Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.7.2012, 0:11   #1
Kurdt
Član
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: Trebinje, Republika Srpska
Poruke: 231
Zahvalnice: 45
Zahvaljeno 18 puta na 15 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Kurdt
Određen forumom ThinkCentre M71: shut down problem

U firmi smo nedavno kupili 60-tak Lenovo ThinkCentre M71e desktop masina (3175-A78) koje su dosle sa vec objezbjedenim Win 7 Professional x64 OS-om (OEM licenca). S obzirom da smo masine "morali" da kupimo zajedno sa W7Pro licencom/sistemom, a u firmi imamo W7Enterprise SP1 x64 ediciju sa MSDN licenocom neki od administratora su se odlucili da masine "okupaju" i da stave Enterprise ediciju i ujedno se rijese gomile nepotrebnih stvari koje su dosle zajedno sa W7Pro OS-om na Lenovim masinama.
E sad, kada se stavi W7 Enterpise SP1 x64 na masinu on obezbjedi sve "drajvere" osim 3: Ethernet, PCI Simple Controller i SM Bus Driver koje postavim odmah nakon podizanja sistema, a prethodno preuzete sa Lenovog oficijalnog sajta.
Problem je sto masina/racunar nece da se ugasi ni prije ni posle instaliranja drajvera sto je potpuno nelogicno jer je sistem cist/svjez/fresak (ne znam vise ni kako da ga nazovem). Jednostavno kada mu se zada shut down, zamrzne na Shutting Down... prikazu. Racunar je moguce restartovati, hibernate-ovati, staviti u sleep bez ikakvih problema i racunar radi fantasticno, osim te nelogicnosti sto svjez sistem zamrzne prilikom gasenja. Na racunar posle instalacije dravjera nisu stavljani apsolutno nikakvi programi, znaci samo sistem i dododatna 3 drajvera.
Nadam se da neko od vas ima rijesenje za ovaj problem ili prijedlog kako ga rijesiti? Na 6 masina koje su zapale moj centar, na 4 sam ostavio W7 Professional i radi OK, a na dvije sam probao W7 Enterprise SP1 x64 i na obje zamrzne prilikom gasenja. W7E SP1 x64 disk je ispravan 100%! Cilje je bio staviti W7E na jednu masinu i posle klon prijenjeti na ostalih 5 jer koristimo MSDN licencu.

Ukratko konfiguracija racunara:
Intel Core i5 2500 / 3.3 GHz
Intel Q67 Express
4 GB DDR3 1333MHz
1 x 500 GB - standard - Serial ATA-600 - 7200 rpm
Intel HD Graphics 2000 Dynamic Video Memory Technology

P.S. U slucaju da sam promasio sa postavljanjem topica u krivi podforum, molim moderatore da topic premjeste u odgovarajuci i unaprijed se zahvaljujem i ujedno izvinjavam?!
Kurdt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
shut down win7 problem Nikola16789 Operativni sistemi 2 7.2.2010 20:26
Problem sa adapterom i baterijom DELL Ispiron 1300 maximusbrut Kvarovi 0 12.11.2009 11:15
Problem sa Adobe Flash performansama na Windows Vista x64 Home Premium OS-u VladimirBalt Kvarovi 0 23.8.2009 0:29
Gigabyte NX96T 9600GT, čudan problem De_Italiano Grafika 7 19.7.2009 19:31
Veliki problem sa RAM memorijom leka Kvarovi 10 27.7.2006 10:17


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com