Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Osnovne komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Osnovne komponente Saveti u vezi sa kupovinom osnovnih komponenti računara: procesora, ploča, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.4.2009, 0:41   #1
MADMAX
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 30
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Matična ploča i memorija

DFI LanParty DK790FXB - M2RSH

Koju memoriju bih mogao da uzmem uz nju? Kazu da je ova ploca izbirljiva kada su DDR2 moduli na 1066Mhz u pitanju. Na sajtu proizvodjaca ima nekakav kratak spisak ali kod nas nema tih brendova ili su retki. Razmisljam o Geil-u, KingMax-u, OCZ-u ili vec koju mi preporucite. Interesuju me moduli od 2Gb na 1066Mhz. Konkretno pitanje za vlasnike ove ploce, koju memoriju imate uz nju?
MADMAX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2009, 0:44   #2
ukimafija
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Las Vegas, USA
Poruke: 5.435
Zahvalnice: 788
Zahvaljeno 1.618 puta na 1.389 poruka
Određen forumom Re: Maticna Ploca i Memorija

Ja cu ti samo reci da izbegavas OCZ, nesto se bas ne mirisu. Mislim da ce ti GEIL lepo raditi na njoj, kao i Kingston...
ukimafija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2009, 1:00   #3
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: Maticna Ploca i Memorija

Ja bih ti preporuci Geil.Stvarno dobra memorija.Nego da li bas mora ta od 1066 Mhz?Neces primetiti nikakvu razliku izmedju nje i one na 800 Mhz a daces dosta vise novca.Da sam na tvom mestu pazario bih GEIL Black Dragon 2X1 Gb sa latencijom 4.
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2009, 1:20   #4
ukimafija
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Las Vegas, USA
Poruke: 5.435
Zahvalnice: 788
Zahvaljeno 1.618 puta na 1.389 poruka
Određen forumom Re: Matična ploča i memorija

1066 mu treba za nove procesore -Phenome i bolje su za OC...
Ali slozicu se da je realna razlika u odnosu na ddr2 800 vrlo mala...
ukimafija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2009, 7:26   #5
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Matična ploča i memorija

Transcend AxeRam je kod mene na istoj ploči, verzija 2x2Gb na 1066MHz. Kupljene jer planiram prelazak na PhenomII skoro pa one odgovaraju,a nešto mi prethodna kombinacija od 4x1Gb nije baš radila najstabilnije (memorije sa Micron čipovima, 2 su Cellshock a dve GSkill, sad jedna na 800MHz a druga verzja 1066MHz, ponekada se jednostavno nije hteo sistem da digne pa to ti je). Sad, oono što stoji iz iskustva je ovo zasada, DFI je poznat da steže latencije kao lud, dakle čim pređeš na manuelna podešavanja oon stegne latencije prema onome što izabereš kao tip memorije (ddr800, ddr666 ili sl), za razliku od drugih ploča koje obično ostavljaju latencije na def pa ti moraš da ih menjaš na manje. Tu je i glavni problem koji pravi DFI ploča, dakle treba dobro paziti šta zna da postavi.

Bitna informacija je ova, one se rade sa Powerchip ili sa Elpidama mada neces primetiti nikakve razlike kod njih u radu. Obe postižu latencije 5-5-5-15 na 2V, moje su Elpide i sada rade na 4-4-4-12 na 800MHz na istoj voltaži, kod oba tipa čipa teško da može da se postigne preko 1100 MHz, nijednoj ne pomažu velike voltaže, jednostavno neki maks kod njih je 2.1ili2.2 V. Inače sve su to birani čipovi na njima pa daju nešto bolje rezultate od standardnih serija. Rade vrlo stabilno za sada. Obično se kaže da je bolja serija sa Powerchip izradom ali ja nisam baš našao na netu neke prevelike razlike u testovima.

Inače, na svim memorijama koje su 2x2Gb su samo pomenuta dva brenda memorija, danas je vrlo teško naći memorije sa Micron čipovima, čak i na serijama 1x1Gb. Jedina firma koja garantuje da na svojim proizvodima ima Micron čipove je Cellshock (inače nemačka firma). Ostale, imaju ceo spektar pa šta upadne to je. Na modulima 2x2 to i nije neka šteta jer se na njima Micron čipovi i nisu baš pokazali previše bolje od pomenutih dok za 1x1 su i dalje najbolje što ima.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2009, 20:25   #6
MADMAX
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 30
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Matična ploča i memorija

Citat:
ukimafija kaže: Pregled poruke
Ja cu ti samo reci da izbegavas OCZ, nesto se bas ne mirisu. Mislim da ce ti GEIL lepo raditi na njoj, kao i Kingston...
Steta, a bas am razmisljao o ovoj kao mogucem resenju.
OCZ DDR2 2x2GB 1066Mhz OCZ Gold,OCZ2G10664GK


Citat:
Pharaon.92.bc kaže: Pregled poruke
Ja bih ti preporuci Geil.Stvarno dobra memorija.Nego da li bas mora ta od 1066 Mhz?Neces primetiti nikakvu razliku izmedju nje i one na 800 Mhz a daces dosta vise novca.Da sam na tvom mestu pazario bih GEIL Black Dragon 2X1 Gb sa latencijom 4.
Trenutno imam Athlon X2 7750+, Kasnije bih uzeo nekog Phenom-a, Recimo X3 720BE ili x4 940BE, zato mislim da ce mi trebati na 1066 kad vec kupujem.
MADMAX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2009, 20:34   #7
MADMAX
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 30
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Matična ploča i memorija

Citat:
vasiljevic kaže: Pregled poruke
Transcend AxeRam je kod mene na istoj ploči, verzija 2x2Gb na 1066MHz. Kupljene jer planiram prelazak na PhenomII skoro pa one odgovaraju,a nešto mi prethodna kombinacija od 4x1Gb nije baš radila najstabilnije (memorije sa Micron čipovima, 2 su Cellshock a dve GSkill, sad jedna na 800MHz a druga verzja 1066MHz, ponekada se jednostavno nije hteo sistem da digne pa to ti je). Sad, oono što stoji iz iskustva je ovo zasada, DFI je poznat da steže latencije kao lud, dakle čim pređeš na manuelna podešavanja oon stegne latencije prema onome što izabereš kao tip memorije (ddr800, ddr666 ili sl), za razliku od drugih ploča koje obično ostavljaju latencije na def pa ti moraš da ih menjaš na manje. Tu je i glavni problem koji pravi DFI ploča, dakle treba dobro paziti šta zna da postavi.

Bitna informacija je ova, one se rade sa Powerchip ili sa Elpidama mada neces primetiti nikakve razlike kod njih u radu. Obe postižu latencije 5-5-5-15 na 2V, moje su Elpide i sada rade na 4-4-4-12 na 800MHz na istoj voltaži, kod oba tipa čipa teško da može da se postigne preko 1100 MHz, nijednoj ne pomažu velike voltaže, jednostavno neki maks kod njih je 2.1ili2.2 V. Inače sve su to birani čipovi na njima pa daju nešto bolje rezultate od standardnih serija. Rade vrlo stabilno za sada. Obično se kaže da je bolja serija sa Powerchip izradom ali ja nisam baš našao na netu neke prevelike razlike u testovima.

Inače, na svim memorijama koje su 2x2Gb su samo pomenuta dva brenda memorija, danas je vrlo teško naći memorije sa Micron čipovima, čak i na serijama 1x1Gb. Jedina firma koja garantuje da na svojim proizvodima ima Micron čipove je Cellshock (inače nemačka firma). Ostale, imaju ceo spektar pa šta upadne to je. Na modulima 2x2 to i nije neka šteta jer se na njima Micron čipovi i nisu baš pokazali previše bolje od pomenutih dok za 1x1 su i dalje najbolje što ima.
Ajoj, ova kosta djavo ipo Transcend TX1066QLU-4GK
DDR2 4GB (2x2GB) 1066MHz TR CL5 240pin AxeRAM;
Ako je verovati PC Berzi, 80 i kusur evropskih.

Da li bi ova isla?
GB24GB8500C5DC (2x2GB B. Dragon 5-5-5-15)
GEIL 4GB PC2 8500 DDR2 1066 MHz Black Dragon Dual Channel Kit, SPD 5-5-5-15 65 evropejaca

ili pak ova

GX24GB8500C5UDC(2x2GB Ultra 5-5-5-15)
GEIL 4GB PC2 8500 DDR2 1066 Plus Dual Channel Kit, SPD 5-5-5-15
61 eu
MADMAX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2009, 21:58   #8
Viper
Član
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 455
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 82 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Matična ploča i memorija

Ultra ima hladnjak, black dragon je lepo našminkana a i trebalo bi da su na njoj Mircron D9 čipovi...ja bi išao ipak na ultra.
Viper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2009, 18:43   #9
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Matična ploča i memorija

Pomenuti Transcend dodje oko 8.000 din, dakle nešto preko 80€ (mada je pitanje koliko ko računa evro). Da, spada medju najskuplje na tržištu, šta da kažem, tako dođe. Sad, ja sam napisao ce onaj post informativno da bi znao šta da očekuješ.

Što se tiče Gail memorija znam da je dosta ljudi se povoljno izrazilo o Geil Plus verziji (mislim da ima narandzasti hladnjak na sebi), uz opasku da je suštinski ista kao Black Dragon serija koja je nešto skuplja (verovatno zbog lepšeg hladnjaka). I po specifikacijama na sajtu su iste, dakle 5-5-5-15 na 1066MHz i 4-4-4-12 na 800 MHz. Iste su i voltaže koje zahtev, dakle 2.2-2.4 V. Čipovi su verovatno Elpida, mada po specifikacijama bi se reklo da nisu birani već iz standardne ponude (sad, na svim je oznaka Gail a oni ne kažu ko je proizvođač). Tu se i krije ona razlika u ceni Transcend i Geil (narudžbina biranih čipova). Dakle, neki standarad i trebalo bi da rade kako treba.

@Viper:

Izgleda da ne čitaš ono gore šta sam napisao, dakle, na modulima 2x2GB nema Micron čipova. Nisu se pokazali ništa specijalno a dosta su skuplji. Jedini način da dodješ do njih je 2x1Gb, i to da proveriš preko neta koja serija ima Microne, i to ako ih baš specijalno tražiš. Čist primer, pomenuti AxeRam u verziji 2x1 je skuplji od 2x2 i to za preko 2000 din, a razlog je što su to Micron čipovi na njima (bar su bili dosada). Sada zamisli cenu 2x2, dakle neisplatljiva rabota. Danas, cena diktira šta se proizvodi.

Poslednja ispravka: vasiljevic (8.4.2009 u 15:45) Razlog: prepravka 2x1
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku vasiljevic na korisnoj poruci:
MADMAX (7.4.2009)
Stara 6.4.2009, 20:01   #10
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: Matična ploča i memorija

celo vreme govoris 1x1Gb. I u jednom trenutku si rekao da je 1x1Gb skuplje od 2x2GB, sto mislim da je tesko izvodljivo sa DDR2, tako da cu morati da izigravam (ko)lektora

Ispravi to Znam da si mislio na 2x1GB
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2009, 23:40   #11
MADMAX
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 30
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Matična ploča i memorija

Citat:
vasiljevic kaže: Pregled poruke
Pomenuti Transcend dodje oko 8.000 din, dakle nešto preko 80€ (mada je pitanje koliko ko računa evro). Da, spada medju najskuplje na tržištu, šta da kažem, tako dođe. Sad, ja sam napisao ce onaj post informativno da bi znao šta da očekuješ.

Što se tiče Gail memorija znam da je dosta ljudi se povoljno izrazilo o Geil Plus verziji (mislim da ima narandzasti hladnjak na sebi), uz opasku da je suštinski ista kao Black Dragon serija koja je nešto skuplja (verovatno zbog lepšeg hladnjaka). I po specifikacijama na sajtu su iste, dakle 5-5-5-15 na 1066MHz i 4-4-4-12 na 800 MHz. Iste su i voltaže koje zahtev, dakle 2.2-2.4 V. Čipovi su verovatno Elpida, mada po specifikacijama bi se reklo da nisu birani već iz standardne ponude (sad, na svim je oznaka Gail a oni ne kažu ko je proizvođač). Tu se i krije ona razlika u ceni Transcend i Geil (narudžbina biranih čipova). Dakle, neki standarad i trebalo bi da rade kako treba.


Hvala na ovako iscrpnim informacijama. Resio sam. Uzecu ili Geil Plus ili B.Dragon-a. Siguran sam da je Transcend nadprosecna memara ali mi je ipak preskup. Usput koji se cipovi nalaze na KingMax modulima od 2Gb na 1066Mhz? Pitam cisto informativno, bila mi je interesantna u pocetku zbog cene, ali ipak je to value memorija.
MADMAX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2009, 0:13   #12
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Matična ploča i memorija

Citat:
MADMAX kaže: Pregled poruke
Usput koji se cipovi nalaze na KingMax modulima od 2Gb na 1066Mhz? Pitam cisto informativno, bila mi je interesantna u pocetku zbog cene, ali ipak je to value memorija.
Nanya. Memorija je odlična za te pare.

Nemoj da te ustručava činjenica da je value, mada je i to diskutabilno jer je samo cena takva. Lepo se OC-uje (još bolje oni moduli od 1GB), dobro radi na default-u, ne greje se puno, radi na relativno niskim naponima, fino trpi zatezanje latencija. Šta ćeš više...

Poslednja ispravka: Partybreaker (8.4.2009 u 0:20)
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2009, 12:01   #13
MADMAX
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 30
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Matična ploča i memorija

Citat:
Partybreaker kaže: Pregled poruke
Nanya. Memorija je odlična za te pare.

Nemoj da te ustručava činjenica da je value, mada je i to diskutabilno jer je samo cena takva. Lepo se OC-uje (još bolje oni moduli od 1GB), dobro radi na default-u, ne greje se puno, radi na relativno niskim naponima, fino trpi zatezanje latencija. Šta ćeš više...
Ne ustručava mene njena "value" kategorija i sigurno ne njena cena , vec to sto ne znam da li je kompatibilna sa ovim DFI-em tj. da li ce raditi sa ovom plocom. Sa Geil-om sam siguran, dok je KingMax vec rizik.
MADMAX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Matična ploča Mr.Deeds ŠDK - Osnovne komponente 22 16.2.2009 19:31
Matična ploča RaptorFang ŠDK - Osnovne komponente 12 31.1.2009 21:45
Matična ploča MSI 7145 frontier Overklok 1 15.1.2009 1:39
Matična ploča za PIII DiskoDasa Osnovne komponente 6 23.9.2007 23:02
matična ploča Tomato P845SD??? Milan Maunic Osnovne komponente 3 24.8.2006 15:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:55.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com