Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.12.2007, 12:41   #41
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Scratches

Zavrsio sam original, svidjela mi se igra poprilicno, prilicno jeziva, mada dosta toga duguje onom viktorijanskom okruzenju, i sumornoj maglovitoj atmosferi. Da sam se zaista prepao, jesam na 2-3 mjesta mozda (ukljucujuci i zadnju scenu iskakanja "doticnog" iz one rupe ).
Grafika nije nesto specijalno, ali dovoljno dobra za avanturu, a i da docara okolinu. Muzicka podloga je odlicna (da li zato sto imam Director's Cut, koliko znam izmjenjena je u ovom izdanju), atmosfera takodje. Pored ovoga, smatram da je prica glavni adut igre.
Sada sam poceo Last Visit, medjutim naisao sam na bug. Kad treba da prospem vodu iz one kantice (koju sam nasao ispred blokirane garaze) u onu rupu ispred kuce, igra odjednom zakoci i preostaje mi jedino CTRL-ALT-DEL. Pokusavao sam 5-6 puta, isto se desava. Mogu da obidjem cijelu kucu i da udjem gdje god moze da se udje bez problema, ali nista mi ne znaci jer za dalji tok price moram da prospem vodu u onu rupu (pored su razbacani suveniri) da bi se dalje nesto desilo. Da li ovaj patch koji je Shlay ostavio gore moze da pomogne?

Poslednja ispravka: Dimo (2.12.2007 u 12:56)
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2007, 13:17   #42
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Scratches

To je jedini patch koji postoji za Director's Cut. Ako on ne pomogne ne znam sta bi moglo.
Mozes i da procesljas Nucleosysov forum, mozda nadjes nesto pametno.
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Shlaymara na korisnoj poruci:
Dimo (2.12.2007)
Stara 2.12.2007, 16:17   #43
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Scratches

Patch je rijesio problem.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2008, 22:43   #44
eniac
Član
 
Član od: 23.1.2006.
Lokacija: zagreb
Poruke: 223
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 40 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Scratches

Ljudi trebam pomoć, zapeo sam na jednom dijelu.
Drugi dan u kući, kiša pada, oluja je vani, pronašao sam 2 skrivene sobe, u jednu se spustio sa užetom, u drugo provalio sa čekićem. Krenem prema svojoj sobi i igra mi javlja da bi trebao sjesti za stol i početi sa pisanjem knjige, no međutim ćim krenem tipkat, igra javlja da se ne mogu fokusirati, tj. da me sprijećava misterija te obitelji.

Što da radim?
eniac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2008, 0:57   #45
Pelagijska Argosija
Veteran
 
Član od: 3.8.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 656
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 291 puta na 150 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pelagijska Argosija
Određen forumom Re: Scratches

Padaju mi na pamet dve stvari:
Spoiler za prvo:
1. Da li si ulazio u sobu sa trofejima i ako jesi da li si otkrio skrivenu sobu iza ormara sa maskom?

i
Spoiler za drugo:
2. Da li si čuo, tj. da li ti je igra prijavila da si čuo, neugodno grebanje (scratches) odnekuda? Trebalo bi da ispitaš odakle dolazi zvuk. Ako se ne varam dolazio je od kamina pa probaj da ispitaš kamin.


Igru sam prešao pre dosta vremena tako da je ovo sve iz malog mozga .
Pelagijska Argosija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2008, 3:07   #46
eniac
Član
 
Član od: 23.1.2006.
Lokacija: zagreb
Poruke: 223
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 40 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Scratches

Uz puno muke završih ovu igru za nepuna 2 dana. Moram priiznati da ima teških zagonetki, kao recimo ona kada se treba napraviti Amajlija. A s obzirom da nism ni 10% stvari pročitao koje je trebalo proćitati, čudim se kako sam uspio. Sam kraj igre je dosta creepy, ali brzo se zaboravi, zapravo više sam se trznuo dok sam bio u peći i vidio pokrete kroz rešetku nego na samom kraju.
BTW, jel ima još koja slična avantura? bas mi se igraju.
eniac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2008, 11:15   #47
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Scratches

Citat:
eniac kaže: Pregled poruke
BTW, jel ima još koja slična avantura? bas mi se igraju.

Barrow Hill
, isto izvodjenje, hororcina.
Darkness Within: In Pursuit of Loath Nolder , isto izvodjenje, hororcina sa fenomenalnom atmosferom i konfuznijom pricom.
The Lost Crown: A Ghost-hunting Adventure, trece lice, horor i paranormalno. Ima manje tehnicke nedostatke.
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Shlaymara na korisnoj poruci:
eniac (6.8.2008)
Stara 15.8.2008, 14:33   #48
The X Factor
Član
 
Član od: 1.2.2006.
Poruke: 46
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 6 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Scratches

Meni je ovo bila jedna od tezih igara u poslednje vreme, a ne znam zasto, mislim da sam 4 ili 5 puta gledao hint. Valjda me je zamorilo to tumaranje po kuci i osecaj da se nista ne desava. Igra je jeziva na momenta, a prica je vrlo dobra i stalno intrigira da se sazna sta se zapravo desilo.
The X Factor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2009, 13:38   #49
wega
Član
 
Član od: 19.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 223
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 69 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Scratches

Evo ja resih ponovo da odigram ovu dobru staru avanturu. Novi operativni sistem Windows 7 x64 + patch od 500MB za poboljsanu grafiku = BSOD.
Resenje problema: BSOD je izazvan iz razloga sto automatsko detektovanje refresh rate ne radi u Win 7. Samo treba da edit-ujete scream.cfg (koji se nalazi u direktorijumu u koji ste instalirali igru) i da stavite za RATE vrednost 60.
wega je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku wega na korisnoj poruci:
Emx77 (25.1.2010), Psychon@ut (21.11.2009), Shlaymara (21.11.2009)
Stara 20.3.2010, 20:08   #50
laki1991
Veteran
 
Član od: 6.9.2009.
Lokacija: NBgd
Poruke: 757
Zahvalnice: 166
Zahvaljeno 32 puta na 23 poruka
Određen forumom

Citat:
wega kaže: Pregled poruke
Evo ja resih ponovo da odigram ovu dobru staru avanturu. Novi operativni sistem Windows 7 x64 + patch od 500MB za poboljsanu grafiku = BSOD.
Resenje problema: BSOD je izazvan iz razloga sto automatsko detektovanje refresh rate ne radi u Win 7. Samo treba da edit-ujete scream.cfg (koji se nalazi u direktorijumu u koji ste instalirali igru) i da stavite za RATE vrednost 60.
resio i ja da odigram igru opet, na sedmici 32 bit... instalirao sam je i kad krene launcher u trenutku kad kliknem na PLAY restartuje se komp...
probao sam ovo sto si ti uradio al nece da promeni fajl neda mi da sacuvam...

problem resen ... kreirao sam novi cfg. posto onaj pravi nije hteo da sacuva cak ni kad bih ga preneo npr na desktop , to mi se jos nije desio
e sad kad krenem sa igrom imam 2 opcije koju igru zelim da igram Last visit ili directors cut... jesu li to 2 razlicite price? i kakva je razlika

Poslednja ispravka: Shlaymara (20.3.2010 u 22:16) Razlog: Spajanje postova
laki1991 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2010, 20:26   #51
draske73
Starosedelac
 
Član od: 12.4.2006.
Poruke: 1.354
Zahvalnice: 243
Zahvaljeno 482 puta na 244 poruka
Određen forumom Re: Scratches

Last visit je epilog igre. Nemoj ga igrati dok ne završiš Director's Cut verziju igre.
draske73 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku draske73 na korisnoj poruci:
laki1991 (20.3.2010)
Stara 21.3.2010, 8:28   #52
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Scratches

Jee setih se sad ove igre znam da sam je igrao tokom toplog leta nisam imao obaveza promenio noc za dan pa sam je obicno picio oko 3h ujutru.Sta reci ima tacno 3 dela u igri kad sam bukvalno umro od straha.Maska,pec i donekle kraj i ako sam znao kako ce se zavrsiti tj pretpostavio sam svejedno sam se prestravio inace ne dam se lako zaplasiti ali ovo je stvarno jezivo...Naprimer vecina horor filmova su mi smesni a sto se tice igra vise mucni nego strasni ali ovo je zaista creapy :P

Poslednja ispravka: Ekiman (21.3.2010 u 18:05)
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2010, 18:39   #53
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Scratches

Sinoc je predjoh. Igra je remek delo.
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2010, 10:23   #54
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Scratches

Citat:
High life kaže: Pregled poruke
Sinoc je predjoh. Igra je remek delo.
Dobra zabava nema sta... mada ja sam to provalio tek posto sam je odigrao, napisao recenziju, i posle jedno godinu dana posto sam odigrao jos neke horor avanture

Jel si igrao Director's Cut verziju?
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2010, 18:55   #55
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Scratches

Citat:
Patton kaže: Pregled poruke
Dobra zabava nema sta... mada ja sam to provalio tek posto sam je odigrao, napisao recenziju, i posle jedno godinu dana posto sam odigrao jos neke horor avanture

Jel si igrao Director's Cut verziju?
Da, Directors Cut je u pitanju. Doduse onaj ''Last Visit'' deo nisu morali da dodaju. Ne valja u hororu preterano objasnjavati i otkrivati. Kvari osecaj misterije...


Btw,tim iz Nukleosisa ( studija odgovornog za Scratches) je oformio novi studio pod imenom Senscape Interactive. Trenutno rade na novoj igri pod sifrovanim imenom ''Unnamable Project''.

http://www.facethehorror.com/ (Sajt novog projekta)
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2010, 16:59   #56
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Scratches

Citat:
High life kaže: Pregled poruke
Da, Directors Cut je u pitanju. Doduse onaj ''Last Visit'' deo nisu morali da dodaju. Ne valja u hororu preterano objasnjavati i otkrivati. Kvari osecaj misterije...
Nije mnogo otkriveno, taman toliko da kompletira doživljaj i popuni veće rupe. Ja sam uživao u DC, mada mi je glas onog novinarčića veoma išao na nerve. Smirenost i trezvenost originalnog lika su mi se više svidjele.

Igra je vrlo dobra. Disk je još uvijek negdje na mojoj polici i čeka ponovno skidanje prašine. Treba reći da je peč must have jer bez njega nije moguće preći rupu u zemlji na početku DC-a.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2016, 15:54   #57
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Scratches

Niste sigurni da li vam se gleda horor film, ili igra neka horor avantura? Vi biste i jedno i drugo?! Onda ispratite autora igre Scratches, koji ce je u lajv strimu od 20h veceras igrati, uz komentarisanje (sto mu dodje kao Developer's commentary, jel).
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dijego_ na korisnoj poruci:
Ludoviq_Diamantidis (29.3.2016)
Stara 29.3.2016, 16:37   #58
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Scratches

O čovječe... šest godina kasnije i opet mi se igra.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2021, 17:00   #59
Grond
Član
 
Član od: 23.1.2006.
Poruke: 304
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 95 puta na 46 poruka
Određen forumom Re: Scratches

Ова игра ми је међу најдражим авантурама. Прешао сам оригинално издање и био одушевљен. Поново ми се играла и инсталирао сам Director's Cut.

Корак по корак, стигох до трећег дана и увидио сам да у игри постоји много графичких и техничких грешака.
О овоме нико не прича!

Услед сумње да се ради о некој 32 vs. 64 bit брљотини, након три различита оперативна система, прешао сам на сумњу да се ради о грешки коју је GOG екипа направила приликом израде installer-a.

Почео сам са Retail копијама (едит scream.cfg фајла се подразумјева, Rate=60, иначе BSOD) и ствари су се додатно закомпликовале. Ево шта сам открио. Нажалост, оригинални аутор је зезнуо игру приликом израде scratches-dc-update од 500 mb које је интегрисано у GOG installer а вјероватно и у Steam верзију.

Оригинална (значи она која није DC) retail верзија нема нити један glitch, судећи по прегледу локација које су доступне на почетку (осим дугмади на кошуљи, што је минорно).

ПРВА retail верзија Directors Cut која је изашла на 1 CD има помјешан hotspot на улазним вратима. Он се налази скроз супротно од кваке, тамо гдје визуелно нема ничег. То исправи patch од пола мегабајта.

ДРУГА retail верзија је она која је изашла на 2 диска и она се такође добија са инсталирањем горе поменутог апдејта од 500 mb, та садржи све грешке.

После тога је било барем једно DVD издање игре, а вјероватно и два. Та издања су основа за ове дигиталне верзије које су доступне данас.
Штавише, игра је имала још неколико издања зависно од издавача, постојало је и неко Special Edition, између оригинала и DC-a.

Грешке које сам пронашао до почетка трећег дана:

Citat:
Scratches DC glitches

Kod shupe odmah na pocetku igre, skrene se desno, kada se pogleda iznad gornjeg lijevog coska vrata, vidi se graficka greska koja se prostire lijevo iznad poredanih debala, ispred krosnji drveta. Veliko je ali je teze primjetiti zbog mraka.

U Small Hallway, tamo gdje su one africke vaze ispod zavjese koju mozes razgrnuti, na suprotnom kraju hodnika ima sofa, pogledaj je dobro. Kao da je layer pozadine pomjeren na njoj i glitchovana je na lijevoj strani blizu naslona (kao screen tear) i desnoj strani, crna linija.

Zamjenili su animacije otvaranja vrata od Attic-a i prostorije odmah pored, ne one ispod stepenica, nego lijevo od njih, ona se tek kasnije u igri moze otvoriti. Cak i unutrasnjost koja blicne u animaciji otvaranja vrata, vidi se od cega je.Otuda i kvaka na jednoj strani, a animacija otvaranja na drugoj. Iznutra kada se izlazi iz Attic-a, onda je ok.

U tvojoj sobi kada raspakujes pisacu masinu i stavis je na radni sto bude kofer od nje ostavljen ispod malog stola (putni kofer bude iznad), e taj kofer od pisace masine sto je na podu se PROVIDI i mozes vidjeti pod kroz njega; to je slucaj samo prvu noc, posle dobije full izgled. Ovo se sigurno desava ali je moguce da je nasumicno jer poznanik nije imao ovaj efekat dok ja jesam.

U Main Bedroom (preko puta africke galerije) u jednoj od ladica sa kosuljama dugmad nisu poredana kako treba i jedno dugme lebdi u vazduhu, to je teze primjetiti. Kao da je layer sa dugmadima pogresno postavljen, jer na kosulji bas nedostaje jedno. Ovo je jedini glitch koji je mozda autorski propust mada je moguce da u prvim izdanjima originala (prije internacionalnog) njega nema.

Oni prozori kraj stepenica u toweru, izmashali su ih prvi i treci dan, po DANU... kada se proviri, prikazuje noc
Ovo je inace kao neka brljotina odradjena naknadno, kao Paintom da su prepravili.

Vatra u kaminu u prizemlju, kada je nalozis u kasnijem dijelu igre pa odmaknes iz fokusiranog pogleda takodje se providi (ali ne na prirodan nacin), isto kao i kofer od pisace masine.

Mali glitch, jedva primjetan, sam nasao i u botanickoj basti, gdje 2 cupa imaju mali glitch kraj sebe, slican onom na desnoj strani sofe u Small Hallway.

U kapeli kraj raspeca Isusa, iz odredjenog ugla kada se gleda prozor, glitchovana. Isti slucaj kao i sa sofom na lijevoj strani, pogresno layeri namjesteni.

U dvoristu dvorca, sa obije strane puta pokraj povrsine gdje se moze kopati ashovom se vide ostre ivice izmedju dijelova pozadine.

Prilikom prelaska iz Study u Main Hall, tokom animacije otvaranja vrata u vrhu se vidi bijela linija, to je takodje glitch.


Ovo je mozda do moje konfe – ponekad bi izlazak iz Africke galerije potrajao 3-4 puta duze. To je jedini potencijalno tehnicki problem koji sam primjetio.
Да ли је ико од вас примјетио ове крупне ствари? Слаба је нада да има неки patch, мислим да већина људи овоме не придаје значај, чак и ако су примјетили.

Штета баш, са овим графичким апдејтом игра стварно изгледа сјајно! Мораћу ипак оригинал да играм, сметају ми грешке. Баш ми је криво због ових дистракција.
Grond je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Grond na korisnoj poruci:
Shlaymara (12.3.2021)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adventure, avanture, horor, horror, scratches

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com