Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Tableti i e-readeri

ŠDK - Tableti i e-readeri Saveti u vezi sa kupovinom tablet računara i e-readera

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.8.2012, 0:32   #1
Danilo023
Član
 
Član od: 21.11.2010.
Poruke: 326
Zahvalnice: 214
Zahvaljeno 27 puta na 23 poruka
Određen forumom tablet za beleške

Razmišljam da uzmem tablet koji bih koristio na faksu umesto sveske. Znači uzeo bih stylus olovku, i tablet i pisao

Naravno, kada već uzimam tablet, nije na odmet da su mu performanse što bolje, ali mi je mnogo bitnije da je ekran dobar, i da to sa olovkom funkcioniše kako treba, nego da igram ne znam koliko zahtevne igre.

E sad, da li je neko uopšte koristio tablet na takav način?

Dao bih do 300e, nadam se da za te pare može nešto pristojno da se uzme, vidim da toshiba i acer imaju neke modele za taj novac.
Danilo023 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2012, 0:58   #2
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: tablet za beleške

Citat:
Danilo023 kaže: Pregled poruke
Razmišljam da uzmem tablet koji bih koristio na faksu umesto sveske. Znači uzeo bih stylus olovku, i tablet i pisao
Haha, pa isto je pisati na tabletu i po svesci, ako misliš na rukopis. Kako su ljudi dosad pisali... Šta sve neću pročitati...

A vidim da pominješ i igre, hoćeš li ti studirati ili se igrati? I mana je što na tabletu ne možeš tako sitno i precizno pisati kao na papiru, treba ti velika rezolucija. iPad treće generacije ima veliku rezoluciju, ali mislim da se ne može koristit stylus, nego može samo prstima. A i težak je i skup...

Najbolje ti je da koristiš papir i olovku, kao što se koristilo unazad hiljadama godina.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2012, 1:11   #3
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom

Najbolje ti je ipad 3 zbog rezolucije,programa za hvatanje beleski itd. Mozes da nadjes polovan za te pare.
Takodje radi stilus na njemu .
Mada generalno tableti imaju sporiji odziv tj ne moze odmah da isprati pokret vec primecujes lag koji nije velik na ipad-u. Sjajne knjige takodje imas za njega.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2012, 1:21   #4
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: tablet za beleške

Druže za 300€ ne možeš da nađeš nijedan uređaj koji će pošteno raditi to što tebi treba a u isto vreme za te novce mogao bi da kupiš kamion svezaka da ti traju za sledećih 20 fakulteta Ili jednostavno za par desetina evra kupi diktafon ili neki sličan uređaj za snimanje glasa i teraj.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2012, 1:26   #5
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: tablet za beleške

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
za te novce mogao bi da kupiš kamion svezaka da ti traju za sledećih 20 fakulteta
Dobar prijedlog.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2012, 1:30   #6
thebluephoenix
Starosedelac
 
Član od: 23.10.2009.
Lokacija: Error 418
Poruke: 2.321
Zahvalnice: 335
Zahvaljeno 720 puta na 651 poruka
Određen forumom Re: tablet za beleške

http://allthingsd.com/20120815/new-s...-split-screen/
thebluephoenix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2012, 9:51   #7
Danilo023
Član
 
Član od: 21.11.2010.
Poruke: 326
Zahvalnice: 214
Zahvaljeno 27 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: tablet za beleške

Citat:
Prief Lirator kaže: Pregled poruke
Haha, pa isto je pisati na tabletu i po svesci, ako misliš na rukopis. Kako su ljudi dosad pisali... Šta sve neću pročitati...

A vidim da pominješ i igre, hoćeš li ti studirati ili se igrati?
Ne razumem šta ti nije jasno u mom prvom postu, šta sve nećeš pročitati?
Što se tiče igara, rekao sam da mi nisu bitne.

Što se tiče ostalih odgovora, video sam recimo ovaj snimak, pa sam pomislio da to može lepo da radi i na nekom malo jeftinijem tabletu
http://www.youtube.com/watch?v=P-wKwOZf29s

Dobijamo na faksu dosta knjiga u pdf-u, i iako imam Kindle, on baš i nije za stručnu literaturu sa dosta dijagrama itd, isto tako beleške koje pišem na predavanjima su po par rečenica na predavanju, nije sad da pišem ceo čas, pa da ne mogu da stignem da zapišem Dešavalo se iz nekih predmeta da i uopšte nema knjige, već samo pdf, ili gomila slajdova, pa sam morao učiti pred monitorom, i ako bih nešto i zapisao, morao bih opet u svesku, pa onda kombinovati te stvari....

Pa mi je palo na pamet, da bi ovo malo rešilo taj problem, a usput bih imao i tablet kao tablet, za net, gledanje filmova itd. Ali kao što već rekoh, to mi nije presudno, imam smartphone za net i muziku, a laptop za filmove i igre.

Hvala svima na odgovorima

Poslednja ispravka: Danilo023 (21.8.2012 u 11:24)
Danilo023 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2012, 11:08   #8
Vladimiros
Član
 
Član od: 9.3.2006.
Poruke: 262
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 13 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: tablet za beleške

Problem sa tabletima kao sto su HTC flyer ili Galaxy note 10.1 (sad se pojavio) koji su malo kvalitetniji je cena kao prvo. Drugo, postoji dosta primetno kasnjenje od poteza olovkom do linije na ekranu. To nije toliko upadljivo kada ti neko pokazuje, ali kada krenes da pises, vidis na nije to to.

Ako ne moras da pises olovkom, uzmi laptop i instaliraj ms onenote 2007/2010. to je super alatka za beleske. Ako neces da se cimas s tim, a nije ti problem da zbudzis linux, na linuxu imas alternativu koja se zove BasKet.
Vladimiros je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2012, 11:39   #9
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: tablet za beleške

Citat:
Danilo023 kaže: Pregled poruke
Ne razumem šta ti nije jasno u mom prvom postu, šta sve nećeš pročitati?
Smiješna mi je pojava da student traži neko elektronsko smeće da piše olovkom po njemu, umjesto po svesci, kao što se dosad radilo.

Ali ako ti treba i za PDF i za druge stvari, onda u redu.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2012, 11:53   #10
Danilo023
Član
 
Član od: 21.11.2010.
Poruke: 326
Zahvalnice: 214
Zahvaljeno 27 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: tablet za beleške

Aha, ja sam mislio da sam napravio neki lapsus ili nešto

@Vladimiros poenta je baš u olovci, jer treba nekad skicirati neki dijagram i slično...

ali vidim da je sveska izgleda još uvek najbolje rešenje, kontam da bi mi tablet dosta pomogao oko pdf-a, slajdova itd, ali ipak 300e nije mala stvar, da bih uštedeo par sati godišnje ili hiljadu-dve dinara
Danilo023 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2012, 22:28   #11
Vladimiros
Član
 
Član od: 9.3.2006.
Poruke: 262
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 13 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: tablet za beleške

Ako imas puno teksta za citanje, uzmi sony PRS T1 e-ink citac. On guta odlicno i pdf-ove, ima multi-touch(ali spor) touchscreen, i olovku za beleske, ali opet, nije to to. Ali je za citanje velike kolicine teksta super.

Ako imas dijagrame i ostalo, pogledaj tablete. Nisam imao iskustva sa andoridima, ali ipad ima pristojan pdf/ebook citac. Mozes cak i da pogledas neki polovan ipad.
Vladimiros je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vladimiros na korisnoj poruci:
Danilo023 (22.8.2012)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koji tablet do 100-130e? MilosGak ŠDK - Tableti i e-readeri 28 15.10.2014 19:20
Koji Tablet? Makro. ŠDK - Tableti i e-readeri 39 1.10.2013 0:45
tablet kupovina acakobac ŠDK - Tableti i e-readeri 8 18.7.2012 23:48
Indija: Najjeftiniji tablet na svetu ZoNi Tableti i e-readeri 19 22.10.2011 22:27
Graphic Tablet (digitizing tablet, graphics pad, drawing tablet) Alx_WStrooleh Foto i audio/video 8 2.9.2010 23:22


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:48.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com