Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.2.2007, 19:54   #1
Joe82
Novi član
 
Član od: 4.2.2007.
Poruke: 10
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Deljenje protoka kablovskog interneta

Na internet sam povezan preko sbb-a.Imam ruter koji deli vezu za mene i komsiju. Interesuje me program kojim moze da se rasporedi protok?Hvala
Joe82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2007, 21:53   #2
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Deljenje protoka kablovskog interneta

Nabavi neki Proxy softver predlog 1 predlog 2 , mada bi trebao i ruter da deli protok , verovatno nije dobro podešen...
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2007, 19:09   #3
Bond_007
Veteran
 
Član od: 15.6.2006.
Lokacija: CRW file
Poruke: 734
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 73 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Deljenje protoka kablovskog interneta

ne moze se svaki ruter podesiti da deli protok kako mu se kaze, na pr. veza 256 i dvojici da ide po 64 a jednom 128, ja na pr. imam TP-LINK TL-R402M koji nema tu opciju (ako neko zna da ima nek mi kaze) vec radi po principu ko kolko zgrabi ali postoji resenje a to je da bilo da skidate preko torrent klijenta, emule-a ili Download menadzera namestite u istom da vuce sa pola konekcije tako da ce ovom drugom ostavljati slobodnu drugu polovinu za njegove aktivnosti
Bond_007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2007, 0:55   #4
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Deljenje protoka kablovskog interneta

Bonde u pravu si , mogućnost da precizno dele protok korisnicima imaju samo skuplje varijante rutera cene su im reda veličine ~100 Evrova. Na tu temu sam razgovarao pre neki dan sa ljudima iz beotela i oni su mi baš to rekli da njihov ruter marke Sagem nije u stanju da precizno podeli neki protok recimo 512 na 2 , znaci nije u stanju da to deli 2*256 već ima odstupanje od čitavih 60% jednom ili drugom ..... Tako da ako hoćeš idealnu podelu protoka ili koristi softverska rešenja ili uloži neki skupi ruter....
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2007, 9:21   #5
korisnik
Veteran
 
Član od: 12.11.2005.
Poruke: 1.033
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 76 puta na 69 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku korisnik
Određen forumom Re: Deljenje protoka kablovskog interneta

Ako hoces mozes dati jednu masinu za Linux i funkciju rutera. Tamo mozes sa lakocom stimati pravila razpodele protoka. Mozes i staviti neku od dedicated distribucija koje to imaju u grafickom okruzenju. Mislim da je jedna od tih Monowall. Jeftini ruteri koji kao omaju funkciju ogranicenja protoka ne rade bas stabilno i ta funkcija ogranicenja je ogranicena. Nemas mogucnosti prioritete saobracaja, raspodele u vezi sa protokolom itd. Stvarno ako imas neki racunar za Linux imat ces najbolji ruter.
korisnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2007, 16:30   #6
Joe82
Novi član
 
Član od: 4.2.2007.
Poruke: 10
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Deljenje protoka kablovskog interneta

Da jasno mi je da masina ispred rutera moze savrsreno da obavlja posao deljenja protoka (imam samo jedan racunar) ,ali ja se interesujem za programska resenja ,jer moj ruter nema opciju deljenja veze.Zato saljite mi vase preporuke za koje ste sigurni da obavljaju valjan posao.Hvala
Joe82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2007, 16:34   #7
Bond_007
Veteran
 
Član od: 15.6.2006.
Lokacija: CRW file
Poruke: 734
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 73 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Deljenje protoka kablovskog interneta

Citat:
Bond_007 kaže:
ne moze se svaki ruter podesiti da deli protok kako mu se kaze, na pr. veza 256 i dvojici da ide po 64 a jednom 128, ja na pr. imam TP-LINK TL-R402M koji nema tu opciju (ako neko zna da ima nek mi kaze) vec radi po principu ko kolko zgrabi ali postoji resenje a to je da bilo da skidate preko torrent klijenta, emule-a ili Download menadzera namestite u istom da vuce sa pola konekcije tako da ce ovom drugom ostavljati slobodnu drugu polovinu za njegove aktivnosti
kao sto sam ti gore naveo NEMA softverskog resenja ukoliko ruter to ne moze ... i napisao sam ti kako jedino moze da se ne gusi protok a to je da svako kad nesto skida ogranici brzinu na sopstvenom racunaru kako bi ovaj drugi imao sta da povuce za to vreme
Bond_007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Placanje preko interneta Optique Internet usluge 19 19.9.2006 4:18
PrePaid kod PTT kablovskog interneta AstroDule Internet usluge 3 3.5.2006 1:11


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:01.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com