Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.10.2019, 14:57   #341
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.359
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.827 puta na 2.385 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
S.t.a.r.a.c. kaže: Pregled poruke
Realisticna konjska mu*a nisu nacin kako se to radi, i ostale nebitne gluposti. Atmosfera i realizam se mogu dici na visi nivo na neki drugi, inteligentniji nacin. Ja sam uvijek prizeljkivao da GTA igre budu vise kao Mafia recimo.
Kao sto sam i napisao, konjska m*da nisu jedini detalj u igri. Vec jedan minorni za koji nije potrebno neka nauka da se implementira.......

Sa druge u prethodnim postovima ljudi su pomenuli cinjenicu da se grad postepeno gradi i da se nove zgrade i satori pojavljuju oko stanista, trava biva ugazena i daje utisak da je grad stvarno " ziv" i da su ljudi u njemu. Plus jos gomilu drugih detalja poput debljanja i mrsavljenja Artura u zavisnosti od ishrane sto utice na kretanje lik i na izdrzljivost, pa cinjenica da ti i konj mozete da se uprljate i morao bi da brines o higijeni jer ce konj biti nezadovoljan, kretati se sporije i ljudi ce se drugacije odnositi prema tebi, pa cinjenica da ne smes prici nepoznatom konju sa ledja jer ce te sutnuti potrebno je prici mu i smiriti ga lagano pa onda krenuti u dzeparenje, pa cinjenica da moras rucno da repetiras oroz kod revolvera itd. Ima tu i jos sto drugih detalja koji uticu na gameplay a ima i onih koji daju na atmosferi....

Ali ne, ima "inteligentnijih" nacina (zivo me zanima koji su jos to "inteligentniji" nacini) i mi vidimo samo konjska mu*da po zimskom povetarcu......
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2019, 15:33   #342
rendzer25
Veteran
 
Član od: 1.1.2006.
Poruke: 957
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 234 puta na 150 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Ne treba nikom objasnjavati kvalitete RDR, kome se ovo ne dopada neka preskoci zaobidje ili sta vec, verujem da ce PC izdanje doneti mnogo brzi odziv kontrola smanjiti lag, doneti mnogo bogatiju grafiku uz sve ostale stvari, definitivno igra godine. RDR je pravi simulator divljeg zapada upakovan u formu najboljeg spageti vesterna, i jedinstvena igra na trzistu.
rendzer25 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2019, 16:32   #343
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
S.t.a.r.a.c. kaže: Pregled poruke
Ja sam uvijek prizeljkivao da GTA igre budu vise kao Mafia recimo.
GTA fanovi su prizeljkivali obrnuto.
Mafia I i II su odlicne igre, ali nisu i ne moraju da budu kao GTA. Nemaju tako bogat OW ali imaju odlicnu (filmsku) atmosferu i zanimljive misije. Mafia II (2009) je i za danasnje standarde dobra igra po pitanju grafike, fizike, napucavanja...
Ukoliko misije u RDR2 budu zanimljive kao u Mafia igrama, uz detaljan OW slican GTA serijalu, divljina i lov kao recimo Far Cry 3, ne znam kako to moze biti lose.
Kapiram da ovde ima onih koji ne podnose slicne open-world igre, ali to je vec stvar ukusa i nema veze sa kvalitetom ove igre.
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Lex987 na korisnoj poruci:
pentraksil (27.10.2019)
Stara 27.10.2019, 16:46   #344
Rkoma
Starosedelac
 
Član od: 12.8.2010.
Poruke: 1.395
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 207 puta na 130 poruka
Određen forumom Red Dead Redemption 2

Moram da skrenem paznju, ocekivace ljudi ne znam sta, kada je vec spomenut primer kuce koja se vremenom izgradjuje, ta pojava je jedinstvena za tu kucu i jos jedan objekat u jednom od gradova. Da ne ocekuju ljudi mnogo pa se posle smore.
Ja inace iscekujem neki open world u kojem ce se tokom igranja u nekom trenutku nesto bitno izmeniti u atmosferi. Zamislite u GTA u nekom trenutku tokom prelaska lupam izbije gradjanski rat, na ulicama haos prevrnuti automobili i to tako traje dok ne odradite odredjene misije i izadjete iz tog perioda. Pa onda vremenska nepogoda koja se isto prostire kroz neki period. Nesto sto igraca i main story totalno baca u drugi plan i pokazuje da je igra veca od igraca i glavne misije. Takvu igru bi mogao da predjem 10 puta.
Rkoma je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Rkoma na korisnoj poruci:
altb (3.11.2019), Pipboy (28.10.2019)
Stara 27.10.2019, 17:55   #345
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.359
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.827 puta na 2.385 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
Rkoma kaže: Pregled poruke
Moram da skrenem paznju, ocekivace ljudi ne znam sta, kada je vec spomenut primer kuce koja se vremenom izgradjuje, ta pojava je jedinstvena za tu kucu i jos jedan objekat u jednom od gradova. Da ne ocekuju ljudi mnogo pa se posle smore.
Ja inace iscekujem neki open world u kojem ce se tokom igranja u nekom trenutku nesto bitno izmeniti u atmosferi. Zamislite u GTA u nekom trenutku tokom prelaska lupam izbije gradjanski rat, na ulicama haos prevrnuti automobili i to tako traje dok ne odradite odredjene misije i izadjete iz tog perioda. Pa onda vremenska nepogoda koja se isto prostire kroz neki period. Nesto sto igraca i main story totalno baca u drugi plan i pokazuje da je igra veca od igraca i glavne misije. Takvu igru bi mogao da predjem 10 puta.
Naravno da treba merkati ocekivanja i ne preterivati..ne ici iz krajnosti u krajnost...Ali reci da su ovi detalji nepotrebni i da ne doprinose atmosferi generalno (ne, po stoti put, ne mislim samo na m*da nego na detalje kada se sve skupe ) ocigledno je da su jako puno paznje posvetili izgledu sveta i atmosferi...Ne obrnuto....Ali nekim ljudima se ne moze ugoditi, ma kakva igra bila i ma koliko detalja imala.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2019, 18:58   #346
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Ali nekim ljudima se ne moze ugoditi, ma kakva igra bila i ma koliko detalja imala.
Ovo...

Od ljudi koji slepo uzdižu neki produkt, jedino su gori oni kojima se nikad ne može udovoljiti, kojima čak i ovakve pozitivne stvari mogu da zasmetaju.

Ne postoji savršena igra, i nikad neće postojati, ali kad postoje ovako odlični naslovi iza kojih zaista stoji mnogo truda, i koji nude odličan sadržaj i pored svih mana - stvarno ne treba cepidlačiti.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Cracked But Whole na korisnoj poruci:
pentraksil (27.10.2019)
Stara 27.10.2019, 19:20   #347
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.359
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.827 puta na 2.385 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke

Od ljudi koji slepo uzdižu neki produkt, jedino su gori oni kojima se nikad ne može udovoljiti, kojima čak i ovakve pozitivne stvari mogu da zasmetaju.
Apsolutno se slazem.

Daleko je RDR2 od savrsene igre, i R* od savrsenog deva (ni priblizno). Ali im se mora odati priznanje za neke stvari. I to govorim ja koji sam ponekad teski hejter kada su njihovi naslovi u pitanju, pogotovu GTA
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2019, 19:22   #348
MitraljezaC
Starosedelac
 
Član od: 24.12.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.831
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 458 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Pored te kuce tu su milion i jedna sitnica koja se menja. Neke meni najupcatljivije su izgranja pruge koja gde cak ima i sporednih misija. Znaci o0d pocetka do kraja igre nikne potpuno nova trasa pruge. Takodje secenje sume i prodaja drveca se odrazi tako sto u jednom momentu na tom mestu je sve poseceno.

Ovo su samo 2 sitnice koje su se desavale tokom igranja da sam u jednom momentu mislio da sam omasio put jer mi nije poznat taj deo mape.
MitraljezaC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2019, 20:16   #349
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Ja zaista ne shvatam jednu stvar - ako ti se igra ne sviđa, nemaš nameru da je igraš, zašto si na temi o istoj?? Ja ne volim pucačine iz prvog lica, MENI LIČNO su te igre (ne sve, ali ogromna većina) strašno glupe, ali ima ljudi koji to vole, poštujem to i ja bih bio teški idiot da idem na temu o, racimo, DOOM ETERNAl i da pišem kako je igra bezveze jer je priča bezveze, oružja već viđena, ništa novo u gejmpleju...
Pomenu se ovde u temi gomile odličnih sitnica koje doprinose imerziji RDR2 (lik je na YT napravio 6 videa sa po 20 zapanjujućih sitnica u igri) i onda se neko uhvati jedne i kaže da je to bezveze, da su druge stvari bitnije...???? Alo, to su sitnice koje i ne primetiš u igranju, ali je zapanjujuće da su uopšte tu.
Evo još jedne zapanjujuće sitnice koju sam danas video na nekom klipu - naiđeš na lovca na medvede koji se ulovio u svoju zamku. Možeš da ga ostaviš, možeš da ga ubiješ i opljačkaš ili možeš da ga spaseš iz zamke i on ti ponusi jednu stvar da biraš iz njegove bisage. Posle ko zna koliko igranja taj isti lik te sretne u gradu, prepozna i odvede do prodavnice oružja gde možeš da kupiš jedno na njegov račun. A to nije jedini takav "random" susret. E, ako to nije nešto što zapanjuje i silno doprinosi realnosti i imerziji, onda...
I sa ovim: "Od ljudi koji slepo uzdižu neki produkt, jedino su gori oni kojima se nikad ne može udovoljiti, kojima čak i ovakve pozitivne stvari mogu da zasmetaju." se apsolutno slažem.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku NastyB na korisnoj poruci:
=FI=Ghost (11.11.2019), altb (3.11.2019), Cracked But Whole (27.10.2019), Gonzo (27.10.2019)
Stara 27.10.2019, 20:35   #350
Gonzo
Član
 
Član od: 16.12.2018.
Poruke: 297
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 92 puta na 49 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

130 sati na pola treceg akta. Ja sam slepi uzdizatelj rdr2.
Gonzo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2019, 20:48   #351
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

^Ok shvatili smo! Ti si otisao u drugu krajnost od ovih sto 'prelecu' igru..To mi takodje horor
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Shonkas na korisnoj poruci:
Gonzo (27.10.2019)
Stara 27.10.2019, 21:48   #352
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.545
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.485 puta na 3.996 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Jednostavno oni koji nisu ljubitelji sporog gameplay-a i linearnih story misija mogu slobodno da preeskoce RDR2. Oni koji imaju strpljenja i volje da igraju jednu igru na duzi period ce da obozavaju RDR2.

Samo da napomenem da u onih skoro 90 sati provedenih u RDR2 SP-u nisam ni jednom koristio fast travel XD
dex3108 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
altb (3.11.2019)
Stara 27.10.2019, 22:04   #353
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

^ Samo kazem da treba imati meru... Meni odgovara spor gameplay i misije koje 'vuku', ali mi na pamet ne pada da spicim 500h zivota u ovoj igri... A opet ne pada mi na pamet ni da obidjem igru
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2019, 22:21   #354
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.359
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.827 puta na 2.385 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke

Samo da napomenem da u onih skoro 90 sati provedenih u RDR2 SP-u nisam ni jednom koristio fast travel XD
Ja to nisam cinio u W3 recimo, osim kada moram za Skelige . Cak sam i za Skelige isao do onog FT-a kod luke, kako bi bilo jos realnije

Meni je recimo pravo uzivanje ici od mesta do mesta konjem, lagano, uzivati u okolisu, umesto sto cu trcati po gradu ja setam lagano, jednostavno se uzivim koliko god mogu.

Treba dosta vremena, nekome to ne odgovara i to je OK. Ali meni RDR2 izgleda kao igra kao Bogom dana....Lagano, bez zurbe sa gomilom detalja i imerzije.


Inace, sta mislite kako ce se resiti jahanje na tastaturi i dueli?

Ja sam mislim da ce mozda W biti kontrolisanje brzine a S ce biti " kocenje". Tapkanjem W idete u galop a drzanjem W odrzavate brzinu. Za duele mislim da ce lagano pomeranje misa biti resenje ali sta znam...Nije to to.

Mis i tastatura su dosta superiorniji u nekim segmentima (nisanjenje itd) ali u nekim slucajevima ipak kontroler ima mnogo bolji osecaj.
Ja i dalje ne znam kako cu da igram, ne bih koristio auto-aim ali sa druge strane mislim da su neka resenja na kontroleru mnogo bolja i fluidnija....
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2019, 22:26   #355
Gonzo
Član
 
Član od: 16.12.2018.
Poruke: 297
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 92 puta na 49 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Bice haoticna tastatura, ima zilion komandi. Zato kazem, lepo je imati xbox ili koji drugi gamepad za pc. I kao sto je kolega pomenuo gore, ne secM se imena, gamepad ce vam “popraviti” fps ako su vam masine malo starije, jer je analog lenj i spor pa zamaskira low fps. Eto vam life hack za low fps
Gonzo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2019, 22:31   #356
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Mis i tastatura su dosta superiorniji u nekim segmentima (nisanjenje itd) ali u nekim slucajevima ipak kontroler ima mnogo bolji osecaj.
Ja i dalje ne znam kako cu da igram, ne bih koristio auto-aim ali sa druge strane mislim da su neka resenja na kontroleru mnogo bolja i fluidnija....
Ne verujem da će postojati auto-aim u PC verziji. Ja zaista ne znam da li postoji uopšte igra u kojoj postoji auto-aim na PC-u??
A što se kontrola tiče verujem da će ih uraditi dovoljno dobro da ne moraš da budeš hobotnica. Možda se brzina jahanja bude prilagođavala skrolom na mišu ili tako kako si ti napisao, ne verujem da će koristiti 4 posebna tastera za svaku "konjsku brzinu" pored svega ostalog.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2019, 22:31   #357
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.359
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.827 puta na 2.385 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
Gonzo kaže: Pregled poruke
Bice haoticna tastatura, ima zilion komandi. Zato kazem, lepo je imati xbox ili koji drugi gamepad za pc. I kao sto je kolega pomenuo gore, ne secM se imena, gamepad ce vam “popraviti” fps ako su vam masine malo starije, jer je analog lenj i spor pa zamaskira low fps. Eto vam life hack za low fps
Ne mora Xbox, ukrv je skup Neki malo bolji logitech je sasvim dovoljan

Sto opet ne resava sve probleme...Bice fluidnije negde ali ce u drugim segmentima biti katastrofa. Ta sporost moze da nervira poprilicno, a i mora da se koristi auto-aim koji takodje ima svojih problema.
Dobra stvar je sto ce PC verzija verovatno dozvoliti koriscenje oba u isto vreme

Videcemo.

@NastyB

Skoro svaka novija igra ima auto-aim za PC ukoliko se koristi kontroler (ponekad i za misa). Moze da se iskljuci po zelji, kao i kod nekih konzolaskih igara (mislim da i RDR2 ima tu opciju)
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2019, 23:14   #358
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Inace, sta mislite kako ce se resiti jahanje na tastaturi i dueli?
Realno ako ikada budem igrao ovu igru to će biti sa gamepadom, nema razloga igrati ovakav tip igre sa M+K na manjem ekranu i pritom u stolici/fotelji.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2019, 23:16   #359
RedMantella
Član
 
Član od: 30.10.2018.
Lokacija: nbgd
Poruke: 331
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno 79 puta na 60 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

ja sam konzolu i prodao da bih ovo igrao na tastaturi i pucao misem
RedMantella je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2019, 0:02   #360
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
@NastyB
Skoro svaka novija igra ima auto-aim za PC ukoliko se koristi kontroler (ponekad i za misa). Moze da se iskljuci po zelji, kao i kod nekih konzolaskih igara (mislim da i RDR2 ima tu opciju)
Da, na to sam zaboravio. Ne igram ništa sa kontrolerom, pa nikada nisam ni išao na podešavanja za kontrolere. Mislio sam da do sada nisam igrao nijednu igru koja ima auto-aim, a da se igra mišem.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Red Dead Redemption 2 Exia otpaTci 0 18.10.2016 15:11
Red Dead Redemption 2 (rumor) jonathan Akcione igre 0 10.4.2015 18:57
Red Dead Redemption za PC srksi otpaTci 3 9.4.2012 3:51
Red Dead Redemption Brzi82 Akcione igre 6 13.6.2010 0:22
Red Dead Redemption movie DylaN Kompjuteri i film 0 7.6.2010 22:39


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com