Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Stare igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Stare igre Spectrum, Commodore 64, Amiga, PC DOS, M.A.M.E...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.1.2006, 4:39   #1
Ilic Marko
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Pozarevac
Poruke: 158
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ilic Marko
Određen forumom Podesavanje Win U.A.E emulatora za Amigu ? Ima li u nekom starijem broju SK?

Ne mogu da podesim Win U.A .E emulator za Amigu. Cini mi se da postoji u nekom starom broju SK objasnjenje do u detalja podesvanje ovog emulatora. Trazio sam ali nisam nasao.
Ako neko zna molim za pomoc!
Pozdrav!
Ilic Marko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2006, 9:41   #2
BigBadVuk
Veteran
 
Član od: 4.1.2006.
Lokacija: Malinovka
Poruke: 1.036
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 113 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: Podesavanje Win U.A.E emulatora za Amigu ? Ima li u nekom starijem broju SK?

pa šta te zanima..ja ga koristim u zdravlju i veselju već 3 godine i nikad mi nije pravio probleme...šta te zafrkava jer ovako je baš opširno da krenemo od nule...dakle suzi malo temu na konkretan problem.....

i jedno glupo pitanje,sad mi pade na pamet... jel imaš ROM-ove za amigu?Bez njih se nećeš baš mnogo naigrati....Džaba emulator moraš i romove da skineš a verovao ili ne i dalje su pod copyright-om citaj: ilegalno ih je koristiti

Poslednja ispravka: Sasa (19.1.2006 u 0:45)
BigBadVuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2006, 14:28   #3
M.Silenus
Veteran
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Vremenske Grobnice, Hiperion
Poruke: 680
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 124 puta na 82 poruka
Određen forumom Re: Podesavanje Win U.A.E emulatora za Amigu ? Ima li u nekom starijem broju SK?

Na početku:
Za slučaj da koristiš neku stariju verziju ( ispod 1.1 )
moraćeš da napraviš ispravne konfiguracije , u zavisnosti šta hoćeš da pokreneš.
Informacije na temu konfiguracija ćeš naći na
http://www.old-computers.com/museum/name.asp?st=1&l=A
ili jednostavno skini novu verziju, jer tu imaš gotove konfiguracije.

Eh, sad, da li je nekome , kojim slučajem , uspelo da naprave HDD sliku, da instaliraju WorkBench na njega ( to sam uspeo ), i da zatim instalira i pokreće programe ( čitaj : igre ) odatle, bez zezanja sa adf-ovima.

I šta , kog vraga raditi sa igrama koje nadjem u lzh ili ne-adf formatu?

Eh, da, kickstart su naravno, kao što je već hiljadu puta napomenuto, pod copyright-om.
M.Silenus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2006, 15:09   #4
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Podesavanje Win U.A.E emulatora za Amigu ? Ima li u nekom starijem broju SK?

Citat:
M.Silenus kaže:
Eh, sad, da li je nekome , kojim slučajem , uspelo da naprave HDD sliku, da instaliraju WorkBench na njega ( to sam uspeo ), i da zatim instalira i pokreće programe ( čitaj : igre ) odatle, bez zezanja sa adf-ovima. I šta , kog vraga raditi sa igrama koje nadjem u lzh ili ne-adf formatu? Eh, da, kickstart su naravno, kao što je već hiljadu puta napomenuto, pod copyright-om.
Naravno. Kao sto instaliras Workbench, tako ces instalirati i igre ili programe sa ADF disketa. Naravno te igre moraju imati opciju da mogu da se instaliraju na hard. Cesto imas igre koje su pravljene samo da lete sa disketa, a tek su posle napravljene posebne verzije koje imaju i instalaciju na HDD. Ako je igra zapakovana u .lha ili .lzh formatu, potrebno ih je samo otpakovati na HDD (sliku) i pokrenuti odatle.

Inace, nemojte praviti slike HDD-a, nego samo odredite obican direktorijum da ga koristi emulator. Tako cete lakse kopirati fajlove, recimo iz Total Commandera. Jos kad nabavite plugin za TC koji cita ADF fajlove, to se onda zove komforan rad.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2006, 13:57   #5
.:mort::
Novi član
 
Član od: 10.2.2006.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Podesavanje Win U.A.E emulatora za Amigu ? Ima li u nekom starijem broju SK?

da ne otvaram novu temu...

da li neko zna kako se pokreću .lzx igre...

jaime hoću da igram walkera, ali je ovo jedini fajl koji sam našao na netu. Ako neko zna gde bih mogao da nadjem ovu igru u drugom obliku, ili mi objasnite kako da pokrenem .lzx


hvala unapred,
pozdrav,
Darko
.:mort:: je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2006, 18:26   #6
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Podesavanje Win U.A.E emulatora za Amigu ? Ima li u nekom starijem broju SK?

.lzx je arhiva... koju treba otpakovati sa lha arhiverom. Predpostavljam da si to skinuo verziju koja se otpakuje, prekopira na "hard disk" i tako pokrene. Posto postoji i verzija koja dolazi na 3 diskete i leti sa doticnih.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2006, 16:50   #7
.:mort::
Novi član
 
Član od: 10.2.2006.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Podesavanje Win U.A.E emulatora za Amigu ? Ima li u nekom starijem broju SK?

a čime ja to da otpakujem? ima li neki program?
.:mort:: je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2006, 13:54   #8
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Podesavanje Win U.A.E emulatora za Amigu ? Ima li u nekom starijem broju SK?

Pa rekoh ti lha arhiver. Postoji i za PC i za Amigu.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2006, 1:50   #9
Crnac_Pripravnik
Novi član
 
Član od: 14.6.2006.
Poruke: 11
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Podesavanje Win U.A.E emulatora za Amigu ? Ima li u nekom starijem broju SK?

Skini AmiKit i odushevi se. Nema shta da podeshavash, sve ti je preinstalirano! Otkrovenje! Izgleda bolje od XP-a

http://amikit.amiga.sk/
Crnac_Pripravnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2006, 19:38   #10
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Podesavanje Win U.A.E emulatora za Amigu ? Ima li u nekom starijem broju SK?

@Crnac-Pripravnik

97MB! Pa to je u Amigino vreme bila veličina hard diskova.

Po meni ako apsolutno ne poznakeš kako funkcioniše Workbench i njegova instalacija bilo bi bolje da potražiš neku nadogradnju. Recimo toplo preporučujem AIAB http://aiab.emuunlim.com/. Kod njega imaš većinu stvari koje će ti biti potrebne za pokretanje nekih osnovnih aplikacija ali je caka u tome što je i ova nadogradnja kao i većina sličnih ograničena autorskim pravima za neke biblioteke. To znači da nešto kao SUSE u okviru Workbencha tada nećeš imati mp3 biblioteku i recimo prekopotrebne biblioteke za xpk arhivere. Isto tako AIAB ima neke krupne nekompatibilnosti sa određenim softverom za Amigu. Neke igrice ga baš mrze ali je AIAB po meni najbolja nadogradnja za one koji neznaju.

Mnogo bolja varijanta ti je da nađeš nekoga ko poznaje rad na Amigi i da ti lepo natanane instalira Workbench otpočetka. Veruj mi isplatiče ti se. Jednom podešene stvari (folder) možeš da naređeš na disk i to će zauvek kasnije raditi.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2006, 15:15   #11
Crnac_Pripravnik
Novi član
 
Član od: 14.6.2006.
Poruke: 11
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Podesavanje Win U.A.E emulatora za Amigu ? Ima li u nekom starijem broju SK?

97 MEGABAJTA je sica u danashnje vreme. Ako siroma ima modem neka ode do net kluba i skine ga za sahat vremena ili brzhe.
Inache u tih 97 megabajta je stao ceo operativni sistem sa sve milion preinstaliranih programa za svachije potrebe. Bukvalno nema da fali nishta od softwarea shto postoji za Amigu danas, a upotrebljivo je!

Amikit je neshto fenomenalno. Ne shtekajte se vec skidajte. Pa 97MB je najobichniji glupi klip sa 2 plavushice. Shta je to naspram Amiginog malog univerzuma. Odma da ste skinuli!
Crnac_Pripravnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2006, 16:01   #12
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Podesavanje Win U.A.E emulatora za Amigu ? Ima li u nekom starijem broju SK?

Ako je neko zainteresovan počeo sam pre par meseci da pišem jedno malo uputstvo za WinUAE i kako instalirati Amigu od nule.Čak štaviše napravio sam paket od par megabajta koji sadrži sve što je potrebno da se prekopira u određeni folder da bi sve radilo bez pomuke.

Videću da to završim i izbacim uskoro.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2006, 0:37   #13
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Podesavanje Win U.A.E emulatora za Amigu ? Ima li u nekom starijem broju SK?

Da ne kvarim temu o uputstvu, postovacu ovde.

Naime, emulator lepo radi(amiga1200) ali u nekim igrama(super frog i jos neke) zvuk je ubrzan.Da li je to zato sto je masina brza(treba mozda amiga500), a ako je tako, kako da znam koja igra je za koju amigu?Princip probaj-ako-radi-radi ili nesto drugo?Ili moze preko nekih komandi/podesavanja da se sredi?Koliko se meni cinilo samo je zvuk ubrzan ne i cela igra.
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2006, 23:36   #14
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Podesavanje Win U.A.E emulatora za Amigu ? Ima li u nekom starijem broju SK?

Pazi ovako.

U većini slučajeva sve igrice koje nemaju u svom nazivu na kraju imena reč AGA trebale bi da mogu da se igraju na Amigi 500 odnosno OCS čipsetu (pročitao si uputstvo pa znaš o čemu pričam)

Planet Emulation je malo specifičan po tome što koliko se ja sećam ne ispisuje za koju platformu je namenjena.

Da stvar bude još malo konfuznija dosta igrica sa Amige 500 mogu da se igraju i recimo na Amigi 1200. Neke odbijaju da rade sa AGA čipsetom ali recimo ako baš hoćeš da koristiš Amigu prilikom podizanja sistema drži oba tastera miša dok se ne pojavi neka vrsta Amiga BIOS-a i izaberi OCS.

E sad, Superfrog je originalno pravljen za Amigu500 ali može bez problema da se igra na Amigi 1200. To što opisuješ da postoji ubrzanje zvuka nisam imao još prilike da vidim (čujem) ali u svakom slučaju probaj da uključiš opciju "Match Amiga500 speed" u Chipset meniju i opciju "100% accurate" za Sound. Ako to ne radi onda je veća mogućnost da nešto drugo u konfiguraciji ne šljaka dobro. mada je onda to ekstremni slučaj. Možeš li bar da kažeš koje još igrice ubrzavaju zvuk.

A što se tiče principa "radi-ne radi" uglavnom je tako
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2006, 11:08   #15
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Podesavanje Win U.A.E emulatora za Amigu ? Ima li u nekom starijem broju SK?

Koristio sam podesavanja iz one predposlednje tabele iz uputstva.Probaoa sam i ovo sto si predlozio i opet isto.
Kad pokrenem igri sa "fabrickim" podesavanjima radi normalno(ali dosta sporije).
Sam superfroga ubrzano rade i speedball 2.A sad mi se cini i da je igra ubrzana.Ne znam koja joj je normalna brzina(posto je na fazon sonica a od toga dobijas epilepticne napade).
Sve igre koje imaju AGA u imenu rade dobro,ali UFO je neverovatno spor(da li je tako na amigi ),neigrivo skroz +besomucno menjanje diskova .A bas sam se primio.
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2006, 11:30   #16
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Podesavanje Win U.A.E emulatora za Amigu ? Ima li u nekom starijem broju SK?

Ti ces covece da se navuces na Amigu pod stare dane

Nisam igrao UFO na Amigi, pa ne znam.
Mogu samo da ti preporucim neke igrice.

Uzmi obavezno da igras mozda najbolju platformsku igricu na Amigi (po meni bolja je i od Aladina) Ruff"n"Tumble. Odusevices se slatkom i mekom grafikom, brzinom izvodjenja, zvukom, igrivoscu... woow, wow, wooooaw (poceo sam da lajem od srece zbog prisecanja na igru )

Igraj zatim Reunion i K240 , fenomenalne strategije i trebace ti vremena da ih provalis (a ne ko danasnje, sve su na isti fazon).
Mozes i Castless da probas.

Shadow of the beast 3 ( a i prethodne delove, verovatno).
Ako ovo ne igras, banovacemo te sa ovog podforuma, a bogme i sa kviza.

Kazu da je moonstone dobra igra.
Ej... pravo je cudo kako se meni ne da da igram tu igricu, prvo sam probao na mojoj amigi 1200 i nikako nisam uspeo da je startujem. Zatim sam je na PC-u probao na emulatoru i bas se zainatio da proradi... i nece.
Na kraju covenant mi dade, sveziju verziju emulatora, na kojoj su mi radile neke igre, koje ranije nisu htele, ali ova nikak i dalje da proradi.
Imam utisak, kada bi otisao kod nekoga kome provereno radi, da bi mi luster pao na glavu samo da ne vidim taj famozni Moonstone.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2006, 12:07   #17
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Podesavanje Win U.A.E emulatora za Amigu ? Ima li u nekom starijem broju SK?

Citat:
Shlaymara kaže:
UFO je neverovatno spor(da li je tako na amigi )
Neznam kako sam zaboravio da napomenem da UFO NIKAKO NE IGRAŠ SA DISKETA jer sam ja poslednji put izbrojao da za pun turn treba 23 puta da zameniš disketu.

Zato su izmislili HD verzije koje su veoma često samo obične ali su napravljene da se pomoću WHDLoad-a učitavaju sa HD-a.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2006, 21:29   #18
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Podesavanje Win U.A.E emulatora za Amigu ? Ima li u nekom starijem broju SK?

Citat:
bobi kaže:
Ti ces covece da se navuces na Amigu pod stare dane

...Ruff"n"Tumble
...Reunion
...K240
...Castless
...Shadow of the beast 3
...moonstone
Razumem.Znaci sve ovo skidam i elaboriram.
A za UFO....popiz*o sam, od obaranja leteceg tanjira do prvog poteza ispusio sam dve cigarete i zamenio 300 disketa.Sta je puno, puno je

Da ne znas neki link gde ima za PC

A sto se tice igranja sa HD-a, to je vec veliki korak za mene(jer nema u uputstvu )

za sad hvala
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2006, 22:19   #19
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Podesavanje Win U.A.E emulatora za Amigu ? Ima li u nekom starijem broju SK?

Ma naigraj se prvo ko čovek igrica sa disketa pa tek onda HD verzije.

Pa ja sam čekao četiri-pet godina da se pojavi Amiga sa hardom.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2006, 23:42   #20
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Podesavanje Win U.A.E emulatora za Amigu ? Ima li u nekom starijem broju SK?

Prvi utisci....
Ruff"n"Tumble - zvuk je opet ubrzan , ali je mnooogo bolja igra od superfroga

Reunion - ovo jos nisam nasao

K240 - Iako sam samo malo igrao i neke stvari mi jos nisu jasne(kako da bilo sta izgradim), igra dosta obecava(mozda zato sto volim igre u svemiru)

Castless - ovo mi i nije nesto, i onako ne volim srednjevekovne igre.

Shadow of the beast 3 - ovo je najbolje,malo mi se vrti u glavo od trostruko skrolujucih pozadina, ali igra je jaka.

moonstone - a ovo ni kod mene ne radi

Ma nema veze za HD, evo nasao sam UFA za PC , samo jos da nabavim flopije(moze da se instalira sam sa disketa...svasta).
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:11.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com