Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.8.2013, 20:38   #761
Devet1
Član
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Čikago
Poruke: 213
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 30 puta na 27 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Devet1
Određen forumom RAGE rules

Citat:
Devet1 kaže: Pregled poruke
Bagovi u Rage-u su prisutni samo u PC izdanju, za konzole igra je vrlo lepo optimizovana.
I veoma igriva, moram priznati. Mislim da mi je jedna od omiljenih ali iskreno, mozda zato sto sam fan MadMax serijala ili nesto trece ali igra je zaista kompletna u smislu zabave, FPS, Avantura i Car Driving meni je sasvim dovoljno za uzivanje.
Na mom Playstation-u 3 radi vrlo lepo grafika je super u HD rezoluciji, kontrole odlicne, nema bagova. Kupio sam originalnu igru i nisam se pokajao (Anarchy Edition) veoma mi je krivo sto nisu optimizovali igru za PC i to mi je bas cudno, ne znam pravi razlog tome, developerima je obicno lakse da se neka igra optimizuje za PC nego za Konzolu pogotovo za PS3, no dobro.

Svako ima svoje ukuse o njima ne vredi raspravljati igra je za mene odlicna i mislim kada bi zaobisli te bagove da bi i PC korisnici uzivali definitivno.
Devet1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Devet1 na korisnoj poruci:
filpan (4.8.2013)
Stara 4.8.2013, 21:20   #762
Gamer Z
Banned
 
Član od: 10.2.2013.
Poruke: 493
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 142 puta na 89 poruka
Određen forumom Re: Rage

Hm, ja se nisam susreo sa nekim bagovima i igra mi je bila zakucana na 60 fps za ono sto sam presao. Problem je sto je sama igra u najboljem slucaju mediokritet. Osrednje napucavanje, osrednja arkadna voznja, bljak prica. I nedostatak istrazivanja me je razocarao, svet se svodi na par hub zona i lokacija na kojima se odvijaju misije povezan bespucima koja sluze samo za voznju (koja je osrednja). Ne stvara iluziju otvorenog prirodnog sveta, vec sam imo osecaj kao da se vozim koridorima. Art style je fin i pojedine lokacije zaista oduzimaju dah ali grafika sa tehnicke strane i nije nesto. Teksture su izbliza jadne, senke koje su samo prilepljene za okolinu, skoro nepostojeca fizika, sve izgleda staticno, zamrznuto u vremenu...
Gamer Z je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2013, 21:33   #763
Devet1
Član
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Čikago
Poruke: 213
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 30 puta na 27 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Devet1
Određen forumom Re: Re: Rage

Citat:
Gamer Z kaže: Pregled poruke
Hm, ja se nisam susreo sa nekim bagovima i igra mi je bila zakucana na 60 fps za ono sto sam presao. Problem je sto je sama igra u najboljem slucaju mediokritet. Osrednje napucavanje, osrednja arkadna voznja, bljak prica. I nedostatak istrazivanja me je razocarao, svet se svodi na par hub zona i lokacija na kojima se odvijaju misije povezan bespucima koja sluze samo za voznju (koja je osrednja). Ne stvara iluziju otvorenog prirodnog sveta, vec sam imo osecaj kao da se vozim koridorima. Art style je fin i pojedine lokacije zaista oduzimaju dah ali grafika sa tehnicke strane i nije nesto. Teksture su izbliza jadne, senke koje su samo prilepljene za okolinu, skoro nepostojeca fizika, sve izgleda staticno, zamrznuto u vremenu...
Kao što rekoh o ukusima ne vredi raspravljati, ali se ne bih složio da je priča "bljak". Za "fanove" preporučujem knjigu kao i fantastičan strip iz tri dela, prica je razradjena tu bas da ne bude površna i bljak u zdravlje...
Devet1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2013, 23:12   #764
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Rage

Citat:
Psycho13 kaže: Pregled poruke
Nego sta je?
Linearni shuter sa posecivanjem starih lokacija.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
Devet1 (5.8.2013)
Stara 21.11.2013, 20:11   #765
Roronoa Zoro
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Mihajlovac City
Poruke: 2.491
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 241 puta na 181 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Roronoa Zoro
Određen forumom Re: Rage

pošto je trenutno free vikend na steamu, da li može da se "obrne" za tih par dana (glavna priča)?
Roronoa Zoro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2013, 21:19   #766
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.457
Zahvalnice: 3.921
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Rage

Naravno. Sad sam ga skoro baš obrnuo. Onako u celosti.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2014, 14:11   #767
Laserstorm
Veteran
 
Član od: 2.11.2011.
Poruke: 598
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno 187 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Rage

Odlucio sam da napisem ovaj post, jer sam pre neki dan trazio post-apocalyptic, survival pucacinu u prvom licu i Rage su mnogo preporucivali na netu, tako da sam odlucio da ga probam.

Odmah da kazem svima koji su u istoj situaciji i traze slicne igre, da zaobidju Rage. Rage je cistokrvni FPS, stara skola kao Half-life i slicne. Od glavnog postulata survival mehanike - vodjenje racuna o municiji - nema nista. Nosite brdo municije i nalazite je usput, u vise nego dovoljnim kolicinama, skoro svugde gde su neprijatelji. Takodje nosite i ceo vagon naoruzanja kao da igramo FPS iz 90-ih. S obzirom da za najobicnijeg bandita odn. mutanta treba istrositi trecinu sarzera automatske puske (ukoliko ciljate u glavu treba vam samo par metaka, ali one-shot killovi u vugla postoje samo kod snajpera) i ne cudi sto ova mehanika postoji u ovoj igri.

Ono sto je takodje kod mene ostavilo los utisak (mozda cak i vazniji od mehanike napucavanja) je nedefinisan graficki stil.

Imamo pozadine i okruzenje koje je sasvim ok i potpuno pristaje post-apoc igri koja tezi realizmu. S druge strane imamo naselja i likove koji, po meni uopste ne pristaju tom post-apoc okruzenju. Likovi su cartoony, skoro kao iz stripova (u odredjenoj meri podsecaju na Borderlands, minus cell shaded grafika). Ista situacija je i sa zgradama i kucama u naseljima, kao da se igra desava na Borderlands planeti u buducnosti, koju su posle istrosenih resursa napustili skoro svi, a ne na Zemlji koja je "prezivela" apokalipsu.

Pominjem Borderlands, jer je IMO najslicnija igra Rage-u. Medjutim, developeri Borderlandsa su se lepo odlucili da naprave igru koja ce imati stripski stil i humor, koja se ne shvata preozbiljno i jednostavno sve lepo medjusobno klikce kod BL-a. S druge strane imamo Rage koji treba da se shvati ozbiljno, a deluje nedefinisano, kao da developeri nisu znali tacno sta hoce da naprave, ili su jednostavno ubacivali neke elemente iz drugih popularnih igara koje su u medjuvremenu izasle.
Laserstorm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Laserstorm na korisnoj poruci:
DBrave (21.4.2014), jozvan_Kg (28.9.2014), Rainman (21.4.2014), Skenderevo (21.4.2014), zvjer (21.4.2014)
Stara 24.9.2014, 12:28   #768
Devet1
Član
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Čikago
Poruke: 213
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 30 puta na 27 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Devet1
Određen forumom Re: Rage

Tema je zaista stara ali evo i ja bih dodao na ovu recenziju iz 2014-te nešto. Naime, da kažem da je većina tačna ovoga što je napisano i dalje se ne bih složio sa nekim stvarima, kao da igra ima lošu fiziku i da je ne maštovita. Za fanove ovog tipa igre (kao i same igre) ima pregrš informacija online da se popune rupe u vezano za samu priču. Jeste igra je sve samo nije "survival" nisam siguran gde piše da je žanr igre survival? Igra je: FPS, Vehicular Combat, Racing, Action Adventure Game. Tako da tražiti survival elemente ne vredi. Daleko da su likovi "cartoon" sa time se tek ne bih složio, pogotovo kritikovati igru iz 2007 godine?! Za to vreme modeli i grafika u su izvanredni, texture kao i pejzaži odlični. Bethesda + iD sofrware + Square Enix je sjajna kombinacija ako mene pitate. Ne vidim od koje igre je ideja preuzeta, igra je prilično maštovita i sa nedovoljno marketinga po mom mišljenju. Apsurdno je takođe porediti sa Borderlands, različiti žanrovi sa sličnim temama + igra novija 2 godine. Ako neko pomisli da poredi sa idejama ili ko je kome pokupio elemente, Rage (2007), Borderlands (2009). Kao što već negde napomenuh, ukusi su različiti ne vredi se raspravljati ali sa jedne strane mislim da ova igra zaslužuje poštovanje koje je dobila sa pravom. Dugo iščekivana i slabo reklamirana po meni ne zapažena dovoljno. Mislim da vredi potrošenog vremena i treba dati šansu, čak i danas u 2014-toj nije najbolja nije najsavršenija ali svakako vredna pažnje za sve old school fanove u koje spadam i ja. Hvala

Sent from my Nokia Lumia 1020
Devet1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2014, 12:38   #769
Skenderevo
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2010.
Lokacija: Khorinis
Poruke: 2.069
Zahvalnice: 3.728
Zahvaljeno 979 puta na 534 poruka
Određen forumom Re: Rage

Citat:
Devet1 kaže: Pregled poruke
Daleko da su likovi "cartoon" sa time se tek ne bih složio, pogotovo kritikovati igru iz 2007 godine?!
Jeste Rage prvi puta prikazan 2007-me ali je izasao 2011-te.
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2014, 12:49   #770
SlobaL
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 16.2.2011.
Poruke: 2.712
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 813 puta na 699 poruka
Određen forumom Re: Rage

Mislim da se ti pobrkao neke stvari. Rage jeste najavljen na QuaqeConu 2007. godine, ali se igra pojavila tek oktobra 2011. Bordelands jeste izašao 2009. ali mislim da ti u svetlu toga može biti jasno što se te dve igre porede.
Igra je običan corridor shooter se uslovno rečeno prelaznom zonom, kao uostalom i sve igre koje je Karmak ikad napravio. Tako da o nekoj originalnosti se baš ne može pričati, pogotovo ne u 2011. godini.
Na stranu i sve te priče, igra je bila žrtva totalno previđenih bagova koji su činili igru bukvalno neigrivom, odnosno se nije mogla ni pokrenuti (ko je imao ATI/AMD grafiku, ili ne daj bože dvojezgarni procesor zna o čemu govorim). Vlasnici Nvidije su bili za nijansu bolje sreće. Igra praktično nema senke u realnom vremenu, većina ih je bukvalno nalepljena, teksture su bile žrtva ID-ove Mega Textures tehnologije koja je jela tonu memorije, zbog čega su bile iz blizine na nivou igri iz 2004. godine.
SlobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SlobaL na korisnoj poruci:
Asmodeus (24.9.2014)
Stara 24.9.2014, 13:21   #771
Devet1
Član
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Čikago
Poruke: 213
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 30 puta na 27 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Devet1
Određen forumom Re: Rage

Onda sam ja imao sreće jer sam igrao na konzoli...

Nisam zapazio bagove niti nedostatke u senkama...

No naravno da ima mane kao i svaka igra. Moja greška za godinu.

Sent from my Nokia Lumia 1020
Devet1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2014, 13:25   #772
James Vega
Član
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 441
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 183 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Rage

Citat:
Devet1 kaže: Pregled poruke
Onda sam ja imao sreće jer sam igrao na konzoli...

Nisam zapazio bagove niti nedostatke u senkama...
Statično osvetljenje i "nalepljene" senke su isti na svakoj platformi.
James Vega je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2014, 14:26   #773
Devet1
Član
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Čikago
Poruke: 213
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 30 puta na 27 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Devet1
Određen forumom Re: Rage

Citat:
James Vega kaže: Pregled poruke
Statično osvetljenje i "nalepljene" senke su isti na svakoj platformi.
Imao sam srece sa bagovima ne sa osvetljenjem i senkama.

Zapravo mi senke ne smetaju kao ni osvetljenje.
Devet1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2017, 21:04   #774
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Rage

Коначно сам се наканио да пређем и Rage, није ми се свидео ни ономад мало што сам га играо, није ни сада када нема хардверских проблема. Поред тога, игра је изузетно лоше остарила (и није прва iD игра која је доживела такву судбину) и просто нервира у неким деловима. При крају постаје знатно занимљивија али то траје толико кратко да стварно нема смисла. Могли су комотно да скрате небитан увод и да напишу још барем нешто. Празна, напорна а и поприлично ружна (што је небитно са ове дистанце али чисто да се напомене) игра.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2017, 10:43   #775
Akumu
Veteran
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 817
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 209 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Rage

Treba mi pomoć.

Javlja mi se "tečna slika" na momente (ne znam kako drugačije ovo da nazovem), što izgleda tako što na trenutak prilikom promene pravca deluje kao da se jedan deo slike preliva. Slično mi se pre dešavalo sa PES6 kad sam ga igrao na W7 i to sam rešavao D3D Overrider-om, ali sa ovim ne funkcioniše, ne znam da li zbog same igre ili zbog W10.

Kako da uklonim ovaj problem?
Akumu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2017, 11:02   #776
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.457
Zahvalnice: 3.921
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Rage

Igra pati od tih problema, nije do tebe. Vidi kako da resis tar "screen tearing", ima neki fix u svakom slucaju, ne secam se da li ga skroz ukloni ili ga bas umanju da ne bude toliko primetno.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
Akumu (11.6.2017)
Stara 9.5.2018, 21:19   #777
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.546
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.486 puta na 3.997 poruka
Određen forumom Re: Rage

Navodno ce RAGE 2 biti najavljen na E3

https://twitter.com/DCDeacon/status/994281299434246145
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
Vlajk@ (10.5.2018)
Stara 10.5.2018, 13:44   #778
Marko Radonjic
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.5.2008.
Lokacija: steam id: marcus
Poruke: 3.164
Zahvalnice: 963
Zahvaljeno 767 puta na 462 poruka
Određen forumom Re: Rage

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Navodno ce RAGE 2 biti najavljen na E3

https://twitter.com/DCDeacon/status/994281299434246145
Znači nema ništa od Doom 2 kako su prethodno prognozirali
Marko Radonjic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2018, 16:21   #779
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.546
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.486 puta na 3.997 poruka
Određen forumom Re: Rage

Citat:
Marko Radonjic kaže: Pregled poruke
Znači nema ništa od Doom 2 kako su prethodno prognozirali
Suska se da na RAGE 2 radi neki vanjski studio ne interni tako da je moguce da id radi na Doom 2.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Foxconn Blood RAGE GTI X58 Dusan Despotovic Vesti 6 19.1.2009 23:26
Metal Rage daedalus Mrežne igre 2 9.1.2009 20:11
Foxconn Quantum Force 'Blood Rage' X58 ukimafija Vesti 11 6.11.2008 21:58
Gainward 7300GT VS X800XT Rage Xtreme b12cky Grafika 17 21.11.2006 9:00
ATI rage 128 pro ultra drajveri zWest Grafika 3 10.5.2006 18:57


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:43.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com