Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.2.2012, 19:53   #1
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Ponovno igranje RPG-a

Otvaram temu iz dva veoma razlicita razloga (tri sad nemam pametnija posla ), i zaista se nadam da cu dobiti makar neki feedback jer smatram da je ovo veoma zanimljiva tema.

Prvi je naravno, ceo koncept ponovnog roleplaya u RPG-u u formi video igre, jer su veoma retki naslovi koji uopste dopustaju osecaj roleplaya i prvi put, to jest, mali broj ima dovoljnu sirinu i broj izbora koji bi opravdali ponovno igranje, cak i u dobrim naslovima izbor se cesto sastoji od izbora dobre ili zle strane (ili kao u Witcheru dve podjednako sive opcije) tako da se sa aspekta price cesto namece broj dva kao konacni broj prelazaka. Sa druge strane opet postoje RPG-evi u kojima se nacin pa i sama atmosfera igre drasticno menja u odnosu na build klase i koliki to zaista impakt moze imati na iskustvo igranja. Ovde cu stati jer ne mi nije cilj da drzim predavanje nego da zapocnem diskusiju. Zanima me vase misljenje o faktorima koji cine RPG pogodnijim za vise ponavljanja i kada bi se nacin izrade istih mogao kretati kako bi vise prelazaka ucinio sto zanimljivijim. Zaista se nadam da ce ova tema imati odaziva, jer se o ovakvim stvarima dosta raspravlja i bilo bi lepo cuti misljenja kolega forumasa.

Drugi razlog, ne manje vazan je cinjenica da u tema o preporuci igara ima mnogo ponavljanja i praznog hoda i nemoguce se sluziti s njima osim u slucaju postavljanja precizno odredjenog pitanja, pa mi je palo na pamet da bi mogli da navedete RPG-eve koje ste igrali vise od jednom i tako dali jasnu preporuku, jer ako vidite da je neko cije misljenje cenite odigrao neku igru par puta, to je najdefinitivnija preporuka koju mozete naci, takodje pokusajte da objasnite razloge ponovnog igranja, jer cete time na ponovni prelaz nagovoriti i nekog ko je izbegavao replay iz verovanja da ne bi sve bilo isto.

Vampire Masqerade Bloodlines 9 puta Sta reci o Bloodlinesu, osim da je igra koja sa svakim klanom pruza diametralno razlicit pristup igri, koja ima prilican broj alternativnih krajeva i puteva koje igrac moze odabrati, licni razlozi za ovoliki broj prelazaka su odlicna atmosfera i relativna kratkoca igre

Planescape Torment - 3 puta Iako je prica manje vise linearna, ipak je maestralna i moze se bez problema proziveti par puta. Ko je igrao kao warrior sa relativno niskom WIS, CHA i INT je zaista mnogo propustio, takodje i neko ko se drzao good aligamenta.

Arcanum - 3 puta Nijedna igra ikad ne moze ni prici Arcanumu po njegovom impozantnom broju izbora koji korenito menjaju igru, zaista mogucnosti su beskonacne, 3 puta je relativno mali broj, ali Arcanum ostaje igra koja ce biti sledeca na redu kad budem imao vremena da ponovo igram neki RPG.

Fallout 1 i 2 - 2 puta Iako je broj izbora takodje ogroman, Falloute sam replayovao iskljucivo zbog razloga sto sam ih prvi put igrao jaaako mlad i vremenom mi se javio osecaj da su mi neke stvari proletele preko glave (ipak sam otkrio da sam iznenadjujuce dobro razumeo igru i tada )

KotOR 1 i 2 - 2 puta Kao u mnogim igrama Biowarea ovde me je na replay naterala cinjenica da igra ima racvanje na dva potpuno drugacija puta, a posto je ovo bila jedna od njihovih igara cija mi je tematika bila izrazito draga, morao sam da isprobam oba.
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Equilibrium na korisnoj poruci:
Asmodeus (21.2.2012), Biggus Dickus (21.2.2012), mesomebody (22.2.2012), zvucnjak (1.3.2012)
Stara 21.2.2012, 20:07   #2
Biggus Dickus
Član
 
Član od: 17.5.2011.
Poruke: 94
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 31 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Ponovno igranje RPG-a

Glavni razlog,pored razlicitosti igrackog iskustva usled drugacijeg moralnog izbora,drugog playstylea, je taj sto su rpg igre slojevite.Koliko si sam dubok toliko ce se rpg pred tobom otvoriti,a to daje skoro beskonacan replay value odredjenim igrama
Biggus Dickus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2012, 20:35   #3
DacUF
Član
 
Član od: 1.11.2010.
Lokacija: Colchester, UK
Poruke: 139
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 64 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: Ponovno igranje RPG-a

Nikad me nije vuklo da neku igru odigram vise puta, predjem jednom na moj nacin i takvu cu je i pamtiti. Neke sam presao i drugi put ( DA;O, Oblivion, FNV, Witcher ) a razlog su modovi koji sustinski menjaju igru.
DacUF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2012, 20:40   #4
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Ponovno igranje RPG-a

Meni racvanja u prici i moralne odluke nikada nisu bile motiv za ponovno igranje. Kada je u pitanju RPG, ja sam jedan od onih koji izrazavaju sebe kroz likove koje vode. Samim tim su mi prvobitne odluke jedine koje su autenticne, a neke drugacije u sledecim prelascima - isforsirane i onemogucuju me da se udubim u radnju.
Razlog za ponovno prelazenje mi je uglavnom gejmplej, odnosno sarolikost pristupa resavanju problema. Sto je igra po tom pitanju raznovrsnija - to cu je vise puta preci.
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2012, 20:43   #5
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Ponovno igranje RPG-a

Dok sam bio mlad i zaludan i igre nisu izlazile na svakih 2 minuta prelazio sam neke RPGe po više puta, ali nisam to često praktikovao jer sam uvek igrao RPG igre tako temeljno da mi jedan quest, nijedan kutak ne ostane neispitan, tako da mi pri sledećim prelazima igra ipak bude relativno ista. Danas jedva stižem da odigram igre i prvi put, evo još žvalavim Skyrim, i imam makar 3 igre na čekanju, tako da nekakvo ponovno prelaženje ne dolazi u obzir.


Diablo - Diablo je takva igra da koliko god puta da je igraš možeš da imaš drugačije iskustvo zavisno od klase koju izabereš.

Nox - Prešao sam je na sva tri načina.

Baldrur's Gate - Prešao sam svaki deo po dva puta, i nekoliko puta sam igrao kec do pola sa različitim modovima. Svi su mi ubagovali u nekom trenutku

Wizardry 8 - Igrao sam dva puta jer prvi put jednostavno nisam umeo da je pređem
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2012, 21:18   #6
Skenderevo
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2010.
Lokacija: Khorinis
Poruke: 2.069
Zahvalnice: 3.728
Zahvaljeno 979 puta na 534 poruka
Određen forumom Re: Ponovno igranje RPG-a

Gothic 2! Nikakvi izbori, niti drugaciji nacin prelaska (prikljucivanje drugoj frakciji), pa cak ni prica, me nisu navodili da ga igram opet i opet, vec perfektno odradjena atmosfera i prelepi, zivi gameworld igre. Setanje kroz mracnu sumu u strahu od vargova, first glimpse of the new world kad se ode u Jharkendar (svet iz ekspanzije), ili povratak u Kaznjenicku koloniju...neko je to proziveo samo kada je igrao prvi put, a ja to prozivljavam svaki put.
Samo kad cujem ovo: http://www.youtube.com/watch?v=vLDkC9A7qpI , najezim se u momentu
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Skenderevo na korisnoj poruci:
Asmodeus (21.2.2012), Laskaris (21.2.2012), NOTTINGHAM (10.5.2014)
Stara 21.2.2012, 21:22   #7
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Ponovno igranje RPG-a

Meni to nije jasno - zašto bi igra morala da bude drugačija kad je igraš drugi put? Ako je igra dobra, odigraću je ponovo za 3-4 godine, čak iako je ona ista, ja sam drugačiji, pametniji i drugačije ću razmišljati o nekim stvarima, drugačije ću ih doživeti itd. Tu je i stvar zaboravljanja, jer kroz 3-4 godine mnoge stvari se zaborave...
Citat:
Meni racvanja u prici i moralne odluke nikada nisu bile motiv za ponovno igranje. Kada je u pitanju RPG, ja sam jedan od onih koji izrazavaju sebe kroz likove koje vode. Samim tim su mi prvobitne odluke jedine koje su autenticne, a neke drugacije u sledecim prelascima - isforsirane i onemogucuju me da se udubim u radnju.
I ja to radim, ali ono što se meni dešava je to da su mi postupci drugačiji, jer sam i sam drugačiji. Nekad sam mislio da je nešto ispravno, a sad da ne valja itd. Mislim da je to proces koji traje celog života.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku caine na korisnoj poruci:
Asmodeus (21.2.2012)
Stara 21.2.2012, 21:24   #8
efil82
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.214
Zahvalnice: 315
Zahvaljeno 420 puta na 238 poruka
Određen forumom Re: Ponovno igranje RPG-a

Moj obrazac za svaki rpg je sledeci:
1. prelaz- goody two-shoes paladin
2. prelaz - goody two-shoes paladin koji min-maxuje i prevrtje i poslednji kamen u univerzumu igre
3. prelaz - chaotic evil psihopata koji se grohotom smeje i nasladjuje svakim i hintom da pochini zlo
4. ,5.,6. itd. dok mi se igra bukvalno ne smuchi razne varijacije,ostale klase rase,drugi pol itd.
Poslednji stadijum je kad RP ima presudnu ulogu i izgradim odredjen predefinisan lik sa backgroundom u glavi oko koga gradim igru na najtezem nivou( trenutno tako igram DAO kao ultra zli sadistichki mag koji zeli da sve izmanipulishe jer smatra magove superiornijim bicima i zelja mu je da vaskrsne tevinter imperiju...i doshao sam do frustrirajuceg momenta da zelim jaaaako da zakoljem Jowana ali avaj vec sam nashao sacred ashes i igra ti ne da tu opciju u razvoju dogadjaja...a ako ga ubijem pre fade dela ne dobijam opciju da min maxujem u pregovoru sa demonom i dobijem stat boosts...eh...decisions,decisions..)

Tako da..zakljuchak...ako mi se igra svidi vidim u njoj bezbroj mogucnosti za ponovni prelaz.
Ne treba zaboraviti da moderska zajednica ako je igra ima pa chak i zli DLC-ovi mogu da osveze dovoljno iskustvo za josh jedan prelaz.
efil82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2012, 22:20   #9
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Ponovno igranje RPG-a

^ Lično nikad ne uspevam da igram evil likove. Znam da su to samo pikseli and stuff, ali ne leži mi da igram kao ruthless bastard. Lawful evil mi je zanimljivo za igrati, ali nisam našao cRPG koji baš dozvoljava da igram LE kako treba.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2012, 22:36   #10
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Ponovno igranje RPG-a

Preci neki dobar RPG samo jedanput, je, po meni, neiskoriscavanje potencijala koji je igra sposobna da ti pruzi. Ja, ako sam fan neke igre, zelecu da odslusam/procitam sve dijaloge, da odradim sve kvestove, vidim sve moguce zavrsetke.. i jedino tada mozes da sudis o igri kao celini. U stvari, ja sam veoma sklon ponovnom igranju omiljenih igara (bez obzira na zanr), citanja omiljenih knjiga, gledanja onih filmova koji su na mene ostavili snazan utisak (Blade Runner-a sam gledao sto puta, a sasvim sigurno ce biti i sto prvog).. a na ruku mi ide i to sto su nove stvari, po meni, uglavnom gubljenje vremena (od moderne literature sam odavno odustao, odgledam mozda jedan novi film mesecno, a 95% novih igara jednostavno preskocim)..

Sto se tice brojeva prelazaka pojedinih RPG-ova, tu nisam siguran, osim za par njih, tako da necu biti bas 100% precizan:

Fallout 1/2 - Kec tri puta, a sto se dvojke tice tu nemam pojma, ali sam ga vise puta igrao od keca, zato sto mi je to jedna od omiljenih igara. Po meni, ovo je najzahvalniji RPG za ponovno prelazenje (mislim na dvojku)..

Baldur 1/2- Kec samo jedanput, a dvojku 2-3 puta (planira se ponovni prelazak celog serijala). Ovde je problem duzina, a ja nemam vremena da igram vise od 2 sata dnevno..

Icewind Dale- Dva puta, i to keca (dvojku nisam mnogo igrao)..

Torment- Tri puta (cetvrti je upravo u toku)..

VTM: Bloodlines/Redemption - Bloodlines dva puta (uf tu sam dosta zatajio, iako mi se nenormalno svidja igra, ali svakako planiram ponovo da ga predjem); Redemption takodje dva puta, pre svega zbog price, koja mi se poprilicno svidela (malo manje u drugom prelazu, verovatno zato sto sam bio stariji)

Witcher 1/2- Kec, kojeg sam odigrao tri puta, se ne prelazi ponovo zbog nesto drugacijeg ishoda u zavisnosti od izbora (ima ga, ali to nije nesto znacajno), vec zbog sjajne atmosfere, dok dvojka mora da se predje min dva puta, kako bi se stekla cela slika, upoznali svi likovi, videle sve lokacije..

Deus Ex- Njega sam najvise puta odigrao, zato sto mi je omiljena igra (i planiram ponovo, taman pre drugog prelaza Human Revolution-a), tacno sest puta (brojao)..

Jagged Alliance 2 (ako ga uvrstimo u CRPG, sto on delimicno jeste, cak vise nego 95% danasnjih RPG-ova)- Tri puta (nisam siguran). Fantasticna igra, svakako jedna od mojih omiljenih. Ovome se vracam zbog fantasticnog smeka (Elioooot you Idiot!!), najbolje odradjenje borbe u bilo kojoj igri, kompleksnog gameplay-a. U planu je ponovni prelazak sa 1.13 neoficijelnim patch-om, koji malo sredjuje tehnikalije i uvodi par interesantnih novina..

Mass Effect 1- Dva puta. Ma sta ko pricao, meni je ovo sjajna igra..

Gothic 1- Dva puta, a dvojku sam presao samo jedanput, i zaista je bilo odlicno iskustvo, ali nekako nikada nisam imao potrebu da ga ponovo igram, ne znam zasto..

Kotor- Dva puta (jedan dobar, jedan zao prelaz)..

Mislim da ostale RPG-ove, koje sam odigrao, nisam prelazio vise od jednog puta (ukljucujuci tu i Arcanum, sto mi je velika greska, ali sasvim sigurno cu ga replay-ovati i to veoma brzo)..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
Skenderevo (21.2.2012)
Stara 21.2.2012, 22:45   #11
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.099 puta na 2.674 poruka
Određen forumom Re: Ponovno igranje RPG-a

RPG nije dobar RPG, ako te ne tera da ga predjes vise puta.

Naravno, necu da kazem, da neki takav naslov nije dobra igra, samo da nije dobar RPG.

Inace, ne secam se svih detalja, ali znam da sa KotOR igre nenormalno mnogo puta presao. Ni BG1 nije daleko od toga. Od novijih dosta puta sam presao Mass Effect i Alpha Protocol.

Takodje sam primetio, da RPG-ovi koji nisu presiroki i predugacki, su mnogo bolji materijal za dodatne prelaze. Krace igre nemaju previse praznog hoda, koji bi mogao da smori i naprave dodatne prelaze manje verovatnim. Eto Oblivion sam presao tacno 2 puta, i nisam smogao snage za vise.


I jos jedna stvar. Nije sve u story driven izborima, koji jesu vazni, ali retko daju dovoljno materijala za vise od 2, eventualno 3 prelaza. Ima nesto i u tome kako formiras lika, il grupu. Bilo da je u pitanju cisto "buildovanje lika" (klasa i talenti), ili njegov stav prema svetu (cuven Bioware-ov fazon sa vise dialog izbora, gde svi daju jedno te isto sa razlicitim tonom).
player1 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2012, 23:01   #12
Skenderevo
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2010.
Lokacija: Khorinis
Poruke: 2.069
Zahvalnice: 3.728
Zahvaljeno 979 puta na 534 poruka
Određen forumom Re: Ponovno igranje RPG-a

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Eto Oblivion sam presao tacno 2 puta, i nisam smogao snage za vise.
Svaka cast, ali ono sto si uspeo sa DA2 je vec

Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2012, 23:07   #13
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Ponovno igranje RPG-a

Hmmm.... BG1 samo 2x, Sacred samo jednom, BG2 jedno 2.5 puta, Planescape 2x, Divine Divintiy 1x, Diablo II 2x (al samo online na battle.net, nisam igrao solo nikad), Icewind dale serija 1x; Dugeon Siege samo 1x, Deus Ex 2x, System Shock 1x, System Shock 2 jedno 2-3x; Gothic 1 samo jednom, gothic dva sam počeo al' sam upao u frku i jbg; Kotor 4x do sad i planiram opet, Kotor 2 samo jednom i bilo mi dosta; NWN 2x, VTM Redemption 1x, VTM Bloodlines 3x; Fallout 1 samo jednom, F2 3x, Tactics samo 1x, F3 jednom, New Vegas sam tek počeo a Steamu prvi put neki dan; Jade Empire 1x, Mass Effect 3x, ME 2 samo 2.5x (imam 4 završetka iz drugog puta, mada su slični, ali trećeg lika nisam dovršio jer sam se smorio); Daggerfall/Arena po 1x, Morrowind 2x, Oblivion 2x, Skyrim 1x za sad; Witcher 2x, Witcher 2 samo jednom za sad, al' planiram da se vratim; TOEE samo 1x, probao sam opet al' me mrzelo; Betrayal at Krondor 1x, Arcanum 31x do sad al' prestao sam posle 20x da ga igram 3-4x godišnje; Might and Magic 6-8 samo 1x i nisu mi nešto, kao ni jedini Wizardry koji sam probao ali nisam završio; Dragon Age Origins 2x do sad, al' igraću ga još; DA2 dva puta - jer nisam mogao da verujem koji je krš pa sam išao opet da probam drugačije i nažalost shvatio da i dalje padaju protivnici sa neba itd; Šta sam zaboravio? Ah, da... Summoner 2x, Summoner 2 (kupih PS2 zbog njega jbt) 1x, Final Fantasy X jedan put, Titan Quest + IT 1x, ... Diablo III beta za sad 3x + ako računamo MMORPG bar jedno 5 komada mi upišite (GW, WoW, Rift, EVE, itd.) jer sam svaki igrao sa najmanje 2 lika...

Ima i nekih starijih, al' njih se niko i ne seća verovatno, ja prvi... a što ne znam napamet da se setim, bolje da ne izvlačim iz naftalina.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Eni na korisnoj poruci:
Asmodeus (21.2.2012), Peruzzi (23.2.2012), zokocx (22.2.2012)
Stara 21.2.2012, 23:28   #14
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.590
Zahvalnice: 919
Zahvaljeno 585 puta na 364 poruka
Određen forumom Re: Ponovno igranje RPG-a

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
RPG nije dobar RPG, ako te ne tera da ga predjes vise puta.
+1
Mada postoje i neki koje vredi preci bar jednom, sto opet zavisi od ukusa, recimo za mene davno Kult: Heretic Kingdoms koji mi bio full igra, mada sada bi verovatno imao 2. misljenje.

Ufff god damned, a ja sebi sapucem da trosim zivot na igre (bez uvrede za vas, nego respect).

Btw. @nameless1 ti ako nisi hodajuca RPG enkciklopedija ne znam ko je, samo mi je cudno sto nisi igrao ni jedan Neverwinter , ni bar ovaj izvikani Mask of the Betrayer exp. mada sve okolo si igrao od DnD igara (fali mozda neka).

Eh ja bas nema tolko kompletiranih RPG naslova mozda zato sto sam trosio (a i sada) deo vremena na neki FPS ,akcijonu avanturu, strategije...kao vrlo mlad sam igrao i sportske (ali nerado, drustvo prisiljavalo), voznje koje su smorile do zla boga.

Ne racunam Diablo 1, Diablo 2(puno), Titan Quest (puno), Guild Wars i pokusaje Morrowinda i Obliviona (kad je izasao).

Stizem na Neverwinter Nigths koji sam skucao jednom na Neutral Good, i posle jedno 2 ili 3 puta presao samo 1. chapter (samo sa razlicite klase) pa isao malo dalje i odustao, mislim da ovu igru vredi preci 2 puta (tako sam cuo) na Lawfull Good i Chaotic Evil, neutral je skoro isto kao good, NWN:Shadows of Undrentide = jedom, NWN:Hordes of the Underdark zbog dzumbusa = 0.

Sledi zapucavanje sa Temple of Elemental Evil koji nije nesto dugacak, ima i svetle tacke, ali mogao je biti bolji, inace malo krsh igra, zeznuo se kroz igru i stigao da extremno teskog dela igre (u templu), mislim da vredi bar probati igru, najbolji sistem borbe koji sam video (ne znaci da je balansiran).

Tu sledi zezanje sa faxom, i posvecenost istom ...vece odsustvo igranja, malo sutra .
Stizem u 4. godinu koju rasturim i predjem DA:O (i jos neke naslove) koji odmah pocnem i 2. put na vecoj tezini, ali nekako mi je glupo da kao sto neko kaze cim predjem igru pocnem opet, jer ispadne da 60% sadrzaja ponavljam, bolje da izbledi i da se podcetis tek kad vidis nesto a ne kako ides tacno znas sta je posle.
Posle sam poceo paralelno Oblivion i Witcher 1 EE koji sam presao jednom i isto kazem ne vredi 2 puta, jedino zbog uzivanja.
Oblivion mi se vukao do Witcher 2 koji prelazim iz cuga, i napravio sam spisak nekih bitnih odluka da se preslisam pred 2. prelaz.
Deus Ex HR stavljam da led na kraju 1. ch (zao mi da je predjem sto je dobra)
Skyrim pokusavam da igram kao RolePlay i izgleda da moze, samo ne sme se recimo ko lud sve preci makar i na silu nego ides smerom klase koju gradis i licnosti, 1. prelaz kao battlemage (narav nesto kao Geralt of Rivia), a drugi cu verovatno kao ubica psihopata ali Assassin+Thief plus kad budu potrebni modovi za to, gde su mi ledene/otrovne strele?!? ... dobro dosta.
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2012, 23:36   #15
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Ponovno igranje RPG-a

Dok sam bio u srednjoj skoli i za vreme studija, imao mnogo vise slobodnog vremena za spaljivanje nego danas, uglavnom sam prelazio RPG-ove po par puta ako bi mi se svideli. Danas od posla i raznih obaveza tesko da stizem da uopste odigram nesto, sve odlazem za kasnije, kao sto je slucaj sa Skyrimom, Amalurom i slicnim RPG-ovima koje ne smem ni da pomislim da pocnem da igram.
Na pamet mi padaju KOTOR, Gothic 2, NWN 2, Lionheart: Legacy of the Crusader, VtMB koje sam prelazio vise puta. "Problem" koji sam ja tad imao je da sam igrao sve zanrove aktivno, narocito FPS-ove (u prevodu: nije bilo pucacine koju nisam odigrao a da je imala ocenu iznad 80 u sk ), pa opet nisam imao zelju da igram neku igru pet puta, jer me je uvek cekalo 5 igara koje je trebalo igrati, iz drugih zanrova.
Znaci, uglavnom igre prelazim jedanput.
U igrama gde ja profilisem bezimenog heroja uglavnom ciljam da pravim izbore po svopstvenom nahodjenju, znaci nema profilisanja lika u glavi uz koji ide skup odredjenih vrlina/mana na osnovu kojih cu da donosim odluke u igri. Izaberem rasu/klasu koje se uzelim (obicno naginjem ka production skilled likovima i to ako rpg mehanika dozvoljava zanimljivu eksploataciju vestina i znanja - alchemy, blacksmithing, leatherworking, lockpicking, enchating!, etc.).
Kad su u pitanju igre sa razradjenim glavnim protagonistom, onda gledam da ga upoznam sto bolje kroz igru i da pravim odluke koje mislim da su u duhu karakternih odlika glavnog lika, ali i u skladu sa mojim odlukama.
Ako mi igra pruzi bogat svet, gde moje odluke zaista mogu da promene svet oko mene i ne vode fatalistickom kraju, ja se osecam ispunjeno kad zavrsim igru, nebitno koliko jos mogucih kombinacija postoji. Ako je igra tako dobra, zaigracu je ponovo kad budem imao vremena (heh) i mozda probati drugu kombinaciju klase/rase, profilisati lika u glavi i roleplay-ovati u skladu sa likom koga vodim, ali napominjem da taj drugi/treci/n-ti prelaz dozivljavam kao nesto opcionalno.
Ako je ne odigram ponovo, necu se osecati kao da nesto propustam, jednostavno, prvi prelaz me je ispunio, ako stignem uzivacu ponovo u narednom...
Jer, meni je bitno da prvi prelaz i prica koju sam sâm stvorio imaju tezinu, da budu oni koje cu da pamtim, kao sto pamtim neki film ili knjigu. Sve preko toga, svaki sledeci prelaz mi nije neophodan kako bi mi igra bila kompletna - kao sto player1 rece.
Stoga, sve moderne RPG-ove sam presao jedanput, Mass Effect 1 i 2, Witcher 1 i 2, Deus Ex: Human Revolution, Dragon Age: Origins, Dragon Age: Awakening itd.
Da imam vise vremena, mozda bi ih prelazio, ali ne osecam nedostatak time sto ih nisam odigrao (sem Witchera 2, kako mi nameless1 kaze - da je jedan veliki deo igre razlikuje od zavisnosti od divergentnog izbora).
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Asmodeus na korisnoj poruci:
nameless1 (22.2.2012)
Stara 21.2.2012, 23:39   #16
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Ponovno igranje RPG-a

Citat:
Eni kaže: Pregled poruke
Hmmm.... BG1 samo 2x, Sacred samo jednom, BG2 jedno 2.5 puta, Planescape 2x, Divine Divintiy 1x, Diablo II 2x (al samo online na battle.net, nisam igrao solo nikad), Icewind dale serija 1x; Dugeon Siege samo 1x, Deus Ex 2x, System Shock 1x, System Shock 2 jedno 2-3x; Gothic 1 samo jednom, gothic dva sam počeo al' sam upao u frku i jbg; Kotor 4x do sad i planiram opet, Kotor 2 samo jednom i bilo mi dosta; NWN 2x, VTM Redemption 1x, VTM Bloodlines 3x; Fallout 1 samo jednom, F2 3x, Tactics samo 1x, F3 jednom, New Vegas sam tek počeo a Steamu prvi put neki dan; Jade Empire 1x, Mass Effect 3x, ME 2 samo 2.5x (imam 4 završetka iz drugog puta, mada su slični, ali trećeg lika nisam dovršio jer sam se smorio); Daggerfall/Arena po 1x, Morrowind 2x, Oblivion 2x, Skyrim 1x za sad; Witcher 2x, Witcher 2 samo jednom za sad, al' planiram da se vratim; TOEE samo 1x, probao sam opet al' me mrzelo; Betrayal at Krondor 1x, Arcanum 31x do sad al' prestao sam posle 20x da ga igram 3-4x godišnje; Might and Magic 6-8 samo 1x i nisu mi nešto, kao ni jedini Wizardry koji sam probao ali nisam završio; Dragon Age Origins 2x do sad, al' igraću ga još; DA2 dva puta - jer nisam mogao da verujem koji je krš pa sam išao opet da probam drugačije i nažalost shvatio da i dalje padaju protivnici sa neba itd; Šta sam zaboravio? Ah, da... Summoner 2x, Summoner 2 (kupih PS2 zbog njega jbt) 1x, Final Fantasy X jedan put, Titan Quest + IT 1x, ... Diablo III beta za sad 3x + ako računamo MMORPG bar jedno 5 komada mi upišite (GW, WoW, Rift, EVE, itd.) jer sam svaki igrao sa najmanje 2 lika...

Ima i nekih starijih, al' njih se niko i ne seća verovatno, ja prvi... a što ne znam napamet da se setim, bolje da ne izvlačim iz naftalina.
Spoiler za Mother of God:
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Asmodeus na korisnoj poruci:
Bascelik (22.2.2012), Nebojsa111 (28.2.2012), Skenderevo (22.2.2012), zokocx (21.2.2012)
Stara 22.2.2012, 0:00   #17
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: Ponovno igranje RPG-a

OD RPG igara samo sam ove presao vise puta:

KotOR 1&2 - 2 puta svaki
Morrowind - 5 puta
Gothic 2 - 5 puta
Diablo 2 (ako se racuna ) - 7 ili 8
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2012, 0:06   #18
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Ponovno igranje RPG-a

Citat:
zokocx kaže: Pregled poruke
Btw. @nameless1 ti ako nisi hodajuca RPG enkciklopedija ne znam ko je, samo mi je cudno sto nisi igrao ni jedan Neverwinter , ni bar ovaj izvikani Mask of the Betrayer exp. mada sve okolo si igrao od DnD igara (fali mozda neka).
Igrao sam Neverwinter, ali ga nisam naveo zato sto sam ga presao samo jedanput, a MOB nisam ni probao, zato sto zahteva vanilu NWN2, koji mi se iz nekog razloga ogadio..

PS. Nisam ja nekakva hodajuca RPG enciklopedija; sa izuzetkom par Ultima naslova, skoro pa nista pre 96' nisam ni igrao. Ima ovde mnogo kompetentnijih forumasa..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2012, 0:13   #19
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Ponovno igranje RPG-a

Nisam ni ja puno RPGova presao vise puta.

Gothic 1 - 6 puta
Gothic 2 - 10 puta
Gothic 2 NotR - 13 puta
Gothic 3 - 2 puta
The Witcher 1 - 2 puta
Morrowind - 2 puta
Sacred - 2 puta
Risen - 2 puta
KotOR 1 - 2 puta
NWN 1 - 3 puta

Moguce da sam neki izostavio, ali uglavnom sam kao klinac picio Gothic. U poslednje vreme ne igram toliko igre, nemam bas previse vremena u ovom ispitnom roku, a i zbog nekih drugih stvari.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Krilce na korisnoj poruci:
Skenderevo (22.2.2012)
Stara 22.2.2012, 0:52   #20
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.590
Zahvalnice: 919
Zahvaljeno 585 puta na 364 poruka
Određen forumom Re: Ponovno igranje RPG-a

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Igrao sam Neverwinter, ali ga nisam naveo zato sto sam ga presao samo jedanput, a MOB nisam ni probao, zato sto zahteva vanilu NWN2, koji mi se iz nekog razloga ogadio..

PS. Nisam ja nekakva hodajuca RPG enciklopedija; sa izuzetkom par Ultima naslova, skoro pa nista pre 96' nisam ni igrao. Ima ovde mnogo kompetentnijih forumasa..
Dobra za enciklopediju to dok se nije pojavio @Eni , koji moze da stavi titulu na forumu Father of RPG ((mislim da nije Mother ).

Za NWN preletelo mi je to da samo one vise puta, NWN2 vanilla je bas bangava ... nisam jos video da se tolko radnja progresivno vuce (2 pokusaja i nista), a za Mask kazu da nema veze prica sa vanilom, ali to verovatno znas (ako ima, lagao me, znam i ko).

Ipak malo ima takvih koji uopste i igraju RPG a tek vise puta, pa ipak sam izneo misljenje sta vredi vise puta (sto cu i pokusati), jer i onako ako tema napuni 2 strane bice bonsai.
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li je dovoljno 500 GB za igranje ? blabla21 Šta da kupim? 4 17.7.2011 0:01
Konfiguracija za igranje za 700 eura (preporuka) basista ŠDK - Osnovne komponente 2 12.10.2010 21:20
~20.000 din (za igranje, bez monitora) PixelTerror Šta da kupim? 7 25.11.2009 14:11
Predlog zamene starog računara za novi za igranje, budžet 300 € Ekiman Šta da kupim? 9 11.7.2009 22:20
Online igranje... dzambo O igrama uopšte 7 28.12.2005 0:57


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:23.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com