Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.6.2020, 13:40   #61
Space Beer
Veteran
 
Član od: 30.6.2011.
Poruke: 587
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 116 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: Desperados 3

Ja sam zbog Shadow Tactics-a kupio Desperados 3 čim su pustili Pre-order (prvi put da sam to uradio) na GOG-u. I sad mi nešto iskrslo i neću moći da je igram narednih 10 dana, ako ne i duže
Space Beer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2020, 14:59   #62
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Desperados 3

Citat:
Vlajk@ kaže: Pregled poruke
Ne znam da li si uopste igrao njihovu prethodnu igru Shadow Tactics, ako nisi onda cisto da znas da je to najbolja i najverodostojnija igra u ovom zanru. Ono sto smo svi cekali jos od Commandos 2.
Po meni je Commandos 2 i dalje neprevazidjen, ali je Shadow Tactics definitivno dostojan titule jedne od najboljih igara u zanru, najbolja moderna igra ovog tipa nakon suse koju je ostavio Commandos 2(Desperados 3 nisam jos poceo kako treba ).

Mada Commandos 2 je prica za sebe, iako je isti zanr ipak je nesto drugacija igra sa nesto drugacijim fokusom. Nisam siguran da li bi neko danas rizikovao AAA investiranje u jedan takav naslov kao nekada. Ja iskreno nisam bas odusevljen Kalypsom i njihovim planovima za nastavak Commandosa, pogotovu ne nakon onog uzasa od "remastera"

Ali Shadow Tactics i D3 su svakako odlicni "naslednici" (makar onih prvih Commandosa i Desperadosa) i kao poruceni za sve ljubitelje zanra.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
bokela (21.6.2020), Lex987 (19.6.2020)
Stara 20.6.2020, 7:43   #63
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Desperados 3

Meni je ovo definitivno najbolja igra u serijalu i GOTY materijal (iako mi nedostaju vo iz prvog dela) graficki stil mi ne smeta (MiMi trademark) a sto se tice sa poredjenjem definitivno bih je stavio u rang sa Commandos 2 isto kao i prvi Deseperados.
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2020, 17:19   #64
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Desperados 3

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Po meni je Commandos 2 i dalje neprevazidjen...

Ako tako misliš nemoj ni slučajno da probaš novu "remasterizovanu" verziju. Onoliku količinu užasavajućih bagova koji utiču na sam gejmplej odavno nisam video.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2020, 17:53   #65
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Desperados 3

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Ako tako misliš nemoj ni slučajno da probaš novu "remasterizovanu" verziju. Onoliku količinu užasavajućih bagova koji utiču na sam gejmplej odavno nisam video.
Definitivno necu ni da pokusavam, bio sam poprilicno naostren na nju ali kada sam video koliko problema ima batalio sam. Tu je vanila i par modova ako mi se zaigra ponovo.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2020, 0:16   #66
Pinball Wizard
Član
 
Član od: 18.4.2006.
Poruke: 181
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 78 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Desperados 3

Bilo je jasno da će igra veoma ličiti na Shadow Tactics, ali sam ipak očekivao malo više. Ne zameram razvojnom timu, već samo blago lamentiram.

A kada već pominjem Shadow Tactics, red je da napravim nekoliko poređenja:

– ST ima zanimljivije likove i priču. Nije ni ST briljirao na tom polju - niti je ono presudno u igrama ovakvog tipa - ali su likovi ipak daleko pamtljiviji od vrlo blede ekipe koju pratimo u D3.

– D3 ima maštovitije misije: guranje rudarskih kola, akcije sa vozovima, pijanke i mamurluci (jedna od najzabavnijih misija) i drugi brojni vestern šabloni garantuju dobru zabavu.

– D3 je lakši od ST. Čini mi se da je do promene u balansu jednim delom došlo zbog Izabelinih veština, koje deluju maltene kao varanje. Razumem nameru tima koji je na ovaj način želeo da unese malo osveženja, ali njena vračanja mi oštro odudaraju od svega ostalog.

Sviđa mi se gomila detalja i simpatičnih referenci kojima igra obiluje, primera radi:

– Kejt često izgovara: „These violent delights...” što je u žanrovskom kontekstu simpatičan omaž Westworld-u.
– Skok sa visine u plast sena je propraćen zvučnim efektom koji će razvući osmeh na licu svih fanova Assassin's Creed franšize.
– Imena pojedinih specijalnih protivnika umeju biti urnebesna.

Uprkos zamerkama, u pitanju je još jedna odlična igra iz Mimimi kuhinje, nauživao sam se
Pinball Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Pinball Wizard na korisnoj poruci:
laza80 (6.7.2020), Lex987 (5.7.2020)
Stara 5.7.2020, 7:10   #67
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: Desperados 3

Citat:
Pinball Wizard kaže: Pregled poruke
Bilo je jasno da će igra veoma ličiti na Shadow Tactics, ali sam ipak očekivao malo više. Ne zameram razvojnom timu, već samo blago lamentiram.

ST ima zanimljivije likove i priču. Nije ni ST briljirao na tom polju - niti je ono presudno u igrama ovakvog tipa - ali su likovi ipak daleko pamtljiviji od vrlo blede ekipe koju pratimo u D3.

Uprkos zamerkama, u pitanju je još jedna odlična igra iz Mimimi kuhinje, nauživao sam se
Slazem se, zamerka je sto su likovi veoma slicni (oruzja, zamke), samo drugacije obuceni.
Shadow Tactics je 10/10 jer nista slicno nismo imali jos od starog Commandos 2. Ovo ce tesko ostaviti takav utisak jer je dosta stvari preuzeto iz ST-a (vec vidjeno). Ipak ima nekih noviteta u odnosu na ST.
Bez obzira na sve, glatko 9/10, odlicna igra. Mimimi zna znanje
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Lex987 na korisnoj poruci:
filpan (5.7.2020)
Stara 5.7.2020, 10:20   #68
code master
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 1.393
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 479 puta na 280 poruka
Određen forumom Re: Desperados 3

Inače nikada nisam igrao Desperados igre, sećam se još kad je bila nekada ona emisija Cyber/Outer Space tu sam video test prvog dela ali neke druge igre su okupirale moju pažnju kao recimo Tropico, Myst III, Max Payne, Stronghold, Serious Sam, Red Alert 2 - Yuri's Revenge i naravno Commandos 2 i tako nisam pružio šansu Desperadosima. A kad je 2006 izašao nastavak Heroji 5 su bili veoma popularani i neki drugi naslovi tada poput Kuma i Svetskog prvenstva u fudbalu 2006 - Deutschland. Pojava treće igre budi tu želju a pošto je ovo prequel, ovo može da bude neka polazna tačka.

Poslednja ispravka: code master (5.7.2020 u 14:50)
code master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2020, 16:16   #69
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Desperados 3

Ja upravo igram misiju sa branom. Moze se reci da je izazovnija od prethodnih. Inace ne koristim onaj trik sa pauziranjem vremena i planiranjem simultanih akcija. Samo refleksi sto pomognu.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2020, 16:55   #70
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Desperados 3

Meni je igra odlicna, a sinhronizovanje akcija mi je odlicno leglo, posto mi se izuzetno svidja osecaj kada ocistim celu regiju u jednom potezu, kroz dobro planiranje. Jedino sto mi se ne svidja su Katini skilovi, posto stvarno malo deluju kao cheat, posebno prizivanje iza coska, gde se bukvalno pola neke regije moze ocistiti na ovaj nacin (sto izbegavam). Upravo i ja igram misiju na brani, gde se slazem da je znatno teza od prethodnih, a samim tim i zanimljivija, tj. ima dosta vise mesta za kombinaciju raznih skillova.

Nakon ovoga cu morati da probam i Shadow Tactics, posto mi je poslednja igra ovog tipa bila Commandos 2, pre skoro 20 godina.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2020, 19:14   #71
Pinball Wizard
Član
 
Član od: 18.4.2006.
Poruke: 181
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 78 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Desperados 3

Rušenje brane je prva ozbiljnija misija
Pinball Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2020, 13:18   #72
laza80
Član
 
Član od: 27.8.2013.
Poruke: 31
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 11 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Desperados 3

Citat:
Pinball Wizard kaže: Pregled poruke
Bilo je jasno da će igra veoma ličiti na Shadow Tactics, ali sam ipak očekivao malo više. Ne zameram razvojnom timu, već samo blago lamentiram.

A kada već pominjem Shadow Tactics, red je da napravim nekoliko poređenja:

– ST ima zanimljivije likove i priču. Nije ni ST briljirao na tom polju - niti je ono presudno u igrama ovakvog tipa - ali su likovi ipak daleko pamtljiviji od vrlo blede ekipe koju pratimo u D3.

– D3 ima maštovitije misije: guranje rudarskih kola, akcije sa vozovima, pijanke i mamurluci (jedna od najzabavnijih misija) i drugi brojni vestern šabloni garantuju dobru zabavu.

– D3 je lakši od ST. Čini mi se da je do promene u balansu jednim delom došlo zbog Izabelinih veština, koje deluju maltene kao varanje. Razumem nameru tima koji je na ovaj način želeo da unese malo osveženja, ali njena vračanja mi oštro odudaraju od svega ostalog.

Sviđa mi se gomila detalja i simpatičnih referenci kojima igra obiluje, primera radi:

– Kejt često izgovara: „These violent delights...” što je u žanrovskom kontekstu simpatičan omaž Westworld-u.
– Skok sa visine u plast sena je propraćen zvučnim efektom koji će razvući osmeh na licu svih fanova Assassin's Creed franšize.
– Imena pojedinih specijalnih protivnika umeju biti urnebesna.

Uprkos zamerkama, u pitanju je još jedna odlična igra iz Mimimi kuhinje, nauživao sam se

Potpisujem primedbe, ali bez obzira verovatno moja omiljena igra ikada.

Moja najveća zamerka je Izabela i voodo magija, iako sam je obilno koristio. Tek u poslednjoj misiji sam otkrio da doktor može da baci torbu, moraću ponovo da prođem igricu. Hektorova čuturica nepotrebna. Fale Sanchez i Sam iz originala.

Dobro je da ništa nisu dirali u mehanici igre u odnosu na Shadow Tactics i dodali neverovatno korisni X taster koji ubrzava vreme. Nadam se da će to postati standard u igrama ovog tipa.
laza80 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku laza80 na korisnoj poruci:
=FI=Ghost (6.7.2020), Lex987 (7.7.2020)
Stara 6.7.2020, 13:34   #73
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.948
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 765 puta na 460 poruka
Određen forumom Re: Desperados 3

Ako se igra na max težini, nema se taj osećaj OP-a, jer ima premnogo stražara, grupa stražara koji su posebna priča, stražara koji ne napuštaju poziciju, Showdown režim u kojem vreme nije usporeno i slično, većina situacija u kasnijem toku igre su pravi mali šahovski problemi.
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Pipboy na korisnoj poruci:
Krilce (6.7.2020), Lex987 (7.7.2020)
Stara 6.7.2020, 16:26   #74
Pinball Wizard
Član
 
Član od: 18.4.2006.
Poruke: 181
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 78 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Desperados 3

Citat:
laza80 kaže: Pregled poruke
Dobro je da ništa nisu dirali u mehanici igre u odnosu na Shadow Tactics i dodali neverovatno korisni X taster koji ubrzava vreme. Nadam se da će to postati standard u igrama ovog tipa.
Da, da, to sam zaboravio da pohvalim. Odlična mehanika i pronašli su sjajan balans - taman se toliko ubrzava protok vremena da ne smara, a opet je nedovoljno brzo da bi se igra pretvorila u fast forward. Kapa dole
Pinball Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2020, 10:28   #75
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Desperados 3

Kako mi u ovakvim igrama umesto quick bar-a dole na sredini fali nacrtani ranac sa dostupnim gedzetima u donjem desnom uglu, a la Komandos.

Poslednja ispravka: filpan (7.7.2020 u 16:03)
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
Lex987 (7.7.2020), perablenta (8.7.2020)
Stara 9.7.2020, 16:06   #76
wario
Veteran
 
Član od: 17.4.2009.
Poruke: 652
Zahvalnice: 123
Zahvaljeno 28 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Desperados 3

hteo sam da pitam koju biste ocenu dali igri od 1-5?

ja zadnju ovakvu sam igro komandos(ne znam koji deo) davno, nisam je preso jer me smorila. zato i pitam za ocenu ove ali ne interesuje me grafika, zvuk i prica vec samo gameplay odnosno da je igriva da te tera da je igras dogod je ne zavrsis i tako (da nije teska jer npr. ona sa zombijima je teska i iritira)
wario je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2020, 16:23   #77
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: Desperados 3

@ wario

Kazes da nisi presao stare komandose, smorilo te, pretesko... Nije ovo tip igre za tebe.
Igra je odlicna, bas kao i stari Commandos 2 ili Shadow Tactics, ali to nisu igre za svakoga.
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2020, 16:50   #78
wario
Veteran
 
Član od: 17.4.2009.
Poruke: 652
Zahvalnice: 123
Zahvaljeno 28 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Desperados 3

Citat:
Lex987 kaže: Pregled poruke
@ wario

Kazes da nisi presao stare komandose, smorilo te, pretesko... Nije ovo tip igre za tebe.
Igra je odlicna, bas kao i stari Commandos 2 ili Shadow Tactics, ali to nisu igre za svakoga.
ne ne preteska je ona sa zombijima (they're billions)

stari komandosi tamo neka misija u dzungli uopste nisam bio zainteresovan.
wario je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2020, 16:57   #79
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: Desperados 3

Ovo jeste igra za ljubitelje starih komandosa i desperadosa. Posto nisi zainteresovan slobodno preskoci. Nemoj da igras nesto samo zbog toga sto je odlicno ocenjeno, igraj ono sto se tebi svidja.
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2020, 17:35   #80
wario
Veteran
 
Član od: 17.4.2009.
Poruke: 652
Zahvalnice: 123
Zahvaljeno 28 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Desperados 3

ali nikad nisam igro stari desperados. samo jedan komandos. otkud znam. i taj komandos mi je bio ok par misija dok nisam doso u dzunglu.
wario je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Desperados 2 : Cooper's Revenge dodgeme Strateške igre 11 5.7.2018 20:20


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:52.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com