Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre > MMORPG igre

MMORPG igre Massively multiplayer online role-playing games - WoW, Guild Wars, Eve Online, Age of Conan, Lineage, kao i mnoge druge...

Pregled rezultata glasanja: Koja je vasa main GW2 profesija?
Mesmer 12 6,09%
Engineer 19 9,64%
Thief 21 10,66%
Guardian 29 14,72%
Necromancer 25 12,69%
Ranger 27 13,71%
Warrior 41 20,81%
Elementalist 23 11,68%
Glasova: 197. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.8.2015, 10:54   #8501
Srki#12
Veteran
 
Član od: 23.9.2007.
Lokacija: Beograd, Miljakovac
Poruke: 559
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 83 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
warlock_sm kaže: Pregled poruke
Pa to i ima nekog smisla, pogotovo za one koji imaju slabije masine. Na punim mapama fps pada samo tako. Secam se ranije(pre par godina) kad sam imao slabiji racunar na punim mapama fps mi je padao sa 35 na 17-25. I sada mi sa 55-60 padne na 35-40.
S obzirom da je megaserver odavno tu i da popunjava mape kako popunjava nece mape biti punije nego sto su sad vec nece vise biti praznih mapa.
Srki#12 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2015, 11:09   #8502
Jan Čmelik
Član
 
Član od: 31.3.2013.
Lokacija: Elona
Poruke: 146
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 124 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Problem je u tome što na ovu igru gledaš iz perspektive igrača koji je dao novac za nju. Sada kad je GW2 F2P moraš da je gledaš iz perspektive F2P igrača kojima je najbitnije da je igra besplatna. To što trenutno ne postoji apsolutno ništa u F2P restrikcijama što bi nateralo prosečnog F2P igrača da odjednom pljune 45€ je samo još jedan plus. Boli njega za revenanta, raidove i gemove kad za 0€ dobija isto ono što smo mi igrali u poslednje tri godine.
Upravo to sam pokušavao da objasnim nekome ko kaže da je F2P varijanta previše ograničena. Kada se uporede sa ogromnom količinom besplatnog sadržaja, ograničenja su beznačajna. Dok neko izgustira sve što core igra ima da ponudi, cena HoT će da padne i tada može da apgrejduje nalog ako baš hoće.

Ne znam kome mogu da smetaju novi igrači. Kada sam ih video kako se pojavljuju u Queensdaleu i zagledaju svaki ćošak, pukla me je nostalgija i setio sam se koliko sam bio oduševljen dok mi je sve u igri bilo potpuno novo, neka uživaju. Vijao sam ih po šumi i gađao cake blasterom da imaju buffove
Jan Čmelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Jan Čmelik na korisnoj poruci:
ljubo-exyu (30.8.2015)
Stara 30.8.2015, 11:21   #8503
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Ograničenja koja f2p GW ima su stvarno vrlo blaga, posebno kad se uporede sa drugim naslovima koji su prešli na taj model. SW: TOR, recimo, je po meni praktično neigriv kao f2p.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2015, 11:49   #8504
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Problem je u tome što na ovu igru gledaš iz perspektive igrača koji je dao novac za nju. Sada kad je GW2 F2P moraš da je gledaš iz perspektive F2P igrača kojima je najbitnije da je igra besplatna. To što trenutno ne postoji apsolutno ništa u F2P restrikcijama što bi nateralo prosečnog F2P igrača da odjednom pljune 45€ je samo još jedan plus. Boli njega za revenanta, raidove i gemove kad za 0€ dobija isto ono što smo mi igrali u poslednje tri godine.
To nije moja poenta...cela ova prica se zasniva na tvojoj tvrdnji da je f2p mnogo bolja opcija od HoT-a. To jednostavno ne moze biti tacno. Ne sporim ja da je f2p igracima odlican sistem, ali ti si rekao da je f2p bolja opcija od kupovine igre. Sto, po meni, nikako ne moze biti. Perspektiva nema veze sa tim.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2015, 11:57   #8505
Montoya
Član
 
Član od: 18.8.2011.
Poruke: 85
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 21 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Pa nema nekih ogranicenja,pogotovu sto gw2 nije p2w...Ovo vezano za lvl je smesno,kad dodju likovi iz korejskih grinderusa ovde ce cap-ove da prave za dva dana.Drugo imaju sw sad,prakticno za mesec dana svez igrac moze da skupi dovoljno golda da ima sve sto i likovi koji 3god igraju,pa ja sam za nedelju dana skupio bez dropova 500g i to bez preteranog mucenja ali dzaba kad sam istrosen i me mrzi da ulazim vise od 2-3x nedeljno a i nista mi ne treba.Ne mogu da bacaju gold na gluposti iz shopa,mogu lepo da kupe skin koji hoce na tp bez da se kockaju.
b2p ispada glupost tj. dodatak za gubljenje vremena,prostor da skupljas gluposti,da pravis i gomilas ascended opremu,bacas golde na gluposti i slicne stvari...f2p dobijas kompletan pvp/wvw i principu te ogranicavanjem ne ohrabruju da se preterano drndas sa grindanjem vec da se zezas u wvw/pvp sa tim sto imas,sto je i dovoljno.U principu f2p jeste bolji od b2p.
Montoya je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2015, 12:05   #8506
Srki#12
Veteran
 
Član od: 23.9.2007.
Lokacija: Beograd, Miljakovac
Poruke: 559
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 83 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Ok ja predlazem svima koji misle da je f2p bolji da ne kupuju HoT vec da sacekaju 3 godine dok ne postane f2p a ja cu u medjuvremenu da cupam kosu igrajuci nove mape, reapera,raidove i sl.
Srki#12 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Srki#12 na korisnoj poruci:
pentraksil (30.8.2015)
Stara 30.8.2015, 12:15   #8507
Montoya
Član
 
Član od: 18.8.2011.
Poruke: 85
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 21 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Sve zavisi sta neko hoce od mmo.Imas likove kao sto sam video pre neki dan na forumu skupio 100+ stakova onih sw bagova i skuplja ih tako kao mentol nece da ih otvara,takvom liku f2p je bezveze,ali za nekog kome je pvp/wvw primaran, f2p jeste bolji od b2p jer mu ne daje mnogo opcija za gubljenje vremena,ali daleko od toga da ga sprecava u necemu.
Montoya je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2015, 12:32   #8508
MoNsTeR
Veteran
 
Član od: 4.11.2010.
Lokacija: Mars
Poruke: 927
Zahvalnice: 42
Zahvaljeno 40 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Da li na Gandari i dalje ima balkanskih gildova, i da li ti gildovi primaju nove clanove(pocetnike)?
MoNsTeR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2015, 14:36   #8509
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
Montoya kaže: Pregled poruke
Pa nema nekih ogranicenja,pogotovu sto gw2 nije p2w...Ovo vezano za lvl je smesno,kad dodju likovi iz korejskih grinderusa ovde ce cap-ove da prave za dva dana.Drugo imaju sw sad,prakticno za mesec dana svez igrac moze da skupi dovoljno golda da ima sve sto i likovi koji 3god igraju,pa ja sam za nedelju dana skupio bez dropova 500g i to bez preteranog mucenja ali dzaba kad sam istrosen i me mrzi da ulazim vise od 2-3x nedeljno a i nista mi ne treba.Ne mogu da bacaju gold na gluposti iz shopa,mogu lepo da kupe skin koji hoce na tp bez da se kockaju.
b2p ispada glupost tj. dodatak za gubljenje vremena,prostor da skupljas gluposti,da pravis i gomilas ascended opremu,bacas golde na gluposti i slicne stvari...f2p dobijas kompletan pvp/wvw i principu te ogranicavanjem ne ohrabruju da se preterano drndas sa grindanjem vec da se zezas u wvw/pvp sa tim sto imas,sto je i dovoljno.U principu f2p jeste bolji od b2p.
Da, u redu je...Onda prodaje account (zna neke dobre pare) pa pravite f2p i uzivajte ako je tako lakse i bolje. Ne znam da li je iko uopste citao koja ogranicenja imaju f2p.....
I da pitam Montoyu, sta ces da kupis sa tih 500 golda (sto ces kao za cas da skupis) kako bi otkljucao "sve sto imaju likovi koji igraju 3 godine"?
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2015, 15:29   #8510
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
To nije moja poenta...cela ova prica se zasniva na tvojoj tvrdnji da je f2p mnogo bolja opcija od HoT-a. To jednostavno ne moze biti tacno. Ne sporim ja da je f2p igracima odlican sistem, ali ti si rekao da je f2p bolja opcija od kupovine igre. Sto, po meni, nikako ne moze biti. Perspektiva nema veze sa tim.
Pa sa čime da upoređujem kad osnovna igra više ne može da se kupi? Ako hoćeš da daš novac za GW2 trenutno možeš da kupiš samo HoT. Ako nećeš i dalje dobijaš praktično sve što trenutno imaju igrači koji su platili igru samo "za dž". Kako to za nekoga ko je nov igrač može da bude lošiji deal od davanja 45€ za HoT? Ili možda hoćeš da kažeš da igra u trenutnom stanju nije vredna pažnje?

Poenta je da igračima koji specifično ciljaju HoT nije bio potreban F2P da bi ga kupili. Ko je za ove tri godine hteo da igra GW2 i da ga plati verovatno je to već učinio. Ko je hteo samo da ga proba imao je priliku da to uradi tokom vikend promocija. Ostali su samo potencijalni F2P igrači koje interesuje samo jedno - besplatna igra. Dok oni izgustiraju sadržaj koji igra nudi HoT će verovatno već da dobije prve review-ove, gomilu patcheva i verovatno neko debelo sniženje za praznike pa tada mogu čiste savesti da donesu odluku da li hoće da ga pazare ili ne.

F2P ili HoT za nove GW2 igrače? Za mene lično trenutna "no brainer" odluka je jasna i glasna - F2P.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2015, 16:12   #8511
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Guild Wars 2

E pa sad, malo si promenio pricu....ti si navodio do sada kako je f2p uopste bolja opcija za bilo koga (a vidim da to tvrde i ostali), a ja opet tvrdim da nije i da ne moze biti. Ne moze nikako biti bolja opcija igrati besplatno sa ogranicenjima i kupiti igru bez ogranicenja sa ekspanzijom. E sad, drugo je sto novi igraci svakako prvo trebaju isprobati igru pa tek onda videti da li vredi kupiti dalje (ja se tu apsolutno slazem). Ali ja govorim o kvalitetu usluge, samog kvaliteta igranja i samog sadrzaja, f2p nikako ne moze biti bolji od b2p. To je ono sto ja pricam.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2015, 16:42   #8512
Montoya
Član
 
Član od: 18.8.2011.
Poruke: 85
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 21 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Ti verovatno slabo igras pa ne znas za sw i sve fore,ali se vrlo lako zaradjuje kinta ako te ne mrzi da igras i imas vreme,bolje je jedino da budes pacenik i prodajes instance ljudima.
Pa mozes da kupis top opremu koja postoji u igri trenutno,sta je drugo bitno,koliko kosta full ascended light armor nije vise od 600g da sve napravis,a verovatno ce i neki deo da mu padne u tih mesec dana.A mnogo ce da im fali ako igraju u full exotic.Ne moze da ima mnogo achivment poena jedino,i neke titule,a i te titule ima dve najstarije iz gw2 madking i mist veteran ostalo ima svaki shaban.
Nije poenta dal je bolje f2p ili b2p vec da li b2p ima bitne prednosti u odnosu na f2p,za pvp/wvw ne vidim neke bitne prednosti.Ali nije ni bitno,tek treba da se vidi kako ce f2p da radi...

evo restrikcija ako neko nije postovao vec link
Montoya je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2015, 16:58   #8513
Srki#12
Veteran
 
Član od: 23.9.2007.
Lokacija: Beograd, Miljakovac
Poruke: 559
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 83 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

A bag slotovi, character slotovi, storage expansion, oprema za vise likova (set, oruzije, rune...), ascended trinketi...Koliko treba za sve to?
Srki#12 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Srki#12 na korisnoj poruci:
pentraksil (30.8.2015)
Stara 30.8.2015, 18:18   #8514
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
E pa sad, malo si promenio pricu....ti si navodio do sada kako je f2p uopste bolja opcija za bilo koga (a vidim da to tvrde i ostali), a ja opet tvrdim da nije i da ne moze biti.
Nisam ja promenio priču nego ti selektivno čitaš i interpretiraš moje postove. Onaj ko već ima kupljenu igru logično da nema razloga da razmišlja o trialu zar ne?
Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Ne moze nikako biti bolja opcija igrati besplatno sa ogranicenjima i kupiti igru bez ogranicenja sa ekspanzijom.
Ti nikako da ukapiraš ko je ciljna grupa F2P modela. Kako kupovina HoT-a može da bude bolja opcija za nekoga ko nema ili ne želi da da novac za HoT? Sa jedne strane dobija sve što ti sad imaš u igri minus F2P restrikcije koje su, blago rečeno, smešne a sa druge strane treba da se oprosti od 45€ da bi uz osnovnu igru, koja je F2P, dobio sadržaj koji ga eventualno ne interesuje niti je uopšte neophodan da bi se igrala osnovna igra Mislim to je kao da kažeš da je GW2 trenutno đubre zato što nema raidove, revenanta itd.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2015, 18:35   #8515
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Izvinjavam se ako sam pogresio ali ja sam tvoje postove shvatio kao tvrdnju da je f2p bolja opcija za bilo kojeg igraca.
Ne raspravljam ja ovde o tome ko je ciljna grupa f2p, naravno da shvatam ko je ciljna grupa....Ja tvrdim (po stoti put) da igranje f2p nikako ne moze biti kvalitetnije od igranja kupljene igre (kao sto se tvrdi i ovde a i na njihovom forumu) Znaci: f2p nikako nije bolja opcija od b2p. Da li me razumes? Isplativija svakako, naravno da je normalno da novi igraci prvo probaju f2p, ali f2p nije isto sto i b2p niti f2p nalog nudi bolje igracko iskustvo.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2015, 18:57   #8516
Pile_glodje_kost
Član
 
Član od: 31.12.2005.
Lokacija: [CORE]
Poruke: 484
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 201 puta na 110 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
MoNsTeR kaže: Pregled poruke
Da li na Gandari i dalje ima balkanskih gildova, i da li ti gildovi primaju nove clanove(pocetnike)?
Koliko znam imas nasih na Gandari (ExYu guild) i Gunars Hold-u (Core i Crew guild).
Pile_glodje_kost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2015, 20:26   #8517
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Ne raspravljam ja ovde o tome ko je ciljna grupa f2p, naravno da shvatam ko je ciljna grupa....Ja tvrdim (po stoti put) da igranje f2p nikako ne moze biti kvalitetnije od igranja kupljene igre (kao sto se tvrdi i ovde a i na njihovom forumu) Znaci: f2p nikako nije bolja opcija od b2p.
I to je opet čisto generalizovanje. Kao kad bi smo sada poveli raspravu o tome zašto su igre sa mesečnom pretplatom bolje od B2P igara samo zato što se kod pretplate troši više novca

Eto, pomenuti Star Wars The Old Republic. Definicija sadomazohizma u F2P varijanti (ne možeš da koristiš sprint ako nemaš pretplatu). Uporedi to sad sa GW2 F2P gde praktično dobijaš sve što i u punoj igri bez ikakvih praktičnih ograničenja. Znači isti naziv, potpuno drugačije iskustvo zbog razlike u restriktivnosti.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2015, 20:33   #8518
Neky
Starosedelac
 
Član od: 15.6.2007.
Lokacija: Amsterdam
Poruke: 1.817
Zahvalnice: 463
Zahvaljeno 310 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Jao ala ga tupite...
Neky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2015, 20:38   #8519
ljubo-exyu
Veteran
 
Član od: 15.8.2006.
Lokacija: http://guildwars.pr0gamers.net
Poruke: 532
Zahvalnice: 289
Zahvaljeno 144 puta na 88 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
Pile_glodje_kost kaže: Pregled poruke
Koliko znam imas nasih na Gandari (ExYu guild) i Gunars Hold-u (Core i Crew guild).
Tako je Lepotane.
Elem, sto se tice mog stava o ovom FTP i dalje ostajem pri tvrdnji da je to odlican potez s tim ipak mislim da je previse dato (ja bih udario restrikciju na ulaz u www, pvp i dungeone a ostavio story, map evente i map bossove - ali ja se ne pitam ).
ljubo-exyu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2015, 20:47   #8520
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
Neky kaže: Pregled poruke
Jao ala ga tupite...
Zato tvoj komentar prosto pršti od oštrine
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
Apostrof (30.8.2015)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
guild wars 2, mmorpg

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Guild Wars Sale013 MMORPG igre 4095 7.6.2023 18:02
Guild Wars pitanja primeyuri Mrežne igre 288 27.11.2009 17:47
Guild Wars ! !Hand-of-blood! ! Tekstovi u SK 2 19.11.2007 14:09
Guild Wars - Internet konekcija?! eXtreme Role-Play 12 25.9.2006 8:24
neka pitanja o Guild Wars... barjaktar Mrežne igre 6 11.4.2006 18:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com