Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Prenosni računari
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.12.2013, 17:56   #1
kosarkas_94_
Član
 
Član od: 4.3.2009.
Poruke: 431
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 8 puta na 8 poruka
Određen forumom problem sa samsung np350-e5c

Imam problem sa ovim laptopom on je na sebi imao originalni sistem w8 ali sam ga ja skinuo i stavio win7 i podesio bios kako treba da bi win7 radio posle mozda 2 meseca kad ga ukljucim bude sve crno tacnije nece sam da gleda hard iako mu je to stavljeno u biosu.Jedini nacin da se digne sistem je rucno da mu ja kazem da gleda hard i onda sve radi bez problema
kosarkas_94_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2013, 0:34   #2
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.204 puta na 934 poruka
Određen forumom Re: problem sa samsung np350-e5c

Ne bih rekao da imas mnogo iskustva sa kompjuterima..mozda nisi trebao nista sam da diras. Svejedno, ne verujem da si nesto trajno zeznuo. U BIOS-u podesi da hard disk radi u AHCI modu (ne AUTO, ne IDE nego bas AHCI), promeni da se operativni sistem podize prvo sa hard diska (boot sequence, pa tu namesti da hard disk bude prvi). Ako njegov BIOS ima mogucnost da podesava UEFI boot - iskljuci UEFI. Ako tako ne proradi kako treba vrati BIOS na default podesavanja (reset to factory defaults ili tako nesto u BIOSU) pa probaj.

Poslednja ispravka: Laskaris (2.12.2013 u 0:47)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2013, 20:48   #3
kosarkas_94_
Član
 
Član od: 4.3.2009.
Poruke: 431
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 8 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: problem sa samsung np350-e5c

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Ne bih rekao da imas mnogo iskustva sa kompjuterima..mozda nisi trebao nista sam da diras. Svejedno, ne verujem da si nesto trajno zeznuo. U BIOS-u podesi da hard disk radi u AHCI modu (ne AUTO, ne IDE nego bas AHCI), promeni da se operativni sistem podize prvo sa hard diska (boot sequence, pa tu namesti da hard disk bude prvi). Ako njegov BIOS ima mogucnost da podesava UEFI boot - iskljuci UEFI. Ako tako ne proradi kako treba vrati BIOS na default podesavanja (reset to factory defaults ili tako nesto u BIOSU) pa probaj.
Hvala na odgovoru,razumem se dosta i sve bi trebalo da je dobro podeseno.Ahci mode je ukljucen a kod ovog biosa mora da se iskljuci secure boot i da se stavi mode uefi and legacy os da bi mogao da podigne win 7.A kod boot priority je stavljen hard kao prva opcija i on nece da gleda hard nego se ponasa kao da sistem nije inst.Kad odem opciju boot override i stavim i ja mu kazem digni sistem radi sve bez problema ali ja nmg da dignem sistem a da ne udjem u bios jer se ta opcija tu nalazi nece automacki da boot uradi sa harda.A sve na fabricka sam prvo probao i nista ne pomaze.
kosarkas_94_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2013, 21:00   #4
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.204 puta na 934 poruka
Određen forumom Re: problem sa samsung np350-e5c

Ehmmm, glupavo pitanje: da nemas slucajno neki USB uredjaj zaboden u laptop prilikom boota?
I jos nesto: da nisi apdejtovao BIOS mozda? Ako jesi skini Samsung Update Manager ili kako se vec zove sada SW Update pa flashuj najnoviji BIOS.
I jos mi nesto pade na pamet. Probaj ovo pre nego sto proveris ista drugo. Ta particija na kojoj ti je win 7 bi trebalo da je aktivna i primarna da bi se win 7 automatski butovao sa nje. Skini home verziju programa Partition Wizard (postoji i home verzija u vidu butabilnog iso fajla malo nize na strani ako ti treba) pa proveri kako ti izgledaju particije. Program je besplatan u home verziji a bolja ti i ne treba.
edit: probaj da iskljucis i fast boot - ne usporava boot proces uopste.
Ako sve to ne pomogne tj ispravno je particionisan hard disk skini EasyBCD program (koristi search foruma, pomenut je zilion puta) i proveri bootloader mada bih rekao da je on u redu.

Poslednja ispravka: Laskaris (2.12.2013 u 21:38)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2013, 21:05   #5
kosarkas_94_
Član
 
Član od: 4.3.2009.
Poruke: 431
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 8 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: problem sa samsung np350-e5c

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Ehmmm, glupavo pitanje: da nemas slucajno neki USB uredjaj zaboden u laptop prilikom boota?
I jos nesto: da nisi apdejtovao BIOS mozda? Ako jesi skini Samsung Update Manager ili kako se vec zove sada SW Update pa flashuj najnoviji BIOS.
pa imam onaj usb predajnik za mis ali mislim da to nema veze.Nisam nista dirao ali mozda to pomogne,laptop je 2 meseca radio bez ikakvih problema i samo odjednom je pocelo.
kosarkas_94_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Samsung CLP 300 problem sa crnom stampom Phylon Ostale komponente 2 25.9.2010 16:09
Problem sa samsung pc studio 7 TAPI Programi za mobilne telefone 0 2.9.2010 14:03
Problem sa Adobe Flash performansama na Windows Vista x64 Home Premium OS-u VladimirBalt Kvarovi 0 23.8.2009 0:29
Samsung D820 problem sa zvukom Sarmica Aparati i oprema 0 21.1.2008 23:39
problem sa samsung dvd rezacem Arvaji83 Nosači podataka 0 14.9.2006 23:36


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com