Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Zaštita
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Zaštita Virusi, anti-virus programi, firewall...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.5.2009, 14:37   #1
stafamu
Član
 
Član od: 23.2.2009.
Poruke: 61
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Avira update

pozz narode imam problema sa updatovanjem imao sam avira antivirus pa mi je ono zbacilo da ga nadogradim ja sam to uradio nestos am ja nadogradjivao onaj je nesta ovaj osta ali sad kad god zelim da vrsim update izbaci mi kao update faild zbog cega sta kako neznam pa jel neko zna do cega je to i jel istu vrijednost ima i update i skeniranje pc-a a druga stvar pc nisam kupio davno mozda 2 mjeseca i doslo je na njemu sve instalirani i ta avira ali mi nekada izbaci norton kao da skeniram racunar a nigdje taj norton nemogu naci na racunaru avira ima ali norton nema a takodje znam da kao netreba imati 2 antivirusa a norton je koliko znam anitvirus a takodje nevjerujem da bi bi taj sto radi u toj firmi instalirao 2 antivirusa ipak je firma ugledna i valjda on zna sta treba instalirat ako netreba 2 antivirusa onda nebi trebalo da je 2 instalirao nadam se da me razumijete
stafamu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2009, 21:25   #2
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: avira update

Kad sam poceo da citam tvoju poruku uhvatio sam se za glavu (casna rec), onda sam je procitao jos pet puta, ali i dalje mi nije bas jasno sta si hteo da kazes. Sledeci put probaj malo da koristis tacke, zareze i velika slova inace ti brisem poruku odmah.

Ako ti internet konekcija radi dobro probaj da postavis OpenDNS servere u podesavanjima mrezne kartice (potrazi po forumu kako se to radi). Ako to ne pomogne reinstaliraj Aviru.

Ako je ranije bio instaliran norton, pa nije propisno instaliran, proveri u start->run->msconfig->Startup da li postoji neka stavka koja se odnosi na Norton-a ili na Symantec. Probaj i neki od programa za ciscenje registra.

Avira ima i mogucnost za offline update, mozes da skines definicije sa sajta, obicno su teske oko 20 MB, i da ih instaliras rucno.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2009, 13:15   #3
stafamu
Član
 
Član od: 23.2.2009.
Poruke: 61
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: avira update

Citat:
nighthawk kaže: Pregled poruke
Kad sam poceo da citam tvoju poruku uhvatio sam se za glavu (casna rec), onda sam je procitao jos pet puta, ali i dalje mi nije bas jasno sta si hteo da kazes. Sledeci put probaj malo da koristis tacke, zareze i velika slova inace ti brisem poruku odmah.

Ako ti internet konekcija radi dobro probaj da postavis OpenDNS servere u podesavanjima mrezne kartice (potrazi po forumu kako se to radi). Ako to ne pomogne reinstaliraj Aviru.

Ako je ranije bio instaliran norton, pa nije propisno instaliran, proveri u start->run->msconfig->Startup da li postoji neka stavka koja se odnosi na Norton-a ili na Symantec. Probaj i neki od programa za ciscenje registra.

Avira ima i mogucnost za offline update, mozes da skines definicije sa sajta, obicno su teske oko 20 MB, i da ih instaliras rucno.
hehehe haj ok ev sad cu fino nadam se
nadam se da ce mi neko pomoci, naime koristim avira antivirus i kada krenem da ga vrsim update normalno pise mi status:scan for updates... ali nakon toga status: An error occured during the file dawnload, ali to mi pocelo pojavljivati nakon sta sam ga ja nadogradio, a takodje mi se poajvljuje ovo kada palim pc Error loading C:/PROGRA-1/bar/3.bin/M3PLUGIN.DLL i ispod the specified module could not be found nadam se da me shvatate,a haj molim vas ako neko zna sta i kako da to rijesim hvala
stafamu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2009, 20:16   #4
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: avira update

Probaj da reinstaliras Aviru, tj. prvo je deinstaliraj, restartuj kompjuter, pa onda instaliraj najnoviju verziju koju si prethodno skinuo sa sajta Avire.

Drugi problem: Start->Run->kucaj msconfig->na kartici Startup potrazi ovo sto si naveo i odcekiraj ga. Ako ga tu nema onda pogledaj na kartici Services, ali prvo cekiraj "Hide Microsoft Services".
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2009, 22:18   #5
stafamu
Član
 
Član od: 23.2.2009.
Poruke: 61
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: avira update

Citat:
nighthawk kaže: Pregled poruke
Probaj da reinstaliras Aviru, tj. prvo je deinstaliraj, restartuj kompjuter, pa onda instaliraj najnoviju verziju koju si prethodno skinuo sa sajta Avire.

Drugi problem: Start->Run->kucaj msconfig->na kartici Startup potrazi ovo sto si naveo i odcekiraj ga. Ako ga tu nema onda pogledaj na kartici Services, ali prvo cekiraj "Hide Microsoft Services".
rijesio sam al na ovaj nacin ev ovako mi je covjek pomogao Osim ovoga što ti napišem, ne radi ništa drugo. Ništa drugo nemoj instalirati, deinstalirati ni brisati. Pogotovo, nemoj ni slučajno skenirati antivirusom, ili pokušavati instalirati neki drugi antivirus



Skini Combofix sa jedne od ovih adresa na Desktop:

Važno: Combofix mora biti smješten direktno na Desktop - ne ni u kakav folder!
Isključi antivirus i sve ostale programe sa real-time zaštitom.

Avira:

Desni klik na ikonicu u trayu > makni kvačicu sa Antivir Guard enabled

Pokreni Combofix i prati upute na ekranu. Potvrdi sve što Combofix traži! Kad počne skeniranje, ne diraj miš i tipkovnicu. Ako ti nestanu ikone sa desktopa, bez brige, to je normalno dok Combofix radi. Combofix će restartati kompjuter, ako bude potrebno. Na kraju ćeš dobiti log, koji trebaš ovdje kopirati. Ako je prevelik, uploadaj ga na i stavi link ovdje.

Poslednja ispravka: stafamu (28.5.2009 u 22:25)
stafamu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Windows update neddd Operativni sistemi 15 17.8.2011 9:45
Windows Update Garganel Operativni sistemi 4 19.1.2010 11:13
NOD32 update je malo... b0ky94 Zaštita 11 11.4.2009 20:29
Update Biosa (Asus P5B-E) GeForce Operativni sistemi 5 13.7.2008 21:29
BIOS update problem Alexandar Osnovne komponente 17 28.6.2006 22:51


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:48.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com