Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Tableti i e-readeri

Tableti i e-readeri Tablet računari i e-readeri

Pregled rezultata glasanja: Da li ste se nekad pokajali zbog kupovine vaseg tablet uredjaja?
Jesam se pokajao. 3 6,82%
Nisam se pokajao. 37 84,09%
Ne znam. Ne mogu da se odlucim. 4 9,09%
Glasova: 44. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.7.2013, 22:21   #21
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: Pitanje za korisnike tableta, e-readera itd.

Na x86 tabletima moze da radi i Android, Windows 7 bi tu bio samo kao dual-boot opcija kada vam zatreba ozbiljan operativni sistem.

Sto se tice cene, slazem se, ali Intel konstantno obecava kako ce da im padne cena, i kako ce tableti sa Atom procesorima (jacim od Snapragon 800), moci da se kupe za 150$...
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.7.2013, 23:32   #22
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Pitanje za korisnike tableta, e-readera itd.

pa dobro, hiljadu ljudi hiljadu ćudi, neko će da da 2k evra za kompjuter, neko za tablet, neko za telefon.. ja lično volim tehnologiju, ali to je za mene više parče plastike za koju ne vredi davati mnogo para.. tablet sam preskočio, pre sam koristio netbook, mislim imam ga i sad, ali nekako desktop mi je glavna mašina, mališu i ne palim po mesec dana.. kao što rekoh tablet sam preskočio, uzeo sam mobilni od 4 inča ekran i sasvim mi zadovoljava moje potrebe, plus ima i 3G pa ne moram da se mučim sa usb i ostalim kombinacijama.. tako da glasam za smartphone.. i to ove od dinar..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2013, 0:16   #23
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Pitanje za korisnike tableta, e-readera itd.

Citat:
Marko93 kaže: Pregled poruke
Na x86 tabletima moze da radi i Android, Windows 7 bi tu bio samo kao dual-boot opcija kada vam zatreba ozbiljan operativni sistem.

Sto se tice cene, slazem se, ali Intel konstantno obecava kako ce da im padne cena, i kako ce tableti sa Atom procesorima (jacim od Snapragon 800), moci da se kupe za 150$...
Ako nekome treba Windows 7, njemu treba laptop, a ne tablet. Obećanja ne znače ništa, npr. ovih dana treba da izađe Asus MemoPad FHD 10 i to će biti verovatno najpovoljniji 10" tablet sa Intel procesorom, a koštaće sigurno oko 400€ ili tu negde, 150$ je oko 115€, nema teorije da će kod nas biti nešto normalno za te pare
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2013, 19:48   #24
Kum22
Veteran
 
Član od: 24.10.2007.
Lokacija: Las Vegas
Poruke: 593
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 30 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Kum22
Određen forumom Re: Pitanje za korisnike tableta, e-readera itd.

Evo da ne otvaram novu temu, zanima me šta od hardware-a na tabletu treba da gledam ako me zanima isključivo gledanje filmova svih formata i rezolucija, dakle da pogledam neki HD film ili neki visokorezolucijski HDrip, a da sve radi bez lagova ? Pošto u sobi nemam TV, prisiljen sam navečer da gledam filmove na Android telefonu, ali čim gledam filmove veće rezolucije od nazivne rezolucije ekrana na telefonu, a pošto je isti sa nekim single core procesorom i 512 mb rama, ne može da potera nešto ozbiljnije, pa me zanima na što da se obrati pažnja kod kupovine tableta, dal uzeti tablet sa dual core procesorom i manje rama ili više rama i slabiji procesor, i mogu li ovi današnji tableti od 100€-150€ pogurati filmove bez da se obazirem hoće li normalno da se vrte ?
Kum22 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2013, 15:03   #25
Баш_Челик
Član
 
Član od: 13.4.2006.
Poruke: 433
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 144 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: Pitanje za korisnike tableta, e-readera itd.

Ја сам се пре пар дана одлучио за нови Нексус 7.

Имам и лг л9 са екраном од 4,7 инча, али пошто не стижем до компа од осталих укућана и на телефону радим све сем обраде фотографија и играња игара решио сам да узмем таблет ради веће комоције. Конкретно мислим гледање филмова и серија, читање стрипова и књига, сурфовање, понека андроид игра... све ове ствари корситим свакодневно по пар сати на телефону, а када сам видео Нексуса и квалитет екрана одмах сам се одлучио на куповину.
Баш_Челик je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2013, 15:19   #26
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Pitanje za korisnike tableta, e-readera itd.

Kupio pre otprilike mesec dana Nexus 7 (2013) i ne da se nisam pokajao vec sam siguran da sam ucinio pravu stvar. Za vecinu stvari za koje sam do sada koristio desktop/laptop ih sada vise i ne ukljucujem jer mi je tablet sasvim dovoljan, a vrlo mi je koristan i prilikom raznih putovanja, narocito u inostranstvo.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2013, 12:46   #27
DaLanik
Član
 
Član od: 2.4.2013.
Lokacija: Prag, CZ
Poruke: 88
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Pitanje za korisnike tableta, e-readera itd.

Zanimljiva tema... Imam odkako se pojavio Neksus 7 i nisam zazalio kupovinu. Prvo, jeftin je. Drugo, imam sta da hakujem, modujem, odmah dobijem sve apdejte. Ovo mi je, kao IT profesionalcu bitno da bi isao u korak sa tehnikom, zamislite da moram da cekam KitKet 6 meseci dok ga, recimo, Samsung ili HTC naprave za njihove uredjaje? Dalje, klinci ponekad igraju igrice, kad negde cekamo ili kad idemo na put autom mogu da gledaju filmove ili se igraju. Iako moj stari Muv 360 jos uvek dobro radi (najbolja investicija posle 6 godina!) rado imam Neksusa u autu kao bekap navigaciju (iako bi i telefon posluzio).

Sad, istina je da ga jako malo koristim. Ali nekad je zgodan. Svaki uredjaj je zgodan za nesto ili u nekoj prilici. Nekada koristim mobil (SGNII) koji je prilicno velik, ali opet - tablet je jos veci i uzivancija je koristiti ga kad se uporedi (makar sa 5.5") manjim ekranom. A stane u dzep jakne tako da ga nije problem nositi. Kad bih imao para, kupio bih i 10" ili veci tablet, ali zena bi me obesila ispred zgrade da i to kupim...

Da sumiram - pored noutbuka, ultrabuka i telefona, tablet mi nije preko potreban, ali ponekad dobro dodje. Ako mozete da ga priustite - sto da ne (zato sam i kupio najjeftiniji). Ako ne mozete (ili mozete tesko) onda vam nista nece ni faliti pored noutbuka i (pametnog) mobila.
DaLanik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vicevi Oblivion Cvet kompjutera 5481 27.5.2022 5:52
pitanje za skystar 2 korisnike mladjex Video/TV softver 4 2.8.2007 14:45
Po jedno pitanje za naprednije korisnike ThunderBird i The Bat! notaboo Aplikativni softver 0 22.4.2007 10:49
Konkretno pitanje (AL ili...) dekili ŠDK - Zvuk na računaru 2 19.6.2006 22:40
pitanje za korisnike nod32 jagodanbg Zaštita 5 1.2.2006 0:29


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:01.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com