Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Prenosni računari

Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.1.2009, 22:36   #1
Andyui
Član
 
Član od: 25.6.2007.
Poruke: 403
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 54 puta na 33 poruka
Određen forumom Mini laptop

Bacio sam se ovih dana u potragu za nekim mini laptopom. Vidim da ima raznih sa solidnim atom masinama, ali oko jedne stvari nisam siguran. Naime, laptop mi treba za sledece stvari - citanje knjiga u pdf, citanje i kucanje u wordu, surfovanje netom, filmovi i muzika. Posao koji radim preko neta je takav da su mi obicno ukljucene dve mozile, jedan wordpad i neki media player u isto vreme (recimo GOM). Sad, pretpostavljam da je iluzorno hteti, kao na desktopu da mi svaki od njih zauzme cetvrtinu ekrana i da to ima smisla. Bio bih zadovoljan i da svaki od njih moze da zauzme bar dve trecine bez potrebe za stalnim skrolovanjem u stranu (gore-dole mogu da podnesem). Da li je hardwer i velicina ekrana odgovarajuci za ovo sto sam opisao, i koji od mini laptopova najvise odgovara (Wind, ASUS 1000, HP mini, Toshiba)? Takodje me zanima da li pdf knjige mogu da se citaju (na celom ekranu) bez horizontalnog skrola. Poslednje pitanje - zna li neko kada stize dell inspiron mini?
Andyui je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2009, 15:38   #2
veseliburek
Starosedelac
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: BG
Poruke: 2.049
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 717 puta na 386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku veseliburek Slanje poruke preko Skypea korisniku veseliburek
Određen forumom Re: Mini laptop

ja sam pazario Winda U90 sa ekranom od 8.9 inča i prilično sam zadovoljan (sem problema sa punjačem). koliko ja vidim, tebi treba što veći ekran a u ovoj klasi od 10 inča nema većeg (mada sam čuo da wind 100 ima ekran od 10.6 inča ali ne mogu da potvrdim ovo). razlika između Celerona i Atoma je minimalna (obojica su slabi ) mada se sa celeronom jedino isporučuju 7XX serije Asusa Eee i 1000HD (opet asus). o Via procesoru u HP-u nisam baš puno čuo ali svakako preporučujem HP jer je to ipak ime za kvalitet... ako ti je HP skup onda gledaj winda sa dijagonalom od 10 inča ili Asusa 1000HD. za Acer Aspire One sam čuo da je kvalitetan ali nisam imao priliku da ga vidim uživo niti da ga isporbam (mada njega karakteriše 512mb ram memorije, bar ove jeftinije). HP, Asus i Wind se isporučuju sa 1GB rama što je u principu dovoljno za tvoje potrebe... grafička GMA 950 ima jako ograničene mogućnosti (mada sam našao da su uspevali da na overclockovanom windu pokrenu Oblivion i neke starije igre tipa CS, neki freakovi su ga hladili tečnim azotom i dostigli 2.13 ghz ma atomu).
mislim da procesor neće biti problem ako su otvorena sva taba u mozilli (mada možeš da probaš i druge not-so-resource-hungry browsere).
zaboravio sam da napomenem da ovaj SuSE linux koji se isporučuje ima mnogo bagova i strašno me iritira, već drugi put moram da resetujem na setovanja iz fabrike da bi se pokrenuo, toplo preporučujem XP...
što se tiče della, sve zavisi od naših uvoznika i distributera, za to moraš da se raspitaš u nekim većim radnjama...
EDIT: al sam se raspisao...
veseliburek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
laptop i mini linija flame Zvuk na računaru 7 1.9.2016 23:49
Mini laptop dzambo ŠDK - Prenosni računari 5 6.1.2009 10:32
Laptop gubi konekciju s Wireless mrezom Anebolos Kvarovi 0 27.9.2008 10:53
mini dv capturing na laptop koji nema firewire? .com Video/TV softver 3 12.5.2008 16:05
Mini DV player/recorder San-Sale ŠDK - Foto i audio/video 7 23.6.2006 13:19


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com