Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Prenosni računari
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Prenosni računari Saveti u vezi sa kupovinom PDA, notebook, laptop i ostalih prenosnih računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.10.2010, 15:59   #21
zeuk
Veteran
 
Član od: 31.8.2010.
Poruke: 675
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 128 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Laptop za igrice do 40 hiljada.

Znači u principu postoji korelacija između potrošnje i grejanja?
zeuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2010, 16:03   #22
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.099 puta na 2.674 poruka
Određen forumom Re: Laptop za igrice do 40 hiljada.

Cista fizika.

Sem ako u modele sa 25W TDP-om stavljaju neko slabije hladjenje. Sto nije nemoguce (TDP ocene i sluze da bi proizvodjaci znali kakvo hladjenje da stave), ali ne mora da znaci.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2010, 16:04   #23
zeuk
Veteran
 
Član od: 31.8.2010.
Poruke: 675
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 128 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Laptop za igrice do 40 hiljada.

Pa tako sam i mislio, ali sam ipak ostavio određenu dozu rezerve da postoje i drugi relevantni faktori.
zeuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2010, 15:59   #24
Banko
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2008.
Lokacija: Šabac
Poruke: 1.517
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 186 puta na 124 poruka
Određen forumom Re: Laptop za igrice do 40 hiljada.

e, samo da pitam jos nesto sad vec u vezi sa ovim Dell-om sa prethodne strane ( http://www.pcpractic.rs/proizvodi/la...on-m5030-black ), da li bi njemu lezao window 7 32bit ili je mozda bolje XP da instaliram?
i da li postoji neki poseban proces brisanja Linuxa koji ides uz taj laptop i instaliranja windowsa (7ice il xp) ili je kao na standard kompu samo formatiram particiju na kojoj je linux i instaliram sistem?
Banko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2010, 17:08   #25
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.099 puta na 2.674 poruka
Određen forumom Re: Laptop za igrice do 40 hiljada.

Bez razmisljanja Win7.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
Banko (18.10.2010)
Stara 18.10.2010, 17:17   #26
zeuk
Veteran
 
Član od: 31.8.2010.
Poruke: 675
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 128 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Laptop za igrice do 40 hiljada.

Glatko ce da ti radi w7, a mozda ce da radi i bolje (mislim da mozes i x64). Njega instaliraj osim ako iz nekih razloga bas preferiras xp. Inace, klasicna je instalacija - formatiras c, stavis da butuje sa cd-a...
zeuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zeuk na korisnoj poruci:
Banko (18.10.2010)
Stara 18.10.2010, 18:38   #27
Banko
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2008.
Lokacija: Šabac
Poruke: 1.517
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 186 puta na 124 poruka
Određen forumom Re: Laptop za igrice do 40 hiljada.

Citat:
zeuk kaže: Pregled poruke
Glatko ce da ti radi w7, a mozda ce da radi i bolje (mislim da mozes i x64). Njega instaliraj osim ako iz nekih razloga bas preferiras xp. Inace, klasicna je instalacija - formatiras c, stavis da butuje sa cd-a...
Ok, mada mislim da ce buraz insistirati na xp, posto njemu ide laptop, a on je navikao na xp, mada mislim da cu ga ubediti da se malo modernizuje na win 7

hvala svima na odgovorima.
Banko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2010, 19:26   #28
zeuk
Veteran
 
Član od: 31.8.2010.
Poruke: 675
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 128 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Laptop za igrice do 40 hiljada.

Nije poenta samo vizuelna modernizacija, već bolje korišćenje resursa. Na primer, w7 ima mnogo bolje mogućnosti po pitanju uštede baterije. Inače, ja to znam samo ovako "teoretski", ali bez obzira, svi koji su malo iskusniji i koji su koristili i jedno i drugo su jednoglasni po pitanju toga da je w7 bolji izbor.


I da, kažu da postoje neke starije igre koje rade na xp-u, ali neće na w7. Ali uglavnom postoji način da se sredi kompatabilnost.
zeuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2010, 18:18   #29
Banko
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2008.
Lokacija: Šabac
Poruke: 1.517
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 186 puta na 124 poruka
Određen forumom Re: Laptop za igrice do 40 hiljada.

u cetvrtak sam bio sa bratom da uzmem gore navedeni Dell-ov laptop ( u Novom Sadu) i bio im je ostao jedan samo "komad" tog modela,stavio ga preko noci ono 12h da se formira baterija, sutra kad sam ga upalio, 1 mrtav pixel...
nazovem ih i kazem u cemu je problem, pitam da li garancija podrazumeva 1 mrtav piksel, oni kazu da ne racuna ali u prvih 7 dana ako se pirjavi (kao sto i jesam ) onda mogu da vratim i da dobijem drugi ili da mi vrate novac. Ali je problem sto nemaju u prodavnici pa nece stici do utorka.

nego, ono sto sam hteo da pitam pored ove nezgodacije gore je sledece: lap top ovaj sa 1 mrtvim pikselom ostaje kod mene (tj brata) dok ne sitgne nov, pa sam mu instalirao sistem i sve drivere ubacio ali sam imao problema.
Instalirao sam mu Win 7 32bit (oem pre-activated) i skinuo sa dellovog sajta sve drivere sto trebaju, jedino nisam bios dirao (na njemu je trenutno A02 ja mislim a na sajtu zadnji koji je izasao je A04 pre par meseci)
Sam win7 nije pronasao ni jedan driver, sve sam morao da ubacujem. cak i za touchpad, mislim radio je ali ne i one funkcije za skrolovanje.
Sve od driver sam instalirao , ali wireless ne radi. tj izbacuje mi gresku da ne moze da nadje konekciju i kad idem na troubleshoot on kaze da driver ne valja. na sajtu ne postoji ni jedan drugi driver koji je za wireless, pa ne znam sta da radim? instalirao sam ga vise puta i brisao, i sa run as admin i bez , ali nece radi. LAN radi ok, i prikacio sam ga na net, i stavio da updatuje driver i win kaze da je driver up to date...
i jos nesto, kad god sam instalirao driver on mi izbaci neki prozorocic koji kaze nesto kao (zaboravio sam tacno) da prikljucim wireless i kad izbaci prozorcic za FOUND NEW HARDWARE da to cancelujem, i imam samo OK da kliknem, i kad kliknem ok on nastavi sa instalaciom drivera, ali ne iskace mi taj prozor za found new hardware... on zavrsi instalaciju, restarutjem laptop i onda pise da nemoze da nadje ni jednu konekcijiju i kad stavim troubleshoot kaze opet problem with driver bla bla...
Da nije mozda wireless u laptopu falican???
Banko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2010, 21:11   #30
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.099 puta na 2.674 poruka
Određen forumom Re: Laptop za igrice do 40 hiljada.

Probaj da vidis da li ima Vistin drajver za wireless za taj model.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2010, 23:00   #31
Banko
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2008.
Lokacija: Šabac
Poruke: 1.517
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 186 puta na 124 poruka
Određen forumom Re: Laptop za igrice do 40 hiljada.

probacu kad stigne novi, nisam u ns sad a tamo je laptop kod brata, pa ce mi doneti nov za vikend da mu sredim. javicu ako uspem da sredim.

EDIT: na sajtu imaju drivere samo za win7 32bit i 64bit -_- malo bzvz sa njihove strane...

e da, isto sto mi je bilo cudno je kad sam instalirao sve drajvere i ubacio par programcica, ubacio sam i everest i on kaze da ne prepoznaje maticnu ( motherboard unknown)..... nisam u toku sa laptopovima, jel to cesta pojava ili je i to opet neki problem?

Poslednja ispravka: Banko (24.10.2010 u 23:08)
Banko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2010, 23:30   #32
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Laptop za igrice do 40 hiljada.

Citat:
Banko kaže: Pregled poruke
e da, isto sto mi je bilo cudno je kad sam instalirao sve drajvere i ubacio par programcica, ubacio sam i everest i on kaze da ne prepoznaje maticnu ( motherboard unknown)..... nisam u toku sa laptopovima, jel to cesta pojava ili je i to opet neki problem?
Meni to deluje OK. Maticne ploce za laptop nisu namenjene retail trzistu, te nemaju neku bitnu oznaku po kojima bi ih kupci (i programi) raspoznavali.

Mozda mozes da dobijes oznaku ploce uz pomoc CPU-Z, mada to ti je krajnje nebitno...
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Beagle na korisnoj poruci:
Banko (25.10.2010)
Stara 25.10.2010, 1:37   #33
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.099 puta na 2.674 poruka
Određen forumom Re: Laptop za igrice do 40 hiljada.

Citat:
Banko kaže: Pregled poruke
e da, isto sto mi je bilo cudno je kad sam instalirao sve drajvere i ubacio par programcica, ubacio sam i everest i on kaze da ne prepoznaje maticnu ( motherboard unknown)..... nisam u toku sa laptopovima, jel to cesta pojava ili je i to opet neki problem?
Zavisi i koja je verzija Everesta. Na primer jedna starija verzija koji sam koristio nije prepoznavala maticnu na mom 1201N ION Asus-u, a kad sam nabavio najnoviju, prepoznaje bez problema.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2010, 16:52   #34
Banko
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2008.
Lokacija: Šabac
Poruke: 1.517
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 186 puta na 124 poruka
Određen forumom Re: Laptop za igrice do 40 hiljada.

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Zavisi i koja je verzija Everesta. Na primer jedna starija verzija koji sam koristio nije prepoznavala maticnu na mom 1201N ION Asus-u, a kad sam nabavio najnoviju, prepoznaje bez problema.
poslednju verziju imam (5.50 ja mislim ) al ok, ae to me tolko ne brine za sad koliko wireless... kad stigne nov onda cu videti, donece mi brat ovde( on je u ns ja sam u spacu, a on se ne razume u hardver/instaliranje i tako to) pa cu ga srediti detaljno. javim o progresu.
Banko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2010, 1:14   #35
Banko
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2008.
Lokacija: Šabac
Poruke: 1.517
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 186 puta na 124 poruka
Određen forumom Re: Laptop za igrice do 40 hiljada.

ev stigao je nov, bez mrtvih pixela sredio sam i wireless, problem je bio u tome sto se wireless palio preko tastature na dugme (deli funkciju sa F2 na tastaturi) ali da bi to radilo morao je da se skine driver za tastaturu... tako da sad to ok radi.
lap top nema ugradjen bluetooth ali imaju na dellovom sajtu driveri za bluetooth za ovaj model, i kad ih pokrenem u toku instalacije kaze switch wirelles to bluetooth to continue, ali ne znam kako to da uradim tj sta tacno i treba da radim? u krajnjem slucaju recu bratu da kupi usb bluetooth to nije skupo, posto i onako to nece koristiti vise od 3 puta godisnje..

EDIT: e, da, koje su ok temperature za ovaj laptop? za sad mi je u default radu jezgra izmedju 55C i 62C. a HDD je na 41C. jesu to ok temperature?
Banko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2010, 10:29   #36
zeuk
Veteran
 
Član od: 31.8.2010.
Poruke: 675
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 128 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Laptop za igrice do 40 hiljada.

Iako nije van limita, čini mi se da bi u idle varijatni trebalo da bude između 40-50. Nisam baš skontao šta smatraš pod "default rad jezgra".
zeuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2010, 12:49   #37
Banko
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2008.
Lokacija: Šabac
Poruke: 1.517
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 186 puta na 124 poruka
Određen forumom Re: Laptop za igrice do 40 hiljada.

Citat:
zeuk kaže: Pregled poruke
Iako nije van limita, čini mi se da bi u idle varijatni trebalo da bude između 40-50. Nisam baš skontao šta smatraš pod "default rad jezgra".
hteo sam reci idle umesto default sry
mislim da ce oko nove godine brat uzeti neko postolje/hladjenje pa ce temp biti ok.

a ono sto sam primetio je da se vent za cpu pali tek kad temp predje 60C, onda pocne bash da se dere, ohladi jezgra na ~55C i onda se ugasi( bar se meni cini da se ugasi posto ne izbacuje uopste vazduh, ili mozda tek jedva primetno), pa onda opet sve u krug. pogledacu u biosu dal ima neka opcija da pomeri taj "prag" sa 60 na nesto manje.
Banko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2010, 13:22   #38
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Laptop za igrice do 40 hiljada.

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Istina, potrebne su pare

Ali ljudi, mnogi su studenti, zive po sobama u domovima, imaju problema sa prostorom. Tako na to kupi desktop i igraj se ko covek zaboravi. Ili laptop ili ni jedan.
Ljudi koji su studenti iz provincije ako imaju problema sa prostorom imaju i sa parama tako da je kupovina svakog laptopa skupljeg od 400 eur od strane studenta cisto bacanje para ai ulazi u sferu "mission impossible".. Uzgred, student (svaki a narocito onaj koji ima problema sa prostorom i parama) ne bi trebao da ima ni mnogo vremena da se igra ako ne namerava da studira 10 godina .

Sto se izbora tice, ok vidim da je sve reseno i kupljeno - neka ATI 4200 sa AMD procesorom je najbolje resenje za taj stepen igranja i ostale opste potrebe. Od laptopova iz tog cenovnog ranga je HP neprevazidjen pa onda posle njega Lenovo.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2010, 14:16   #39
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Laptop za igrice do 40 hiljada.

Moja drugarica kupila pre par dana Lenovo G555. Video sam ga na 5 minuta i u Device Manager-u stoji da ima dvojezgarni Athlon na 2,1 GHz i ATI 4500 series, nije pisao tacan model.
Ima li neko iskustva sa ovim modelom? Valja li ovo za poneku igru?
Inace, drugarica ga platila 42000.
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2010, 12:01   #40
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Laptop za igrice do 40 hiljada.

Citat:
ilidan kaže: Pregled poruke
Moja drugarica kupila pre par dana Lenovo G555. Video sam ga na 5 minuta i u Device Manager-u stoji da ima dvojezgarni Athlon na 2,1 GHz i ATI 4500 series, nije pisao tacan model.
Ima li neko iskustva sa ovim modelom? Valja li ovo za poneku igru?
Inace, drugarica ga platila 42000.
Koliko ja znam u pitanju je 4200 tako je da je na toj integrisanoj moguće odigrati po koju igru (gledao sam kako pokreću GTA IV)a za sportske simulacije je dobra)
Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Ljudi koji su studenti iz provincije ako imaju problema sa prostorom imaju i sa parama tako da je kupovina svakog laptopa skupljeg od 400 eur od strane studenta cisto bacanje para ai ulazi u sferu "mission impossible".. Uzgred, student (svaki a narocito onaj koji ima problema sa prostorom i parama) ne bi trebao da ima ni mnogo vremena da se igra ako ne namerava da studira 10 godina .
"Ako ima problema sa prostorom ima i sa parama"?

Nemaš pojma šta znači dom ili ići kući s vremena na vrijeme.

"tako da je kupovina svakog laptopa skupljeg od 400 eur od strane studenta cisto bacanje para ai ulazi u sferu "mission impossible".

Čekaj, ja imam notebook od 630e? Bacio sam pare je li? Pa ja sa svojim parama mogu da radim šta hoću :P

"Uzgred, student (svaki a narocito onaj koji ima problema sa prostorom i parama) ne bi trebao da ima ni mnogo vremena da se igra ako ne namerava da studira 10 godina "

Ispade da samo bogati studenti koji ne žive u domovima završavaju u roku...

Poslednja ispravka: Partybreaker (29.10.2010 u 12:05) Razlog: dole loptu
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pesma/e koja vas najviše dirne? Wolverine Opšta kultura 1131 5.9.2019 15:13
Koji laptop do 65.000? Stefan7 ŠDK - Prenosni računari 2 28.7.2010 16:34
Smešni, interesantni tekstovi o raznim geek temama NjegovaWisost Cvet kompjutera 286 20.2.2010 13:18
Laptop do 450 eura Moca ŠDK - Prenosni računari 5 30.9.2008 18:11
64-bitni laptop do 700-800 eura,preporucite neutron ŠDK - Prenosni računari 6 5.9.2006 21:35


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com