Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Foto i audio/video
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Foto i audio/video Fotoaparati, Televizori, MP3 i DVD/DivX plejeri...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.3.2009, 22:15   #1
Dj o r dj e
Član
 
Član od: 30.7.2008.
Lokacija: Petrovac
Poruke: 268
Zahvalnice: 131
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Problem sa mikrofonom

Pozdrav svima izvinjavam se u napred sto otvaram novu temu ali stvarno neznam sta da radim...Imam problem sa mikrofonom......Radi se o mikrofonu na slusalicama ne mogu da snimam svuk iz spoljasnje sredine vec samo one koje se desavaju u racunaru......na primer zvuk pesme.....Pomoc molim vas.....

Vidim da mi nema pomoci...Ok nema veze...Hvala......

Poslednja ispravka: Dj o r dj e (17.3.2009 u 23:07)
Dj o r dj e je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2009, 14:42   #2
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Problem sa mikrofonom

Citat:
Dj o r dj e kaže: Pregled poruke
Pozdrav svima izvinjavam se u napred sto otvaram novu temu ali stvarno neznam sta da radim...Imam problem sa mikrofonom......Radi se o mikrofonu na slusalicama ne mogu da snimam svuk iz spoljasnje sredine vec samo one koje se desavaju u racunaru......na primer zvuk pesme.....Pomoc molim vas.....

Vidim da mi nema pomoci...Ok nema veze...Hvala......
Djordje, prvo moras dati vise podataka o svom problemu da bi se nesto preciznije reklo.
Prvo sto moras da znas slusalice su na OUTPUT izlazu kao sto su recimo zvucnici. Zbog razlike impedence ova dva uredjaja, integrusa ( predpostavljam da to imas u kompu ) ima dva rezima rada. To se podesava u softveru tvoje zvucne, tako sto stavis na Hedphone kada zelis da slusalice rade.
E sad kako slusalice imaju mikrofon a on je ulazni uredjaj ili INPUT, morao bi na kraju slusalica da imas dva dzeka za prikljucenje. Jedan za slusalice a drugi za mikrofon. Ako je takva koncepcija tih slusalica ima sanse da zvuk na mik proradi i snima. U suprotnom nista od toga.
Ima jos jedna stvar. Takvi mikrofoni su losi cak shit i od onih zasebnih od 250din. Njihova namena je da rade iz blizine odnosno sa udaljenosti od desetak santimetara a takva im je i koncepcija izrade.
Ako ti je vazno bas da nekoga snimas iz sobe kupi za male pare mikrofon, ukljuci ga u mikrofonski ulas i snimaj do mile volje.
Ali imaj na umu da takvi mikrofoni imaju jako mali frekventni raspon tako da od snimljenih zvukova ne ocekuj neki kvalitet posebno u visokim tonovima i basu. Radjeni su za govorno podrucje ljudi i rade u tom suzenom rasponu.
Ako imas nekakvih pitanja molim te budi precizniji. Objasni gde si sta prikljucio i cime upravljas uradjejima i na koji nacin.
Pozz
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2009, 15:12   #3
Dj o r dj e
Član
 
Član od: 30.7.2008.
Lokacija: Petrovac
Poruke: 268
Zahvalnice: 131
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Problem sa mikrofonom

Citat:
AstraLogos kaže: Pregled poruke
E sad kako slusalice imaju mikrofon a on je ulazni uredjaj ili INPUT, morao bi na kraju slusalica da imas dva dzeka za prikljucenje.
Upravo su takve...Imam onaj program ,,Realtek HD audio manager'' zvuk je u redu i dobro je podesen dok na mikrofonu nemogu nista da menjam kao da je stavljeno na ,,mute''?????

Dj o r dj e je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2009, 15:25   #4
Bojan
Novaković
 
Avatar korisnika Bojan
 
Član od: 22.8.2005.
Lokacija: Beograd, Čukarica
Poruke: 1.183
Zahvalnice: 170
Zahvaljeno 365 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Bojan
Određen forumom Re: Problem sa mikrofonom

Ako sam dobro razumeo iz tvog prvog posta, ti možeš da snimaš samo one zvukove koji su trenutno na računaru.
Možda ti je u podešavanjima za snimanje za snimanje stavljeno "What you Hear".
Uđi u podešavanja zvuka Start-Control Panel-Sound and Audio Devices. Klikni na gornje dugme Advanced, a zatim u meniju odaberi Option - Properties pa Recording.
Tu bi trebalo da imaš opciju Microphone, ili Mic. Štikliraj je i klikni OK. U novootvorenom prozoru bi trebalo da imaš sad opciju Microphone i ispod checkbox koji je štikliran. Ako nije, štikliraj ga, povećaj jačinu zvuka i probaj onda da snimaš.

PS. Nemaš apsolutno nikakve potrebe da se izvinjavaš jer si pokrenuo temu. Forum služi za to.
Bojan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2009, 16:01   #5
Dj o r dj e
Član
 
Član od: 30.7.2008.
Lokacija: Petrovac
Poruke: 268
Zahvalnice: 131
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Problem sa mikrofonom

Citat:
Bojan kaže: Pregled poruke
Ako sam dobro razumeo iz tvog prvog posta, ti možeš da snimaš samo one zvukove koji su trenutno na računaru.
Možda ti je u podešavanjima za snimanje za snimanje stavljeno "What you Hear".
Uđi u podešavanja zvuka Start-Control Panel-Sound and Audio Devices. Klikni na gornje dugme Advanced, a zatim u meniju odaberi Option - Properties pa Recording.
Tu bi trebalo da imaš opciju Microphone, ili Mic. Štikliraj je i klikni OK. U novootvorenom prozoru bi trebalo da imaš sad opciju Microphone i ispod checkbox koji je štikliran. Ako nije, štikliraj ga, povećaj jačinu zvuka i probaj onda da snimaš.

PS. Nemaš apsolutno nikakve potrebe da se izvinjavaš jer si pokrenuo temu. Forum služi za to.

Ok tako sam i uradio ali pri posledjnjem koraku kada mi se pojavi poslednji prozor gde imam da podesavanja za jacinu mogu samo da menjam recording dok su CD volume, Line volume, Mic volume, Stereo volume nedostupni sivi tako da nemogu da ih menjam ako me razumete....????





Dj o r dj e je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2009, 10:13   #6
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Problem sa mikrofonom

Jedino sto mogu reci a da ti je od koristi je instalacija novog win-a.
Mada ne verujem da ce i to pomoci. Imao sam slicnu situaciju na jednom kompu i iste simptome. Brisao drajvere za zvucnu, stavljao nove, menjaou ulaze, zonglirao sa softverom od zvucne i nista.
Bilo je zatamljeno kao u tvom slucaju i nista nisam mogao podesavati u rekording na mik.
Predlozio sam vlasniku kompa, da uzme jednu Creative Live zvucnu i od onda nema problema sa zvukom.
Hoce te integruse da zezaju a zvucna je uvek dobra investicija, jer se ne menja bar jednom u 10 godina, a uporedjujuci je sa pravom zvucnom ( nije velika investicija ) je neuporedivo.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2009, 10:30   #7
Bojan
Novaković
 
Avatar korisnika Bojan
 
Član od: 22.8.2005.
Lokacija: Beograd, Čukarica
Poruke: 1.183
Zahvalnice: 170
Zahvaljeno 365 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Bojan
Određen forumom Re: Problem sa mikrofonom

Mislim da je stvarno nepotrebno reinstalirati OS zbog svakakvih gluposti. Nemoguće je da ne može da se podesi obično snimanje zvuka na integrušama. To sam radio 200 puta do sada. Ne razumem stvarno vas ljude koji kao savet na najmanje probleme dajete "reinstalaciju Windowsa"

@Dj o r dj e
Onda pogledaj u podešavanjima zvuka svoje zvučne kartice. Mora da postoji podešavanje. Jbg. ne znam ovako na slepo ništa da ti kaže. Ako hoćeš daj neki screen shot panela tvoje zvučne kartice, pa da vidimo.
Bojan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2009, 16:15   #8
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Problem sa mikrofonom

Citat:
Bojan kaže: Pregled poruke
Mislim da je stvarno nepotrebno reinstalirati OS zbog svakakvih gluposti. Nemoguće je da ne može da se podesi obično snimanje zvuka na integrušama. To sam radio 200 puta do sada. Ne razumem stvarno vas ljude koji kao savet na najmanje probleme dajete "reinstalaciju Windowsa"
Bojane jesi li citao moj post do kraja ili ovlas? Nisam rekao da odma brise OS, vec da sve proba kao sto sam probao i ja. Nikada mi se nije desilo a instalisao sam ne znam ni ja koliko puta i na koliko kompa OS, i upravo vrlo slican problem kao sto je kod Djordja.
I sta raditi kad nesto jednostavno nece. Instal, pa ako ne pomogne nova zvucna.
A video sam dosta felericnih zvucnih chipova na maticnim plocama, tako da je velika mogucnost da ta integrusa ne radi kako treba.
Ne bi to bilo ni prvi ni poslednji put. To je ipak samo jedan chip, za razliku od prave zvucne karte koja se bode u PCI slot.

Pozzz
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2009, 17:35   #9
BadDog_ES
Novi član
 
Član od: 4.12.2008.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa mikrofonom

Ako ti snima zvuk iz compa(muziku) znaci da ti je Wave kvacica oznacena, a tebi treba mich i pzi da si ga ukljucio u narandzasti dzek!
BadDog_ES je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa mikrofonom trivkovic.d Zvuk na računaru 5 3.5.2011 18:31
Avetinjski direktorijum! (žestok problem sa file systemom) obZen Operativni sistemi 5 13.11.2008 14:50
Problem sa mikrofonom na Logitech slusalicama ukimafija Kvarovi 1 21.3.2008 11:13
Problem Sa Grafikom Branislav Živaljević Grafika 14 4.2.2006 17:19


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:21.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com