Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.8.2007, 19:49   #201
GordoN
Veteran
 
Član od: 24.4.2006.
Poruke: 649
Zahvalnice: 252
Zahvaljeno 171 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku GordoN Slanje poruke preko Yahooa korisniku GordoN
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

player1 : Upravo tako!

Inace tu nema nista novo ... SBB je bio i uvek ce ostati spletkaros ,tako da to sto su mu rekli da nema tehnickih mogucnosti ,jednostavno su hteli da ga od**bu . Zasto? Ko ce ga znati . A mozda su jednostavno nestrucni. Moj bivsi kablovski operater pre nego sto ih je kupio SBB ,kad su dosli kuci da mi podese sve to ,nasli su se u cudu kad DHCP nije hteo da dodeli IP adresu modemu . I tako obavljaju razne telefonske pozive da pitaju sta to nije u redu ,dok ja nisam uzeo misa u ruke i ukljucio DHCP client . To je nestrucnost ,oni su to trebali da znaju . Ti isti ljudi su nastavili da rade na istom mestu i kad je SBB dosao

Bilo kako bilo ,pre nekoliko dana sam bacio SBB ,jer je mnogo zapostavio Uzice,i za dan dva mi stize ADSL 512/128 koji ce od prvog biti 1024/128 za svega 1700din
GordoN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2007, 14:57   #202
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Arrow ...

Ja uplatio 1024/128, a danas da malo skratim čekanje prešao sam sa 256/128 na 512/256.

Citat:
Gagic kaže: Pregled poruke
I u Somboru je ista situacija, ja sam na priključenje čekao 16 dana...
I meni su obećavali da će biti za nedelju dana.
U maju.. rekli za 7-10 dana i za tačno 7 dana je zvao momak, dogovorili se za sutra u 11, došao u 11:30 i odradio sve za pola sata (bušenje zida, provlačenje kablova i sl.).

Citat:
GordoN kaže: Pregled poruke
Bilo kako bilo ,pre nekoliko dana sam bacio SBB ,jer je mnogo zapostavio Uzice,i za dan dva mi stize ADSL 512/128 koji ce od prvog biti 1024/128 za svega 1700din
Da se tebi nije omaklo - 2700. Molim te nam navedi koji provajder po toj ceni daje 512, po mogućnosti link.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2007, 15:07   #203
GordoN
Veteran
 
Član od: 24.4.2006.
Poruke: 649
Zahvalnice: 252
Zahvaljeno 171 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku GordoN Slanje poruke preko Yahooa korisniku GordoN
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Citat:
DukeofSerbia kaže: Pregled poruke
Da se tebi nije omaklo - 2700. Molim te nam navedi koji provajder po toj ceni daje 512, po mogućnosti link.
Control Point

Imao sam dobra iskustva sa njima u vezi bilo cega ,verujem da ce internet biti dobar ,a i poznajem ih dobro tako da ne verujem da ce biti nekih problema.Malo sam se prevario cena je 1750din

http://www.controlpoint.co.yu/adsl_cene.php
GordoN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2007, 15:08   #204
PAIN
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 5.067
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 556 puta na 413 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Ja sam prestao da uplacujem 1MB flat makar bar dok je leto.Stvarno su neozbiljni jer zasto bih ja placao ako mi pola dana ne radi net.Kazu kriva je vrucina i svaki put kad ga zapece on mi iskljuce od 11h do 19h.To nije svuda vec samo za moju stranu ulice dok moj drug preko puta ima 24/7 net.
PAIN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2007, 15:18   #205
ForceWare
Starosedelac
 
Član od: 16.5.2006.
Poruke: 2.080
Zahvalnice: 555
Zahvaljeno 617 puta na 284 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Vratio bih ja sve vas što se žalite, sa kablovskog na 56k pa da vidim šta bi onda radili za malo širokopojasnog...

Pa šta ako ne radi po ceo dan - nije toliko neophodan (nije pitanje života i smrti ako ne možeš da se konektuješ ) ali isto tako moraju da vrate pare za to vreme kad nije bilo interneta. Ne plaćate vi vazduh, nego ceo mesec.
ForceWare je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2007, 16:01   #206
GordoN
Veteran
 
Član od: 24.4.2006.
Poruke: 649
Zahvalnice: 252
Zahvaljeno 171 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku GordoN Slanje poruke preko Yahooa korisniku GordoN
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Problem je sto oni nece da nadoknade (ni novcano ni dodatnim vremenom) izgubljeno vreme nastalo njihovom krivicom. Meni je prosle godine nekoliko meseci internet radio gore od dialup-a ,pa im nije palo na pamet da nadoknade tolike dane( nakon svih mojih pokusaja ). A ja sta cu ,morao sam da placam jer mi je trebao internet,a obican 56k modem sam prodao kad sam uzeo kablovski internet ,i nisam bas bio rad da placam telefonski racun nekoliko hiljada

Poslednja ispravka: GordoN (25.8.2007 u 16:21)
GordoN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2007, 16:43   #207
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Citat:
ForceWare kaže: Pregled poruke
Vratio bih ja sve vas što se žalite, sa kablovskog na 56k pa da vidim šta bi onda radili za malo širokopojasnog...

Pa šta ako ne radi po ceo dan - nije toliko neophodan (nije pitanje života i smrti ako ne možeš da se konektuješ ) ali isto tako moraju da vrate pare za to vreme kad nije bilo interneta. Ne plaćate vi vazduh, nego ceo mesec.
Pa on placa taj intrenet i zakonom mu je garantovano da ono sto je platio mora da dobije, sto on ocigledno ne dobija i s pravom se buni. Sta sad ti platis 102.000E BMW M5 i ne dobijes pola opreme i motor od 150 konja i sta sad nema veze kao to nije neophodno nece umreti ako nema celu opermu, a i sta da rade oni ljudi koji voze ficu ili juga.

Poslednja ispravka: Iris (25.8.2007 u 17:29) Razlog: uvreda
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2007, 16:50   #208
ForceWare
Starosedelac
 
Član od: 16.5.2006.
Poruke: 2.080
Zahvalnice: 555
Zahvaljeno 617 puta na 284 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Citat:
nikola87 kaže: Pregled poruke
Pa on placa taj intrenet i zakonom mu je garantovano da ono sto je platio mora da dobije, sto on ocigledno ne dobija i s pravom se buni. Sta sad ti platis 102.000E BMW M5 i ne dobijes pola opreme i motor od 150 konja i sta sad nema veze kao to nije neophodno nece umreti ako nema celu opermu, a i sta da rade oni ljudi koji voze ficu ili juga
Odgovor ti je u zadnjem delu moje poruke.
Citat:
ForceWare kaže: Pregled poruke
ali isto tako moraju da vrate pare za to vreme kad nije bilo interneta. Ne plaćate vi vazduh, nego ceo mesec.

Poslednja ispravka: Iris (25.8.2007 u 17:28) Razlog: ispravak citata
ForceWare je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2007, 18:11   #209
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom Još uvek radi

Danas kad sam promenio paket u nalogu (kao što odkucah već), a već za 5 minuta se promenila brzina.

Citat:
GordoN kaže: Pregled poruke
Control Point

Imao sam dobra iskustva sa njima u vezi bilo cega ,verujem da ce internet biti dobar ,a i poznajem ih dobro tako da ne verujem da ce biti nekih problema.Malo sam se prevario cena je 1750din

http://www.controlpoint.co.yu/adsl_cene.php
Zanimljivo. Baš se pitam kako imaju jeftinije cene od Telekoma i zašto je EUnet tako skup u poređenju sa njima?

Vreme će pokazati.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2007, 18:29   #210
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Citat:
ForceWare kaže: Pregled poruke
Vratio bih ja sve vas što se žalite, sa kablovskog na 56k pa da vidim šta bi onda radili za malo širokopojasnog...

Pa šta ako ne radi po ceo dan - nije toliko neophodan (nije pitanje života i smrti ako ne možeš da se konektuješ ) ali isto tako moraju da vrate pare za to vreme kad nije bilo interneta. Ne plaćate vi vazduh, nego ceo mesec.
hteo bih ta ti se izvinim ako sam te nesto uvredio mada jedino u svoju odbranu mogu da stavim ovu recenicu "Pa šta ako ne radi po ceo dan - nije toliko neophodan (nije pitanje života i smrti ako ne možeš da se konektuješ )", znaci toliko me je iznervirao taj deo da nisam do kraja ni procitao sta si napisao.

pozz....jos jednom sorry
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2007, 19:00   #211
GordoN
Veteran
 
Član od: 24.4.2006.
Poruke: 649
Zahvalnice: 252
Zahvaljeno 171 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku GordoN Slanje poruke preko Yahooa korisniku GordoN
Određen forumom Re: Još uvek radi

Citat:
DukeofSerbia kaže: Pregled poruke
Zanimljivo. Baš se pitam kako imaju jeftinije cene od Telekoma i zašto je EUnet tako skup u poređenju sa njima?

Vreme će pokazati.
I Verat je uvek bio jeftiniji od ostalih,ali koliko ja znam oni su nezavisni od telekoma ,tj (ne razumem se u taj odnos prvajdera i telekoma) ne kupuje link ka internetu od telekoma ,nego iz neke druge zemlje. Neka me neko ispravi ako misli da zna o cemu pricam. Mozda i Controlpoint radi to isto..

Sto se tice EUNeta ,on je uvek bio skuplji od ostalih ,a zauzvrat navodno nudi 100% kvalitet rada interneta i podrsku u bilo koje doba dana i noci i time pravdaju cenu. Opet ovde pricam napamet ,jer sam samo citao o njima. Nikada nisam bio korisnik

Uostalom kao sto si rekao ,vreme ce pokazati ,zvali su i rekli da ce doci u toku sledece sedmice. Pa cu da vidim kako ce da se pokaze
GordoN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2007, 20:47   #212
ForceWare
Starosedelac
 
Član od: 16.5.2006.
Poruke: 2.080
Zahvalnice: 555
Zahvaljeno 617 puta na 284 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Citat:
nikola87 kaže: Pregled poruke
hteo bih ta ti se izvinim ako sam te nesto uvredio mada jedino u svoju odbranu mogu da stavim ovu recenicu "Pa šta ako ne radi po ceo dan - nije toliko neophodan (nije pitanje života i smrti ako ne možeš da se konektuješ )", znaci toliko me je iznervirao taj deo da nisam do kraja ni procitao sta si napisao.

pozz....jos jednom sorry
Ja nisam ni video uvredu
Sad se čudim što je Iris menjala poruke
PS. Ako je mislila na ono "nebuloze" ja to i ne vidim kao uvredu

BTW Bembara košta 86,200 €

Poslednja ispravka: ForceWare (25.8.2007 u 20:53) Razlog: Cena BMW-a
ForceWare je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2007, 20:50   #213
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Glavno da se vi svi lepo slažete...
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Iris na korisnoj poruci:
ForceWare (25.8.2007)
Stara 25.8.2007, 21:27   #214
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

osnovna varijanta kosta 86200 a ima i neka varijanta za jos manje
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2007, 21:58   #215
Spawn BG
V.I.P.
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Open in new tab
Poruke: 1.507
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Citat:
Peka80 kaže: Pregled poruke
Ovo mi nije jasno! Kako možeš da priključiš kod sebe kablovski modem ako nemaš uopšte internet! Još ti oni javili da nemaš mogućnosti za net!?
Jer ako je već tako, šta te boli uvo, idi kupi kablovski modem i imaš net besplatno! Šta se buniš!
Kao što rekoh, drugarov modem (aktivni korisnik)...
Uglavnom, izgleda da je ipak bio u pitanju ljudski faktor...
Posle još dva poziva u sredu sam naleteo na ljubaznog operatera koji me je lepo saslušao, objasnio sam mu da sam uspeo da se konektujem sa drugarovim modemom, da sam prilikom skidanja update-a za AVAST imao brzinu 32KB/s (što je u odnosu na dialup max 7-8, a najčešće 4-5KB/s kosmički let), i dobio odgovor: "Daćemo nalog da se ponovo provere tehničke mogućnosti, pa ćemo vam javiti." U četvrtak predveče su me pozvali, i danas su došli... Sad sam konektovan svojim modemom.
Tehnika i tehnologija napreduje, ali ljudi...
Spawn BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2007, 0:18   #216
vladale
eat, sleep & blink
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.685
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 180 puta na 137 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vladale
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Citat:
Spawn BG kaže: Pregled poruke
Kao što rekoh, drugarov modem (aktivni korisnik)...
Uglavnom, izgleda da je ipak bio u pitanju ljudski faktor...
Posle još dva poziva u sredu sam naleteo na ljubaznog operatera koji me je lepo saslušao, objasnio sam mu da sam uspeo da se konektujem sa drugarovim modemom, da sam prilikom skidanja update-a za AVAST imao brzinu 32KB/s (što je u odnosu na dialup max 7-8, a najčešće 4-5KB/s kosmički let), i dobio odgovor: "Daćemo nalog da se ponovo provere tehničke mogućnosti, pa ćemo vam javiti." U četvrtak predveče su me pozvali, i danas su došli... Sad sam konektovan svojim modemom.
Tehnika i tehnologija napreduje, ali ljudi...
Bilo kako bilo, bitno je da si ti dobio na kraju ono što si i tražio - internet. Ne zaboravi onu rečenicu: Korisnik je uvek u pravu!
vladale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2007, 0:58   #217
aLti
Član
 
Član od: 16.11.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 77
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 15 puta na 13 poruka
Određen forumom Turbo SBB prevara

Pozdrav svima,

zelim samo da naglasim svima onima koji razmisljaju o uplati Turbo SBB Prepaid paketa da JE U PITANJU PREVARA!!!

Naime, SBB tvrdi da je brzina famoznog Turbo paketa 5 mbit/s dl ka Internetu (+2 mbit/s dl u lokalu, ali lokal se nigde ne spominje). Napomene radi, obicni SBB prepaid paketi navodno imaju brzinu od 2 mbit/s dl ka Internetu + 2 mbit/s dl u lokalu).

Testiranja koja su mnogi sproveli pokazuju da je u pitanju klasicna kradja, prevara i bezobrazna obmana korisnika od strane kompanije SBB.

Naime, ne postoji apsolutno nikakva razlika izmedju "Turbo" prepaid i starih (klasicnih) prepaid paketa, barem sto se brzine tice. Oba paketa rade ocajno, daleko ispod deklarisanih brzina, sto se moze primetiti na sledecim screen shotovima:

(napomena: sva testiranja sam izveo licno, u periodu od 23:55h - 00:10h, dakle u vreme kada je broj SBB korisnika, a samim tim i relativna iskoriscenost SBB linka svedena na minimum. Testiranja su obuhvatila razlicite servere sa razlicitih kontinenata. Svi serveri su garantovali tacnost rezultata za brzine do 8 mbit/s).


1) CNET Bandwidth test - rezultat iznosi 0.68 mbit/s




2) PC Pitstop - pokazuje brzinu od 0.79 mbit/s




3) Road Runner - pokazuje brzinu 0.63 mbit/s




4) Bandwidth place - pokazuje brzinu od 1.1 mbit/s




5) SBB Brzinomer pokazuje brzinu od 4.68 mbit/s




6) Konfiguracija kablovskog modema, na kojoj jasno pise da je dl brzina 7 mbit/s




Dakle, prosecna brzina "Turbo" paketa je 0.8 mbit/s, sto je preko 6x nize od deklarisane brzine. Cak stavise, SBB brzinomer jasno pokazuje da skidanje od 5 mbit/s nije moguce cak ni sa njihovih servera (!?!). Pritom nije jasno da li SBB brzinomer meri i lokalni protok na ovim paketima, ili ne.

O cemu se ovde zapravo radi? Radi se o bacanju prasine u oci korisnika, jer je Telekom spustio cene zakupa svojih linkova za duplo, a SBB svoje cene za prepaid pakete nije korigovao ni za prebijenog cvonjka. Umesto toga, uveli su famozne "Turbo" pakete, koji su zapravo isti oni stari prepaid paketi kojima je maksimalna duzina trajanja skracena sa 2 meseca na mesec dana.

Dakle, "Turbo" paketi su turbo samo po brzini usisavanja novca iz vaseg novcanika. I nista vise...

Ako ima nevernih toma, slobodno neka testiraju svoju "Turbo" brzinu...

Sve najbolje,
aLti je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku aLti na korisnoj poruci:
Johny Atos (2.9.2007), nikola87 (19.12.2007)
Stara 30.8.2007, 1:16   #218
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Turbo SBB prevara

Hvala na demistifikaciji lopovluka.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2007, 1:34   #219
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Turbo SBB prevara

Ko ima njihovu kablovsku zna da stvari tu i ne funkcionisu savrseno tako da ovo za mene recimo i ne predstavlja iznenadjenje.
Super sto si izneo zapazanja ovde.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2007, 1:44   #220
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Turbo SBB prevara

Da imam vise para od njih, dao bih zadnji dinar da ih satrem sa lica zemlje! I jos par firmi sa, svojevrsne, "crne liste". Najozbiljnije!
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Slike sa digitalnih fotoaparata - razno Iluminator Fotografija 1074 11.10.2007 1:14
Intel dizajnira čipove sa osamdeset jezgara Maverick78 Overklok 10 6.3.2007 14:14
leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv ural Foto i audio/video 17 30.8.2006 1:36
sporo startanje windowsa sa wirelessom Paladin Internet usluge 9 19.7.2006 20:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com