Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.10.2008, 21:24   #101
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
“So she smells like a real dragon”.

Kad već bljuje vatru i oštri kandže?
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2008, 3:45   #102
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age

Trala-lala-la, novi clanak, screenshotovi i behind the scenes video mog favorita za 2009 na Gamespotu.

Nema bog zna sta novo, ali mi se svidja kako sve vise naglasavaju dobre osobine. Ono sto je pocelo od "bice mracna igra, verovatno duza od par predjasnjih sto smo radili itd..." je preslo u "izrazito mracna i duboka prica duzine priblizne BG-u". Znaci ubedljivo najveci Biowareov projekat od BG serijala. Bice vise dijaloga nego u svim njihovim igrama dosad, ukljucujuci tu i BG, a 25% tog dijaloga otpada na druzinu.

I naravno, interesantno je videti sve te geekove iz BW kako izgledaju. Ko bi rek'o da takvi likove mogu da prave takve igre...

Ko nije posecivao DA:O sajt - ima dosta novih informacija o DA univerzumu, likovima itd...
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2008, 13:48   #103
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age

Trailer i Behind the Scenes intervju sa facama iz BW.

Nekoliko novih stvorenja u DA svetu:
1. Deep Stalker - Neko cudoviste koje zivi pod zemljom


2. Bronto - Nesto poput bika sto patuljci koriste za prenos tereta i ponekad za jahanje


Plus relativno dugacak clanak sa novim informacija u PCGzine, besplatnom e-magazinu u pdf formatu, i sa novim skrinovima...

P.S. U magazinu su takodje clanci o Alpha Protocolu i The Old Republic, vredi ga procitati...
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2008, 14:19   #104
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Dragon Age

Mali trailer...
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2008, 20:43   #105
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
dugacak clanak sa novim informacija u PCGzine, besplatnom e-magazinu u pdf formatu, i sa novim skrinovima...
LoL

Citat:
Eniaroyah kaže: Pregled poruke
A desiće se kad neko napravi 100% savršen roleplay bez i jednog većeg buga, sa maestralnom pričom sa više početaka i krajeva, lokalno-globalnom karmom, unikatnim i nezaboravnim NPCima, poteznom taktičkom borbom i RT kretanjem, jedinstvenim settingom i sistemom razvijanja lika...
Citat:
Eniaroyah kaže: Pregled poruke
Eniaroyah je mislio, kad je nenamerno izazvao potencijalnu zabunu, da imaš bukvalno više početaka.

NPR
ako si patuljak, počinješ igru u patuljačkom naselju sa određenim početnim misijama i zadacima koji te kasnije iz tvog ugla dovedu do glavne priče...
ILI
ako si elf počinješ u šumici sa drugim elfovima, sa sasvim drugačijim početnim questovima, a naselje istih onih patuljaka ne moraš posetiti ni jednom u igri...

ovo sam malo banalizovao. Da ne bude novih zabuna
Dragon Age, ah? Krvava lica i sivi questovi,tako znači... Mi olredi lajkit
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2008, 2:09   #106
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age

Da, ona krvava glava nabijena na koplje daje neki mracni feeling . A i svideo mi se i onaj potez sa stitom, kad mu probije vrat. Konacno ces moci aktivno da koristis stit i nece izgledati jadno u poredjenju sa dva maca.

Izgleda da ce biti 6 Origin varijanti. Nadao sam se vise ali svaka daje sat-dva gameplay, sto ipak nije zanemarljivo. Da ima 10-15, to bi bilo 30 sati potencijalnog sadrzaja sto znaci k'o jedan solidan RPG, recimo KOTOR.

Koliko sam ukapirao, potvrdjene su Origin price:

1. Daelish Elf: Elfovi su nekad ziveli kao robovi a danas su uglavnom sluge i gradjani drugog reda u Fereldanu. Daelish elfovi su oni koji se protive tome i zive manje-vise izdvojeno, kao nomadi. Neki se aktivno opiru, neki izbegavaju svaki kontakt sa ljudima itd...

2. Mage: Magovi su posebna kasta i postoji samo jedan esnaf gde se mogu nauciti magijske vestine. Potencijalni clanovi se regrutuju kao vrlo mladi. Svi magovi posle pripadaju toj kasti. Magova nema puno i generalno su gledani sa nepoverenjem od strane vecine stanovnistva. Postoje retki slucajevi odmetnutih magova, ali oni obicno vrlo brzo bivaju uhvaceni.

3. Human noble: Nagovesteno u clanku i prilicno jasno

4. Dwarven outcast: Patuljci zive pod zemljom, podeljeni su na klanove i imaju prilicno krutu hijerarhiju. Patuljci koji su izbaceni (ili dobrovoljno otisli) su gledani sa visine i nemaju nikakav polozaj u drustvu.

Postoje jos dve varijante koje nisu poznate...

Citat:
Eniaroyah kaže: Pregled poruke
LoL
Sta je tako smesno?
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2008, 2:55   #107
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age

Što neko napokon pravi ono što ja hoću da igram i o čemu sam pričao ranije kad sam pominjao savršen rpg
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2008, 4:33   #108
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age

Savrsen RPG je mit, urbana legenda, nesto o cemu se prica na kampovanju oko vatre. Jedna romanticna misao koja se prenosi sa kolena na kolena, to je nesto sto generacije RPG igraca cekaju ali pitanje koja ce docekati. Da li ce to biti nasa generacija??? Ne usudjujem se ni da se nadam
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2008, 5:22   #109
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age

Ma dobro sad... Neka bude prepun detalja i ja ću biti zadovoljan i ovim što se za sad zna.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2008, 10:26   #110
LoshMeeBre
Starosedelac
 
Član od: 18.2.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.436
Zahvalnice: 1.209
Zahvaljeno 370 puta na 287 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age

Dunnou.. Mislim da smo zauvek izgubili romane kao sto su torment (sto me potseti, m ogao bih da odigram sledece nedelje ) i BG saga.. Al boze moj :P Ne ocekujem od ovoga da bude novi BG, ali ako mi daju zavrsen, lep i bar koliko toliko KOMPLEKSAN proizvod bicu zadovoljan

Inace ovi origin fazoni nisu nista posebno novo, secate se da je Temple of Elemental Evil (ko je ima zivaca da je igra pored bagova, like me ) imao 9 razlicitih pocetaka za 9 razlicith alignmenta.. Ovde se samo fokus baca na to..

Inace mene malo brine sta znaci sama akcija je mnogo fluidnija nego u BGu?? Sta oni hoce time da kazu? Kao prvo akcija u BGu je brza nego u npr KOTORu.. Kotor mozes da igras i bez pauze, igraj ti BG bez pauze, a da te ne iseku za cca 2 minuta :P Da li to znaci da ce mogucnosti izbora biti jednostavne (da ne kazem konzolaske :P).?.? Budem li imao 2 stats-a koji nemaju velike veze ni sa cim, 5 magija i combo poteze bicu odusevljen

Mada bioware je nesto spominjao da je ovo njihovo chedo.. Ajd da vidimo koliko su dusa prodali u zadnjih 10 godina ;P
LoshMeeBre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2008, 13:27   #111
N_i_k_o_l_a
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: in a galaxy far, far away....
Poruke: 626
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 225 puta na 115 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age

nadam se da ce dragon age imati gameplay i atmosferu makar kao 50% bg ili tormenta, sve ispod toga bi bilo big disappointment a sve iznad toga bi bilo game of the decade
N_i_k_o_l_a je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2008, 13:33   #112
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age

Citat:
LoshMeeBre kaže: Pregled poruke
Inace mene malo brine sta znaci sama akcija je mnogo fluidnija nego u BGu?? Sta oni hoce time da kazu?
Nece oni nista da kazu, to sam ja rekao, na osnovu gameplay videa. Fluidnija u smislu prirodnija, brza, lepsa. Nema rundi i turnova posto nije DnD, u tom fazonu.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2008, 15:53   #113
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Dragon Age

Pa mislim da bi bilo previse ocekivati naslednika BG-a, obzirom da je Biowareov potpis postao OTS kamera, real-time borbe sa (polu)aktivnom pauzom, prilicno akcentiran akcioni element, itd. Uzmimo za primer KoTOR i Witchera. Ali ne smeta (previse) obzirom da su price na nivou. Samo nek tako ispadne i Origins, i ja necu imati nista protiv.

Mislim da je vecina ljudi davno prestala da iscekuje duhovni nastavak BG-a.
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2008, 17:15   #114
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age

Witcher nije Biowareova igra...
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2008, 18:51   #115
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Dragon Age

Njihov je endzin...U svakom slucaju, previse je Biowareolika. A koliko sam cuo, ista je prica i sa Mass Effectom. Ali ne, ovde je ljudima najbitnije da budu sitnicavi. Ti si od celog mog posta nasao za shodno samo da prokomentarises cinjenicu da sam pogresio u nabrajanju. E, pa stvarno, to je krajnje trolovski.
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2008, 19:41   #116
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age

Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
Njihov je endzin...U svakom slucaju, previse je Biowareolika. A koliko sam cuo, ista je prica i sa Mass Effectom. Ali ne, ovde je ljudima najbitnije da budu sitnicavi. Ti si od celog mog posta nasao za shodno samo da prokomentarises cinjenicu da sam pogresio u nabrajanju. E, pa stvarno, to je krajnje trolovski.
Kakve veze ima engine sa tim? Bloodlines koristi engine od Half-Life i nema dodirnih tacaka sa tom igrom. Mass Effect je koristion Unreal 3 engine i opet nema veze sa tom igrom.

U svom postu si izneo jednu tvrdnju i kao dokaz te tvrdnje si naveo 2 primera, od kojih je jedan netacan. To bi bilo kao kad bi rekao: "Italijanski fudbal je odlican, pogledaj na primeru Juventusa i Barselone"... Ja se sa tom tvojom tvrdnjom ne slazem i zato sam ukazao na gresku u startu. Ako hoces malo ozbiljnije, sve te OTS igre su prvenstveno bile namenjene konzolama. Sa DA je obrnuto, namenjen je PC-u. Osim toga, ne bih rekao da je Biowareov potpis OTS kamera, vec da Bioware vec duze vreme pokusava da ukombinuje vise funkcionalnih pogleda...
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2008, 11:45   #117
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Dragon Age

Nov trailer.
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2008, 14:08   #118
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Dragon Age

Izgleda dobro. Samo, smeta mi sto se tip kroz ceo trailer busa u grudi cinjenicom da "vase odluke uticu na svet oko vas" kao da to nije osnova svakog dobrog RPG-a. Otkrili ljudi toplu vodu...
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2008, 16:35   #119
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Dragon Age

Animacija tokom razgovora sa NPC likovima kao da je uzeta iz NWN2 iako je u DA drugi endžin.

Moglo je to i bolje.

A i onaj pogled iz trećeg lica i makljaža... nekako previše gothicoliko za moj ukus.

Poslednja ispravka: shrafko (23.12.2008 u 16:58)
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2008, 18:50   #120
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age

Blah. Prilicno nebitno po meni. Nemam nista protiv dobrih animacija ali mogu i bez njih. Grafika je vise nego zadovoljavajuca za moj ukus...

Ono sto mene mnogo vise zanima je prica, dijalozi, mehanika, setting itd... a tu DA od mene za sada ima visoke ocene.

Mada su poceli previse da stancaju trejlere u kojima ne kazu bog zna sta novo. Od 2-3 bi se komotno mogao napraviti jedan valjan...
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
bioware, dao, dragon age, dragon age origins, origins, role-play, rpg

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dragon Ball online VladarTame Mrežne igre 4 26.2.2009 2:38
MSN - pomoć Pedinho Aplikativni softver 3 4.12.2008 16:45
Cooler Master CSX Green Dragon pharaon.92.bc Ostale komponente 1 1.9.2008 13:51
Metalci spasavaju princezu Covenant Cvet kompjutera 28 12.10.2007 16:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com