Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.4.2006, 6:40   #1
popvladimir
Novi član
 
Član od: 15.4.2006.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Defrag: DA ili NE?

Hocu da defragmentujem disk u firmi u kojoj radim, ali su mi rekli da to moze imati negativne posledice na server koji kontrolise podatke na mrezi (svi racunari su umrezeni), sto meni bas i nema neke logike, jer nameravam da defragmentujem samo lokalne drajvove. Mozda i gresim. Sta vi kazete na ovo?
Hvala!
popvladimir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2006, 9:36   #2
RED CROSS
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 68
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Defrag: DA ili NE?

Bolje ne diraj nista u firmi, jer ce za sve sto se desi(iako nema veze sa defragom) da okrive tebe. To znam iz primera mog caleta, koji je proslo leto kupio HDD od 40GB i 256MB ram-a jer mu je to nestalo u skoli gde radi.
RED CROSS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2006, 16:43   #3
Goran
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 218
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Defrag: DA ili NE?

Defragmentaciju u svakom slucaju treba povremeno pustati, zbog boljeg i brzeg rada racunara, duzeg trajanja hard diska itd... ne vidim zasto ne bi pustio defrag, bar ja jos nisam imao iskustvo da se posle defragmentacije desilo nesto lose sa podacima, a ako je neko imao losa iskustva, neka napise kakva i kojim programom za defragmentaciju.
Goran je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2006, 17:23   #4
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Defrag: DA ili NE?

To što su ti rekli je notorna glupost. A ako se desi bilo šta sa računarom, što je malo verovatno, mogu samo da pokušaju da te okrive usled tvog defragmentovanja i ništa više od toga.
Magneto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2006, 18:14   #5
piskoonline
Član
 
Član od: 10.2.2006.
Lokacija: Gornji Milanovac
Poruke: 148
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Defrag: DA ili NE?

Nije problem što nećeš 99,99% ništa da izgubiš u procesu defragmentacije, problem je što nećeš ništa ni da dobiješ u skoro sličnom procentu. Kod hard diskova na 7200rpm skoro da nema razlike pre i posle defragmentacije. Obiđi internet i proveri testove, ili probaj sam. Razlika se vidi tek kod totalne fragmentacije (godinu dana rada bez defragmentacije, a sve zajedno prepuno sitnih malih zlih fajlova). I, naravno, prepunjena particija - disk gde se nalazi swap-file...
Kad se sabere vreme koje se gubi na defragmentaciju, onda o nekom ubrzanju skoro i da nema govora, čak suprotno. E, tek kod loćikavijih čipsetova (ko reče VIA?) kad je potrebno snimanje dvd-a velikom brzinom ili kompresija videa u letu, onda može da ima neku ulogu... al' svakako ne mitsku kakvu joj daju razni "gurui" po novinama (uvek je prvi savet za ubrzanje računara: defragmentacija, kao da svi imamo diskove od 800MB i 486DX ove...).
E, sad, činjenica je da je defragmenter iz WIN9X-a bio užasan (ajd, dobro, ME je prolazio), ali je imao izvanrednu psihološku funkciju da sve izgleda "složeno" i ok... a ovaj na xp-u i posle svega (ako nisu kompaktni ogromni fajlovi) i dalje izgleda rupičav...
piskoonline je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2006, 20:56   #6
Cika Crni
Član
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 81
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Defrag: DA ili NE?

Citat:
popvladimir kaže:
Hocu da defragmentujem disk u firmi u kojoj radim, ali su mi rekli da to moze imati negativne posledice na server koji kontrolise podatke na mrezi (svi racunari su umrezeni), sto meni bas i nema neke logike, jer nameravam da defragmentujem samo lokalne drajvove. Mozda i gresim. Sta vi kazete na ovo?
Hvala!
Ma slobodno odradi defragmentaciju, naravno gledaj da to bude van radnog vremena, jer u zavisnosti od velicine hard diskova i kolicine podataka na njima proces moze da potraje, a potrebno je da se ti kompjuteri ne koriste u vremenu kad se hardovi defragmentiraju
Cika Crni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2006, 21:03   #7
Dushan
Veteran
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: N/A
Poruke: 520
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 32 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Defrag: DA ili NE?

E ovako da ne bih otvarao nov topic, hocu samo da pitam neshto. Naime disk pochne sam da mi se defragmentuje sa vremena na vrema. Program za defragmentaciju (O&O Defrag, verzija 8.0) se sam pokrene bez ikakvog mog uticaja. Da li neko zna u chemu je problem ?
Dushan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2006, 21:22   #8
Goran
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 218
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Defrag: DA ili NE?

Citat:
Dushan kaže:
Da li neko zna u chemu je problem ?
Verovatno je problem u tome sto je u programu za defrag podeseno automatsko startovanje u odredjenom periodu, pa pogledaj po opcijama da to iskljucis.
Goran je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2006, 22:19   #9
vladale
eat, sleep & blink
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.685
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 180 puta na 137 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vladale
Određen forumom Re: Defrag: DA ili NE?

Kao što su pojedinci u ovom postu naveli, ništa ti neće škoditi ukoliko defragmentuješ hdd - može samo da poboljša performanse računara. Za bolju i bržu defragmentaciju koristi PerfectDisk Raxco-a. Ima opciju i za defragmentovanje računara u mreži.
vladale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2006, 23:06   #10
Dushan
Veteran
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: N/A
Poruke: 520
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 32 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Defrag: DA ili NE?

Hvala na pomoci
Dushan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2006, 18:43   #11
Steven
Novi član
 
Član od: 19.4.2006.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Defrag: DA ili NE?

Citat:
popvladimir kaže:
Hocu da defragmentujem disk u firmi u kojoj radim, ali su mi rekli da to moze imati negativne posledice na server koji kontrolise podatke na mrezi (svi racunari su umrezeni), sto meni bas i nema neke logike, jer nameravam da defragmentujem samo lokalne drajvove. Mozda i gresim. Sta vi kazete na ovo?
Hvala!

Hm, ne vidim zasto ne bi defragmentovao hard diskove,
Neces da izgubis nikakve fajlove,nece imati posledice na server
Kao sto su i svi drugi rekli slobodno defragmentuj hard diskove.
Steven je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Interesantan Defragmenter Magneto Aplikativni softver 20 24.12.2005 0:39


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:07.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com