T2 4 2,30%
Tablet (Ipad, Nexus i ostali LCD tableti) 47 27,01%
PC 45 25,86%
Ne čitam knjige u elektronskom formatu 20 11,49%
Glasanje sa više mogućnosti izbora. Glasova: 174. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.4.2011, 14:47   #301
n00dle
Član
 
Član od: 13.5.2008.
Poruke: 38
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 23 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

uzeo sam neku jeftinu M-Edge futrolu pre par meseci. Bila je na popustu, postarina me vise kostala nego sama futrola. Koliko se secam, taj model ranije nisu slali u Srbiju, tako da sam bio prijatno iznenadjen.

U pocetku mi je ovako zapakovan kindle delovao kabasto, ali sam se navikao. Definitivan plus, osim zastite, jeste veci opseg drzanja koje korice omogucavaju. Mogu da je slikam "iz ruke", ako nekog interesuje...
n00dle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2011, 16:56   #302
Amarilis
Član
 
Član od: 8.12.2010.
Poruke: 151
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

Bas sam htela da pitam ima li nesto od toga ( futrole, lampe, screen coveri) ovde kod nas, ili sve mora da se narucuje?
Amarilis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2011, 18:16   #303
svarog84
Član
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 74
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 10 puta na 7 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku svarog84
Određen forumom Re: e-readeri

Citat:
Thunder kaže: Pregled poruke
Znači platio si samo Kindle i dostavu, oko 160$?
Upravo tako, znaci samo ono sto sam platio na Amazon sajtu. Narucio sam i Belkin futrolu sa njim. Koristio sam gift card sto sam zaradio preko mTurka. Pre toga mi je Kindle stigao u Srbiju regularno, trazili mi oko 8000din. za spediciju, ja rekao da vrate paket i narucio ponovo preko Madjarske. Eto svaka skola se placa, ja sam srecom morao samo duze da cekam
svarog84 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku svarog84 na korisnoj poruci:
Thunder (15.4.2011)
Stara 19.4.2011, 11:42   #304
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

Naišao sam na zanimljiv i koristan program dok sam pregledao strane forume o ebook čitačima i softveru. Zove se Sigil i služi za uređivanje ebook knjiga, ali samo u EPUB formatu. Mislim da je to prvi i jedini program ove svrhe sa WYSIWYG principom, tj. da direktno u programu možete da uređujete prelom, poglavlja, izbacujete tekst, dopisujete, dodajte slike (kao da radite npr. u Word-u) i sve to da snimite kao EPUB. Dakle, nije u pitanju konvertor, nego editor, služi sa sređivanje knjiga.

Program je open source, dakle besplatan i dostupan je za Windows, Linux i Mac platforme. Izgleda da postoji samo na engleskom jeziku, ali autor programa je izvesni Strahinja Marković, dakle (uz rizik da zvučim kao sportski komentatori) čovek je očigledno "naše gore list".

Nemam vremena da detaljnije isprobavam Sigil, samo sam malo probao kako radi. Verujem da je veoma upotrebljiv, pogotovo u kombinaciji sa Calibre-om. Npr. možete da napravite knjigu tako što ćete da dodajete posebne HTML fajlove, da ih formatirate i da sve to snimite kao EPUB, a onda u Calibre uvezete taj fajl i konvertujete u MOBI (ako imate čitač koji ne podržava EPUB, kao npr. Kindle), dodate meta tagove (autora, naziv dela) itd.

Evo linka za program: http://code.google.com/p/sigil/

I nekoliko klipova sa YT:
http://www.youtube.com/watch?v=DxX5DHg9WOY
http://www.youtube.com/watch?v=-0N_wNQAKMU
http://www.youtube.com/watch?v=leTbWDZ-5LU
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku star-duster na korisnoj poruci:
Zmajodkaraburme (19.4.2011)
Stara 20.4.2011, 19:50   #305
kasijus
Novi član
 
Član od: 4.5.2009.
Poruke: 24
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

Konacno sam narucio Kindle i onu koznu futrolu sa lampicom. Nego, je l' moze neko da mi kaze kako tacno ide taj proces podizanja sa carine, posto dosad nisam imao iskustava ? Je l' salju oni to na kucnu adresu ili moram licno da preuzmem, i kome sta potpisujem, i to ?
kasijus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2011, 20:20   #306
Zmajodkaraburme
Član
 
Član od: 3.2.2011.
Poruke: 244
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 61 puta na 37 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

Citat:
kasijus kaže: Pregled poruke
Konacno sam narucio Kindle i onu koznu futrolu sa lampicom. Nego, je l' moze neko da mi kaze kako tacno ide taj proces podizanja sa carine, posto dosad nisam imao iskustava ? Je l' salju oni to na kucnu adresu ili moram licno da preuzmem, i kome sta potpisujem, i to ?
Pogledaj ovu temu na njoj imas bas dosta iskustava ljudi sa kindlom oko carine. ( medju njima i moj detaljan opis cele peripetije koju sam ja iskusio )
Zmajodkaraburme je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2011, 10:36   #307
svarog84
Član
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 74
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 10 puta na 7 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku svarog84
Određen forumom Re: e-readeri

Citat:
kasijus kaže: Pregled poruke
Konacno sam narucio Kindle i onu koznu futrolu sa lampicom. Nego, je l' moze neko da mi kaze kako tacno ide taj proces podizanja sa carine, posto dosad nisam imao iskustava ? Je l' salju oni to na kucnu adresu ili moram licno da preuzmem, i kome sta potpisujem, i to ?
Nazvace te spediter, saopstice ti cenu njihovih usluga (carina, spedicija) i pitace te da se dogovorite oko dostave. Spremi se da cena njihovih usluga nece biti bas mala
svarog84 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku svarog84 na korisnoj poruci:
diplomac (23.4.2011)
Stara 30.4.2011, 14:20   #308
kasijus
Novi član
 
Član od: 4.5.2009.
Poruke: 24
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

Kindle je stigao. Ukupno me je iznelo 4950 din. Kada sam ga raspakovao, prvi utisak mi je bio da je premali, ali vec sam se navikao.

Imam samo jedno (pretpostavljam glupo) pitanje: da li smem da punim bateriju preko USB punjaca koji koristim za mobilni telefon ?
kasijus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2011, 14:51   #309
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

Dobro si prošao što se tiče troškova. To je čitavih 3.500 din manje nego što sam ja platio. Ako možeš, napiši ovde šta su ti sve naplatili. Imaš navedene stavke i iznose na onim papirima koje si dobio.

A što se tiče punjenja, ne znam. Ja svoj Kindle punim isključivo USB kablom preko računara. Proveri forume o Kindlu ako si baš zainteresovan za to. Čini mi se da sam čitao da se nikako ne preporučuje punjenje na druge načine osim preko USB porta ili preko njegovog originalnog punjača. Doduše, vreme punjenja se razlikuje, jer se preko punjača puni brže nego preko USB (punjač daje jaču struju), dakle Kindle prihvata različite napone, ali ne znam šta je sve u granicama normale.

Lično, ne bih ti preporučio da rizikuješ i da puniš Kindle nestandardnim punjačima, ili preko USB hubova i sl. Valjda će računar da ti povremeno radi po 4-5 sati u kontinuitetu, koliko je otprilike potrebno da se Kindle sasvim napuni. Uostalom, Kindle je spravica koju nećeš često da puniš. Baterija drži baš dugo.

EDIT: I još nešto, najvažnije: srećna ti kupovina i uživaj u svom Kindlu

Poslednja ispravka: star-duster (30.4.2011 u 14:59)
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2011, 17:54   #310
kasijus
Novi član
 
Član od: 4.5.2009.
Poruke: 24
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

Hvala na zeljama i opsirnom odgovoru. Raspitacu se za punjac, bas me zbunjuje to sto on ne dolazi u standarnom paketu, vec mora da se dodatno kupuje...

Sto se tice tih papira, nisam obratio paznju, ona kutija mi nije tu sad, pogledacu pa cu da ti javim, ali se ne secam nikakvih papira, previse sam bio uzbudjen oko otvaranja kutije Mada, secam se da je bila zalepljena ona folija na kutiji, gde bi trebalo da stoje ti papiri...pogledacu...

Inace, kad me je zvao covek sa carinske sluzbe da mi javi da je stiglo, koliko se secam, rekao je da placam samo neki procenat od ukupne vrednosti paketa, da li bese oko 30% ili tako nesto...
kasijus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2011, 18:02   #311
Zmajodkaraburme
Član
 
Član od: 3.2.2011.
Poruke: 244
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 61 puta na 37 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

Citat:
kasijus kaže: Pregled poruke
Hvala na zeljama i opsirnom odgovoru. Raspitacu se za punjac, bas me zbunjuje to sto on ne dolazi u standarnom paketu, vec mora da se dodatno kupuje...

Sto se tice tih papira, nisam obratio paznju, ona kutija mi nije tu sad, pogledacu pa cu da ti javim, ali se ne secam nikakvih papira, previse sam bio uzbudjen oko otvaranja kutije Mada, secam se da je bila zalepljena ona folija na kutiji, gde bi trebalo da stoje ti papiri...pogledacu...

Inace, kad me je zvao covek sa carinske sluzbe da mi javi da je stiglo, koliko se secam, rekao je da placam samo neki procenat od ukupne vrednosti paketa, da li bese oko 30% ili tako nesto...
Verovatno si nekako uspeo da zaobidjes kurirsku sluzbu ili si kojim slucajem nasao kurirsku sluzbu koja ne naplacuje carinjenje paketa, mada kad sam ja primao moj paket carinici su mi rekli da mora ovlasceno lice da podigne paket u moje ime i da nikako ja to ne mogu licno da uradim. Verujem da bi bilo dobro da ovde napises detaljno o tom svom iskustvu kako bi pomogao ljudima u buduce da placaju samo carinu, a ne plus i usluge DHL-a i slicnih lopova pride.
Zmajodkaraburme je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2011, 18:52   #312
kasijus
Novi član
 
Član od: 4.5.2009.
Poruke: 24
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

Jao, verujte mi, vise od svega bih voleo da vam pomognem u toj borbi protiv ovih nasih haraclija, ali ne verujem da mogu mnogo toga znacajnog da vam kazem.

Dakle, narucio sam Kindle + futrolu, sve ukupno sa postarinom (onom internacionalnom) kosta oko 220 dolara. Posle nedelju dana, zove me covek sa carine, kaze "imate ovde neki Kindle, da li zelite da vam mi to dostavimo ?", ja kazem da moze, i pitam koliko ce to da kosta, on je, cini mi se, rekao da se ne placa nikakva dostava ili tako nesto, samo troskovi carinjenja, odnosno, taj neki procenat. Ja sam ga onda pitao koliko ce to otprilike da iznese, on se nesto preracunavao, i rekao oko 50 evra (koliko me je na kraju i kostalo). Zatim mi je trazio da mu posaljem sliku licne karte na mail (office@.ec.co.rs, ako nekome znaci), ja sam to uradio u toku dana. Nakon dva dana (juce), zovu me iz iste sluzbe, s tim sto se javila neka zena, i kaze da je proces carinjenja zavrsen, i pita da li zelim da mi dostave to sutradan (danas).

E sad, "problem" je sto ja za adresu navodim radnju mojih roditelja, jer su oni uvek tamo, a i moja kucna adresa se tesko nalazi, tako da su oni to jutros primili, ja nisam video koja sluzba je dostavila (vozac sa kojim sam se cuo je rekao samo "brza posta"), a kutija mi je, eto, ostala tamo. Zvao sam malopre caleta, da vidim za te papire, kaze da ima nesto, ali ne pisu nikakve cene, ni vrste usluga...Pogledacu i ja, pa cu da vam javim...

Eto, tako je protekla citava ova moja pustolovina, detaljnije ne mogu da opisem
kasijus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku kasijus na korisnoj poruci:
Radiant (25.9.2012)
Stara 7.5.2011, 13:28   #313
Amarilis
Član
 
Član od: 8.12.2010.
Poruke: 151
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

Ja ga punim preko punjaca za mobilni. Zaista mi se cini da ide brze, jedino sto me prepalo prvi put sto Kindle uopste nije reagovao ( nije se pojavila ona strana ko kad ga prikljucis na komp, vec je ostalo to sto je bilo)
Amarilis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2011, 20:40   #314
Emonac
Član
 
Član od: 3.10.2009.
Lokacija: Ljubljana
Poruke: 95
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 20 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

Od nedavno Kindle se može nabaviti i u nemačkoj filijali. Koleginica sa posla je probala iz fola

http://www.amazon.de/Kindle-Wireless...pf_rd_i=301128


140 jevra bez poštarine, isporuka u Austriju... Pa ako neko ima neku vezu tamo, eto mu olakšane nabavke...
Emonac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.5.2011, 8:42   #315
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: e-readeri

Pre par meseci sam postovao E-ink ekran na kome je pustan video materijal, a ovoga puta ponovo Bookeen demonstrira svoj kontroler koji radi potpuno glatko skrolovanje na E-ink ekranu:
Bookeen skrol
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2011, 0:48   #316
zule11
Novi član
 
Član od: 10.1.2006.
Poruke: 4
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

Da li je po Vasem misljenju (Mario pre svih) Prestigio 5162b dobra kupovina za nekih 140€ ? Da li je tacno da on ima pearl e-ink ekran kao kindle 3?

Hvala unapred, pozz
zule11 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2011, 6:39   #317
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: e-readeri

Ako ne mozes da nabavis Kindle, Sony ili Nook iz inostranstva onda ti i ne ostaje puno opcija. Ekran jeste identican kao na Kindle 3 modelu, ali najveci problem tog Prestigia je sporo menjanje strana, duplo je sporiji od Kindla i to se itekako primeti pri citanju. Takodje, kvalitet izrade nije bas najsjajniji mene je prilicno nervirao osecaj pod prstima koji je ostavljao taster za menjanje strana kao i sam dzojstik. Reflow PDF teksta je zanimljva opcija i ustedece ti par minuta konvertovanja dokumenata iz PDF formata. Cena mu je prilicno pala, pa vredi razmisliti o njemu, ali nazalost ces morati da se prosetas do neke radnje i zamolis da ti ga ukljuce i vidis da li je brzina menjanja strana prihvatljiva za tebe, nije neupotrebljivo, ali prosto kada probas bolje ume da nervira.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mario Pavićević na korisnoj poruci:
zule11 (6.6.2011)
Stara 6.6.2011, 9:27   #318
zule11
Novi član
 
Član od: 10.1.2006.
Poruke: 4
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

OK, hvala puno na odgovoru. Pokusacu da uradim kao sto si predlozio, ali tesko da negde nadjem funkcionalan i napunjen primerak. Na par mesta nisu hteli kutiju da otvore, na jednom jesu, i drzao sam ga u rukama ali bez baterije koja nije bila u uredjaju i bila je prazna...

Samo jos jedno pojasnjenje pls, da li se to sporo menjanje strana odnosi na sve formate ili samo na pdf. Cini mi se da je neko pomenuo da je primetno brze ako je format epub ili fb2

Hvala jos jednom
zule11 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2011, 9:54   #319
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: e-readeri

Odnosi se na sve formate, sva testiranja brzine promene strane na e-readerima testiramo u njihovim native formatima PDF ne ulazi u prosek.
Baterija koja stize uz uredjaj ne bi trebalo da stize potpuno prazna, pa izmaltretiraj ih malo da je ubace i da probas uredjaj, ipak im je u interesu da ga kupis
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mario Pavićević na korisnoj poruci:
zule11 (6.6.2011)
Stara 8.6.2011, 0:13   #320
djordjev
Novi član
 
Član od: 8.6.2011.
Poruke: 8
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

Citat:
Mario Pavićević kaže: Pregled poruke
Ako ne mozes da nabavis Kindle, Sony ili Nook iz inostranstva onda ti i ne ostaje puno opcija. Ekran jeste identican kao na Kindle 3 modelu, ali .
Izvinjavam se, ali stvarno ne mogu da verujem da Prestigio reader ima ekran koji je identican Kindle 3 readeru, tj. pearl screen readeru?! Mozda nisam dovoljno upoznat, i stvarno bih zeleo da saznam odakle ste dobili ovaj podatak. Samim tim kupovina Prestigio readera, ukoliko je tacno to sto ste kazali, vrlo je isplativa, jer sam ga probao i odziv prilikom okretanja stranice uopste nije tako spor. Ali pearl screen?

pozdrav
djordjev je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:46.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com