Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Nosači podataka

Nosači podataka Hard diskovi, optički uređaji (CD/DVD), flash diskovi, floppy...

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.3.2007, 0:56   #21
DarkNemos
Veteran

Član od: 14.3.2007.
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 208 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DarkNemos Slanje poruke preko Skypea korisniku DarkNemos
Određen forumom Re: Problem sa PIONEER 111D i PATA HDD-om

Citat:
glitch kaže: Pregled poruke
Kada se kaze da nesto, udruzenim snagama podrzavaju Sony & Nec, to uliva neku dozu poverenja. Ali tek na konkretnom problemu se "slome koplja" i ustvari vidis da svi oni hoce da sto jeftinije prodju a zarade sto vise. Nema vise one stare ruske i jugoslovenske robe koja ne moze da se pokvari
Jedino da probas da flesujes BIOS i nadas se da ce to resiti (ili bar ublaziti) problem. Eventualno, ako rezac dobro nareze DVD, kupis obicas DVD-ROM koji bi ti sluzio samo za citanje (to ti je izdatak od 1500 dinara maksimum)... Sa srecom!
Ma kupicu josh jedan rezac. 2500din. Nije mnogo nego sam hteo da resim ovaj problem jer sam mislio da je problem neko podesavanje u windowsu u nekom modu za citanje al sam pogresio...

Hvala na pomoci...
DarkNemos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2007, 17:17   #22
cur3
Član

Član od: 3.6.2006.
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka

Probao sam Nec-ov DVD rezac i isto se ponasa, sto znaci da je problem do kontrolera. Ali kada stavim ata/sata konvertor na dvd, opet prijavljuje gresku. Inace taj konvertor koristim za hard, ne znam da li uopste vredi kupovati jos jedan za dvd rezac?
cur3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2007, 16:29   #23
nigrutin87
Član

Član od: 11.5.2007.
Zahvalnice: 55
Zahvaljeno 88 puta na 27 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku nigrutin87

I ja sam jedan od 'srecnika' koji je pazario Pioneer 111d. To je sasvim ok rezac ali i sam sam imao dosta problema dok je proradio kako treba. Kad sam ga uzeo stavio sam ga kao secondary master, dok je na istoj grani secondary slave bio Lite-on combo. Posle narezivanja par dvd-ova koji su prosli ok, odjednom slabije pocinje da ucitava dvd, kao i cd, a kad krene da reze dodje do nekog % pa stane, dalje sledi restart. Ali kasnije sam isklucio combo i pioneer je ostao sam na grani, sada uglavnom radi kako treba mada ponekad zna da se ukopa kao ranije. Moguci problem moze da bude i slabo napajanje, proveri za svaki slucaj.
nigrutin87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2007, 21:29   #24
_DLC_
Član

Član od: 10.12.2005.
Zahvaljeno 12 puta na 10 poruka

Ma samo ATA66 kabl (onaj sa vise "zicica" / tj. sa guscim "zicicama"), i 111D sljaka odlicno! Obicno takav IDE kabal stize uz bolje ploce, a ako ga nemate potrazite ga po kompjuterskim radnjama... nije skup! Onda nema brige kako god da ga ustekate master/slave/primary/secundary!!!

Dakle imam taj rezac, i NIKAD mi nije pukao, tokom rezanja, ni jedan CD/DVD (niti je bilo nekakvih anomalija)! A narezao sam podosta medija!
_DLC_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.5.2007, 19:27   #25
cur3
Član

Član od: 3.6.2006.
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka

Ljudi, nasao sam resenje za ga-965p-ds3 plocu i pata dvd rez! Ima u bios-u podesavanje sata/ide kontrolera, stavite da radi u raid/ide! Nisam siguran, ali mislim da se to nalazi u integrated peripherals, ima 3 stavke da se odaberu (valjda 1)IDE; 2) AHCPI 3) RAID/IDE). Sada mi ucitava poseban bios za pata kontroler. Meni sada Mandriva 2007 prepoznaje dvd rezac, ali je disk lose narezan pa nece da startuje setup. A oni windowsi na dvd sa gomilom programa nece da rade, izbacuje sistemsku gresku kada ucita drivere za setup! U principu, sada sve super radi, reze diskove kako treba, cita brze i mogu da kopiram sa diska i da slusam muziku u isto vreme! Nadam se da je nekom ovo pomoglo! Izvinite sto nisam objasnio kako tacno ide, ali ovo pisem sa faksa, nemam mogucnosti za internet u stanu!
cur3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku cur3 na korisnoj poruci:
Dusan_BG (22.5.2007)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa zvukom u Premieru 6.0 psmokvic Video/TV softver 2 9.12.2006 22:11
Problem sa DVD RW PIoneer 108 4P4CH3 Nosači podataka 2 18.11.2006 21:42
Problem sa zvukom GameFREAK Kvarovi 0 12.8.2006 1:00
problem sa tv kartom Alexandar Kvarovi 10 5.1.2006 23:32

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:12.