Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre > MMORPG igre

MMORPG igre Massively multiplayer online role-playing games - WoW, Guild Wars, Eve Online, Age of Conan, Lineage, kao i mnoge druge...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.2.2012, 15:13   #2221
Maximillian XVII
Član
 
Član od: 8.2.2012.
Poruke: 188
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 43 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

Citat:
GoranS86 kaže: Pregled poruke
Zdravo Maxo, ja igram na RP serveru Trask Ulgo, main mi je JK Goran, i ni ja ne volim da igram sa arogantnim zapadnjacima i zato sam u ruskom gildu, radimo normal i hardmode operacije, jos nismo jaki za nightmare. Potrazi me ako ti treba pomoc, a ako me nema na Goranu, onda igram mog svercera Giran.
Vazi, druze, javljam ti se ako naletim na tebe. Btw, moj char se zove, neces verovati, "Maks", tako da, ako ti naletis na mene, fell free da se javis.

Poslednja ispravka: Maximillian XVII (21.2.2012 u 15:30)
Maximillian XVII je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Maximillian XVII na korisnoj poruci:
Nihilus92 (22.2.2012)
Stara 21.2.2012, 15:23   #2222
Maximillian XVII
Član
 
Član od: 8.2.2012.
Poruke: 188
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 43 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

Inace - ideja...

Verovatno ce glupo zvucati mnogima koji su deleko stigli sa svojim trenutnim charovima (i ja sam manje-vise medju njima, blizi mi se lvl 40), ali hajde da probamo da se okupimo na nekom serveru i paralelno pocnemo price ispocetka, sa sve nekim nasim gildom itd. Sto bi mi, Srbi, bili najgrdji da ne mozemo da se organizujemo poput nekih Spanaca, Danaca ili Svedjana?

Znam da postoji taj "Balkan Force", ali uz svo postovanje svakoga, niti mi se igra Imp prica, niti sam u tom nekom arhaicnom SFRJ bratstvo-jedinstvenom tripu. Ne radi se o bilo kakvom sovinizmu i nacionalnoj netrpeljivosti, ali jednostavno mi puca *** za sve njih ostale i, iskreno, najradije bih ih sretao samo sa druge strane nekog warzone-a. Bez bilo kakvog hejtovanja, cisto takmicarski i komsijko-rivalski...

Hajde da vidimo da li ce nesto ispasti iz ove ideje. Ostavite poruke svi koji ste zanteresovani za neku ovakvu srpsku SWTOR republikansku akciju. Zdravlja Boze, ako nas se iskupi dovoljno, a ne vidim razloga da tako ne bude, demokratskim glasanjem biramo server i zajedno krecemo u akciju da u toj "galaxy far, far away" osete i kako izgleda Serbian Force...

Poslednja ispravka: Maximillian XVII (21.2.2012 u 15:51)
Maximillian XVII je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2012, 16:31   #2223
Sakiboj
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 3.363
Zahvalnice: 380
Zahvaljeno 271 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Sakiboj
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

Evo ja sam ZA. Kazi samo na kom serveru
Sakiboj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2012, 16:39   #2224
vlacke
Veteran
 
Član od: 20.2.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 616
Zahvalnice: 450
Zahvaljeno 169 puta na 109 poruka
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

Citat:
evil_geko kaže: Pregled poruke
Koji mi onako solidno popunjen PvP EU server preporucujete?

Jos ako ima nekog finog guilda gde moze da se upadne, jos bolje...
Tomb Of Freedon Nadd je odlican server za Republiku, ima dobrih gildova ali ja nisam ni u jednom jer mi tako odgovara trenutno posto uvek skoro igram sa nekim.
Server je krcat ljudima inace, stim sto su ljudi sa Republicke strane dosta gotivniji na ToFN od Imperijalaca, takav je utisak za sada iako je to sve dosta relativno naravno.
Uglavnom dosta ljudi, uvek se rade flashpointi i to dosta, jako puno ljudi je PvE orijentisano, PvP je odlican i u Warzonama a i open world PvP je dosta ziv za razliku od nekih servera gde je balans frakcija los pa drugu stranu jedva da mozes i da sretnes dok levelujes.(ako si Imp naravno)

Ima jos EU PvP servera sa odlicnom populacijom bas, tako da mozes da biras bukvalno, pomenuo sam ToFN zato sto sam na njemu pa znam iz prve ruke da je bas dobar server

Citat:
warlock_sm kaže: Pregled poruke
@vlacke:
U koje vreme si online na tomb of fredon nadd i da li si u nekoj gildi?
Ja sam poceo pre par dana sada sam lvl15 jedi guardian Alvin (jos sam u prologu) na Coruscant-u i dobrodosla bi mi pomoc za neke heroic 2+ questove.
Ja sam uglavnom online od 9h do 11h i od 21h do 23h +/-15-tak minuta. Ako ima jos neko od nasih ko je online u to vreme, a zainteresovan je za group questove neka mi se javi.
Uvece sam uglavnom online, veceras cu doduse verovatno tek oko 23h uci u igru posto imam nekih obaveza, naci cu te ako budes online pa mogu da ti pomognem oko heroic kvestova, nije nikakav problem, a ako ne onda sutra recimo.

@Maximillian, Sakiboj

Dobra ideja, ja sam za ali samo ako odlucite da dodjete na ToFN pravo da vam kazem, moji drugari i ja smo vec jednom menjali server kada smo napustili Chuundar i ostavili likove tamo, ovde je odlicno pa necemo mrdati da budem iskren, ako ipak resite da odete negde drugde mozemo da napravimo neke altove pa da igramo svremena na vreme.

Poslednja ispravka: vlacke (21.2.2012 u 16:56)
vlacke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku vlacke na korisnoj poruci:
evil_geko (21.2.2012)
Stara 21.2.2012, 17:30   #2225
warlock_sm
Veteran
 
Član od: 20.2.2012.
Poruke: 638
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 109 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

@Maximillian, Sakiboj

Ja sam takodje za.
warlock_sm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2012, 21:06   #2226
Uros12
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.1.2008.
Lokacija: Zvezdara
Poruke: 3.979
Zahvalnice: 521
Zahvaljeno 812 puta na 556 poruka
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

Jel ima neke mogucnosti da se ovo igra besplatno?Jest da mi se ne skida 22 GB u svakom slucaju ali ipak je SW u pitanju
Uros12 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2012, 21:10   #2227
evil_geko
Starosedelac
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Zaječar
Poruke: 1.356
Zahvalnice: 585
Zahvaljeno 638 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

Citat:
vlacke kaže: Pregled poruke
Tomb Of Freedon Nadd je odlican server za Republiku, ima dobrih gildova ali ja nisam ni u jednom jer mi tako odgovara trenutno posto uvek skoro igram sa nekim.
Server je krcat ljudima inace, stim sto su ljudi sa Republicke strane dosta gotivniji na ToFN od Imperijalaca, takav je utisak za sada iako je to sve dosta relativno naravno.
Uglavnom dosta ljudi, uvek se rade flashpointi i to dosta, jako puno ljudi je PvE orijentisano, PvP je odlican i u Warzonama a i open world PvP je dosta ziv za razliku od nekih servera gde je balans frakcija los pa drugu stranu jedva da mozes i da sretnes dok levelujes.(ako si Imp naravno)

Ima jos EU PvP servera sa odlicnom populacijom bas, tako da mozes da biras bukvalno, pomenuo sam ToFN zato sto sam na njemu pa znam iz prve ruke da je bas dobar server

I pre čitanja tvog odgovora sam izabrao upravo ToFN i uverio se u to da je jako dobar server, igrao sam na Trayus Academy čini mi se do lvl 15 i bio je pust server, dok sam ovde momentalno završavao Heroice bez mnogo čekanja!

Trenutno sam lvl 11 BH Mercenary i mnogo mi se više sviđa od Sith Assassina kojeg sam pre igrao.
evil_geko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2012, 2:51   #2228
FaithMan
Novi član
 
Član od: 7.2.2012.
Poruke: 29
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

Maxi ja sam za , javi mi se na PM ako nadjes jos ljudi da zapocnemo nesto.

Inace u sustini samo dva servera su "in" trenutno , TOFN pvp server najveci EU server i Red Ecplise PvE server drugi po velicini u EU sa veoma jakom PvP populacijom.

Uskoro server populacija nece toliko znaciti za warzonove i flashpointove posto ce biti cross-server queues sa 1.2 patchom koji izlazi u Martu.

Legions of Lettow je bio dobar server ali populacija je pocela mnogo da opada. Ja sam do nedavno igrao na LoL kao Rep (imam dva lvl50 tamo) medjutim trenutno igram solo na Red Ecplise kao Imp , ali kao sto sam rekao veoma sam voljan da krenem ispocetka ako mozemo da nadjemo dovoljno ljudi za guild.
FaithMan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2012, 13:33   #2229
Maximillian XVII
Član
 
Član od: 8.2.2012.
Poruke: 188
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 43 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

Drago mi je sto se vec prvog dana pokazalo da ima zainteresovanih ljudi za ovu pricu.

Ne zelim (niti imam ambicije) da se stvari postavljaju tako da ja kao biram neki server, obavestim ostale, pa ko hoce sa mnom - hoce. Sve odluke koje budemo doneli, ako budemo doneli (a iskreno se nadam da hocemo), donecemo demokratski glasanjem onda kada budemo imali potrebnu kriticnu masu, tj. onda kada donosenje takvih odluka bude imalo nekog smisla.

Verovatno ste i sami pokusavali razlicite pretrage po netu tipa "SWTOR Serbia guilds", "SWTOR Srbija", "SWTOR srpski gildovi" i slicno i, naravno, nista iole upotrebljivo niste mogli da pronađete. To je ono sto zelim da promenimo. Da postignemo to da se zna na kom serveru je locirana srpska "baza" pa ko voli nek' izvoli. Uz malo surfovanja vidi se da su to postigli Danci, Cesi, Brazilci, Spanci, cini mi se da sam cak i na neke bugarske gildove naletao, samo nas nigde u toj prici nema i to je ono sto treba ispraviti. U tom smislu, ponavljam, ne zelim da se stvari posmatraju tako kao da ja tu nesto trebam ili hocu da odlucujem i biram u ime drugih, sebe vidim samo kao nekoga ko je izgovorio ono sto sam siguran da ogromna vecina nasih ljudi (ako ne i svi) misli dok igra ovu igru. Nista vise od toga.

U tom smislu ovo treba da bude neka nasa zajednicka akcija koju trebamo da postavimo na noge svi mi koji smo istomisljenici po tom pitanju, a koji se nadjosmo igrom slucaja na SK forumu. To sto nas ima 4-5 koji se slazemo oko potrebe da formira neka srpska SWTOR baza jeste lepo, ali nije dovoljno. I sami znate da je nekih 10-20 ljudi totalni minimum da bi neki guild mogao da kako-tako funcionise.

Cenim da se problem sa ljudstvom svodi samo na problem kako da se nasim ljudima koji igraju SWTOR predoci ideja o tom nekom objedinjavanju i sabiranju (sto se i po rekacijama na ovom forumu pokazuje kao tacno). Ova prica na SK forumu je otvorena, videcemo koliko ce se ljudi jos prikljuciti u narednim danima, ali hajde da zajedno osmislimo i neki korak dalje, kako da ideju rasirimo i izvan ovog foruma (uz maksimalno postovanje i uvazavanje istog, naravno). Bitno bi bilo da nasa poruka postane dostupna svakome ko pokusa sa nekom od pretraga koje malocas pomenuh. Da li bi to bilo otvaranje FB profila, tvitera, blog stranice, guild pejdza na SWTOR forumu, postavljanje informacije na forumima nekih drugih online igara na kojima samo jaki ili nesto desto - dajte ideje pa da se bacimo na realizaciju istih.

Zdravlja Boze i ako Force bude uz nas, uz malo truda cemo uspeti da pokrenemo zamajac i da udjemo u neku finu pricu u kojoj ce ova odlicna igra dobiti i neku novu draz za sve nas Srblje.

Elem, ocekujem vase stavove oko ideja koje iznosoh, kao i druge ideje ako ih imate, pa da se bacimo sa reci na dela.

Pozdrav, rodjaci.

Poslednja ispravka: Maximillian XVII (22.2.2012 u 13:46)
Maximillian XVII je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2012, 15:03   #2230
FaithMan
Novi član
 
Član od: 7.2.2012.
Poruke: 29
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

Ja sam pokusao da napravim srpski guild 2009 za swtor ali nije uspelo. U pocetku bilo je 20-30 ljudi ali posto je bilo sve vise i vise indikacija da swtor nece izaci skoro ljudi su postajali neaktivni. 2010 sam osnovao semi-hardcore guild koji je bio aktivan do januaru ove godine , cak smo bili i u beti ali ****** RL s***** stvar. Bili smo veoma poznati medju EU guildovi tako da mogu da vam dam nekoliko "tips".

1. Treba pobediti stereotip koji prati vecinu srpskih guildova.

Nasli se Mika i Zika iz kraja , napravili guild , oni i njihovi ortaci rade sta hoce i izivljavaju se nad drugima. Treba postaviti osnovna pravila ponasanja kojih se svi moraju pridrzavati.

Np. pre jedno nedelju dana imao priliku da vidim jednog naseg coveka , ili osobu sa ovih prostora , koja u warzonovima psuje non stop , vredja druge i koristi non stop "spit" emote. Svaki clan koji nosi tag buduceg guilda mora da zna da on prestavlja ceo guild i da mora da se kontrolise. Ovo je samo bio primer.


2. Website i forum

Iako izgleda trivialno (sta ce nam ovo , imamo igru) , ovo je veoma vazna stvar. Guild je poput brenda , moras ga prezentovati u najboljem mogucem svetlu , specialno ako kreces od nule.

Takodje ljudi tokom radnog vremena nece moci da budu online u igrici tokom celog dana , putem foruma i shoutboxa mogu da ostanu u kontaktu.

Enjin ima paket za 9$ mesecno , website moze da se kustomizira, imaju raid kalendar , mozes da povezes svoje charove sa tvojim website accountom i jos neke zezancije.

Ja imam website koji sam pravio za moj bivsi guild , veoma je profesionalan bukvalno kao mala baza podataka o swtor-u, dobili smo pohvale i od S.Reid-a i jos nekoliko BW CMs. Ako guild poceo dobro da se razvija , mozemo da vidimo da iskoristimo njega.


3. Prvih mesec dana

Nesto najvaznije , make it or break it.

Prvih mesec dana su najbitniju u guild zivotu. Tokom tog vremena mora da se posveti mnogo vremena guildu.

Najbitniji je marketing. Mora da se ide i da postuje na brdo nasih foruma da se "srpski" guild otvorio. Takodje treba raditi search na swtor forumu , prepoznati nase ljudi i postati im ljubazno pismo ( ne spam ili troll ) obavestavajuci ih da je napravljen guild i ako su zainteresovani da regrutujemo, naravno na kraju poruke im se izvinis ako si ih uznemiravao i oduzeo vreme (tako da ne izgleda na spam ili troll)


4. Demokratija radi , al do 50 clanova

Demokratija radi super do jednog odredjenog broja clanova 50-60 , od tada vec ima previse drugacijih stavova i misljenja da bi se neke stvari mogle odluciti.


5. S reci na dela

Ne sme mnogo da se ceka , sto pre treba da se nadju cetiri coveka na jednom serveru i da naprave guild.
Dobra stvar je ta sto ce verovatno u martu ili aprilu biti omogucen server transfer , tako da vise ljudi ce moci da nam se pridruzi.



To je to za sada , samo jos nesto... ovo nisam napisao da bi se duvao, ku..io i slicno , samo sam hteo da podelim svoja iskustva sa drugima , posto iskreno do sada nikad nisam bio u samo srpskom guildu , ustvari samo sam igrao sa strendzerima tako da samo pokusavam da pomognem nasima sa iskustvom kojim ja imam.
FaithMan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2012, 15:15   #2231
warlock_sm
Veteran
 
Član od: 20.2.2012.
Poruke: 638
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 109 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

Trebalo bi otvoriti novu temu, npr. "Star Wars:The Old Republic-Srbija" ili nesto slicno u kojoj bi se organizovali. Mozda i napraviti glasanje na kom serveru da se igra i koja frakcija.
warlock_sm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2012, 16:36   #2232
gimli2v
Novi član
 
Član od: 23.12.2011.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

pozz ljudi,evo i ja sam na serveru Tomb of Freedon Nadd,imam gardijana na 50levelu-Kepa i vangarda 21 level-Vasa,pa ako budete dolazili ovde slobodno cimajte
gimli2v je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2012, 16:53   #2233
Maximillian XVII
Član
 
Član od: 8.2.2012.
Poruke: 188
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 43 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

@ Faith

Sve to sto pricas je apsolutno tacno i u svemu te apsolutno podrzavam, samo to je korak 2 u celoj prici.

Korak 1., onaj osnovni i najbitniji (iliti causa sine qua non) je to da vidimo da li mozemo nekako negde da se sakupimo nas 10-20 zaintersovanih, da se dogovorimo gde cemo, sta cemo i kako cemo i da pokrenemo celu pricu. Posle toga sve dalje ide svojim tokom. I reklama i dalja regrutacija i pravila ponasanja i funkcionasinja u okviru gilda, websajt i sve te druge stvari koje si pominjao i za koje si, kao sto rekoh, totalno u pravu. Ali to je tek sledeci korak. Ni websajt ni pravila nam ne znace nista ako nemamo inicijalnu kriticnu masu da povuce celu pricu.

Ponavljam, prvo i osnovno jeste da nadjemo nacin da se sakupi nas 10-20 koji cemo da se dogovorimo da se preselimo/naslimo na odredjeni server i pokrenemo celu stvar. Ako moze ovde na SK forumu da nas se sakupi toliko - savrseno, ako ne moze hajde da vidimo kako da taj deo da odradimo (o tome sam u prethodnom postu govorio).

Evo da budemo prakticni i pragmaticni, odmah pocinjemo da pravimo listu zainteresovanih za ovu pricu, svi koji zele neka se dopisuju u narednim postovima. Pri tome mislim na ljude koji su ozbiljno spremni da udju u ovu pricu sto podrazumeva fer plej, idemo gde se dogovorimo i krecemo iz pocetka zajedno i bratski da gradimo sve iz temelja, bez obzira na to kakve charove imamo na nekim drugim mestima (kasnije ako bude opcije preseljenja tim bolje, ali polazimo od realne situacije da je sada nema). U tom smislu svi oni koji ostavljau poruke tipa "ako dodjete tu i tu gde sam ja javite mi se pa cu i ja sa vama" su neozbiljni, nekorektni i kao takve ih ja licno ne bih ni u kom kontekstu uzimao u obzir, posto guild i organizacija oznacava izmedju ostalog i neku spremnost na saradnju, solidarnost i fer plej, a ne samo sebicluk i samozivost. Postujem ja pravo i ljudi koji biraju da budu takvi, ali cenim da nisu za ovu pricu.

Ne mislim da ja ili bilo ko drugi trebamo da budemo uzor bilo kome, ali cisto kao ilustracija stava sa kojim se ulazi u ovu pricu ako se ona kapira ozbiljno i pozitivno. Faith je covek spreman da napusti 2 lvl 50 chara, ja imam jednog na blizu lvl 40 sa najskupljom i najboljom mogucom opremom i toliko kesa da ne znam da li ga mogu potrositi do kraja igre, ali ako se dogovorimo da krenemo sa necim novim zajedno i organizovano, sve to pada u vodu (dok ne omoguce selidbu charova, ako je ikada i obezbede).

Dakle, da vidimo da li ce nas se skupiti 10-20... Prema dosadasnjim postovima ja vidim da je situacija sledeća:

1. Sakiboj
2. Warlock
3. Maximillian (volim broj 3, sta cu, hahaha...)
4. FaithMan
...

(koliko sam skapirao iz odgovora delimicno je tu i Vlacke sa drugarima, ali neka on sam dopise da li su na ovoj listi i koliko ih ima...)

Poslednja ispravka: Maximillian XVII (22.2.2012 u 17:07)
Maximillian XVII je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2012, 17:24   #2234
warlock_sm
Veteran
 
Član od: 20.2.2012.
Poruke: 638
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 109 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

Citat:
Maximillian XVII kaže: Pregled poruke
@ Faith

Sve to sto pricas je apsolutno tacno i u svemu te apsolutno podrzavam, samo to je korak 2 u celoj prici.

Korak 1., onaj osnovni i najbitniji (iliti causa sine qua non) je to da vidimo da li mozemo nekako negde da se sakupimo nas 10-20 zaintersovanih, da se dogovorimo gde cemo, sta cemo i kako cemo i da pokrenemo celu pricu. Posle toga sve dalje ide svojim tokom. I reklama i dalja regrutacija i pravila ponasanja i funkcionasinja u okviru gilda, websajt i sve te druge stvari koje si pominjao i za koje si, kao sto rekoh, totalno u pravu. Ali to je tek sledeci korak. Ni websajt ni pravila nam ne znace nista ako nemamo inicijalnu kriticnu masu da povuce celu pricu.

Ponavljam, prvo i osnovno jeste da nadjemo nacin da se sakupi nas 10-20 koji cemo da se dogovorimo da se preselimo/naslimo na odredjeni server i pokrenemo celu stvar. Ako moze ovde na SK forumu da nas se sakupi toliko - savrseno, ako ne moze hajde da vidimo kako da taj deo da odradimo (o tome sam u prethodnom postu govorio).

Evo da budemo prakticni i pragmaticni, odmah pocinjemo da pravimo listu zainteresovanih za ovu pricu, svi koji zele neka se dopisuju u narednim postovima. Pri tome mislim na ljude koji su ozbiljno spremni da udju u ovu pricu sto podrazumeva fer plej, idemo gde se dogovorimo i krecemo iz pocetka zajedno i bratski da gradimo sve iz temelja, bez obzira na to kakve charove imamo na nekim drugim mestima (kasnije ako bude opcije preseljenja tim bolje, ali polazimo od realne situacije da je sada nema). U tom smislu svi oni koji ostavljau poruke tipa "ako dodjete tu i tu gde sam ja javite mi se pa cu i ja sa vama" su neozbiljni, nekorektni i kao takve ih ja licno ne bih ni u kom kontekstu uzimao u obzir, posto guild i organizacija oznacava izmedju ostalog i neku spremnost na saradnju, solidarnost i fer plej, a ne samo sebicluk i samozivost. Postujem ja pravo i ljudi koji biraju da budu takvi, ali cenim da nisu za ovu pricu.

Ne mislim da ja ili bilo ko drugi trebamo da budemo uzor bilo kome, ali cisto kao ilustracija stava sa kojim se ulazi u ovu pricu ako se ona kapira ozbiljno i pozitivno. Faith je covek spreman da napusti 2 lvl 50 chara, ja imam jednog na blizu lvl 40 sa najskupljom i najboljom mogucom opremom i toliko kesa da ne znam da li ga mogu potrositi do kraja igre, ali ako se dogovorimo da krenemo sa necim novim zajedno i organizovano, sve to pada u vodu (dok ne omoguce selidbu charova, ako je ikada i obezbede).

Dakle, da vidimo da li ce nas se skupiti 10-20... Prema dosadasnjim postovima ja vidim da je situacija sledeća:

1. Sakiboj
2. Warlock - Tomb of Freedon Nadd - lvl 15 Jedi Guardian
3. Maximillian (volim broj 3, sta cu, hahaha...)
4. FaithMan
...

(koliko sam skapirao iz odgovora delimicno je tu i Vlacke sa drugarima, ali neka on sam dopise da li su na ovoj listi i koliko ih ima...)
Najbolje resenje je da se upise pored nick-a na kom serveru igra(kao sto sam ja dodao), pa kad spisak bude veci videti na kom serveru nas ima najvise pa da ostali predju na taj server. Na taj nacin ce manje ljudi prelaziti na drugi server.
Mozda i dodati koji je lvl pa sabrati lvl po serverima, jer lvl 10 ili 20 nije isto sto i lvl 40 ili 50.
Posle toga oni koji su vec na odabranom serveru mogu pomoci onima koji prelaze (krediti, itemi, pomoc u questovima i sl.) da brze napreduju.
warlock_sm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2012, 18:01   #2235
FaithMan
Novi član
 
Član od: 7.2.2012.
Poruke: 29
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

Ajd da nastavimo pricu ovde , da ne spamujemo forum

http://www.reddit.com/r/truegaming/c...guild_project/


@Maximillian

Slazem se sa tobom , ali iskreno ne verujem da cemo naci u pocetku vise od 10 ljudi. 8-10 ce biti max imo.

Ajd da vidimo da postujemo i po drugim forumima da vidimo ako mozemo da privucemo jos ljudi.
FaithMan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2012, 18:11   #2236
tomas
Starosedelac
 
Član od: 28.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 273 puta na 224 poruka
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

@Maximillian

takodje za xD
tomas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2012, 18:53   #2237
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

Puno pričate, a malo radite.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2012, 1:07   #2238
filipBaja
Član
 
Član od: 11.3.2009.
Poruke: 31
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

ima nas, domaci, republic gild, order of rur, na uthar whynn serveru, ako hocete mozete da nam se pridruzite, nema potrebe da pravite novi gild, mada igrao sam i na tomb serveru i za sada se pokazao kao najbolji (sto se tice populacije i laga)
filipBaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2012, 7:24   #2239
FaithMan
Novi član
 
Član od: 7.2.2012.
Poruke: 29
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

Citat:
filipBaja kaže: Pregled poruke
ima nas, domaci, republic gild, order of rur, na uthar whynn serveru, ako hocete mozete da nam se pridruzite, nema potrebe da pravite novi gild, mada igrao sam i na tomb serveru i za sada se pokazao kao najbolji (sto se tice populacije i laga)
Pazi UW server je veoma prazan , da uzmemo cak i u obzir da ce mozda u martu da uvedu cross server queues za warzone i flashpointove , jos ostaje problem ekonomije , illuma itd

Takodje ako vec pravimo nas guild , daj bre da ga nazovemo Srbija nesto ili Serbia nesto , ne Order of rur (odnosi se na rur klan) ili Order of SK itd itd
Kao sto je Maxi reko , ako mogu Rumuni,Bugari,Madjari itd. pa mozemo i mi.
FaithMan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2012, 10:50   #2240
Goldfinger
Veteran
 
Član od: 27.6.2008.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 1.098
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 273 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Star Wars:The Old Republic

Pitanje hipotetički, da li može doći u nekoj budućnosti do objedinjavanja servera npr. da od tri ili četiri servera da naprave jedan pošto mi je ovo poprilično iscjepkano djeluje.Desi mi se da na Vossu ne mogu naći ljude za Heroic jer je prisutno u prosjeku njih 10. Primjetio sam da ljudi kad dostignu lvl 50 batale da prate priču igre i potpuno se orijentišu na ops i Pvp misije tako da što više odmičeš u priči sve manje ljudi ima na planetama koje dolaze u kasnijim fazama igre.Mislim da je i jedan od razloga prestanak levelovanja pa ljudi više nemaju motiv za single misije.
Goldfinger je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
kotor, star wars

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
'Ajmo, menadžeri! huligan Upravljačke simulacije 1131 10.3.2010 23:17
Star lines alesandro Fotografija 12 13.10.2008 15:39
Star Wreck- najbolja star trek/ babilon 5 parodija Iilija64 Brbljaonica 9 25.1.2008 19:57
Star Wars Yoda's Rap oluja Cvet kompjutera 7 8.2.2007 1:22


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:43.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com