Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.7.2011, 17:31   #1
SaT|WarLord
Član
 
Član od: 18.4.2008.
Lokacija: Sremcica/Beograd
Poruke: 138
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 13 puta na 10 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SaT|WarLord
Post Dungeons of Dredmor

Dungeons of Dreadmor

U poslednje vreme sve više bisera izlazi iz kuhinja nezavisnih programerskih studija.
Dungeons of Dredmor je još jedna igra takvog porekla.
U pitanju je potezna "RP" igra,koja sebe ne shvata ozbiljno.
To se najviše vidi u činjenici da nema ponovnog rodjenja tj. nakon smrti,igra se završava,a vi se plasirate na listu najboljih rezultata.
Takodje nema izbora izgleda lika niti jasno definisanih klasa.
Lik je uvek isti,a specijalizaciju birate iz liste ponudjenih skillova pre početka partije.
Zbog toga igra ima jak replay value.
Na taj način možete da budete šta god poželite bez ograničenja.
Igra kao što i njeno ime govori se odvija u tamnicama,podeljenim na nivoe,a nivoi,vratima na sobe.
Kao i u svakom "RPG-u",istražujete tamnice,nalazite blago,poboljšavate skilove koje ste izabrali na početku kao i kvalitet opreme.
U igri postoji čak i obilni "crafting" sistem za topljenje ruda i pravljenje alata,oružja,oklopa i raznih drugih stvari,što pomalo podseća na "Minecraft".
Igra se trudi da bude duhovita i uglavnom u tome uspeva.
Tome pomaže i njena stripska grafika,a i činjenica da se borite protiv raznih sluzavih grudvica,stvorenja nalik na patke,pa čak i protiv simpatične smrti.
"Quest line" ne postoji,priča je klasična,zlo se vratilo i mora se istrebiti,nema NPC likova (osim prodavca,koji je i sam čudovište),samo povremena statua boginje koja vam može dati po neki "Side quest".
Istražujuci tamnice možete naići na čudovište-svinju koje je otvorilo svoju radnju i gde mozete kupiti/prodati sve i svašta.
Problem je u tome što ne možete ništa prodati,pre nego što nešto kupite,zato što se stvari nalaze na stalcima,koji moraju biti prazni,da bi logično nešto moglo biti stavljeno na njih.
To dovodi do prenatrpanosti vašeg malog ranca,(jer ćete retko imati dovoljno novca za kupovinu),pa cćete biti prinudjeni da stvari ostavljate za sobom.
Drugi problem se nalazi u ne baš preglednoj mapi,ali to možete uzeti sa rezervom,jer ako se dobro zagledate,neće biti problema.
Poenta igre je stići što dalje i postići što bolji rezultat pto se ogleda u tome da vam igra sama govori da skoro ne postoji šansa da je završite.
Zbog svog "casual" karaktera igru možete igrati kad god imate malo slobodnog vremena i želite da se dobro zabavite.

*Mišljenje*
Igra je kvalitetan "indie" naslov,koji se ne trudi da bude suparnik ozbiljnim "RP" igrama,zbog čega je takodje jako jeftina i priuštiva svima preko servisa "Steam".
Bez obzira na visok "replay value",nakon prve duže sesije sa svojim lopovom i njegove smrti,izgubio sam volju da krenem ispočetka,ali to sve zavisi od čoveka do čoveka.
Ocena 8.5/10 (Ovo mi je prvi pokušaj "ozbiljnijeg" opisivanja igara,so go easy on me).
http://www.gaslampgames.com/blog/cat...ns-of-dredmor/
SaT|WarLord je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2011, 21:28   #2
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Dungeons of Dredmor

Video


Hm, ne svidja mi se kako ovo izgleda, mozda su trebali da probaju sa klasichnim izometrijskim prikazom, a i previshe je usporeno za akcioni RPG. Mozda probam dodushe.

Poslednja ispravka: Nash Knight (26.7.2011 u 12:46)
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2011, 11:42   #3
Nighty
Banned
 
Član od: 5.7.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 374
Zahvalnice: 211
Zahvaljeno 135 puta na 91 poruka
Određen forumom Re: Dungeons of Dredmor

Јако интересантна игра :]

Item-и су ми занимљиви, али нисам сигуран у то колико би трајала игра...

Је л' играо неко?
Nighty je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2011, 11:50   #4
Carnex
Veteran
 
Član od: 15.1.2006.
Poruke: 865
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 221 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Dungeons of Dredmor

Igram igru već nekih 5-6 dana. Našao sam sebi najbolji set skilova. Mač, Samostrel, kovanje, čačkanje, bešnjenje, oklop, nošenje 2 oružija.

Najbolja partija (igram na dwarven, permadeath) još uvek traje, 5 sprat i bežim sve u krug....
Carnex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2011, 17:06   #5
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Dungeons of Dredmor

Pocheo sam ovo da igram i moram priznati da je bash super! Pogreshio sam samo pri proceni zanra, ovo nije akcioni RPG nego neka verzija nabudzenog nethack-a. Igra ima random generisane tamnice, jako puno kombinacija skillova i nekako dobro ochuvan arkadni karakter tako da je jako zarazna. A humor je posebna pricha, svaki item i neprijatelj ima duhovit opis tako da je igra smeshna kao Deathspank ako ne i vishe.

Ispravio bih samo neke sitnice iz SaT|WarLord-ovog opisa:

Citat:
Problem je u tome što ne možete ništa prodati,pre nego što nešto kupite,zato što se stvari nalaze na stalcima,koji moraju biti prazni,da bi logično nešto moglo biti stavljeno na njih.
To dovodi do prenatrpanosti vašeg malog ranca,(jer ćete retko imati dovoljno novca za kupovinu),pa cćete biti prinudjeni da stvari ostavljate za sobom.
Itemi mogu da se prodaju kako óces, kad udjes u radnju i otvoris inventar imas opciju quick sell a mozes da ih prodajes i tako sto ih drag'n'dropujes na trgovca direktno. Ne znam samo da li ti je to promaklo ili su tu funkciju dodali naknadno posto se igra stalno update-uje.

Citat:
Drugi problem se nalazi u ne baš preglednoj mapi
Mapa je nepregledna (citaj: premala) u svom osnovnom obliku ali moze da se poveca na sasvim upotrebljivu velichinu.

Igra u svakom sluchaju vredi da se proba. Ja cu da je igram dok mi ne dosadi mada nesto ne verujem da cu da je predjem.
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2011, 1:12   #6
Nenad N.
Novi član
 
Član od: 13.3.2010.
Poruke: 16
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 5 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Dungeons of Dredmor

Super igra, cak toliko da sam je kupio na Steam-u
Nenad N. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
dungeons of dreadmor, role playing, rpg


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dungeons & Dragons Online Dr.X MMORPG igre 51 30.6.2012 23:31
Dungeons & Dragons: Daggerdale Sir Spamalot Role-Play 26 6.7.2011 19:05
Dungeons pentraksil Upravljačke simulacije 20 19.3.2011 18:36
Dungeons & Dragons Juraj Brbljaonica 4 6.4.2010 22:37


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com