Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.3.2008, 20:13   #1
milanp
Član
 
Član od: 13.12.2005.
Poruke: 70
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Sky star 2 (signal quality, signal strength?) - nema signala

Pozdrav svim clanovima foruma.
Nakon visenedeljnih bezuspesnih pokusaja da prikjucim moj satelitski komplet na racunar resio sam ovde da potrazim pomoc. Dakle nikako ne mogu da dobijem signal. Moja konfiguracija je sledeca: As Rock kt266(k7vt2), AMD Athlon 1700+, Exair ge force 2 mx400, ncp 768 mb ram, maxtor 160 gb, modem, ati teatrix 550 tv card, cooler master 380 w napajanje i naravno sky star 2 (2.6d). Antena je 115 cm, LNB Faval single, mehanicki pozicioner.
Sve sam lepo instalirao bez problema, ali nem signala. Na disku sam dobio neke starije drajvere, pa sam skinuo najnoviju verziju 4.4.1. Nakon ovoga u programu setup4pc pojavljuje si linija koja pokazuje nivo za signal stength, pored vec postojece za signal quality. Moje glavno pitanje je sta tacno pokazuju ove dve linije i u kakvoj su medjusobnoj zavisnosti. Kod mene signal quality uvek stoji na 0% i pise "out of lock". (Sta znaci "out of lock" izludecu od ovoga i da li je i vama kada ste tek instalirali karticu pisalo ovako).
Sto se tice signal strength tu je malo bolje i krece se 18%-32% u zavisnsti koji transponder izaberem, ali sam primetio da za transpondere na vecim frekvencijama (iznad 12000 mhz) siganl je oko 30%. Ovo sve govorim za Astra 19.2 satelit posto sam njega pokusao prvo da nadjem. Onda sam ja skinuo LNB sa antene i primetio da mi je signal strength i dalje isti odnosno isti je gde god LNB stoji. Tada sam odsekao malo parce kabla (oko 20 cm) i privezao sa njim LNB i karticu i sada je signal 25%-40%. Dakle predpostavjam da je sada signal jaci jer je kabl kraci. E sad kolko se meni cini signal strength predstavlj u stvari snagu signala koji prolazi kroz kabl nezavisno od signala sa satelita. Ispravite me ako gresim. Menjao sam slotove na ploci ni to nije pomoglo. Kupio sam i novo napajanje (staro je bilo inace oslabilo) ali sve isto. Da li je mozada ploca nekompatibilna ili je mozda kartica neispravna?
Dakle da cujem vasa misljenja sta moze biti uzrok ovih problema. Hvala
milanp je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2008, 0:07   #2
milanp
Član
 
Član od: 13.12.2005.
Poruke: 70
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Sky star 2 (signal quality, signal strength?) - nema signala

Pa zar niko nista ne zna o ovome? Da li je normalno da stoji out of lock kada se tek instalira kartica? Ljudi pomagajte.
milanp je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2008, 16:43   #3
Gorankx
Član
 
Član od: 4.7.2007.
Lokacija: Mali Zvornik
Poruke: 419
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 40 puta na 36 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Gorankx
Određen forumom Re: Sky star 2 (signal quality, signal strength?) - nema signala

Ja se slabo razumem u ovo ali imas li od koga da doneses neki risiver pa da probas sa njim ima li signala.To ce ti pomoci da resis dilemu da li je problem u samoj anteni ili u kompu tj problem sa skystar-om.
Gorankx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2008, 9:15   #4
milanp
Član
 
Član od: 13.12.2005.
Poruke: 70
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Sky star 2 (signal quality, signal strength?) - nema signala

Nemam nigde risiver da uzmem, mada sam mislio da kupim neki za tv da priključim, ne znam dal bi mogao sa tim digitalnim da ustanovim šta je u pitanju.
milanp je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:48.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com