Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.10.2012, 19:43   #1
Deki_NS_RSB
Član
 
Član od: 28.7.2009.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 64
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Problem sa memorijom!!!

Imam veliki problem sa memorijom u kompjuteru... naime, u zadnje vreme mi se memorija na local disc c i d mnogo smanjila, i sada na c imam svega 2 gb slobodne memorije, a na d oko 8 gb, i ako na c stoji samo windows i neki osnovni programi, a na d 2 igre, i jos nesto ali to sve ukupno ne iznosi vise od 30-tak gb, ni toliko... inace velicina mog hard diska je 250gb, i na c imam ukupno 80, a na d 150 gb.. ali kazem u protekle 2-3 nedelje mi se memorija jako smanjila i kompjuter mi je postao relativno usporen.. skenirao sam komp, ali nema virusa... cuo sam da bih trebao da uradim backup files, ali ja nisam najbolje upucen kako se to radi, itd..
Molim vas pomozite mi
Deki_NS_RSB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2012, 19:51   #2
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Problem sa memorijom!!!

Deki pazi ovako skini za pocetak ove programe,

1. CCleaner njime ocisti junk fajlove iz mozzile opere i to uglavnom on ce ti ocistiti deo smeca stikliraj takodje da brise i restore pointe oni puno zauzimaju imas i na srpskom taj program snacices se.

2.Skini zatim space sniffer
on ce ti reci detaljno sta ti koliko zauzima na hard disku.

3. Nije neophodno ali dobar program je i tempfile cleaner njime isto mozes da uklonis neke stvari koje ccleaner propusti.
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2012, 20:56   #3
Deki_NS_RSB
Član
 
Član od: 28.7.2009.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 64
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa memorijom!!!

upravo sam hteo da proverim koliko imam zauzetog prostora na hardu, i preko spacesniffer-a sam utvrdio da na c disku imam oko 38 gb sto znaci da bi trebao da imam oko 45 gb slobodnog, koji gb manje vise, a na d imam oko 31 gb, sto znaci da bih na d trebao da imam oko 120gb slobodno.. a pise da na c imam 2 gb, a na d oko 10..
probao sam sa onim cclenerom, ali ocistio je samo oko 2gb.. i da, ponovo sam krenuo da cistim sa njim, i kliknuo sam da mi cisti slobodan prostor, ali onda mi to ciscenje traje 2 sata, ali sam prekinuo, posto nije napredovao u %, stoji na 98% i ne pomera se..
jel moze neko da mi objasni kako da backup-ujem hard..? posto sam nasao to ali kad klikne da backup-uje on krene, i posle nekog vremena stane i pise da nije zavrseno.. kao da nesto ne uradim kako treba...
Deki_NS_RSB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa memorijom dijana87 Kvarovi 2 3.9.2012 16:09
Problem sa ram memorijom darkfusion Osnovne komponente 10 14.3.2012 22:24
Problem (ili moje neznanje) sa memorijom! zemljanin Osnovne komponente 7 3.7.2010 18:27
N73 problem sa memorijom telefona miša topola Aparati i oprema 14 11.10.2009 10:55
Problem sa memorijom.... Isko Nosači podataka 7 26.10.2008 17:16


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:23.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com