Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.10.2007, 22:44   #1
nikolaStavrov
Novi član
 
Član od: 19.6.2006.
Lokacija: beograd
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Dilema oko izbora provajdera

Zdravo svima

Zeleo bih da promenim provajdera, pa bih prvo da se informisem sa iskusnijima, koji provajder nema sledece lose karakteristike usluga (ako takav uopste postoji)

1. provajder ne "privrce" p2p.
2. ne salje preteca pisma kad skidas neki film, u cilju "suzbijanja piraterije"
3. menja ip, zapravo ima stvarno DINAMICKI ip i menja isti ako ne pri recconectovanju onda bar u narednih par sati.
4. ima normalnu agregaciju, nije problem sto su napisali da je 8 vec sto je ista zapravo oko 20
5. ima tehnicku podrsku koja se potrudi da resi problem a ne otkaci coveka

to je u sustini to, znam da je tesko da provajder ima sve ovo a da nije u japanu, usa ili u nekoj drugoj civilizaciji ali... bar da ne kradu toliko od korisnika, il da kradu ali i nama da dadu (ima pesma takva )
Pregledao sam ostale teme, tako da ne zelim da ovo preraste u pljuvanje ISP-ova (al ko je kriv za to?) vec u konstruktivnu diskusiju (al sam mu ga dao po elokveciju ) iz koje cemo zakljuciti sta vredi a sta s druge strane treba zaobilaziti.

...unapred zahvalan...

P.S. Radi se o adsl-u na podrucju beograda
P.P.S Net mi je prs'o dok sam pokretao ovu temu tako da...
nikolaStavrov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2007, 23:55   #2
steve89
Starosedelac
 
Član od: 1.8.2006.
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 1.485
Zahvaljeno 2.094 puta na 760 poruka
Određen forumom Re: Dilema oko izbora provajdera

telekom

samo ne znam za ovo pod 5 jer nisam imao potrebe da ih zovem...
steve89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2007, 0:19   #3
Orvel
Veteran
 
Član od: 6.4.2006.
Lokacija: Životinjska farma
Poruke: 784
Zahvalnice: 434
Zahvaljeno 336 puta na 169 poruka
Određen forumom Re: Dilema oko izbora provajdera

Mozda SBB.Prve tri tacke ispunjava,dok za druge dve...Baah,ipak je ovo Srbija,tako da mozes uzeti koga hoces,ali sve tacke nece biti ispunjene
Orvel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2007, 1:16   #4
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.715
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 908 puta na 671 poruka
Određen forumom Re: Dilema oko izbora provajdera

www.ptt.yu
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2007, 14:17   #5
noskich
Član
 
Član od: 4.11.2006.
Lokacija: Sidnej
Poruke: 181
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Angry Re: Dilema oko izbora provajdera

Ja sam do sada raskinuo 2 ADSL ugovora iskljucivo zbog stvari koje si pomenuo i to sa Neobee-jem dok sam ziveo u Beogradu i sa Veratom u Uzicu. Trenutno sam na dial-up-u, a planiram da najverovatnije uzmem PTT ADSL ili mozda Sezam. Odlucio sam se za ove provajdere zbog dobrog glasa koji ih bije (dosta zadovoljnih korisnika).
Nadam se da sam ti pomogao.
noskich je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2007, 14:32   #6
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 959 puta na 583 poruka
Određen forumom Re: Dilema oko izbora provajdera

na telekom do sada nemam ni jednu primedbu brzina je uvek max za izabrani paket, a za pola godine se mozda 2 puta desilo da net nije radio 1-2h (ako nije bilo do mog kompa). nisu me smarali ni sa kakvim pismima i nemam problema sa p2p. verujem da im je tehnicka podrska ok... a dobices verovatno i noletovu majcu
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2007, 19:01   #7
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Dilema oko izbora provajdera

Citat:
nikolaStavrov kaže: Pregled poruke
5. ima tehnicku podrsku koja se potrudi da resi problem a ne otkaci coveka.
Citat:
steve89 kaže: Pregled poruke
telekom
samo ne znam za ovo pod 5 jer nisam imao potrebe da ih zovem...
Ja sam više puta pozivao "Telekomovu" tehničku podršku, i (ruku na srce) mogu da kažem da rade dobro, profesionalno i da su ljubazni. E, sad, ako pogledaš moje postove u temi "Telekom ADSL", videćeš da veći kompliment teško mogu da dobiju. Mislim, kad ih ja hvalim...

Poslednja ispravka: Iris (16.10.2007 u 19:08) Razlog: link
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2007, 19:08   #8
qwerty
Član
 
Član od: 7.2.2007.
Poruke: 213
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 79 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Dilema oko izbora provajdera

ja imam telekom adsl na dva mesta. 0,5 i 1,5. Zadovoljan sam. Surf,p2p,DL,Online gaming....
Za ovaj paket sto sam uzeo skoro dobio sam i "Noletov dres"

Tehnicku podrsku nisam imao potrebe da zovem. Znam da imaju onaj broj gde ne placas poziv.

Po netu ljudi dosta hvale ptt, tako da nisam kod telekoma verovatno bih bio kod ptt-a.
qwerty je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2007, 19:59   #9
DJINN
Član
 
Član od: 14.11.2005.
Lokacija: Dzungla
Poruke: 73
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku DJINN Slanje poruke preko MSN-a korisniku DJINN Slanje poruke preko Skypea korisniku DJINN
Određen forumom Re: Dilema oko izbora provajdera

Ja koristim Sezampro adsl i mogu reci da su odlicni, i usluga i podrska, sve
DJINN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2007, 21:57   #10
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Dilema oko izbora provajdera

Verat

Jeste da sam jednom dobio pretece pismo, ali u nekoliko mailova koje sam razmenio sa ljudim iz tehnicke podrske shvatio sam da je to pismo poslato samo da bi se videlo da oni kao rade nesto, znaci taj preteci mail nema nikakve posledice.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2007, 10:07   #11
Sasa90
Veteran
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Subotica Reputacija:■■■■■□□□□
Poruke: 994
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 291 puta na 162 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sasa90 Slanje poruke preko Yahooa korisniku Sasa90 Slanje poruke preko Skypea korisniku Sasa90
Određen forumom Re: Dilema oko izbora provajdera

Ja definitivno preporucujem EUnetov ADSL kada mi je udario grom blizu kuce i kada je modem crkao za sat vremena sam dobio novi. Imaju tehnicku podrsku od 0-24 u Beogradu, Novom Sadu i Subotici tako da se bilo kada nesto desi nazoves ih i oni ce da ti to srede u roku od 1 sata.
Sasa90 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2007, 22:46   #12
Game fever
Starosedelac
 
Član od: 3.4.2007.
Lokacija: London
Poruke: 1.330
Zahvalnice: 2.477
Zahvaljeno 283 puta na 198 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Game fever
Određen forumom Re: Dilema oko izbora provajdera

Najbolji provajderi su za sada: Telekom (oni drze monopol XD), EUnet (kao sto je Sasa90 naveo dodju za sat vremena ako treba) i Sezampro (ja sam kod njih i dobri su)
Game fever je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2007, 22:03   #13
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: Dilema oko izbora provajdera

Preporuka za EUnet.Koristim ih vec, evo 6-7 meseci i nisam imao nikakvih problema.Doduse, nisam se nesto bavio P2P, uglavnom gamingom, mogu da kazem da skoro nikad ne lagguje, a brzina je stvarno OK.pozz
donator99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2008, 2:58   #14
tropoli
Novi član
 
Član od: 27.12.2007.
Poruke: 22
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Dilema oko izbora provajdera

Izvinjavam se moderatorima na ozivljavanju stare teme ali prosto sam morao da odgovorim na pohvale na eunetov racun,da ne bi jos nekoliko lakovernih ljudi imalo prilike da iskusi drastican pad kvaliteta eunetovih usluga

Korisnik sam eunet adsl 12 meseci paket 512/64 standard cena mesecno oko 1400 dinara.Uprvih 10 meseci koriscenja istog mogu reci samo pohvale kako za brzinu(oko 430 speed test) i oko 50 download sa rapida.Medjutim u poslednjih mesec dana pocinju moji problemi.Posle neverovatne brzine (310) i download 29 nisam mogao vise da izdrzim zovem podrsku sa kojima u prethodna dva puta imao dobra iskustva .Na moju konstataciju o losem pruzanju usluga posle merenja brzine 306 tog trenutka doticni mi kaze da se konektujem na nvidia site da skinem neke drajvere cisto da vidi koliki je download .Posle odgovora da je 32 podrska odgovara da je to sasvim u redu posto je trenutno dnevni spic(zvao u 12 casova 40 minuta.Na moju opasku da taj dnevni spic traje do 22casa(posto veci dana provodim kraj racunara zbog posla)pa imam uvida doticni odgovara da je to u tacnu,ali ako hocu da imam garantovanu brzinu treba da uzmem paket 512/64 gold koji kosta

neverovatnih 2800 dinara!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kako mi je operator ljubazno objasnio u trenutku povecanog obima saobracaja korisnici standard paketa koji kosta 1400 dinara!!!!!se stavljaju u sekundarni polozaj kojima se smanjuje brzina a koja se preusmerava gold korisnicima.Sta na ovo reci?

Posto je u Srbiji odavno pao mrak na internet usluge nas dragi eunet je resio da nas obraduje svojom specijalnom ponudom.Da bi imali garantovanu brzinu 512/64 morate izdvojiti 2800 dinara mesecno odnosno 35 eura.Ja ovakav bezobrazluk odavno nisam sreo.

A slag na torti mi predstavlja slanje racuna za uplatu svakog 5 u mesecu,znaci ljude zele da im se unapred plati za koriscenje njihovih usluga(daju popust 5 % 70 dinara a ko im se plati do 10 u istom mesecu,a 24 stize mejl dobrodoslice da ukoliko niste izvrsili uplatu istu obavite u roku od 7 dana ili ce vas iskljuciti.Znaci duzni ste da platite njihove usluge iako tekuci mesec koriscenja nije istekao.

Voleo bi ako je imao neko iskustva u prekidanju ugovara sa eunetom da napise utiske(vracanje modema...)posto je ovo bezobrazluk i ne zelim vise sa doticnima da imam bilo kakve odnose!
tropoli je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2008, 16:44   #15
gagi_ns
Član
 
Član od: 23.2.2007.
Lokacija: Logicno zar ne!? :)
Poruke: 346
Zahvalnice: 575
Zahvaljeno 834 puta na 170 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku gagi_ns
Određen forumom Re: Dilema oko izbora provajdera

Da se malo nadovezem na tvoju pricu o eunetu...prvo moram da kazem da ti ja verujem da imas navedenih problema,kao sto je svako ima kod svakog provajdera,al mi se cini da oni nisu globalni,vec individualni slucajevi,a ovo govorim posto sam i ja i moja tri dobra drugara takodje skoro godinu dana njihovi korisnici,sa istim paketom kao i ti! E sad...ja sam se za eunet odlucio samo iz jednog razloga...a to je kad sam uzimao adsl oni su imali akciju kao popust za studente 20% na osnovnu cenu,plus taj popust od 5% ako platis racun do 10.-og u mesecu,sve u svemu meni vec godinu dana racun iznosi 1050din za 512/64!!! Mislim da nigde jeftinije nema od toga...e sad manje vise cena,posto ni taj popust nece trajati vecno...sto se tice pruzanja usluga...jedina kao mana il zamerka je taj spic koji oni imaju od recimo 12h do 17h(kad preusmeravaju protok 'VIP' korisnicima,tj firmama,gold korisnicima itd) gde nama protok bude oko 30kB...al pre i posle toga je sve ok i ide oko 52kB...sto se tice korisnickog servisa...e tu nemam NI JEDNU ZAMERKU!!! Svaki put kad sam zvao...a ima dosta brojeva tehnicke podrske,i dostupnost od 24h,uvek su mi resavali problem i davali odgovore na pitanja koja su me zanimala...i sto je najvaznije bili prilicno ljubazni!!!
Sto se tice racuna...i to je sasvim u redu...posalju ti do 5.-og u mesecu,ako platis do 10.-og imas popust za naradni mesec,ako neces mozes da ga platis do kraja meseca...
Eto...samo sam hteo da iznesem svoje utiske i iskustva...pa ako nekog bude zanimalo da cuje i za drugu stranu price...ne zelim ja da ih branim,hvalim il slicno,verujem da postoji i bolji provajderi i usluge,mozda i jeftiniji,al svako bira sta mu odgovara,i to je to...
gagi_ns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2008, 16:57   #16
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Dilema oko izbora provajdera

Ma svaki provajder u vecoj ili manjoj meri zeza i kao posledica toga svako kuka na svakoga.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2008, 17:28   #17
gagi_ns
Član
 
Član od: 23.2.2007.
Lokacija: Logicno zar ne!? :)
Poruke: 346
Zahvalnice: 575
Zahvaljeno 834 puta na 170 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku gagi_ns
Određen forumom Re: Dilema oko izbora provajdera

Citat:
nighthawk kaže: Pregled poruke
Ma svaki provajder u vecoj ili manjoj meri zeza i kao posledica toga svako kuka na svakoga.
Upravo tako...nijedan nije previse dobar,ali ni previse los...
gagi_ns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2008, 12:15   #18
Xenon
Novi član
 
Član od: 19.1.2008.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Dilema oko izbora provajdera

Citat:
tropoli kaže: Pregled poruke
Izvinjavam se moderatorima na ozivljavanju stare teme ali prosto sam morao da odgovorim na pohvale na eunetov racun,da ne bi jos nekoliko lakovernih ljudi imalo prilike da iskusi drastican pad kvaliteta eunetovih usluga

NEVEROVATNO. SVE POTPISUJEM!!! Isto se i meni digodilo juce. Isti tip, isto objasnjenje, isti nvidia drajveri, ista preporuka da koristim "Gold". Znaci nista se nije promenilo.

Korisnik sam adsl EUnet od 2006 god u Novom Sadu. Prvo 512/64 standard a zatim u septembru 1024/128 standard. Download mi je bio u vreme najmanjeg opterecenja oko 850 kbit/s a sada jedva dostize 700 kbit/s. U "radno vreme", do 17 h, pada na 480 kbit/s . Za 2500 din mesecno . Pokusacu nekako da se prebacim na ptt net, brzina 1536/198 za otprilike istu svotu. A navodno "ne agregiraju" . Samo izgleda da smo ucenjeni. Niko ne moze da garantuje da u vremenskom raskoraku kod promene provajdera, zbog velike navale "korisnika na cekanju", tvoja linija nece ostati bez porta .

Sve u svemu, strasno! Eunet nas je agregirao, smanjio brzine, cene ostale iste a (preko)brojni ljubazni radnici nam objasnjavaju da to mora tako, dok i sami ne veruju u to sto pricaju.

Da li je neko mozda uspeo da "bez posledica" raskine ugovor sa njima i prebaci se kod drugog provajdera??

Poslednja ispravka: Iris (19.1.2008 u 13:32)
Xenon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2008, 1:50   #19
Zooo
Član
 
Član od: 11.8.2006.
Lokacija: Subotica
Poruke: 146
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Dilema oko izbora provajdera

Ha,ha, a ja mislio da su me "počastili" (Eunet) dodatnom agregacijom zbog P2P, kad ono... Naime, juče sam dobio "dobronameran" mejl od Eunetovog administratora da je sa mog naloga došlo do moguće povrede autorskih prava (naveli su i šta, da sad ne navodim) i da proverim da li imam virusa na računaru ili ga je možda neko neovlašteno koristio, i još nekog bla, bla, truć. Sve u svemu, prvo sam bio malo šokiran i uvredjen što mi prevrću po privatnosti, a onda reko da proverim brzinu DL-a i imam šta da vidim: ne prelazu 35!? Torenti se vuku ko prebijene mačke već danima. Prava bruka.

I moj račun za 512/64 je oko 1050 din (grupa 20% + 5% na redovno plaćanje), dosad je sve bilo u najboljem mogućem redu što se tiče usluge, ali ako ovako nastave neću se ciganisati za 5eura mesečno i uradiću ono što sam mislio da neću nikad - pravac lelekom (oprosti mi bože na ovim rečima).
A vi, budući korisnici, dobro odmerite kod kojeg će te provajdera, pogotovo ako vam je p2p na umu...
Zooo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2008, 21:21   #20
Xenon
Novi član
 
Član od: 19.1.2008.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Dilema oko izbora provajdera

Hvala Bogu, da je EUnet "akcija" "Preporučite EUnetADSL prijatelju", na samom kraju. To bi, u ovoj situaciji značilo, da korisnici eunet adsl sami sebi odsecaju granu na kojoj sede . Više prijatelja na istom linku, veći stepen agregacije i niže download brzine za stare korisnike .

Raspitao sam se kod neobee, Ptt net i Internet telekom Srbija o proceduri i redosledu poteza kod promene provajdera. Ljudi iskreno kažu, veoma teško izvodljivo, tamo gde postoji "lista čekanja" za port. Čak i u "Internet telekom Srbija" upućuju na telefon 9813, telefon korisničke podrške telekoma, gde se treba raspitati i uhvatiti "pravi momenat" proširenja adsl kapaciteta za odgovarajuću centralu. Ako je recimo taj trenutak povoljan, a to znači za Novi Sad, oko 200 novih portova po centrali, hitno treba raskinuti ugovor sa dotadašnjim provajderom i zatim odmah sklopiti ugovor sa novim, da preduhitriš one druge zainteresovane a "neobaveštene" . To je jedini redosled poteza i niko ti ne garantuje da tokom te operacije nećeš izgubiti stari a da ces dobiti novi port .

Dakle, sve se svodi na ono, "hoćes hleba preko pogače" ili "ko želi veće, izgubi i ono iz vreće". A na sajtu Internet telekoma Srbije jasno stoji odgovor na najčešća pitanja korisnika-citat

"Šta je to stepen agregacije i koliko on iznosi kod ADSL usluge Telekom Srbija?
Stepen agregacije predstavlja broj korisika koji dele zajednički 1 Mb/s link za pristup Internetu.
Telekom Srbija ne koristi agregaciju, već su svi naši ADSL korisnici priključeni direktno na Internet link Telekoma Srbija"

KAKO ODOLETI OVOJ PONUDI .
Xenon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
dilema oko ploce i procesora? LunaticRS ŠDK - Osnovne komponente 58 1.11.2007 16:32
Dilema oko kucista Dusan_BG ŠDK - Ostale komponente 4 26.9.2007 15:11
Dilema oko izbora komponenti Жупа69 Šta da kupim? 11 16.12.2006 15:12
Umrezavanje sa korisnicima istog provajdera marko3581 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 13.11.2006 21:10
dilema oko overklokovanja!?! Jojzi Overklok 8 1.2.2006 17:34


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:05.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com