Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.3.2011, 23:17   #1961
Steva123
Član
 
Član od: 15.7.2009.
Poruke: 105
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Jel gledo neko seriju "Monster". Jedan drug mi ju je preporucio, al me zanima jos neko misljenje..
Steva123 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2011, 12:27   #1962
_ToMeK_
Član
 
Član od: 12.7.2008.
Poruke: 329
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 46 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Dobra je serija, mada pomalo teška za gledanje ako nemas strpljenja za poprilično razvučenu radnju. Priča i setting su dobro osmišljeni, scenario dobro napisan tako da te vuče da ispratiš animu do kraja.
_ToMeK_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku _ToMeK_ na korisnoj poruci:
Steva123 (11.3.2011)
Stara 13.3.2011, 19:03   #1963
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Odgledao sam i Higurashi No naku Koro Ni Kai i Rei. Odlično.
Koliko sam shvatio postoje dva završetka sudeći po prvoj Kai epizodi. Ili možda ne?
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2011, 4:25   #1964
wolfgang60
Novi član
 
Član od: 14.3.2011.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Post Re: Malo Anime...

.. najbolji anime ikada za mene je DORAEMON .. i GHOST FIGHTER, Dragon Ball Z i V Voltes ahahaha sjećam tih dana ...

Poslednja ispravka: Iris (15.3.2011 u 12:45)
wolfgang60 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2011, 6:08   #1965
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.013
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

ah, posle svega sto sam pogledao.. nisam mislio da ima previse mesta za nova odusevljavanja, a kamo li serijicu ciju svaku epizodu mogu da pohvalim... ali, eto, claymore je bio idealna kombinacija svega sto volim kod anime-a (a o cemu sam pisao pre 2-3 strane), i ni najmanje mi nije smetalo sto je glavni lik bila devojka (mozda zbog onoga sto jeste). prica idealna (ne previse povrsna, ali ni na od dubokih za koje mi treba vise koncentracije) a odradjen je vrhunski i u audiovizuelnom smislu... ko nije pogledao, mislim da je obavezno... u mojih top 5 je, da ga ne stavljam na vrh dok su utisci jos jaki.

cudno je koliko je razlicit od svega sto sam gledao (najslicniji mi je berserku, a ko je gledao oba zna da u stvari i nemaju neke veze), dok istovremeno cuva slicnu sustinu, unutrasnju poruku...

anyway.. trailer, pa koga zagolica... nece pogresiti!

i hvala onome koji mi ga je preporucivao (jedva ga iskopah u moru preporucenih naslova sa vatrenim oruzjem ili bez krvi- sto su mi osnovne stvari BEZ kojih zelim da bude anime koji cu gledati). i naravno, za sve slicno, tu sam...
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2011, 15:30   #1966
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Ne znam, ja sam odgledao 2 epizode i smorio me. Crtez mi se ne svidja, a ni prica. Berserk je za ovo remek delo.
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2011, 16:17   #1967
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.013
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Citat:
Nash Knight kaže: Pregled poruke
Ne znam, ja sam odgledao 2 epizode i smorio me. Crtez mi se ne svidja, a ni prica. Berserk je za ovo remek delo.
berserk jeste vrh, ali smatram da je i ovo... a meni ovakav tip crteza najvise lezi.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2011, 21:17   #1968
_ToMeK_
Član
 
Član od: 12.7.2008.
Poruke: 329
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 46 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Ja sam upravo pročitao mangu, zaebala anime MNOGO.

Poslednja ispravka: Iris (18.3.2011 u 23:19) Razlog: u=e
_ToMeK_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku _ToMeK_ na korisnoj poruci:
Sass Drake (18.3.2011)
Stara 19.3.2011, 14:20   #1969
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Malo Anime...

Ga Rei Zero - po ono, ok je serija, nit' smrdi nit' mirise. Ok je crtez, kao i animacija i muzika. Anime je prequel mange, objasnjava neke bitne dogadjaje iz proslosti vezane za glavne likove. Centar price je sestrinski odnos izmedju glavnih junakinja, koji se kida u jednom trenutku. Manga fura neki svoj stil. Tu je novi glavni lik (a sobzirom da je manga prva nastala, on je, jelte, glavni glavni lik ), malo neozbiljan, pa malo ozbiljan crtez, dosta komicnih situacija, dosta akcija (na momente dobija epski karakter), neki pokusaji romantike i bezvezan kraj. Po meni highlight su crtez Byakueia i uvodna numera u instrumentalnoj formi. Prosek, ali necete nista propustiti ni ako zaobidjete ovaj naslov.
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2011, 15:05   #1970
mmn2911
Starosedelac
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 1.213
Zahvalnice: 256
Zahvaljeno 53 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Evo, posle duge pauze u ovim vodama, i ja odgledah ponesto:

Neon Genesis Evangelion - Za mene, nista posebno, svi kazu odgledaj i End of Evangelion da bi ti sve bilo jasno, nesto mi se ne gleda posle ovoga. Mnogo nedorecenih stvari (previse), likovi koji se cudno ponasaju, a onakav kraj, pa poslednju epizodu nikako ne mogu da opravdam...

Gankutsuou - Nesto sto sam slucajno pogledao, i mogu reci da mi se svidja, mada sam radnju unapred znao (radjena je po delu Aleksandra Dime, "Grof Monte Kristo", samo premestena u SF okruzenje)... Stvarno specifican crtez, nece svima odgovarati, ali svejedno mislim da su uspeli da na jedan drugi, takodje zanimljiv nacin, prikazu ovo delo...

Super Dimension Fortress Macross - Rekoh, da pocnem od pocetka. Dobra serija, drzala mi paznju, mada mislim da bi mi mnogo vise legla da sam je gledao kao klinac... Minmay i njene pesme, malo ga preterase...

Macross Zero - E, nisam hteo dalje redom, vec uzeh ovaj posto je kratak. Zero je sjajan, svidja mi se kako su ukomponovali CGI i tradicionalan crtez, ne nesto posebna prica, ali sve u svemu zabavno.

Voices of a Distant Star - Prekratko da bih bio super zadovoljan, da je jos malo produbljena ta veza izmedju njih, bio bi savrsen. Jedna tuzna, lepa, ali prekratka prica.

I trenutno gledam:

Legend of the Galactic Heroes - Za sada sjajno, vuce me da gledam iako nemam vremena, odgledao samo 10-tak epizoda i dva prequel filma. Jedino sto mi je cudno (ali ne smeta), je sto se sve nekako brzo desava, kad su stavili ovoliko u prvih 10, sta ce u ostalih 100 epizoda...

Na kraju svega, shvatio sam da, iako volim anime, sve vise je onih koji mi ne leze, ili koje su ok, ali mnogo vise ocekujem od njih u pocetku. Vidim da mi ta japanska kultura sve vise i vise smeta kako gledam (zar ne bi trebalo da bude obrnuto ), i da moram dosta da odlucim sta cu i kada cu da gledam...

EDIT: Da, i vidim da mi prevashodno leze seinen naslovi, ne mogu da verujem, ali shounen vise nekako nije za mene, tj. samo pojedini naslovi jesu. Jel moze neko da mi objasni kako je Code Geass seinen, a Death Note shounen (bar po anidb-u)? Inace oba naslova su mi se veoma svidela, mada je CG imao neke elemente koji su bili odbojni (bvitnik je spominjao jednom prilikom)...
mmn2911 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2011, 15:33   #1971
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Citat:
mmn2911 kaže: Pregled poruke
Voices of a Distant Star - Prekratko da bih bio super zadovoljan, da je jos malo produbljena ta veza izmedju njih, bio bi savrsen. Jedna tuzna, lepa, ali prekratka prica.
Preporučujem ti i druge Shinkai-eve radove - The Place Promised in our Early Days i 5 Centimeters Per Second.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Iris na korisnoj poruci:
Nash Knight (28.3.2011)
Stara 28.3.2011, 15:35   #1972
mmn2911
Starosedelac
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 1.213
Zahvalnice: 256
Zahvaljeno 53 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

@Iris
Imam ih vec u vidu, hvala na preporuci... Do sad sam nakupio solidan spisak za gledanje, sad, da li cu ga ostvariti...
mmn2911 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2011, 16:08   #1973
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Citat:
The Place Promised in our Early Days
Jedan od mojih omiljenih anime-a. Gotovo da me je rasplakao
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2011, 12:21   #1974
Pumbaa
Član
 
Član od: 17.3.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 354
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 84 puta na 52 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Citat:
mmn2911 kaže: Pregled poruke

EDIT: Da, i vidim da mi prevashodno leze seinen naslovi, ne mogu da verujem, ali shounen vise nekako nije za mene, tj. samo pojedini naslovi jesu. Jel moze neko da mi objasni kako je Code Geass seinen, a Death Note shounen (bar po anidb-u)? Inace oba naslova su mi se veoma svidela, mada je CG imao neke elemente koji su bili odbojni (bvitnik je spominjao jednom prilikom)...
da mene pitaju, ja bih oba stavio pod 'shonen'. CG prva sezona je veoma dobar anime btw, da nema macke koja krede masku i jos nekih moe gluposti bio bi odlican. druga sezona je dosta losija od prve, ne vredi je nesto preterano ni komentarisati.
Pumbaa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pumbaa na korisnoj poruci:
mmn2911 (30.3.2011)
Stara 30.3.2011, 16:34   #1975
mmn2911
Starosedelac
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 1.213
Zahvalnice: 256
Zahvaljeno 53 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

@Pumbaa
Da, sve sto je po meni falilo je malo ozbiljnosti, a mislim, a to je moje subjektivno misljenje, da bi seriji bolje legao neki ozbiljniji crtez, i malo mracnija atmosfera. I u pravu si, ipak je prva sezona bila dosta bolja od druge...
mmn2911 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2011, 21:53   #1976
bvitnik
Starosedelac
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 1.303
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 438 puta na 328 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

-> Pumbaa, DN je shounen jer je manga izdavana u Shounen Jump magazinu, što je shounen magazin kako i samo ime sugeriše. Mange u japanu nisu strogo razgraničene po žanrovima. Npr. nije redak slučaj da autor mange, koja sadržinski pripada seinen žanru, jednostavno ne može da nađe izdavača i seinen magazin u kome bi bila izdavana ta manga. Autor se tada okreće drugom izdavaču ili magazinu drugog žanra. Tako u shounen magazinima imamo naslove koji stvarno sadržinski pripadaju shounen žanru a imamo i one koji pripadaju drugim žanrovima ali žanr na kraju biva određen žanrom magazina.

Što se tiče CG-a. On je originalno anime delo. Iza njega se ne krije manga. Mange su kasnije izdavane, bazirane na animeu. S obzirom da nema mange koja je vezana za neki magazin i žanr tog magazina, procena žanra je urađena na osnovu sadržaja animea. Inače, moe naslove i naslove sa mnogo moe elemenata svrstavaju u seinen žanr.

Za kraj. Anime/manga žanrovi nisu određeni (samo) uzrastom i polom nego i profilom samog čitaoca. Tako imaš naslove koji sadrže likove dečjeg uzrasta i stvarno su namenjeni deci a imaš naslove sa likovima dečjeg uzrasta, prilično nevinog sadržaja, ali su namenjeni starijim napaljenicima. Uzmi za primer Kodomo no Jikan (seinen) i biće ti sve jasno.
bvitnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku bvitnik na korisnoj poruci:
Pumbaa (5.4.2011)
Stara 4.4.2011, 20:34   #1977
rejnar teran
Novi član
 
Član od: 17.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 20
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

matori se pridruzuje ovde i ja sam kakariko nekoliko mech anima od ovih sto su nabrojane
rejnar teran je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2011, 22:23   #1978
muki85
Starosedelac
 
Član od: 14.1.2007.
Lokacija: Čubura
Poruke: 2.415
Zahvalnice: 862
Zahvaljeno 514 puta na 347 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku muki85
Određen forumom Re: Malo Anime...

Evo mene opet da smaram narod za preporuku. Poslednje što sam po preporuci foruma odgledao je Claymore koji mi se baš dopao, i mogu ga lagano ubaciti u svoj Top10. Želeo bih da odgledam nešto tog tipa, ili nešto tipa mojih omiljenih FMA, Hellsing, Gungrave. Bilo bi lepo da je crtež lep, da je serija (ako je u pitanju serija) zavšena i da ima maksimalno šezdesetak epizoda.

Hvala svima unapred
muki85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2011, 0:08   #1979
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.013
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Citat:
muki85 kaže: Pregled poruke
Evo mene opet da smaram narod za preporuku. Poslednje što sam po preporuci foruma odgledao je Claymore koji mi se baš dopao, i mogu ga lagano ubaciti u svoj Top10. Želeo bih da odgledam nešto tog tipa, ili nešto tipa mojih omiljenih FMA, Hellsing, Gungrave. Bilo bi lepo da je crtež lep, da je serija (ako je u pitanju serija) zavšena i da ima maksimalno šezdesetak epizoda.

Hvala svima unapred
claymore rules! meni je usao u 5. a i ja bih slicno, ali mislim da nema...

znam da bi ti lep crtez, ali mislim da bi berserk morao da pogledas iako je malo stariji. prica jeste zavrsena u neku ruku, iako je u mangi ima jos... a svakako da je serija i da nema previse epizoda (cini mi se oko 30). nezaobilazno. pruzi ovom cudu bar jednocasovnu priliku!
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2011, 0:19   #1980
Pumbaa
Član
 
Član od: 17.3.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 354
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 84 puta na 52 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Citat:
bvitnik kaže: Pregled poruke
-> Pumbaa, DN je shounen jer je manga izdavana u Shounen Jump magazinu, što je shounen magazin kako i samo ime sugeriše. Mange u japanu nisu strogo razgraničene po žanrovima. Npr. nije redak slučaj da autor mange, koja sadržinski pripada seinen žanru, jednostavno ne može da nađe izdavača i seinen magazin u kome bi bila izdavana ta manga. Autor se tada okreće drugom izdavaču ili magazinu drugog žanra. Tako u shounen magazinima imamo naslove koji stvarno sadržinski pripadaju shounen žanru a imamo i one koji pripadaju drugim žanrovima ali žanr na kraju biva određen žanrom magazina.

Što se tiče CG-a. On je originalno anime delo. Iza njega se ne krije manga. Mange su kasnije izdavane, bazirane na animeu. S obzirom da nema mange koja je vezana za neki magazin i žanr tog magazina, procena žanra je urađena na osnovu sadržaja animea. Inače, moe naslove i naslove sa mnogo moe elemenata svrstavaju u seinen žanr.

Za kraj. Anime/manga žanrovi nisu određeni (samo) uzrastom i polom nego i profilom samog čitaoca. Tako imaš naslove koji sadrže likove dečjeg uzrasta i stvarno su namenjeni deci a imaš naslove sa likovima dečjeg uzrasta, prilično nevinog sadržaja, ali su namenjeni starijim napaljenicima. Uzmi za primer Kodomo no Jikan (seinen) i biće ti sve jasno.
naravno, zato sam i napisao 'da mene pitaju'. subjektivno su mi obe serije shonen, objektivno i DN i CG imaju elemenata i seinen i shonen zanra.

u svakom slucaju dobar i poucan post ^

Citat:
Steva123 kaže: Pregled poruke
Jel gledo neko seriju "Monster". Jedan drug mi ju je preporucio, al me zanima jos neko misljenje..
odlican anime, neces pogresiti ako ga odgledas!
Pumbaa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
animacija, anime, japan, serije


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Šta slušate od muzike... Covenant Opšta kultura 16359 17.4.2024 19:28
DivX to DVD VMedic Video/TV softver 67 29.6.2014 22:01
Malo kritike nije na odmet Covenant O SK-u uopšte 77 3.7.2006 13:56


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:16.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com