Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Web razvoj > Klijentske aplikacije
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Klijentske aplikacije (X)HTML, CSS, JavaScript, AJAX...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.1.2010, 16:35   #1
gandalf beli
Član
 
Član od: 29.7.2009.
Poruke: 37
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Java script i dreamweaver

Dragi moji, puno puta do sada ste mi pomogli, pa se nadam da ćete i sada...Naime, problem je sledeći: Hoću da primenim rollover image na određenom mestu na stranici sajta, pa sam se pitao da li je moguće i ako jeste kako, da se java script za rollover image instalira u dramweaver (kao ekstenzija) tako da mogu da ga pronađem u listi Behaviors?
gandalf beli je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2010, 17:24   #2
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Java script i dreamweaver

Ne treba ti rollover behaviours zato što Dreamweaver ima svoj JavaScript rollover sistem i možeš ga naći u meniju Insert, opcija Image objects, podopcija Rollover image. Treba samo da u prozoru koji ti se otvori uneseš par podataka kao što su putanja do obe slike koje ćeš koristiti u rolloveru, URL na koji će rollover pokazivati, alt tekst itd. Da bi izbegao ružan efekt čekanja da se učita druga slika kod prelaska miša obavezno čekiraj opciju Preload images. Nakon toga generisaće se odgovarajući JavaScript kod na stranici koji će biti generisan samo jednom a korišćen svaki sledeći put kada dodaš neki rollover.

Ako se ikada zainteresuješ da kreneš pro i eliminišeš JavaScript iz svojih rollover menija potraži na Googleu stranice koje opisuju CSS sprite rollover tehniku.

Poslednja ispravka: holodoc (5.1.2010 u 17:35)
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2010, 19:18   #3
gandalf beli
Član
 
Član od: 29.7.2009.
Poruke: 37
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Java script i dreamweaver

Znam za tu opciju u dreamweaver-u, holodoc prijatelju, ali kad je primenim na moju sliku nova slika mi se prikaže preko celog prozora što mi se ne sviđa....Naime, ideja je da se klikom na malu sličicu pojavi uvećana slika određenih dimenzija. Našao sam java script za takav efekat, ali ne mogu da ga primenim na sliku koja se nalazi na određenom mestu na stranici.....Konkretno radi se o mapi grada na kojoj treba da obeležim mesta t.j. objekte na kojima su izvođeni neki radovi (nebitno za ovu priču), pokušao sam da to uradim sa mapiranjem slike, ali problem je u tome što se nova slika pojavljuje, kao što rekoh , preko celog prozora kada primenim efekat swap images u behaviors paleti.
gandalf beli je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2010, 19:29   #4
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Java script i dreamweaver

E pa prijatelju rollover i lightbox su dve potpuno drugačija stvari

Evo ti spiska najpoznatijih Lightbox klonova (http://planetozh.com/projects/lightbox-clones/).

Recimo možeš da probaš Lightbox 2 (http://www.huddletogether.com/projects/lightbox2/) ili recimo GreyBox (http://orangoo.com/labs/GreyBox/). Ideja bi bila da kombinuješ linkove na mapiranoj slici sa jednom od ove dve skripte. Uputstvo kako to da uradiš ćeš naći na stranicama koje sam ti dao.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2010, 21:34   #5
gandalf beli
Član
 
Član od: 29.7.2009.
Poruke: 37
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Java script i dreamweaver

E pa to mi kaži bejbe......hvala ti do neba holodoc!!!!!
Kao i obično od tebe uvek samo korisni saveti
gandalf beli je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Samsung D600 Java upload (USB cable) Aleksandar Programi za mobilne telefone 0 16.6.2008 13:54
Kako da ubacim Java Script u e107? Deusdies Klijentske aplikacije 0 20.3.2007 1:51
Jel' se ovo misli na Java Script ili? Tim85 Internet tehnologije 2 7.12.2006 12:33
Java script i Flash Player 7 Corwin Internet tehnologije 2 3.11.2006 0:04
G-thing program za LG(imam U8180) za java igre trazim gde ima? besplatno?trial? Ilic Marko Programi za mobilne telefone 1 9.2.2006 14:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com