Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.11.2013, 14:48   #1
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Motorola Moto G

Motorola je predstavila svoj novi telefon Moto G. U pitanju je "svetska" varijanta modela Moto X koja neće imati opcije za customizaciju kao Moto X ali će i dalje imati izmenjiva leđa i skoro pa identičan dizajn.

Telefon ima 4.5" HD ekran sa Gorilla Glass 3 zaštitom, quad-core Snapdragon 400 procesor (dakle Adreno 305 GPU), 1GB RAM, 8 ili 16GB interne memorije, kameru od 5MP i front kameru od 1.3 MP kao i bateriju od 2070mAh (Motorola tvrdi da će telefon bez problema moći da izdrži ceo dan bez razmišljanja o bateriji i punjenju iste). Telefon nema 4G (LTE) što nama realno nije ni bitno. Android je 4.3 uz obećan apdejt na 4.4 kroz nekoliko nedelja.

Cena? Verzija sa 8GB memorije će koštati 179$ a verzija sa 16GB 199$. Ja ovo kupujem onog treutka kada ga bude bilo kod nas po ovoj ceni.

Reklama:
http://www.youtube.com/watch?v=VunSqD1MOjE

Kompletne specifikacije:
http://www.gsmarena.com/motorola_moto_g-5831.php
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2013, 15:51   #2
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Motorola Moto G

Ovo ti je ključni dio posta ''kad ga kod nas bude po toj cijeni''. Jer vjerovatno ga neće biti po toj cijeni. Slična priča je bila sa Nexus 4, a evo sada i Nexus 5, kao i još neki modeli drugih proizvođača. Jeftini su u svijetu, ali kod nas ne se nikako ne može nabaviti jeftino. Šteta.

Poslednja ispravka: Prief Lirator (15.11.2013 u 16:02)
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2013, 16:30   #3
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Motorola Moto G

Pa jedno mesec-dva ga sigurno nece biti po toj ceni ali pasce na 150e tamo do pocetka 2014, pretpostavljam (i nadam se).
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2013, 16:38   #4
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Motorola Moto G

Upravo.
Nexus 5 je trebao biti 350$,a kod nas 500€:thumbup: . Ovaj 200$ kod nas minimum 400€.

Poslato sa roamera koristeći TT 2
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2013, 16:42   #5
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Motorola Moto G

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Pa jedno mesec-dva ga sigurno nece biti po toj ceni ali pasce na 150e tamo do pocetka 2014, pretpostavljam (i nadam se).
Ja sam htio reći da na početku prodaje neće biti jeftin kao u svijetu, ali ako tako brzo padne cijena i bude pristupačan - odlično. Inače jako lijep i zanimljiv telefon.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2013, 19:04   #6
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Motorola Moto G

Pa vidim Nexus 4 16GB može da se nađe za 260e nov (barem tako piše na MobilnomSvetu, i to na dosta mesta ga ima). E, sad, on se prodavao kao alva, verovatno će i ovo, ali je imao duplo veću cenu od Moto G. Drugo, on je Nexus proizvod a ovo nije Nexus proizvod i dostupan je globalno (setite se da je Nexus 4 bio dostupan samo na Play Store a ovako ga LG prodaje po većoj ceni, koliko sam čuo) tako da očekujem početnu cenu od 250e koja će za 2-3 meseca pasti na maksimalnih 200e što je sasvim prihvatljivo. Tada će ga već biti i po oglasima za 150e verovatno. Nadam se da će tamo do januara/februrara cena pasti jer je ova ponuda fantastična.

Moj san se konačno ostvaruje - pristupačni smartfon sa 1GB RAM memorije i HD ekranom. Balavim. Sada će i ostali proizvođači morati polako da spuštaju cene, kroz pola godine će telefoni sa HD ekranom i 1GB RAM-a moći da se nađu za 200e na svakom koraku.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2013, 22:01   #7
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Motorola Moto G

Šteta ipak što su stavili "samo" 1GB za taj quad, greota.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2013, 23:23   #8
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Motorola Moto G

Ne treba više od 1 GB, evo moja mašina iz profila sa 2 GB RAM otvara nekoliko desetina Chrome tabova, pokreće GTA IV, Hitman, Just Cause 2 bez problema (novije igre nisam ni probavao), vrti Windows 7, pušta filmove muziku, odrađuje Photoshop..... poređenje je namjerno ovakvo, ali na MOBILNOM TELEFONU ne bi trebalo više RAM-a. Osim ako ćete dodati 20 Widgeta, ali tada bi štopalo i lagovalo jer bi procesor bio spor da sve to renderuje, a baterija bi se ispraznila samo tako.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2013, 2:30   #9
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Re: Motorola Moto G

Citat:
Prief Lirator kaže: Pregled poruke
Ja sam htio reći da na početku prodaje neće biti jeftin kao u svijetu, ali ako tako brzo padne cijena i bude pristupačan - odlično. Inače jako lijep i zanimljiv telefon.
Možda ga mts uvrsti u ponudu.Kada je motorola zvanično došla u Srbiju oni su odmah imali 3-4 modela.
Samo moram priznati da mi malo izgleda nexusoidno,znači nikako ne liči na motorolu.Ja bih joj dao ime motorola nexus G.Zapravo jako me čudi zašto nexus 5 nije motorolino čedo...da sve ostane u familiji.


Poslato sa roamera koristeći TT 2
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2013, 2:55   #10
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Motorola Moto G

Citat:
Prief Lirator kaže: Pregled poruke
Ne treba više od 1 GB, evo moja mašina iz profila sa 2 GB RAM otvara nekoliko desetina Chrome tabova, pokreće GTA IV, Hitman, Just Cause 2 bez problema (novije igre nisam ni probavao), vrti Windows 7, pušta filmove muziku, odrađuje Photoshop..... poređenje je namjerno ovakvo, ali na MOBILNOM TELEFONU ne bi trebalo više RAM-a. Osim ako ćete dodati 20 Widgeta, ali tada bi štopalo i lagovalo jer bi procesor bio spor da sve to renderuje, a baterija bi se ispraznila samo tako.
Kad vidim koliki su gabariti novijih "igrica", možda bi trebalo, ne znam nisam probao.

S' druge strane, Android se stalno poboljšava, dodaju se razno-razni feature-i a to mora podići zahtevnost OS-a. Meni GB jede 120MB u "leru" od 512 pa kad grafika otkine svoj deo ostane mi oko 200. I tih 200 onda Dophin "uspešno" pojede ako na strani ima neki klip ili npr. tražim adresu u Plan+-u.

I s' treće strane, i najvažnije, naterali bi druge proizvođače(što čini mi se Google ovim potezom i radi) da više prestanu da nas deru za pristojne telefone - prvo, pojeftinio Nexus 4 pa se sad pojavljuje i ovakav droid. 30$ više ne verujem da bi umanjilo atraktivnost ove ponude.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2013, 4:06   #11
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Motorola Moto G

Ako mene pitate 1GB je dovoljno za običnog korisnika (a većina nas to i jesmo, ako ćemo realno). Ja sam tablet sa ICS-om, dual-core procesorom i 1GB RAM-a mrcvario do besvesti, multitasking itd, sve je radilo kao podmazano.

Inače spomenuo si dodavanje featuresa u Android koji podižu zahtevnost sistema - Google je najavio da će se sa verzijom 4.4 fokusirati na budžetske uređaje i osigurati da radi lepo na uređajima sa 512MB RAM-a što znači da će 4.4 verovatno biti samo 4.3 na steroidima, ispeglan i sređen do maksimuma. Ako stvarno bude radio lepo na telefonima sa 512 MB RAM-a (lepo = običan korisnik može da fura Facebook, browser, poruke, pozive i sitnije igre a da telefon ne uštopa posle treće pokrenute aplikacije) onda nema bojazni da će leteti na telefonima sa 1GB RAM-a. Posle nas verovatno čeka 5.0 Btw, ja sam uvek za još RAM-a ali šta je tu je, ovaj telefon ostaje čista pobeda, samo ako se pokaže kao kvalitetan.

Citat:
ColdBoot kaže: Pregled poruke
I s' treće strane, i najvažnije, naterali bi druge proizvođače(što čini mi se Google ovim potezom i radi) da više prestanu da nas deru za pristojne telefone - prvo, pojeftinio Nexus 4 pa se sad pojavljuje i ovakav droid. 30$ više ne verujem da bi umanjilo atraktivnost ove ponude.
Upravo me je ovo i oduševilo, Google je prvi skupio petlju i odlučio da pokaže da dobar telefon ne mora da košta mnogo. Pa onaj iPhone 5S sigurno ne košta više od 200-250$ sa svim troškovima izrade kada izađe iz fabrike kao ni SGS4, ako ne i manje a cene su im nenormalno visoke...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
ColdBoot (16.11.2013)
Stara 16.11.2013, 12:47   #12
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Motorola Moto G

I meni se nekad čini da treba više od 1 GB jer moj prošli LG L9 na ''idle'' ima zauzeto 400-500 MB, dakle kad se ništa ne radi. Ali ima i sistem upravljanja memorijom, tako da se nikad nije desilo da je fali, iako se tako činilo. A igre i ''igrice'' ne bih puno komentarisao, nema smisla kupiti jak telefon i tražiti high-end grafičke igre, pored kompjutera. Kod mene je PC glavni za igre, a na mobilnom igram samo neke ''casual'' igre. I mislim da je pogrešno pojačavati telefone samo zbog igara. Ali je tačno da će ubrzo biti potrebno više RAM-a za nove sisteme i nove aplikacije i ja se ne bih bunio protiv jednog takvog telefona. Zasad je dovoljno ovako. I samo najskuplji telefoni trenutno imaju 2 GB ili više.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2013, 13:09   #13
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Motorola Moto G

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke

Inače spomenuo si dodavanje featuresa u Android koji podižu zahtevnost sistema - Google je najavio da će se sa verzijom 4.4 fokusirati na budžetske uređaje i osigurati da radi lepo na uređajima sa 512MB RAM-a što znači da će 4.4 verovatno biti samo 4.3 na steroidima, ispeglan i sređen do maksimuma. Ako stvarno bude radio lepo na telefonima sa 512 MB RAM-a (lepo = običan korisnik može da fura Facebook, browser, poruke, pozive i sitnije igre a da telefon ne uštopa posle treće pokrenute aplikacije) onda nema bojazni da će leteti na telefonima sa 1GB RAM-a. Posle nas verovatno čeka 5.0 Btw, ja sam uvek za još RAM-a ali šta je tu je, ovaj telefon ostaje čista pobeda, samo ako se pokaže kao kvalitetan.
Ovo je dobra vest! Drago mi je da su odlučili da posvete više pažnje optimizaciji. Motorola je uvek pravila solidne telefone. Imam još uvek Motofone, onaj sa ekranom od elektronskog papira. Telefon bez ikakvih mogućnosti(koštao oko 25€) ali u životu nisam imao fon koji može kao on da izdrži po 10 dana sa jednim punjenjem.

Citat:
Prief Lirator kaže: Pregled poruke
I meni se nekad čini da treba više od 1 GB jer moj prošli LG L9 na ''idle'' ima zauzeto 400-500 MB, dakle kad se ništa ne radi. Ali ima i sistem upravljanja memorijom, tako da se nikad nije desilo da je fali, iako se tako činilo. A igre i ''igrice'' ne bih puno komentarisao, nema smisla kupiti jak telefon i tražiti high-end grafičke igre, pored kompjutera. Kod mene je PC glavni za igre, a na mobilnom igram samo neke ''casual'' igre. I mislim da je pogrešno pojačavati telefone samo zbog igara. Ali je tačno da će ubrzo biti potrebno više RAM-a za nove sisteme i nove aplikacije i ja se ne bih bunio protiv jednog takvog telefona. Zasad je dovoljno ovako. I samo najskuplji telefoni trenutno imaju 2 GB ili više.
Auuu kume, baš voliš launchere? Meni toliko ne troši ni desktop KDE. Mnogi ubijaju vreme kad nisu kod kuće igrajući se a kad vidim download težak 150+MB zapitam se šta treba da pokrene tu alu.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2013, 13:19   #14
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Motorola Moto G

Ne, uopšte nisam koristio nikakav Launcher. I imao sam samo Widget za vrijeme, čišćenje RAM-a (LG-jev zvanični) i za baterijsku lampu. Toliko zauzima sam sistem, a u pitanju je zvanični Jelly Bean 4.1.2. Kada se tek upali telefon i očistim RAM, bude zauzeto oko 350 MB, a vremenom i kada se ništa ne radi onda se nakupi 450-500 MB. Ali kažem ti da je to normalno jer ovaj telefon sam upravlja RAM-om i nikad mu nije falilo RAM-a i nikad nisam zauzeo više od 700 MB. Jako čudno, na ''idle'' je 400 MB, a kada ga ''upregnem'' zauzme oko 700 MB. Dobro barata memorijom. A tako sam pročitao na Android Srbija na odgovarajućoj temi, to je normalno za njega.

A nikad nisam koristio velike Launchere, koristio sam samo one lagane i to Holo i Nova na Samsung Galaxy S jer je njegov defaultni bagav i zahtjevniji od navedenih.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2013, 13:38   #15
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Motorola Moto G

Eh da... pa zato i mislim da bi trebali staviti 2GB. Evo ti sličica, desktop KDE sa pokrenutim FF(koji je alav kao i svi browseri) sa još 130+ pokrenutih procesa pa oko 650MB. Ipak je to puno za telefon.

ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2013, 20:46   #16
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Motorola Moto G

Pojavio se po oglasima, cena se kreće od 215-230e za model od 8GB. Očekujem da u naredna 2-3 meseca padne ispod 200e inače ima da se zadovoljim nekim average fonom kao što je L9... Ne pada mi na pamet da telefon koji je u Nemačkoj 180e/16GB plaćam 200e+/8GB.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2013, 20:57   #17
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Motorola Moto G

Citat:
ColdBoot kaže: Pregled poruke
Eh da... pa zato i mislim da bi trebali staviti 2GB. Evo ti sličica, desktop KDE sa pokrenutim FF(koji je alav kao i svi browseri) sa još 130+ pokrenutih procesa pa oko 650MB. Ipak je to puno za telefon.

Kakav ružan prevod na na toj tvojoj slici, ''jezičak'' i ''svojstva jezička''. A ima i miješanja ćirilice i latinice.

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Pojavio se po oglasima, cena se kreće od 215-230e za model od 8GB. Očekujem da u naredna 2-3 meseca padne ispod 200e inače ima da se zadovoljim nekim average fonom kao što je L9... Ne pada mi na pamet da telefon koji je u Nemačkoj 180e/16GB plaćam 200e+/8GB.
E tako je i ovdje i da, preskupo je za sada.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2013, 2:33   #18
RexGrammer
Starosedelac
 
Član od: 18.7.2012.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1.258
Zahvalnice: 105
Zahvaljeno 238 puta na 210 poruka
Određen forumom Re: Motorola Moto G

Jel' neko ima razradjenu "semu" za nabavku ovog uredjaja? Ili nabavlja licno skorije?
RexGrammer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2013, 2:57   #19
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Motorola Moto G

@zajchik je napisao da je vidio na Bench forumu da su neki naručili iz Njemačke za 175 evra, ali se rizikuje carina, PDV i garancija. Najbolje je kupiti preko prijatelja ili rođaka iz inostranstva.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2013, 13:42   #20
RexGrammer
Starosedelac
 
Član od: 18.7.2012.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1.258
Zahvalnice: 105
Zahvaljeno 238 puta na 210 poruka
Određen forumom Re: Motorola Moto G

Zar mogu da lupe PDV na model koji nema u prodaji kod nas? I kako ide to narucivanje iz svabije? Preko Motorolinog sajta ili u nekoj njihovoj lokalnoj prodavnici (pretpostavljam da su tu vece cene)?
RexGrammer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Motorola Pro (Droid) ili Optimus 7 E900? Lich_king2 Aparati i oprema 5 21.7.2012 23:24
Moto Gp 08 VITKO Simulacije vožnje 11 25.4.2011 19:08
Motorola Z6 i motorola phone tools bebeys Aparati i oprema 4 9.2.2009 6:53
Motorola Modding donator99 Aparati i oprema 59 30.12.2007 15:01
motorola v360 necc Igre za mobilne telefone 2 14.11.2007 1:56


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:52.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com