Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.8.2008, 14:11   #1
miticfam
Veteran
 
Član od: 10.12.2006.
Poruke: 689
Zahvalnice: 209
Zahvaljeno 110 puta na 74 poruka
Određen forumom Risen

oficijelni sajt http://risen.deepsilver.com/
fan sajt http://www.worldofrisen.de/

Radi se o duhovnom nastavku Gothica, developer je Piranha Bytes, na oficijelnom sajtu je countdown kada ce se pojaviti prvi trailer

Licno od ovoga ocekujem mnogo, posto ce ga praviti u fazonu gothic keca, samo sa svezom pricom, malo da se odmorimo od xardasa i namelessa

evo i nekih karakteristika igre http://forum.worldofplayers.de/forum...d.php?t=403052
miticfam je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 7 korisnika se zahvaljuje korisniku miticfam na korisnoj poruci:
Apprentice (21.8.2008), Cernobil (24.12.2008), Lord Of Midnight (22.3.2009), Medvedenko (19.10.2011), Nergal (20.8.2008), polarnimeda (15.3.2009), worm4 (25.8.2008)
Stara 20.8.2008, 20:44   #2
miticfam
Veteran
 
Član od: 10.12.2006.
Poruke: 689
Zahvalnice: 209
Zahvaljeno 110 puta na 74 poruka
Određen forumom Re: Risen

Izasao je trailer, upravo ga skidam u 720p
miticfam je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2008, 22:06   #3
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: Risen

Pogledao sam trejler i izgleda sjajno, moram reći da sam zaintrigiran. Na oficijelnom sajtu postoji zanimljiva Q&A sekcija koja otkriva dosta o igri. Kažu biće u pitanju ostrvo mediteranskog tipa, dobrim delom pod šumom u čijem se centru nalazi ogroman vulkan koji je i od ključnog značaja za radnju (o radnji ništa neće da saopšte). Biće smešten u potpuno novi svet, koji nema veze sa Gothicom ali će pokušati da prenesu atmosferu prvog Gothica. Ostrvo će biti podeljeno na više oblasti od kojih će veći deo u početku biti zabranjen.

Zvuči dobro, mada mene vulkan u centru ostrva odmah asocira na Morrowind!

Evo i nešto sličica iz trejlera. Risen iz naslova je, izgleda, nekakva drevna građevina (hram?).





Nergal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2008, 0:32   #4
Apprentice
Član
 
Član od: 21.9.2006.
Lokacija: Suburbia ,Beograd
Poruke: 472
Zahvalnice: 411
Zahvaljeno 190 puta na 102 poruka
Određen forumom Re: Risen

Ako se najbolje uci na svojim greskama, igra ce biti sigurno bolja og Gothica 3... Samo da unajme nekog dobrog karakter dizajnera i concept artista. Zivi bili pa videli, pa igrali dobru igru.
Apprentice je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2008, 1:22   #5
miticfam
Veteran
 
Član od: 10.12.2006.
Poruke: 689
Zahvalnice: 209
Zahvaljeno 110 puta na 74 poruka
Određen forumom

igra ce po mom misljenju biti dobra i spadace u visu klasu( ne gledam ja korumpirane sajtove za igre tipa IGN i Gamespot), zato sto su uprskali stvari sa gothic3(koja je po meni odlicna igra) jer su toliko bili pritisnuti od strane izdavaca(JoWood) da nisu imali vremena ni za bilo kakav test, cak nisu testirali ni AI. Mada su i oni bili delom krivi jer su hteli nesto sto nikako nisu mogli da zavrse za "samo" 3 godine. Sada nemaju pritisak od strane Deep Silvera, znaci imace vremena za testiranje itd. Nadam se da ce najjaca strana PB-a biti perfektna, tj. prica i atmosfera

Citat:
Apprentice kaže: Pregled poruke
Ako se najbolje uci na svojim greskama, igra ce biti sigurno bolja og Gothica 3... Samo da unajme nekog dobrog karakter dizajnera i concept artista. Zivi bili pa videli, pa igrali dobru igru.
Dizajn karaktera u G3 je bio los zato sto developeri nisu imali vremena pa su zbrda zdola to radili i stvarno je ukupan utisak o tom segmentu los. Sto se tice concept arta ja tu nista ne bih menjao. Ralf radi sjajan posao

Poslednja ispravka: Maladikt (25.8.2008 u 9:05)
miticfam je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2008, 1:26   #6
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Risen

Evo trailer-a na YT.

http://www.youtube.com/watch?v=9IFsIXGi9i4


Po onome sto sam video, ne izgleda lose. Samo da ne prodje/bude kao 2 Worlds.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku dzonihsv na korisnoj poruci:
Medvedenko (19.10.2011), speedy323 (28.7.2009)
Stara 21.8.2008, 1:41   #7
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Risen

Pa ono, obzirom da je Gothic kec stvarno neprevaziđena igra, iako uz dosta mana, po meni dosta "realnija" i od Morrowinda i od Glupiviona, delovaću verovatno kao cepidlaka (a to nije moj posao ) ako kažem da me iznervirala pojava dinosaurusa onih opet... Pa dokle te iste agresivne živuljke... Najveća zamerka na gothic mi je bila to što nema biljojeda i ptica, bukvalno sve je bilo agresivno... Ovde ispada isto to - ne idi u džunglu, drž' se grada, em je zabranjeno, em ćeš postati počasni gost na ručku...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2009, 23:08   #8
+Alkohol
Novi član
 
Član od: 3.11.2008.
Poruke: 22
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Risen

Citao sam u nemackom Gamestar(casopis za pc igre)clanak sa nekim iz PB, izdanje od pre par meseca, kako je PB imao problema tokom pravljenja Gothic 3 od strane Joowood i zato vise ne saradjuju.
Sad nema pritiska, sad mogu natenane da rade, ako sad zahebaju stvar(nisu to ni sa G3 dobar je, samo pored tog dobar ima puno ali.. ako me shvatate).


PS:Ako nekoga zanima ce da prevedem(ako nisam bacio)
+Alkohol je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2009, 20:00   #9
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Risen

Dobro je da se neko sjetio da otvori temu.Ja cu ovo prije uzeti nego Gothic 4!Pirahna samo treba da napravi zaraznu igru ko Gothic i da ispuni obecanje vezano za engine i bugove
Evo shotova.Ima ih koliko 'ocete:
http://news.bigdownload.com/photos/risen/1430742/
Izgleda da je ovo cisti gothic s drugim imenom.I lik je identican
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2009, 22:40   #10
miticfam
Veteran
 
Član od: 10.12.2006.
Poruke: 689
Zahvalnice: 209
Zahvaljeno 110 puta na 74 poruka
Određen forumom Re: Risen

Citat:
White Ripper kaže: Pregled poruke
Dobro je da se neko sjetio da otvori temu.Ja cu ovo prije uzeti nego Gothic 4!Pirahna samo treba da napravi zaraznu igru ko Gothic i da ispuni obecanje vezano za engine i bugove
Evo shotova.Ima ih koliko 'ocete:
http://news.bigdownload.com/photos/risen/1430742/
Izgleda da je ovo cisti gothic s drugim imenom.I lik je identican
Naravno da cu i ja da uzmem pre Risen, jer ce to da bude veci Gothic od Arcanie, mada ne znaci da Arcania nece biti dobra igra
miticfam je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2011, 23:03   #11
heracle
Član
 
Član od: 2.3.2011.
Poruke: 105
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Risen 2

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Mene je ta igra mnogo razocarala. Poslednji chapter, zajedno sa Bossom, je nesto najgore sto sam odigrao poslednjih godina, i potpuno mi je unistio svo uzivanje koje sam imao do tada. Gothic I i II su za pet klasa ispred Risena..
slazem se sa tobom ja sam je zbog toga batalio popi.....deo sam zbog onog undead kostura kog moras da spalis i onih gustera koji su neverovatno teski.
heracle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2011, 16:11   #12
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Risen 2

Teshki? U tom stadiumu igre? Lol, ja sam igrao kao charobljak (Fire Mage) i ubijanje SVIH protivnika mi je tad bilo toliko lako da je bilo prosto monotono i smorno. A drug koji je preshao na sva tri nachina mi je prichao da su charobnjaci u Risenu najslabiji. Neshto nisi ti lepo razvio lika.
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nash Knight na korisnoj poruci:
Krilce (3.9.2011)
Stara 3.9.2011, 16:32   #13
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Risen 2

Citat:
Nash Knight kaže: Pregled poruke
Teshki? U tom stadiumu igre? Lol, ja sam igrao kao charobljak (Fire Mage) i ubijanje SVIH protivnika mi je tad bilo toliko lako da je bilo prosto monotono i smorno. A drug koji je preshao na sva tri nachina mi je prichao da su charobnjaci u Risenu najslabiji. Neshto nisi ti lepo razvio lika.
Ja sam ih sa klasicnim warrior-om samo tako gazio .
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2011, 16:44   #14
vlacke
Veteran
 
Član od: 20.2.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 616
Zahvalnice: 450
Zahvaljeno 169 puta na 109 poruka
Određen forumom Re: Risen 2

Da, warrior u Risenu je dosta dobar, inace nisam presao prvi deo, treci chaprter je u nekom momentu poceo da me gusi previse pa sam batalio.
vlacke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku vlacke na korisnoj poruci:
Nighty (3.9.2011)
Stara 3.9.2011, 19:02   #15
heracle
Član
 
Član od: 2.3.2011.
Poruke: 105
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Risen 2

Citat:
Nash Knight kaže: Pregled poruke
Teshki? U tom stadiumu igre? Lol, ja sam igrao kao charobljak (Fire Mage) i ubijanje SVIH protivnika mi je tad bilo toliko lako da je bilo prosto monotono i smorno. A drug koji je preshao na sva tri nachina mi je prichao da su charobnjaci u Risenu najslabiji. Neshto nisi ti lepo razvio lika.
ja sam razvijao lika mesavina warriora i archera.imao sam i titan sword ali caba mi bilo
heracle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2011, 19:19   #16
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Risen 2

Uf, nije ni cudo sto ti je bilo tesko. Trebao si prvo nesto da razvijes do kraja, ili bar priblizno, pa tek onda da ucis novu vrstu vestine.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2011, 20:14   #17
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Risen 2

Citat:
Nash Knight kaže: Pregled poruke
Teshki? U tom stadiumu igre? Lol, ja sam igrao kao charobljak (Fire Mage) i ubijanje SVIH protivnika mi je tad bilo toliko lako da je bilo prosto monotono i smorno. A drug koji je preshao na sva tri nachina mi je prichao da su charobnjaci u Risenu najslabiji. Neshto nisi ti lepo razvio lika.
Protivnici su bili lagani, nije ih bilo problem ubiti, nego je problem bio kad te onaj elite lizard zakači, pola energije slisti, a ako ušemi nakon dva-tri udarca slijedi kraj. Nije težak da se savlada, samo ima veliki damage.
BTW igrao sam čisto kao warrior, sve u snagu ulagao, jer u Risenu ne postoji kao u Gothicu paralelno razvijanje za više tipova borbi.
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2011, 23:19   #18
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Risen 2

Kako nema? Pa mozes da razvijas sve vestine istovremeno, i sve vrste borbe, naravno to se ne preporucuje. A kako ti bre skine lizardman pola energije a warrior si sa puno snage isl? Mom charobnjaku su skidali u vr' glave cetvrtinu. Jel si igrao mozda na hard (jel uopshte ima hard?) ?
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2011, 9:38   #19
Uruk
Veteran
 
Član od: 30.5.2011.
Lokacija: V o M
Poruke: 623
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 186 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: Risen 2

Citat:
(jel uopshte ima hard?)
...ima hard u Risen. Mnogima je i na normal ovo bilo pretesko. Sta bi tek onda rekli za horde orka u VoM-u iz G2NoTR.... tu je moralo da se taktizira i kalkulise LP*om ili da se ceka 4-5 krug magije.
Mislim da za dvojku spremaju sprint dugme...
Uruk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Uruk na korisnoj poruci:
Krilce (5.9.2011)
Stara 25.4.2014, 14:42   #20
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.540
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Risen

E pa 'vako...zbog problema sa gremlinima koji su me sprecili u daljem igranju Gothic 2 gold edicije, resio sam da igram Risen, bar dok ne budem mogao da opet igram Gothic Elem, ono sto sam za sada video mi se dopada, igra je prelepa, cini mi se i da je borba bolje uradjena, ali isto tako imam utisak da je igra malo laksa (krenuo sam na normal, ipak prvi put igram). Uskoro cu se javiti sa novim utiscima Ako bude kao sa Gothicom, gde sam podnosio redovne dnevne izvestaje sa bojista, igra valja.
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
gothic, preporuka, risen, role-play, rpg

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com