Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.8.2007, 22:11   #1
Maximuss
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 45
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom ASUS 8600GT 256 DDR3 Silent

Pokušavao sam da povežem grafičku sa TV-om, povezao sam je, i kada sam skinuo kablove da ih namestim lepo(pošto su bili razvučeni po celoj sobi) nije više htela da izbacuje sliku na TV, od tad mi se u svakoj aplikaciji koja koristi grafičku pojavljuju artefakti(filmovi, igrice...), čak i u NVidio kontrol panelu, tj onom logou koji se vrti, i pojačavaju se kada se više exploatiše grafička.
Probao sam sa menjanjem drajvera, sa reinstaliranjem, temperatura je 51 stepen, tolika je odkad sam je i qpio...probao sam i downclock ali ništa ne pomaže
Meni sve ovo miriše kao da je crkla...
Problem je u činjenici da sam istu dobio, i da za nju neam garanciju, tako da me zanima, ako je crkla, ima li leka, i kom servisu da se obratim...?

P.S. Na njoj ne deluje ništa kao da je izgorelo niti postoje neka fizička oštećenja...
Maximuss je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2007, 14:22   #2
ezenkiel
Veteran
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 567
Zahvalnice: 1.573
Zahvaljeno 524 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: ASUS 8600GT 256 DDR3 Silent

Da li ti se artefakti pojavljuju od samog starta (Windowsa, igrice, itd) ili poslije nekog vremena? Ukoliko se javljaju poslije nekog vremena, moguće je da će pomoći neko dodatno hlađenje za karticu, prije nego je "baciš", ili da dodaš ventilator u kućište, i sl. - pogotovo ako su se problemi počeli javljati dolaskom ovih visokih temperatura .
Usput, lično imam vrlo loša iskustva sa ASUS Silent(cer) verzijama grafičkih kartica, baš zbog pregrevanja - doduše, gledao sam samo starije generacije (6XXX, 7XXX), ne znam za tu tvoju.

Sretno
ezenkiel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2007, 14:31   #3
ZoranM
Starosedelac
 
Član od: 29.4.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.214
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 243 puta na 227 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ZoranM
Određen forumom Re: ASUS 8600GT 256 DDR3 Silent

51 C je OK za silencer graficku ne verujem da je do toga, sve mi se cini da je crkla. U svakom slucaju pozajmi od nekoga drugu pa ces videti sta je u pitanju i proveri kabal kojim se spaja za monitor, mozda si ga poremetio kad si kacio za tv.
ZoranM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2007, 14:58   #4
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: ASUS 8600GT 256 DDR3 Silent

Provjeri kablove i na kartici i na monitoru,prikopcaj na drugi kompjuter pa vidi da li se greska ponavlja.Ne bi bilo lose ni da poskidas nove drajvere ni da odes na http://ocworkbench.com/ imaju tamo dobar forum sa kvarovima.
A ima i www.elitesecurity.org dobar forum za grafiku i multimediju.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2007, 1:19   #5
Maximuss
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 45
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: ASUS 8600GT 256 DDR3 Silent

Citat:
ezenkiel kaže: Pregled poruke
Da li ti se artefakti pojavljuju od samog starta (Windowsa, igrice, itd) ili poslije nekog vremena? Ukoliko se javljaju poslije nekog vremena, moguće je da će pomoći neko dodatno hlađenje za karticu, prije nego je "baciš", ili da dodaš ventilator u kućište, i sl. - pogotovo ako su se problemi počeli javljati dolaskom ovih visokih temperatura .
Usput, lično imam vrlo loša iskustva sa ASUS Silent(cer) verzijama grafičkih kartica, baš zbog pregrevanja - doduše, gledao sam samo starije generacije (6XXX, 7XXX), ne znam za tu tvoju.

Sretno
Javljaju se po paljenju Windowsa, a probao sam da stavim dodatne qlere na memoriju, i ne pali
Maximuss je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Silent Hill Tetanus Akcione igre 578 14.2.2024 19:51
SuperTalent DDR3 PAIN Vesti 19 22.7.2007 21:35
Asus Extreme AX 1300 pro silent...vredi li pazariti? freeminder ŠDK - Grafika 20 22.6.2007 23:38
Asus kupio XFX? PAIN Vesti 5 12.9.2006 9:48
Asus v9180se marcos Grafika 27 28.4.2006 14:42


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:00.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com