Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Zaštita

Zaštita Virusi, anti-virus programi, firewall...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.7.2008, 0:39   #1
bebeys
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 148
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom winspyware doctor, ili remover... tako nekako

Pozdrav
E, kad se sad izvukoh iz g... svaki put cu....
dodjem tako lijepo s posla, ajd da vidim sta ima na mrezi svih mreza, i otvorim par standardnih stranica, ogame.. ovo ono... i odlucim da sa jednog nadaleko poznatog torrent sajta skinem sebi powerISO, jer mi isti treba za narezivanje norton ghost boot disca, koji sam instalirao koji dan prije, i uradio "recovery point" za ne daj boze....
i samo sto sam skinuo poweriso, instalirao, nije proslo ni par sekundi, pojavi mi se onaj crni prozorcic od command prompta, ili je bar licio na taj prozorcic, posto se "sve odigralo munjevito" i pocese da mi iskacu "upozerenja" tipa: "jao crni korisnice windowsa, kakvog sve smeca nemas u kompu, pa skeniraj, pa uradi ovo, pa uradi ono, ali sve sa eminentnim alatom po imenu winspyware doctor, ili tako nesto..." i kliknem na desktop kad tamo umjesto wallpapera neka slika crvena, sa nekim simbolom, kao za "biohazard" materijal, i nema mi C i D diska u exploreru, cak mi nema ni My computer, umjesto toga gomila nekih ikonica za "remove ovo, i remove ono"....
Sta cu jadan, kliknem na start, u nadi da cu da posegnem za NOD-om, koji je instaliran nedavno, ali tamo uopste nema programa koji su instalirani na kompu.... Sjetim se norton ghosta, i recovery pointa koji je napravljen 20-ak sati prije ovog svega, kad je komp bio pri sebi... ali s gorkim ukusom u ustima skontam da ne mogu da uradim nista bez boot diska koji, uzgred, ne mogu da napravim jer ga nisam narezao, tj. nisam stigao da narezem jer mi komp sad ne vidi ni taj powerISO.... restartujem komp, pokrenem u safe modu, pa "oshinem" skeniranje trojan removerom, koji naidje na neki kljuc u registru, za koji do sad nisam cuo, ali ne moze da ga ukloni, jer je proces blokiran... klasika....
e onda ponovo restartujem komp, dodjem do C diska jednostavno kucajuci lokaciju u adress bar, i odatle pokrenem powerISO, narezem boot disk, ubacim ga u komp, bootojem s njega, odradim "recover" i evo me sad medju "zivima" pisem ovaj post.... sto ce reci, sve ok....
naravoucenije: sve manje vjerujem antivirus alatima (zaboravio sam da napomenem da sam skenirao komp NOD-om u safe modu, i naravno nista nije nasao) a sve vise alatima kao sto je norton ghost.. redovan update recovery pointa, i to sve u kombinaciji sa dobrim firewall alatom, i nema frke, po mom misljenju....
Odjavljujem....
bebeys je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2008, 0:44   #2
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: winspyware doctor, ili remover... tako nekako

E sad cu i ja da pocnem da sumnjam u Nod32. Sluzio me toliko godine. Dobro je da nisi zahvatio virus Anti-Christ. Taj je za'eban.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2008, 0:54   #3
bebeys
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 148
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: winspyware doctor, ili remover... tako nekako

i ja se omishljam da otkacim NOD... ustvari, ako se ispostavi da njegov firewall nece praviti konflikte se drugim, koji planiram da instaliram, mozda ga i ostavim... ali mislim da bolje zastite od bekapa nema...
bebeys je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2008, 1:07   #4
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: winspyware doctor, ili remover... tako nekako

Više puta je već rečeno, NOD i ostali klasični antivirusi nisu najbolja opcija za uklanjanje trojanaca. Čak i all-in-one rešenja ne mogu da izađu na kraj sa svakom infekcijom, pa se npr. Vundo uklanja sa posebnim alatima (vundofix) i sl.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2008, 1:17   #5
bebeys
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 148
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: winspyware doctor, ili remover... tako nekako

da, to mi je otprilike poznato, ali nikad za ovih 9 godina koliko koristim komp ne pokupih nista drugo osim trojanca, i nikad ne dozivih da mi ijedan antivirus koji nesto nadje, uradi ono za sta i sluzi: locira, obrise, i kaze "sve je ok"
zato mislim da mi je firewall potrebniji od antivirusa, ali dobro, sve zavisi od korisnika do korisnika
bebeys je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2008, 17:47   #6
Kisr
Veteran
 
Član od: 1.7.2007.
Lokacija: Lost*in*space...And*time!
Poruke: 1.051
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 286 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: winspyware doctor, ili remover... tako nekako

Vidi moj post 25
Ne znam sta se ovo desava sa torentima,prava invazija gamadi,koji god,ali bukvalno koji god exe fajl skinem zarazen je trojancima.Funkcionise tako sto kad pokrenes instalaciju prvo se aktivira virus pa tek onda krece instalacija normalno,tako da sad svaki put po preuzimanju prvo ide desni klik na fajl pa scan for viruses,jer ih na drugi nacin ne primeti,a jednom cak nije ni otkrio na ovaj nacin(kaspersky 2009 final) nego tek posle pokretanja instalacije,i posle muke zive da se sve to ocisti,obicno u tom jednom exe bude vise od deset infekcija.

Poslednja ispravka: Kisr (26.7.2008 u 18:00) Razlog: Nije pup nego put
Kisr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2008, 18:12   #7
bebeys
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 148
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: winspyware doctor, ili remover... tako nekako

meni se upravo to i desilo, izgleda, skinuo sam powerISo, pokrenuo instalaciju, i bio sam "donji" za sekundu, sreca izvukoh se...
bebeys je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:51.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com