Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.6.2010, 20:23   #1
phenom_81
Član
 
Član od: 7.12.2009.
Lokacija: JERKOVIC FAMILIJA
Poruke: 153
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Slab signal Zyxel rutera [wireless]

pozz drugari........naime pravio sam wireless mrezu u jednom objektu u centru grada sa debelim zidovima i imam neke muke oko signala
u jednoj prostoriji je IKOM net od 6 mega vezan na linksys wrt54g koji pokriva tu prostoriju i dve susedne solidnim tj.super signalom jer nikome net ne puca....dalje sam iz lan porta od tog wrt54g spojio sa drugim ruterom marke Zyxel P-330w i stavio ga u ap mod tj. samo da pojacava signal od wrt54g posto je druga prostorija udaljena 20m i slabo se vidi signal od wrt54g....problem je sto ovaj Zyxel radi posao naime pusta net i dodeljuje adrese sa wrt54g ali mu je nemoguce prici....adresu koju sam zadao jednostavno odbija da prihvati jedina je fora resetovati ga na default ,podesiti opcije pa prikljuciti lan kabl i to sve radi....signal mu je slab pa sam kupio yagi antenu od 6dbi koja je pojacala fino signal...e sad je problem posto imam jedan komp koji sluzi samo za e-banking i koji je 10m udaljen od zyxel rutera i to iza zida i od signala ima jednu do dve kockice puca net a treba mi uzasno da radi....setup mreze je takav da se ne moze menjati znaci meni treba samo neka fora da pojacam signal makar za jos jednu crtu i to ce mi resiti stvari...nadam se da ste shvatili...pozzz
phenom_81 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2010, 10:00   #2
Didi
Član
 
Član od: 22.1.2008.
Lokacija: Niš
Poruke: 84
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: slab signal Zyxel rutera

Ako ti je problem samo taj računar možeš na njemu da promeniš antenicu, tj da staviš jaču, ili pak neki USB stick mrežni adapter koji ćeš približiti AP-u.
Didi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pitanja vezana za wireless... Teva Internet usluge 489 22.9.2017 20:02
Slab signal DobroslaV Komunikacioni uređaji i umrežavanje 8 15.7.2010 12:55
Belkin N150 slab signal! Master Joda Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 8.6.2010 10:44
PTT ADSL + Sagem F@st 1201 (modem) + ZyXEL P-320W (Wireless Router) = Nervni Slom Palladin Mike Komunikacioni uređaji i umrežavanje 17 20.10.2008 14:26
Sky star 2 (signal quality, signal strength?) - nema signala milanp Kvarovi 3 31.3.2008 9:15


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:18.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com