Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Web razvoj > Klijentske aplikacije

Klijentske aplikacije (X)HTML, CSS, JavaScript, AJAX...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.9.2009, 1:11   #1
sonebrate
Član
 
Član od: 1.9.2009.
Lokacija: Košice, Slovačka
Poruke: 303
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 118 puta na 80 poruka
Određen forumom Problem sa CuteNews i Internet Explorerom

Dobio sam na webmastering već gotov sajt koji je jako loše optimizovan. Za postavljanje vesti na sajt tvorac sajta je ugradio php servis CuteNews. U Mozilli, Chrome-u i Operi radi bez problema. Problem je sa mušičavim Internet Explorerom. Naime, vesti bi trebalo da se učitavaju u div tag #Text, ali kada se sajt otvori vesti, tj. tekst sa vestima se preklapa sa ostatkom strane. Kada se promeni z-index menja se i sam raspored preklapanja, tj. ispada da IE tretira taj tekst kao poseban objekat i učitava ga od vrha strane, a ne u div tagu #Text kao što bi trebalo. Takođe, footer se "popne" na polovinu stranice i ukoliko se naredba position:relative promeni u absolute ili fixed, zalepi se za dno prozora, a ne na kraj strane kao što bi trebalo. Takođe, ko god da ga je radio napravio je DVA footera, tj. jedan u #Text tagu, a drugi u #Addspot tagu. Zašto, ne znam. Uglavnom, vlasnici sajta (tj. bend čiji je sajt) ne žele da skidaju CuteNews niti da menjaju izgled sajta, a pri tom mi traže da grešku što pre otklonim, što znači da "ponovno krečenje" ne dolazi u obzir. Ja sam svašta pokušavao, ali mi nije uspelo. Pošto ne možete da me smatrate vrhunskim koderom, molim vas da mi neko pomogne oko ovoga. Sajt je:

http://www.alogia.rs/

Unapred hvala.

(edit) Nema veze, uspeo sam posle neprospavane noći. Ako se ikome desi nešto slično treba da uradite sledeće:

u folderu cutenews-->data nađite fajl Default.tpl. U liniji 8 koda zamenite postojeći kod sa:

<div style="float: right; padding-right:105px; color:#9D1202;">[full-link]Read more & #65533;[/full-link] </div>
(odnosno izbacite deo [com-link]{comments-num} Comments[/com-link] ,izbrišite razmak između znakova & i # i unesite svoja podešavanja i veličine u pikselima)
Rešava problem. U pitanju je formular sa komentarima posetilaca koji nije uključen po defaultu, ali na neki način "izbija" i poremeti čitavu stranu.

Poslednja ispravka: sonebrate (2.9.2009 u 14:48)
sonebrate je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Avetinjski direktorijum! (žestok problem sa file systemom) obZen Operativni sistemi 5 13.11.2008 14:50
Problem sa deljenjem Internet konekcije Boris Zegarac Komunikacioni uređaji i umrežavanje 13 22.4.2008 12:10
Problem sa wireless povezivanjem laptop-a na internet. NSadian Komunikacioni uređaji i umrežavanje 5 30.11.2007 12:42
Problem sa napajanjem? I još po nešto. zukov Kvarovi 9 4.11.2007 19:54
Problem sa internet explorerom Nikola Cuk Aplikativni softver 12 18.1.2006 1:38


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com