Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.1.2021, 21:22   #1
pegazbre
Novi član
 
Član od: 11.9.2009.
Poruke: 20
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom NAS problem

Pozdrav,

Pre neki dan sam uzeo novi laptop, instalirao legalan svez Win 10 i par aplikacija i jedanput sam se povezao na NAS (preko Windows Explorera, Network sekcija ili preko \\NAS_name) da prebacim neke filmove. Inace svaki put kad se povezujem na NAS unosim username i password i ne stikliram da Windows zapamti login podatke, tj tako sam radio na starom racunaru.

Medjutim zadnja dva dana upalim laptop i radim nesto levo, uglavnom ne konektujem se na NAS i posle 10 min mi stize email da je NAS blokirao moju IP adresu na 30min, pogledam log i vidim da se moj racunar pokusavao povezati na NAS na otprilike svakih 10 sec sa mojim Windows account login podacima dok ga NAS nije blokirao (posto login podaci nisu ispravni). Kad mi NAS ponovo dozvoli pristup, regularno se uspem prijaviti na NAS. Delije da nesto automatski N puta pokusava da se poveze na tu network lokaciju gde je NAS kada otvorim Explorer koristeci login podatke za windows.

NAS koji koristim je QNAP TS-230 i Windows 10 Pro 20H2 verzija i na NAS-u je aktiviran SMB protokol (min SMB2 max SMB3 a jedno vreme je bio aktivan i SMB1 ali mislim da je on u Windowsu iskljucen).

Sta sam dosad probao i koja su podesavanja:

- Kad me je NAS odblokirao i kad sam se ponovo uneo podatke za pristup NAS-u stiklirao sam da zapamti login podatke i u principu to je resilo problem ali ja ne bi da se Win automatski povezuje na NAS. Ako iz Credential Manager-a uklonim login podatke pri startovanju Windowsa opet me NAS blokira jer se loguje sa Windows account podesavanjima.
- Skenirao sam Avastom ceo racunar, nema visrusa. Takodje odradio sam i boot scan, isto sve je ok sto je za ocekivati jer je sveza instalacija i ne koristim crackovane programe.
- Sa TCPView sam pratio sta se povezuje na ip adresu NAS-a (192.168.0.20) odmah po pokretanju windowsa i rekao bih da se prvo poveze dasHost.exe i svchost.exe i ako nisam zapamtio sifru ovde negde ce me blokirati NAS jer se zbog necega vise puta pokusava tokom procesa skeniranja mreze da se konektuje na NAS.
- Network Discovery i file sharing je ukljucen, Privatna mreza selektovana.
- Koristim Windows Account za logovanje (ne lokalni) imam podesen PIN ali koristim fingerprint za otkljucavanje.
-Korisnik definisan na NAS-u nema isti username i password koriscen za logovanje na windows.

Na starom racunaru sam imao isto Windows 10 ali stariju verziju (1909 ja mislim) i uvek sam se logovao na nacin na koji sad pokusavam tj da uvek unosim login podatke i nije bilo blokiranja.

Moje pitanje je zasto se Windows automatski loguje na NAS i to jos sa Windows login podacima. Ako vec mora da se povezuje automatski da li se moze ograniciti koliko puta ce pokusati da se poveze a ne pokusavaj sto puta dok te NAS ne blokira. Da li postoji neko podesavanje ili sl.
pegazbre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2021, 22:18   #2
pegazbre
Novi član
 
Član od: 11.9.2009.
Poruke: 20
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: NAS problem

Ima ki neko nekj savet sta dalje da gledam ili neko ko je upoznat kako radi Windowsov Network Discovery ?
pegazbre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2021, 21:18   #3
pegazbre
Novi član
 
Član od: 11.9.2009.
Poruke: 20
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: NAS problem

Da li neko na ovom forumu ima znanja kako funkcionise Windows Network Discovery, kako pretrazuje mrezu, da li pokusava da se loguje na svaku lokaciju na koju naidje i sl.
pegazbre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2021, 16:07   #4
pegazbre
Novi član
 
Član od: 11.9.2009.
Poruke: 20
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: NAS problem

Jel moguce da niko nije naleteo na ovaj ili slican problem ili da je upoznat kako skeniranje mreze funkcionise?
pegazbre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2021, 2:18   #5
pegazbre
Novi član
 
Član od: 11.9.2009.
Poruke: 20
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: NAS problem

Ako iskljucim Network discovery to onda radi kako treba jer niko ne skenira mrezu i pokusava da se loguje na NAS ali onda mogu NAS-u da pristupim samo preko IP adrese ili \\NAS_name.

Buni me sto na starijoj verziji win 10 na starom racunaru sve radi ok a na najsvezijoj pravi problem.

Za sad sam resio problem tako sto sam stiklorao da mi zapamti sifru i sad nema da me NAS blokira ali se win 10 automatski povezuje na NAS.
pegazbre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Windows 7 64bit mouse problem MiljanX Ostale komponente 3 1.7.2014 14:36
Windows 8.1 i problem sa Nvidiom. Spasavajte! Isko Operativni sistemi 11 8.3.2014 16:44
Problem sa pristupom https vezama Miki2 Operativni sistemi 2 26.8.2013 10:04
Problem HDD Led Sija kao Sumanut (negasi se) King SRB Kvarovi 19 10.7.2013 7:21
Problem sa zvukom - da li je do hardware-a ili nesto drugo? FiresnakE Kvarovi 6 5.3.2010 12:08


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com